Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadiri-Halisiyye Yolu VE MÜRŞİDLERİ (2 Kullanıcı)

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Her insanın içinde hakka ve hakikate mızrak atan bir VAHŞİ vardır,kimi o vahşiyi Allahın kelamıyla tanıştırır..
Rabbim bizi de hidayete erdirdiği kullarından eylesin..Tarikatı nakşibendiyyi aliyye kapısından ayırmasın bu fakiride dua buyurun kardeşlerim.

Insallah kardes..

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
hayr zaten ben kadiriyim mizacım en azından..Kadiriye bağlanmak için kendim munferiden istareye yatıp zamanın kutbunu yani efendimi göremem gerekmez mi??

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Yok kardes biz layik olmasakda Mahmud Efendi Hzlerine (k.s) bagliyiz.

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
konyada bulundum 4 yıl ,ziyaret etmek niyetimde vardı nasip değilmiş..
Halbuki çok yer gezdik,çok medresede alim ile sohbet ettik ama..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
normal istihare olmadan Mahmud Efendi Hz.kerine baglanma olmaz kardes. Zaten ordan da sana tarikat dersi vermezler. Sen yaticaksin ruyada sana izin verilecek sonra bunu medreseye bildireceksin onlarda yaticak istihareye. SOnuc cikinca sana tarikat dersi vermeye basliycaklar. Bu oyle bir haftada bir ayda olucak is degil. Kimi var 1 hafta alir kimi var 1 ayda alir kimi var 2 senede alir.

ben mail adresi vermem pek kardes. Burdan konusalim bilmeyenlerde ogrenir hem.

Kardeşim ben Seyda Muhammed KONYEVİ hazretlerine baglandıktan sonra rüyamda Mahmud efendi hazretlerini gördüm mübarek kendisine gelmemi istedi gibi rüyanın tam o kısmını hatırlamıyorum ama ben son cümlem "Efendim ikimizin de halidiyye kolu inşaallah"..e davet edilmiş gibi oluyorum yine de istihareye yatmalı mıyım egerki konyayı bırakırsam?

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Anladım endulus mailden konuşalım madem 10yıllık ihvansınız....

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
hayr zaten ben kadiriyim mizacım en azından..Kadiriye bağlanmak için kendim munferiden istareye yatıp zamanın kutbunu yani efendimi göremem gerekmez mi??

Kardes bizim ailede Kadiri tarikatina bagli olan vardir ama ben acikcasi sormadim onlara baglanma nasil olur. benim sana anlattigim Ismailaga Mahmud Efendi Hz.lerine baglanmak icin yapilan istiharedir.

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
tamam benim kadiri biriyle görüşmem lazım...

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ben Seyda Muhammed KONYEVİ hazretlerine baglandıktan sonra rüyamda Mahmud efendi hazretlerini gördüm mübarek kendisine gelmemi istedi gibi rüyanın tam o kısmını hatırlamıyorum ama ben son cümlem "Efendim ikimizin de halidiyye kolu inşaallah"..e davet edilmiş gibi oluyorum yine de istihareye yatmalı mıyım egerki konyayı bırakırsam?

Kardes buna ben birsey diyemem bunu seyhinize (yada hocaniza) anlatip onun size izin vermesi gerek..

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
isteyen ha demeden bırakabiliyor mu??

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
yok mudur bu sitede gerçi kendi sitesi vardır kadiriyye huseyniyye kolunun neyse Rahman'a emanetssiniz Vesselam..

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Bir hocam derdi ki''Gülizar oluşturmak için önce pislikleri temizlemek lazım gelir.''biz hayatımızdan haramları mekruhları çıkarmadan ,elbetteki feyz alamayız haşa sanki şeytan ile ortak çalışıyoruz ona biatliyiz ne derse yapıyoruz feyz nerden alalım...Zamanımızın çoğu bilgisayar başında facebook bilmem hangi sitede geçiyor...Kalbimizi beynimizi farklı şeyler dolduruyor..bu teknoloji de şeytanın çok işine yaradı yahu ne güzel biz gibi basit insanları avlıyor...Haramları mekruhları çıkarmak bir yana aynı anda farzları vacibleri yapmak geliyor...Zira şeriat olmadan nasıl tarikat olsun.şeriat tarikat hakikat..Biz dah merdivenin ilk adımındayız son adımı düşünüyoruz ilk adımı atmamdan...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Bir hocam derdi ki''Gülizar oluşturmak için önce pislikleri temizlemek lazım gelir.''biz hayatımızdan haramları mekruhları çıkarmadan ,elbetteki feyz alamayız haşa sanki şeytan ile ortak çalışıyoruz ona biatliyiz ne derse yapıyoruz feyz nerden alalım...Zamanımızın çoğu bilgisayar başında facebook bilmem hangi sitede geçiyor...Kalbimizi beynimizi farklı şeyler dolduruyor..bu teknoloji de şeytanın çok işine yaradı yahu ne güzel biz gibi basit insanları avlıyor...Haramları mekruhları çıkarmak bir yana aynı anda farzları vacibleri yapmak geliyor...Zira şeriat olmadan nasıl tarikat olsun.şeriat tarikat hakikat..Biz dah merdivenin ilk adımındayız son adımı düşünüyoruz ilk adımı atmamdan...
feyiz alınır yahu inşaallahu rahman bu kadar gafil insan varken :)

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Bu saatte Allah'ı namazla ibadetle zikr etmek yerine edebden yoksun uzanarak,pc başında sanal bir alemde anıyoruz ...yazık Allahımız inşaallah bizi merahmet eder..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt