Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanacagim ama korkuyorum? (2 Kullanıcı)

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm..
ilk önce bu forumu kaç gündür görüyorum ama bişey yazmak istemedim..
artık dayanamadım...kaan abim gibi düşündüm belkide....
kardeşim bak ben 13 yaşında kapandım,kimseyi düşünmeden,kimsenin etkisinde kalmadan,kimse umrumda olmadan,sadece allahin emri vede çok istediğim için...daha o yaşta bile ben bunun farkındaymışım ki şükürler olsun rabbime..
o yaşta sorumluluk duygusunu yaşamak mükemmel bişey...ve ben sizi anlayamıyorum kimden neyden ne sebepten korkuyosunuz kim ne derse desin sizin allah'tan kormaniz gerekmezmi?
bilmiyorum belki acımasızım belki kalp kırıyorum belki bu durum içinde hiç kalmadığım için anlayışsız gibi görüneceğim ama inanın örtünme konusunda kim bu şekilde düşünüyosa yani korkma çekinme gibi şeyler bana çok saçma anlamsız geliyo..
bir kere forum başlığı insanı geriyo ve sinirlendiriyo..kapanacağim ama korkuyorum..
bu nedemek kapandim çünkü korkuyorum olması gerekirken...yazık çok yazık...
kaan abim kalp kırmaya çekinmiş ama kusura bakmayın...ben beceremedim...

yok kardeşim. Bu formu açdiysam eger, sizin eleştirinizede, olumlu düşüncelerinizede açik oldugum için.
Kardeşim başligim belki yanliş olabilir, evet bu dünyada yalan degilmi. Ben şunu söylemek istiyorum kapanmak istiyorum korkuyorum dedim dogru, ben korkum, çevremin. Ailemin, şimdiye kadar yaşadigim ortamin tepkilerinden korkmuyorum çekiniyorum. çünkü ben daha önce bunu yaşamiştim bende daha önce küçüktüm kapanmiştim ialemin biraz inançsiz olmasi, çevremin tepkisi, yaşimin küçük olmasi benim cahil olmam açilmama sebep olmuştu. şimdi sizin sayenizde cesaretlenip kaanmak bir daha açilmak istemiyorum mezara kadar, rabbimden korkum daha fazla, bu çevrevin tepkisini geri planda koyuyor.
Bende rabbimden korkugum için kapanmak istiyorum zaten.
Siz benim yaşadigim çevreyi görmediginiz için bu kadar kolay söyleyebiliyorsunuz.
Ama genede teşekkürler canim kardeşim. şu an korkmuyorum sadece kiyafetleri almak için ayligimi bekliyorum.
Selam ve dua ile...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm güzel kardesimb)
degerli kardeslerimiz, allah c.c razi olsun cok güzel aciklamislar..allah c.c'nin razi olmasi, tüm dünyanin memnuniyetinden daha degerli, üstün ve önemlidir. Bizi o'nun sevmesi, bize kafi degil midir? Insanlarin begenisini kazanmak, allah c.c'yi gazaplandirdiktan sonra neye yarar ki? Tercihlerimizi insanlar icin yaptigimizda, mükafatimizi da allah c.c'den degil, insanlardan beklemeliyiz o halde..allah c.c'den baska mükafat verecek kim vardir? Hesap günü, kendileri ugrunda tercih yaptigimiz insanlar gelip yanimizda olmayacaklar... Hesabimizi rabbimize tek olarak verecegiz güzel kardesim..siz ebedi olana, kalici ahiret yurduna talip olun insallah..basliginizi birkac gün önce de görmüstüm, yorum yazmak bugüne nasip oldu ama ilk gördügüm günden beri size duaciyim güzel kardesim.. Hicabin dairesine girildigindeki o kalp huzurunu, gönül senligini hicbir kelime tarif edemez..rabbimiz c.c hicretinizi tamamlamayi ve güzel haberlerinizi almayi nasip etsin insallah.rabbimize emanet olunuz..selam ve dua ile kardesim.
amin kardeşim amin.
Rabbim razi olsun hepinizden..
Selam ve dua ile...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
arakadaşlar bu allahin emri önce allahtan korkmaliyiz sonra nefsimizin bize hatirlattiği bazi vazgemeyeceğim şeyler korkmaliyiz. Daha doğrusu korku diye kendi nefsimizin bize yaptirmak istediği şeylerden kaçinmaliyiz. Ben eskiden cok açik bir kizdim hiçbirbilgim yoktu dinimizle ilgili. Okudukça doğruyu buldum canim kardeşim sana tek tavsiyem kitap oku okudukça doğruyu bulup hemen rabbimin emirlerini yerine getirmeye calişacaksin seni öldürmek isteseler bile sen eşarbini başindan cikaramayacaksin cünkü o zaman gerçekten allahtan korkan bir kul olacaksin ..... Işallah iyi haberini aliriz selam ve dua ile

[amin kardeşim amin.
Rabbim razi olsun hepinizden..
Selam ve dua ile...

Kaan Erdem

Yönetici
Örtünmek isterim, ama ikna olmam lazım
“KURANDA KESİN HÜKÜM VAR YETMEZMİ İKNA OLMANA”

Örtünmem gerekiyor, ama geleceğimi düşünmek zorundayım
“GELECEK ÖLÜM ONU DÜŞÜNDÜNMÜ”

ALLAH(c.c.) beni başı açık olarak da sever
“AMA GÜNAHKAR KULUM DER”

Kapalıyım, ama ailem okul için başımı açmamı istiyor
“AİLEN SENİ CEHEMMEN ATEŞİNDEN KURTARMAYACAK”

Fazla açık olmadığım için, günah olduğunu zannetmiyorum
“GÖRÜNEN HER TEL ZİNA AZMI GÜNAH ACABA”

Genç yaşta da kapanmak olmaz ki, yaşlanınca inşa ALLAH(c.c.)
“YAŞLANACAĞIN GARANTİ Mİ YA YARIN ÖLÜRSEN”

Tekrar açılırım düşüncesiyle, kapanmıyorum
“HELE Bİ KAPAN ONU SONRA DÜŞÜN”

Bazı özgürlüklerimin kısıtlanacağı düşüncesiyle kapanmak istemiyorum
“ALLAHIN KARŞISINDADA ÖZGÜR OLABİLECEKMİSİN”

Kapanmak önemli değil, önemli olan kalbinin temizliği
“KALBİN TEMİZLİĞİ GÜNAHA ENGEL DEĞİL”

Evlenince kapanırım, ;kızım evlenince kapanr;
“EVLENECEĞİN GARANTİMİ”

Güzelliğimi sergilemek istediğimden dolayı kapanmamıştım
“GÜZELLİĞİNİ SADECE EŞİNE SERGİLESEN NE GÜZEL OLUR”

Kapanırsam, diğer dini vecibelerimi de yerine getirmem gerekecek
“EE Bİ YERDEN BAŞLAMAK LAZIM”

Dinden çıkmadığıma göre başımı açmamda problem yok
“DİNDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN”

Başörtü için kendimi henüz hazır hissetmiyorum
“ÖLÜNCEMİ HAZIR OLACAKSIN”

Bu zamanda da başörtü olmaz ki! Hangi çağdayız?
” GÜNAHIN BU ZAMANI O ZAMANI YOK KURAN HER ÇAĞ İÇİN İNDİ”

Kısmet, bir bakarsın kapanırız inşa ALLAH(c.c.)
“İNŞALLAH AMA ACELE ET YAŞLANDIKTAN SONRA OLECEĞİNE DAİR SENEDİN VARMI?

Önemli olan, saç dışındaki vücudun teşhir edilmemesi
“YANİ GÜNAH SADECE VUCUDAMI VAR”

Denedim, ama boğulacak gibi oldum
“AMA İTİKAT GEREKİYOR”

Evlenememe korkusu
“SAÇIN AÇIK DİYE SENİNLE EVLENEN ERKEKTEN NE BEKLERSİNKİ”

Lise ve üniversitedeki başı açık öğrencilere dinimi anlatacağım için başımı açacağım, yani hizmet için
“KENDİNE HİZMET EDEMEYECEKSİN”

Kapanmak içimden gelmiyor
“NEDEN GÜNAH İŞLEMEK HOŞUNAMI GİDİYOR”

Başörtülülerin yeterince örnek olamamaları
“SEN ÖRTÜN VE ÖRNEK OL ONLARA''

Nefsime yenik düştüğümden, kapanamıyorum….
“NEFİS ŞEYTANDIR SEN ŞEYTANA YENİKSİN GELECEĞİNİ DÜŞÜN YENİLME”

Kaan Erdem

Yönetici
Tesettürlüyüm Çünkü Allahı hatırlamak ve hatırlatmak için..

Tesettürlüyüm Çünkü Yaratılış gayemin gereği ve Özel olduğum için Özel hissettiğim için ..

Tesettürlüyüm Çünkü İnsanların gözünde değil Rabbimin nazarında özel olduğum için..

Tesettürlüyüm Çünkü Kulluğumun gereği..

Tesettürlüyüm Çünkü Rabbimin rızasını kazanmak için..

Tesettürlüyken daha rahat olduğum için,

Tesettürlüyüm Çünkü Dışarıda kendimi en rahat hissedebileceğim giyim şekli olduğu için,

Tesettürlüyüm Çünkü Allah rızası için,

Tesettürlüyüm Çünkü Birtakım kötü gözlerden koruduğu için,

Tesettürlü bir insan dış görünüşüyle değil de kişiliği ve ahlakıyla davranışlarıyla, düşünceleriyle ön planda olduğu için

Tesettürlüyüm çünkü buna verilecek en iyi cevabım İnandığımın kanıtı tesettürüm.

Tesettürlüyüm çünkü İnanıyorum; emri başım üstünde

Tesettürlüyüm çünkü her varlığa sevgi duyuyorum her varlık O na çıkıyor O nu seviyorum..

Tesettürlüyüm çünkü; Rabbim bana zinet değerinde bakıyor ve ben bu
zineti en iyi şekilde muhafaza etmek istiyorum

Tesettürlüyüm çünkü; kadınlık vasfıyla deği, insan vasfıyla hayatta ilerlemek istiyorum

Tesettürlüyüm çünkü ehli imana zarar vermek istemiyorum

Tesettürlüyüm çünkü;tesettürün en baş vasfı başörtüsünü ilk önce kalbimde sonra kafamda taşıyorum

Tesettürlüyüm çünkü; islamı yaşamayı kolaylaştırıyor hayatımın her safhasına yaymamı sağlıyor.

Tesettürlüyüm çünkü bana Rabbimi hatırlatıyor ve hatırlatanlardan olmak istiyorum

Tesettürlüyüm çünkü; KULUM DİYE YADEDİLENLERDEN OLMAK İSTİYORUM
..
Tesettürlüyüm çünkü tesettürüm sayesinde namahremim saygı duruşuna geçmek zorunda (öyle bir temsil etmeliyim ki bu olmak zorunda)

Tesettürlüyüm çünkü Hak böyle istiyor. Hakk istedi mi, şek yok şüphe yok koşul yok şart yok.

Tesettürlüyüm çünkü Tesettürlüyüm çünkü hürüm ben. Budur sebebi örtümü başımda taşırken gözlerimin ışımasının. Gurur addetmeyiniz.

Tesettürlüyüm çünkü değerliyim!!

Tesettürlüyüm Çünkü Allah a İtaat Ediyorum..

Tesettürlüyüm... Çünkü Allah a Teslim oldum

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
kaan kardeşim çok güzel bir şekilde iafe etmişsin rabbim senden ve diger arkadaşlarimdan razi olsun. şu ayligimi alirim bende tesettürlü olacagim rabbimin karşisinda artik utanmayacagim.
Bunu kendim için yapacagim rabbimin azabindan korktugum için, hiçbir engel tanimayacagim.
Rabbimin izniyle. Inşallah.
Ama kaan abi biran düşünün benim yaşadiklarimi, bilmiyorsunuz? Kimse kimsenin içini, dişini bilemez.yaşadiklarimin etkisi daha çok. Ben neden bu kadar korktugu, ama rabbimden korkum daha çok.
önemli olanda bu.

SELAM VE DUA İLE...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum Kardeşim...

Selamünaleykum Kardeşim...

kaan kardeşim çok güzel bir şekilde iafe etmişsin rabbim senden ve diger arkadaşlarimdan razi olsun. şu ayligimi alirim bende tesettürlü olacagim rabbimin karşisinda artik utanmayacagim.
Bunu kendim için yapacagim rabbimin azabindan korktugum için, hiçbir engel tanimayacagim.
Ama kaan abi biran düşünün benim yaşadiklarimi, bilmiyorsunuz? Kimse kimsenin içini, dişini bilemez.yaşadiklarimin etkisi daha çok. Ben neden bu kadar korktugu, ama rabbimden korkum daha çok.
önemli olanda bu.

SELAM VE DUA İLE...

Sizi TEBRİK EDERİM...
Allah CC. yar ve yardımcınız olsun...
:a35:

ahirzamangülü

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm ve rahmetullah.kardeşim belki değil kesinlikle şeytanın vesvesesi.tesettürlü bir gününü geçirdin mi eminim alışırsın.çünkü insanların tepkisi iyi yönde oluyo genelde.bilmiyorum benim öyle olmuştu.rabbime sığın yanlış bi tepki alırsanda korkma bence hiç birşeyden.buda bizim sınavımız işte.ALLAH kolaylık versin inşallah.:a15:

Kaan Erdem

Yönetici
sayın kardeşim.

açık ve net yazmaktan riya olacak endişesi ve nefsim kibirleneceğinden yazamıyorum.

bırakın arkadaşlarınızı,bırakın size yolunuzda şeytanlık yapanları siz ALLAH celle celalühunun rızasını kazanın.şu an bizim hangi gün,saat ve sebep ile öleceğimiz belli bu bile yetmez mi.hazırlıksız yakalanmaktan endişe duyalım mevlamın rızasını kazanamamaktan endişe duyalım.

sayın kardeşim.konu beni haliyle üzmüştür bu durumunuz gerçekten üzücü benim bu üzüntüm birinci dereceden yakınlarım için de geçerli.

konu hakkında size nasip ise eyerki örtünmek hayırlı ve güzel haberlerinizi ALLAH celle celalühu izni ile bekliyoruz.

önemli olanda bu.
SELAM VE DUA İLE...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm ve rahmetullah.kardeşim belki değil kesinlikle şeytanın vesvesesi.tesettürlü bir gününü geçirdin mi eminim alışırsın.çünkü insanların tepkisi iyi yönde oluyo genelde.bilmiyorum benim öyle olmuştu.rabbime sığın yanlış bi tepki alırsanda korkma bence hiç birşeyden.buda bizim sınavımız işte.allah kolaylık versin inşallah.:a15:

tabi canim kardeşim. Alişirim. şu yalan dünyada nelere alişmadikki bunami alişmayacagiz. Bilmiyorum aileme ve arkadaşlarima bahsettigim kadar güzel tepkiler aldim. Sizlerden de çok güzel tepkiler gelince, artik hiçbir şey umrumda degil. Kim ne derse desin. Eger inancim için beni yergilayacaklarsa onlara aciyim.
Saolasin kardeşim.
Selam ve dua ile...
Rabbime emanet ediyorum...

ahirzamangülü

Kayıtlı Kullanıcı
QUOTE=uzgun_42;711044]tabi canim kardeşim. Alişirim. şu yalan dünyada nelere alişmadikki bunami alişmayacagiz. Bilmiyorum aileme ve arkadaşlarima bahsettigim kadar güzel tepkiler aldim. Sizlerden de çok güzel tepkiler gelince, artik hiçbir şey umrumda degil. Kim ne derse desin. Eger inancim için beni yergilayacaklarsa onlara aciyim.
Saolasin kardeşim.
Selam ve dua ile...
[/QUO

ailen ve arkadaşların yanındaysa hiç durma zaten kardeşim.buarada konyalısın sanırım.memleketimiz aynı.selametle.Allaha emanet ol.:a16:

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
quote=uzgun_42;711044]tabi canim kardeşim. Alişirim. şu yalan dünyada nelere alişmadikki bunami alişmayacagiz. Bilmiyorum aileme ve arkadaşlarima bahsettigim kadar güzel tepkiler aldim. Sizlerden de çok güzel tepkiler gelince, artik hiçbir şey umrumda degil. Kim ne derse desin. Eger inancim için beni yergilayacaklarsa onlara aciyim.
Saolasin kardeşim.
Selam ve dua ile...
[/quo

ailen ve arkadaşların yanındaysa hiç durma zaten kardeşim.buarada konyalısın sanırım.memleketimiz aynı.selametle.allaha emanet ol.:a16:

evet canim kardeşim. Ama ben konya/ereğlide ikamet etmekteyim.
Hemşerim olmana sevindm. Selam ve dua ile...

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım ben 13 yasımda kapandım.küçük yasta kapandıgımdan acıklara ozenırdım ama sımdı dıyorum kı ıyıkı kapanmısım 13 yasımdan berı de namazımı hıc gecırmeden kılarım. kapanmak cok guzel ablacım.alısırsın çunku kapanınca alahım sana daha cok ıman gucu verır.hem namazada baslamıssın cok guzel.

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım ben 13 yasımda kapandım.küçük yasta kapandıgımdan acıklara ozenırdım ama sımdı dıyorum kı ıyıkı kapanmısım 13 yasımdan berı de namazımı hıc gecırmeden kılarım. Kapanmak cok guzel ablacım.alısırsın çunku kapanınca alahım sana daha cok ıman gucu verır.hem namazada baslamıssın cok guzel.

saol ablacigim.inşallah kapanacagim rabbimin izniyle.
Selam ve dua ile...

ercan58

Kayıtlı Kullanıcı
ben size bir örnek vermek istiyorum.şimdi size bir soru soruyorum Rab'biniz kim?ALLAH değil mi?şimdi bakın.şu anki hükümet dese ki:bundan sonra başları açık olan herkesi kızgın ateşlere,kaynar sulara,atacağız;ateşin üstünde namaz kılacaklar...şimdi tekrar soruyorum kim kapanmaz?peki bunu ALLAH demiyor mu...Elbette diyor.Örtünmeyi emrediyor...peki bu tereddüt hala neden?ALLAH ı göremediğimizden mi böyle şüphelere düşüyoruz?(bunları kendi nefsime söylüyorum.ama herkes kendine bi sorsun)...eğer böyleyse şu tabiata bir bakın...her 3 günde bir mahallenin çöpleri toplanmazsa ne olur?kokar değil mi?peki bu dünyanın temizliğini kim yapıyor...ELHASIL:tabiata bakıp ALLAH'ı bulmalıyız.ve onu bulunca taklid-i imanımızı tahkik-i imana çevirmeliyiz...inşallah hepimiz O'nu buluruz...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
ben size bir örnek vermek istiyorum.şimdi size bir soru soruyorum rab'biniz kim?allah değil mi?şimdi bakın.şu anki hükümet dese ki:bundan sonra başları açık olan herkesi kızgın ateşlere,kaynar sulara,atacağız;ateşin üstünde namaz kılacaklar...şimdi tekrar soruyorum kim kapanmaz?peki bunu allah demiyor mu...elbette diyor.örtünmeyi emrediyor...peki bu tereddüt hala neden?allah ı göremediğimizden mi böyle şüphelere düşüyoruz?(bunları kendi nefsime söylüyorum.ama herkes kendine bi sorsun)...eğer böyleyse şu tabiata bir bakın...her 3 günde bir mahallenin çöpleri toplanmazsa ne olur?kokar değil mi?peki bu dünyanın temizliğini kim yapıyor...elhasil:tabiata bakıp allah'ı bulmalıyız.ve onu bulunca taklid-i imanımızı tahkik-i imana çevirmeliyiz...inşallah hepimiz o'nu buluruz...

biliyorum kardeşim sen benim son sayfalarda yazdiklarimi okumamişsin. Ki böyle şeyler söyleyebiliyorsun.
Tabi güzel kardeşim. Rabbimden korktugum için bende kapanmayi istiyorum.
Inşallah sonunda da onun bulmayacakmiyiz.
Selam ve dua ile...

_YUSUF_

Yönetici
Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

Kapanacagim ama korkuyorum?=Cehennem azabı çekeceğim ama korkmuyorum
İnsanın örtünme ihtiyacının ilk insan Adem ve Havva ile başladığı, çıplaklığın çirkin bir şey olduğu ayette şöyle belirtilir: "Ey Ademoğulları! Şeytan ana ve babanızı kötü yerlerini kendilerine göstermek için elbiselerini soyarak nasıl cennetten çıkardıysa, sizi de aldatmasın.'' (el-A'râf, 7/27) "Ey Ademoğulları! Size çirkin yerlerinizi örtecek bir giysi, bir de giyip süsleneceğiniz bir giysi indirdik. Takva örtüsü ise daha hayırlıdır." (el-A'râf, 7/26) Hayvan yünlerinden giysi için yararlanmanın gereğine şöyle işaret edilir: "Davarları da o yaratmıştır ki, bunlarda sizin için ısıtıcı ve koruyucu maddeler ve nice nice yararlar vardır." (en-Nahl, 16/5)
Örtünmenin gayesi başkasının bakışlarından korunmak ve ırzı meşru olmayan cinsel isteklerden sakınmaktır. İnsandaki edep ve haya duygusu örtünmeyi gerektirir. Ancak mü'min erkek ve kadınların örtünmede asıl gayesi Yüce Allah'ın rızasını kazanmak olmalıdır. Çünkü Allahü Teala'nın emir ve yasaklarına uymak bir ibadettir. Namaz ve oruç gibi ibadetleri emreden Allah (c.c), ibadet içinde ve dışında örtünmenin şekil ve sınırlarını da belirlemiştir.

Allah nefsini yenenlerden eylesin cümlemizi inşaAllah
Selam ve dua ile

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

İnsanın örtünme ihtiyacının ilk insan Adem ve Havva ile başladığı, çıplaklığın çirkin bir şey olduğu ayette şöyle belirtilir: "Ey Ademoğulları! Şeytan ana ve babanızı kötü yerlerini kendilerine göstermek için elbiselerini soyarak nasıl cennetten çıkardıysa, sizi de aldatmasın.'' (el-A'râf, 7/27) "Ey Ademoğulları! Size çirkin yerlerinizi örtecek bir giysi, bir de giyip süsleneceğiniz bir giysi indirdik. Takva örtüsü ise daha hayırlıdır." (el-A'râf, 7/26) Hayvan yünlerinden giysi için yararlanmanın gereğine şöyle işaret edilir: "Davarları da o yaratmıştır ki, bunlarda sizin için ısıtıcı ve koruyucu maddeler ve nice nice yararlar vardır." (en-Nahl, 16/5)
Örtünmenin gayesi başkasının bakışlarından korunmak ve ırzı meşru olmayan cinsel isteklerden sakınmaktır. İnsandaki edep ve haya duygusu örtünmeyi gerektirir. Ancak mü'min erkek ve kadınların örtünmede asıl gayesi Yüce Allah'ın rızasını kazanmak olmalıdır. Çünkü Allahü Teala'nın emir ve yasaklarına uymak bir ibadettir. Namaz ve oruç gibi ibadetleri emreden Allah (c.c), ibadet içinde ve dışında örtünmenin şekil ve sınırlarını da belirlemiştir.

Allah nefsini yenenlerden eylesin cümlemizi inşaAllah
Selam ve dua ile

KARDEŞİM RABBİMDEN KORKTUGUM İÇİN KAPANACAGIM.
SELAM VE DUA İLE...

aşki

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbin hatırı

Rabbin hatırı

Cenab-ı Hak, tohumları zarlarla, çekirdekleri özel kılıflarla, ağaçları kabuklarla, balıkları zarlarla, diğer hayvanları postlarla örtmüş. Daha sonra anne karnındaki bebeği amnion kesesiyle, dünya beşiğindeki İnsanı ise atmosferle örtmüş.Bunun gibi diğer varlıkları da onlara mahsus örtülerle örten Allah acaba insana örtün dediğinde mi yanlış söylemiştir.-haşa-
Ayrıca mahlukat içersinde tek çıplak yaratılan mahlukta insandır. Çünkü insan hariç diğer mahluklar yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendileri akledip örtünemeyecekleri için Allah onları, onlara mahsus kıyafetlerle yaratmıştır.
İnsana ise akıl vererek; pamuk,ipek, yün gibi maddeleri de yaratarak kendilerine elbiseler yapıp örtünmelerini istemiştir. Biz ise bu aklımızı kullanarak, herşeyi bize musahhar etmiş olan Allahın örtünün emrine karşı, kendilerinin daha ne olduğunu bilmediği bir kaç insanın cahilane bakışlarına karşımı örtünmekten kendimizi alıkoyuyoruz. yani kendini bilmezlerin hatrı, Sonsuz kerem ve rahmet sahibinin
hatrından daha mı büyük?

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
cenab-ı hak, tohumları zarlarla, çekirdekleri özel kılıflarla, ağaçları kabuklarla, balıkları zarlarla, diğer hayvanları postlarla örtmüş. Daha sonra anne karnındaki bebeği amnion kesesiyle, dünya beşiğindeki insanı ise atmosferle örtmüş.bunun gibi diğer varlıkları da onlara mahsus örtülerle örten allah acaba insana örtün dediğinde mi yanlış söylemiştir.-haşa-
ayrıca mahlukat içersinde tek çıplak yaratılan mahlukta insandır. çünkü insan hariç diğer mahluklar yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendileri akledip örtünemeyecekleri için allah onları, onlara mahsus kıyafetlerle yaratmıştır.
Insana ise akıl vererek; pamuk,ipek, yün gibi maddeleri de yaratarak kendilerine elbiseler yapıp örtünmelerini istemiştir. Biz ise bu aklımızı kullanarak, herşeyi bize musahhar etmiş olan allahın örtünün emrine karşı, kendilerinin daha ne olduğunu bilmediği bir kaç insanın cahilane bakışlarına karşımı örtünmekten kendimizi alıkoyuyoruz. Yani kendini bilmezlerin hatrı, sonsuz kerem ve rahmet sahibinin
hatrından daha mı büyük?
tabiki büyük degil kardeşim.
Bende bunun itrakina vardim. Rabbimin azabindan korktugum için kapaniyorum.
Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt