Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadiri-Halisiyye Yolu VE MÜRŞİDLERİ (2 Kullanıcı)

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
ne amaçla kullandıgına bağlı sofilerle sohbet amaçlı kullanmak var karı kız işleri var..

ee tamam da kendimize çok mu güveniyoruz zinaya yaklaşmayın buyruluyor zinaya gidebilecek tüm yolları kjapatmak gerekmez mi.Hz.Ömer efendimiz demiyor mu harama düşme korkusundan çoğu helalı mubahı yapmıyorduk..Biz hiç korkmuyoruz o halde..Şeytan kadın ve kızın olduğu ortamda kandıramaz mı bin türlü hilesi var,vesvese verir.Babamız ademi kandırmadı mı,havva anamızı ya ..biz kim oluyoruz ki..

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Nafile inadetten kasıt sanal alemde sörf mü acaba yoksa biz mi anlamadan fiili tefsirini öyle yapıyoruz:)

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
ee tamam da kendimize çok mu güveniyoruz zinaya yaklaşmayın buyruluyor zinaya gidebilecek tüm yolları kjapatmak gerekmez mi.Hz.Ömer efendimiz demiyor mu harama düşme korkusundan çoğu helalı mubahı yapmıyorduk..Biz hiç korkmuyoruz o halde..Şeytan kadın ve kızın olduğu ortamda kandıramaz mı bin türlü hilesi var,vesvese verir.Babamız ademi kandırmadı mı,havva anamızı ya ..biz kim oluyoruz ki..

kardeşim haklısın ama günahtan kaçma ihtmalimiz yok ki en iyi ihtimalle büyük günahlardan sakınırız ahir zamanda büyük günahları terketmek bile insanı evliya yapmaya yeter allahu alem..

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardes simdi internedesin facebook acma sen git bir sohbet ac hem onu dinle hem arastirmani yap.

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
aslında bin tane proje var kafamda bin tane şey düşünüyorum ,yalnız şeytan beni de öyle kandırıyor yada nefsim 70 iblise bedel ya emmare,levvame...fikr var amel yok,yahudileri kuranın benzettiği gibi onlar kitap taşıyan merkeplerdi rabbim bizi muhafaza buyursun..

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Kardes simdi internedesin facebook acma sen git bir sohbet ac hem onu dinle hem arastirmani yap.

facebook kapalı şu an araşatırma yapıyorum işte sofilerle konuşuyorum ,içerden birinci ağızdan bilgi:)sohbet dinleyemem şu an yatanlar var kulaklık yok..insanları rahatsız etmek istemem

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Benim sohbet dinlemediğimi nerden biliyorsunuz ki facebookta olsun yemek yerken olsun yatarken olsun ?

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
öyle birşey mi dedim sadece ,küçük gunahlar birikerek kebahir olmuyor mu ,onu sordum..

Bu günah küçük diye işlesen de büyük yazılır,ama bir günah büyükte olsa kime isyan ettiğini düşünüp pişman olarakta düşsen küçük yazılır (manen Cübbeli ahmet hocaefendi,lafzen benden ). ama 1mekruhu 3kere yapınca 1haram yapmış günahı yazılır böyle furuatlarda var tabi ki inkar etmeyiz..

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Bu günah küçük diye işlesen de büyük yazılır,ama bir günah büyükte olsa kime isyan ettiğini düşünüp pişman olarakta düşsen küçük yazılır (manen Cübbeli ahmet hocaefendi,lafzen benden ). ama 1mekruhu 3kere yapınca 1haram yapmış günahı yazılır böyle furuatlarda var tabi ki inkar etmeyiz..
Öyleyse uzak durmak gerekiyor,küçük günahlardan da ,kabullenmek gerekmiyor bilakis,her nasıl olsa günaha girerim değil ,nasıl olur da günaha girmem demek daha doğru diye düşünüyorum..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Öyleyse uzak durmak gerekiyor,küçük günahlardan da ,kabullenmek gerekmiyor bilakis,her nasıl olsa günaha girerim değil ,nasıl olur da günaha girmem demek daha doğru diye düşünüyorum..

evet doğrudur ama burada elbetteki imandan sonra en büyük nimetimiz var elimizde "tevbe",ama en çok karşılaşılan proplem ben tevbe ediyorum ama nasıl olsa yine günaha düşerim sıkıntısıdır,bunu da alimlerimiz çok güzel bi düşünce getirmişlerdir,eğer ki son tevbemiz oldugunu belki bir daha günaha düşmeden vefaat ederimi düşünürsek hem tevbemiz sahih olur inşaallah hem de içimize vesvese gelmez vesselam..

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
evet doğrudur ama burada elbetteki imandan sonra en büyük nimetimiz var elimizde "tevbe",ama en çok karşılaşılan proplem ben tevbe ediyorum ama nasıl olsa yine günaha düşerim sıkıntısıdır,bunu da alimlerimiz çok güzel bi düşünce getirmişlerdir,eğer ki son tevbemiz oldugunu belki bir daha günaha düşmeden vefaat ederimi düşünürsek hem tevbemiz sahih olur inşaallah hem de içimize vesvese gelmez vesselam..
Gerekli olan tevbe değil belki ''tevbeten nasuha''dır..Geriye dönmemek üzere..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt