Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadiri-Halisiyye Yolu VE MÜRŞİDLERİ (3 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
ENAM SURESİ

10. (Ey Muhammed!) Andolsun, senden önce de birçok peygamber alaya alınmıştı da onlarla alay edenleri, alay ettikleri şey kuşatıp mahvetmişti.

11. De ki: “Yeryüzünde gezin dolaşın da (Peygamberleri) yalanlayanların sonu nasıl olmuş bir görün.”

12. De ki: “Şu göklerdekiler ve yerdekiler kimindir?” “Allah’ındır” de. O merhamet etmeyi kendine gerekli kıldı. Andolsun sizi mutlaka kıyamet gününe toplayacak. Bunda hiç şüphe yok. Kendilerini ziyana uğratanlar var ya, işte onlar inanmazlar.

13. Gece ve gündüzde barınan her şey onundur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

14. De ki: “Göklerin ve yerin yaratıcısı olan, beslediği halde beslenmeye ihtiyacı olmayan Allah’tan başkasını mı dost edineceğim.” De ki: “Bana, (Allah’a) teslim olanların ilki olmam emredildi ve sakın Allah’a ortak koşanlardan olma (denildi).”

15. De ki: “Ben Rabbime isyan edersem gerçekten, büyük bir günün (kıyamet gününün) azabından korkarım.”

16. (O günün azabı) kimden savuşturulursa gerçekten (Allah) ona acımıştır. İşte bu apaçık kurtuluştur.

17. Şayet Allah sana bir zarar dokundursa bunu O’ndan başka giderecek yoktur. Fakat sana bir hayır dokunduracak olsa onu da kimse gideremez. Bil ki O her şeye hakkıyla gücü yetendir.

19. De ki: “Şahitlik bakımından hangi şey daha büyüktür?” De ki: “Allah benimle sizin aranızda şahittir.4 İşte bu Kur’an bana, onunla sizi ve eriştiği herkesi uyarayım diye vahyolundu. Gerçekten siz mi Allah ile beraber başka ilahlar olduğuna şahitlik ediyorsunuz?” De ki: “Ben şahitlik etmem. O, ancak tek bir ilahtır ve şüphesiz ben sizin Allah’a ortak koştuğunuz şeylerden uzağım.”

33. Ey Muhammed! Biz çok iyi biliyoruz ki söyledikleri elbette seni incitiyor. Onlar gerçekte seni yalanlamıyorlar; fakat o zalimler Allah’ın âyetlerini inadına inkâr ediyorlar.

34. Andolsun ki, senden önce de bir çok Peygamberler yalanlanmıştı da onlar yalanlanmalarına ve eziyet edilmelerine karşı sabretmişler ve nihayet kendilerine yardımımız yetişmişti. Allah’ın kelimelerini değiştirebilecek bir güç de yoktur.7 Andolsun peygamberler ile ilgili haberlerin bir kısmı sana gelmiş bulunuyor.

35. Eğer onların yüz çevirmeleri sana ağır geldiyse; bir delik açıp yerin dibine inerek, yahut bir merdiven kurup göğe çıkarak onlara bir mucize getirmeye gücün yetiyorsa durma, yap! Eğer Allah dileseydi elbette onları hidayet üzere toplardı. O halde sakın cahillerden olma.

40. (Ey Muhammed!) De ki: “Söyleyin bakalım. Acaba size Allah’ın azabı gelse veya size kıyamet saati gelip çatsa (böyle bir durumda) siz Allah’tan başkasını mı çağırırsınız? Eğer (putların size yararı dokunduğu iddianızda) doğru söyleyenlerseniz (haydi onları yardıma çağırın).

41. Hayır! (Bu durumda) yalnız ona dua edersiniz, o da dilerse (kurtulmak için) dua ettiğiniz sıkıntıyı giderir ve siz o an Allah’a ortak koştuklarınızı unutursunuz.”

Bak şimdi nasıl öze geldik...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kuran'ı Kerimden konuş başımızın üstünde ol...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Böyle deyincede hemen dönüş yapma olur mu ?

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
biz kesinlikle allah c.c. 'na ,muhammed mustafa a.s. 'a ve kur'an-ı kerime uymayan bir şeyi zaten doğru kabul etmeyiz...
Doğruluğundan şüphede olsak dile getirmeyiz ...

Kuran'ı kerim başımızın tacı ...

ayetleri iyi oku kuran başımızın tacı demekle iş bitmiyor, kuran aklımızın ışığı olacak... Oku... Oku... Rabbimin emri bu... Kuran ne güzel mürşit bak anla...

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
Kuran'ı Kerimden konuş başımızın üstünde ol...

1. ARAF SURESİ
Bismillahirrahmânirrahîm

1. Elif Lâm Mîm Sâd.1

2. Bu, sana, kendisiyle (insanları) uyarman için ve mü’minlere öğüt olarak indirilmiş bir kitaptır. Artık ondan dolayı göğsünde bir sıkıntı olmasın.2

3. Rabbinizden size indirilene uyun. Onu bırakıp başka dostlara uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!

27. Ey Âdemoğulları! Avret yerlerini kendilerine açmak için, elbiselerini soyarak ana babanızı cennetten çıkardığı gibi, şeytan sizi de saptırmasın. Çünkü o ve kabilesi, onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler. Şüphesiz biz şeytanları, iman etmeyenlerin dostları kılmışızdır.

28. Çirkin bir iş işledikleri vakit, “Biz atalarımızı bunun üzerinde bulduk, Allah da bize bunu emretti” derler. De ki: “Şüphesiz, Allah çirkin işleri emretmez. Siz bilmediğiniz şeyleri Allah’ın üzerine mi atıyorsunuz?”

29. De ki: “Rabbim adaleti emretti. Her secde yerinde yüzlerinizi (ona) doğrultun. Dini Allah’a has kılarak ona ibadet edin. Sizi başlangıçta yarattığı gibi (yine ona) döneceksiniz.”

30. Allah bir kısmına hidayet etti, bir kısmına da sapıklık layık oldu. Çünkü onlar Allah’ı bırakıp şeytanları dost edinmişlerdi. Kendilerinin de doğru yolda olduklarını sanıyorlardı.

32. De ki: “Allah’ın, kulları için yarattığı zîneti ve temiz rızkı kim haram kılmış?” De ki: “Bunlar, dünya hayatında mü’minler içindir. Kıyamet gününde ise yalnız onlara özgüdür. İşte bilen bir topluluk için âyetleri, ayrı ayrı açıklıyoruz.”

33. De ki: “Rabbim ancak, açık ve gizli çirkin işleri, günahı, haksız saldırıyı, hakkında hiçbir delil indirmediği herhangi bir şeyi Allah’a ortak koşmanızı ve Allah’a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır.”

34. Her milletin belli bir eceli vardır. Onların eceli geldi mi, ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler.

35. Ey Âdemoğulları! İçinizden size benim âyetlerimi anlatan Peygamberler gelir de her kim Allah’a karşı gelmekten sakınır ve halini düzeltirse, artık onlara korku yoktur. Onlar üzülecek de değillerdir.

36. Âyetlerimizi yalanlayanlar ve onlara uymayı kibirlerine yediremeyenlere gelince işte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

37. Kim, Allah’a karşı yalan uyduran veya onun âyetlerini yalanlayanlardan daha zalimdir? İşte onlara kitaptan (kendileri için yazılmış ömür ve rızıklardan) payları erişir. Sonunda kendilerine melek elçilerimiz, canlarını almak için geldiğinde, “Hani Allah’ı bırakıp tapınmakta olduğunuz şeyler nerede?” derler. Onlar da, “Bizi yüzüstü bırakıp kayboldular” derler ve kâfir olduklarına dair kendi aleyhlerine şahitlik ederler.

44. Cennetlikler cehennemliklere, “Rabbimizin bize va’dettiğini biz gerçek bulduk. Siz de Rabbinizin va’d ettiğini gerçek buldunuz mu?” diye seslenirler. Onlar, “Evet” derler. O zaman aralarında bir duyurucu, “Allah’ın laneti zalimlere!” diye seslenir.

45. Onlar Allah yolundan alıkoyan ve onu, eğri ve çelişkili göstermek isteyenlerdir. Onlar ahireti de inkar edenlerdir.

51. Onlar dinlerini oyun ve eğlence edinmişler ve dünya hayatı da kendilerini aldatmıştı. İşte onlar bu günlerine kavuşacaklarını nasıl unuttular ve âyetlerimizi nasıl inkar edip durdularsa biz de onları bugün öyle unuturuz.
52. Andolsun biz onlara, bilerek açıkladığımız bir kitabı, inanan bir toplum için bir yol gösterici ve rahmet olarak getirdik.

53. Onlar ise ancak, (“Görelim bakalım!” diyerek) Kur’an’ın bildirdiği sonucu (te’vilini) bekliyorlar. Onun bildirdiği sonuç gelip çattığı gün, önceden onu unutmuş olanlar derler ki: “Gerçekten Rabbimizin peygamberleri hakkı getirmişler. Şimdi bizim için şefaatçılar var mı ki bize şefaat etseler veya (dünyaya) döndürülsek de yaptıklarımızdan başkasını yapsak?” Gerçekten onlar kendilerine yazık etmişlerdir. (İlah diye) uydurdukları (putlar) da onları yüzüstü bırakarak uzaklaşıp kaybolmuşlardır.

59. Andolsun, Nûh’u kendi kavmine peygamber olarak gönderdik de, “Ey kavmim! Allah’a kulluk edin. Sizin için O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Şüphesiz ben sizin adınıza büyük bir günün azabından korkuyorum” dedi.

60. Kavminin ileri gelenleri, “Biz seni açıkça bir sapıklık içinde görüyoruz” dediler.

61. (Nûh onlara) şöyle dedi: “Ey kavmim! Bende herhangi bir sapıklık yok. Aksine ben, Âlemlerin Rabbi tarafından gönderilmiş bir peygamberim.”

62. “Ben size Rabbimin vahyettiklerini tebliğ ediyorum ve size nasihat ediyorum. Sizin bilmediğiniz şeyleri de Allah tarafından gelen vahiy ile biliyorum.”

63. Sizi uyarması ve sizin de Allah’a karşı gelmekten sakınıp rahmete ulaşmanız için, içinizden bir adam aracılığı ile Rabbinizden size bir zikir (vahiy ve öğüt) gelmesine şaştınız mı?
65. Âd kavmine de kardeşleri Hûd’u peygamber olarak gönderdik. Onlara, “Ey kavmim! Allah’a kulluk edin. Sizin için ondan başka hiçbir ilah yoktur. Allah’a karşı gelmekten sakınmaz mısınız?” dedi.

66. Kavminin ileri gelenlerinden inkar edenler dediler ki: “Şüphesiz, biz seni akıl kıtlığı içinde görüyoruz. Biz senin mutlaka yalancılardan biri olduğuna inanıyoruz.”

67. Hûd şöyle dedi: “Ey kavmim! Bende akıl kıtlığı yok. Aksine ben âlemlerin Rabbi tarafından gönderilmiş bir peygamberim.”

68. “Rabbimin vahyettiklerini size tebliğ ediyorum. Ben sizin için güvenilir bir nasihatçıyım.”

69. “Sizi uyarması için içinizden bir adam aracılığıyla Rabbinizden size bir zikir (vahy ve öğüt) gelmesine şaştınız mı? Hatırlayın ki, Allah sizi Nûh kavminden sonra onların yerine getirdi ve sizi yaratılış itibariyle daha güçlü kıldı. Allah’ın nimetlerini hatırlayın ki kurtuluşa eresiniz.”

70. Onlar, “Sen bize tek Allah’a ibadet edelim, atalarımızın ibadet edegeldiklerini bırakalım diye mi geldin? Eğer doğru söyleyenlerden isen haydi bizi tehdit ettiğin azabı bize getir” dediler.

79. Artık Salih onlardan yüz çevirdi ve “Andolsun, ben size Rabbimin vahyettiklerini tebliğ ettim ve size nasihatta bulundum. Fakat siz nasihat edenleri sevmiyorsunuz” dedi.

86. “Bir de, tehdit ederek Allah’ın yolundan O’na iman edenleri çevirmek, Allah’ın yolunu eğri ve çelişkili göstermek üzere her yol üstüne oturmayın. Hatırlayın ki, siz az (ve güçsüz) idiniz de o sizi çoğalttı. Bakın, bozguncuların sonu nasıl oldu!?”

87. . “Eğer içinizden bir kısmı benimle gönderilen gerçeğe inanmış, bir kısmı da inanmamışsa, artık Allah aramızda hükmünü verinceye kadar sabredin. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.”

88. Şuayb’ın kavminden büyüklük taslayan ileri gelenler dediler ki: “Ey Şuayb! Andolsun, ya kesinlikle bizim dinimize dönersiniz ya da mutlaka seni ve seninle birlikte inananları memleketimizden çıkarırız.” Şuayb, “İstemesek de mi?” dedi.

89. “Allah bizi sizin dininizden kurtardıktan sonra eğer ona dönersek mutlaka Allah’a karşı yalan uydurmuş oluruz. Rabbimiz Allah’ın dilemesi olmadıkça sizin dininize dönmemiz bizim için olacak şey değildir. Rabbimiz her şeyi ilmiyle kuşatmıştır. Biz yalnız Allah’a tevekkül ettik. Ey Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasında gerçekle hükmet. Çünkü sen hükmedenlerin en hayırlısısın.”

90. Şuayb’ın kavminden inkar eden ileri gelenler dediler ki: “(Ey ahali!) Andolsun ki eğer Şuayb’a uyarsanız o takdirde mutlaka siz zarar edenler olursunuz.”

101. İşte memleketler! Onların haberlerinden bir kısmını sana anlatıyoruz. Andolsun, peygamberleri onlara apaçık deliller getirmişti. Fakat onlar daha önce yalanladıklarına inanacak değillerdi. Allah kafirlerin kalplerini işte böyle mühürler.

102. Biz onların çoğunda, sözünde durma diye bir şey bulmadık. Ama gerçekten onların çoklarını yoldan çıkmış kimseler bulduk.

132. Dediler ki: “Bizi büyülemek için her ne getirirsen getir, biz sana inanacak değiliz.”

138. İsrailoğullarını denizden geçirdik. Derken, kendilerine ait putlara tapan bir kavme rastladılar. İsrailoğulları, “Ey Mûsâ! Onların kendilerine ait ilahları (putları) olduğu gibi sen de bize ait bir ilah yapsana” dediler. Mûsa şöyle dedi: “Şüphesiz siz cahillik eden bir kavimsiniz.”

139. Şüphesiz bunların (din diye) içinde bulundukları şey yok olmaya mahkumdur. Yapmakta olduklarının hepsi batıldır.”

140. “Sizi âlemlere üstün kılmış iken, Allah’tan başka ilah mı araştırayım size?”

146. Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları âyetlerimden uzaklaştıracağım. (Onlar) her âyeti görseler de ona iman etmezler. Doğru yolu görseler onu yol edinmezler. Ama sapıklık yolunu görseler onu (hemen)yol edinirler. Bu, onların, âyetlerimizi yalanlamaları ve onlardan hep gafil olmaları sebebiyledir.

161. O zaman onlara denilmişti ki: “Şu memlekete22 yerleşin. Orada dilediğiniz gibi yiyin ve ‘Hıtta (Ya Rabbi, bizi affet)’ deyin. Kentin kapısından eğilerek tevazu ile girin ki biz de sizin hatalarınızı bağışlayalım. İyilik edenlere daha da fazlasını vereceğiz.”

162. Onlardan zulmedenler hemen sözü, kendilerine söylenenden başka şekle soktular. Biz de zulmetmelerine karşılık üzerlerine gökten bir azab gönderdik.23

170. Kitaba sımsıkı sarılanlara ve namazı dosdoğru kılanlara gelince, şüphesiz biz, iyiliğe çalışan (erdemli) kimselerin mükafatını zayi etmeyiz.

180. En güzel isimler Allah’ındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin ve O’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır.

181. Yarattıklarımızdan, hakka sarılarak doğru yolu gösteren ve hak ile adaleti gerçekleştiren bir topluluk vardır.

182. Âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, biz onları bilemeyecekleri bir yerden yavaş yavaş felakete götüreceğiz.

191. Hiçbir şeyi yaratamayan, kendileri yaratılan şeyleri Allah’a ortak mı koşuyorlar?

192. Halbuki onlar (edindikleri ilahlar) ne onlara yardım edebilirler, ne de kendilerine yardım edebilirler.

193. Onları doğru yola çağırsanız size uymazlar. Onları çağırsanız da, sussanız da sizin için birdir (sonuç alamazsınız).

194. Allah’ı bırakıp tapındıklarınızın hepsi sizin gibi(yaratılmış) kullardır. Eğer doğru söyleyenler iseniz haydi hemen onları çağırın da size cevap versinler (duanıza icabet etsinler).

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
Yûsuf Sûresi
40 - “Siz Allah’ı bırakıp; sadece sizin ve atalarınızın taktığı bir takım isimlere (düzmece ilahlara) tapıyorsunuz. Allah onlar hakkında hiçbir delil indirmemiştir. Hüküm ancak Allah’a aittir. O, kendisinden başka hiçbir şeye tapmamanızı emretmiştir. İşte en doğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler.”
Tevbe(*) Sûresi
31 - (Yahudiler) Allah’ı bırakıp, hahamlarını; (hırıstiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah’a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
TAPMAK NE DEMEK ? İNSAN NE YAPINCA BİR ŞEYE TAPMIŞ OLUR? GELECEK HAFTANIN KONUSU........ SELAMLAR.... Allah hepinizden razı olsun.. amin...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
ciddimisiniz,,, ya elini öpmek için sıra beklediğiniz kim...

Kusura bakma ama biz senin dediğin gibi herhangi birinin elini öpmeyiz ...Bizim öptüğümüz el Allah C.C. 'nun elidir...
Anlayana duyurulur...
Sen şimdide Allah C.C. 'nun eli var mı deme sakın...!
Okuda var mı yok mu öğren ...

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Peki buradaki hocalar bize de bir fikr versin gerçi az çok kafada birşşeyleri bitirdik allah'ımızın izn,iyle de,Biraz şüphe var gene..Ben kendimdeki nefsi eksiklikten ötürü tarikata bağlanam kararı aldım,zamanın meşhurlarından mahmut efendinin peşine düştüm allah ondan razı olsun...Medreselerine gittim geldim sohbetlerine hatme hac'lerine katıldımk ,Gel görki feyz alamadım ,tarikata girmek de zor geldi 5000 vird çok geldi nefsime,nakşi meşrebime de uymadı..Zamanla kadirinin benim tam meşrebim olduğunu gördüm cehri zikr çekti beni..Mizacım buna uydu..Lakin ne ruyaylan çağrıldım ,ne efendimi görüp necip fazılgibi efendim ben sana bendim diyebildim..Sadece nefsi eksikliğimi giderme adına kendi çabam ile efendiyle telefonda konuşarak manevi terbiye alamadan biraz da kadiri virdi kolay diye intisab ettim..Ama gene feyz alamadım ,vird çektim halkaya katıldım bir süre ama şeyhten uzaktım hep...Görmedim gittim yeşil camide bulamadım nasipte yoktu irtibat da kuramadım çok yakın da hisedemedim.Ama araştırırken kadiriyye tarikatının başka bir koluna başka bir şeyhine kanım kaynadı açıkçası ısındım ,irtibata geçtim bir ıhvan ile..Nasip tevafuk eseri..şimdi 23nisandan sonra urfaya gidip 2 arkadaş ,intisab etmeyi düşünüyoruz nasipde varsa..Olur mu birine bağlıyken diğerine bağlanmak??
Erzurumda cag kebabını tadıp ,erzurumdan başlayarak hem maddi hem manevi nasiplenmekle başlayan yolculuğumuz bir seyyah-ı siyah misali, ,ikişer rekat tahiyyatı mescid namazları ile şenlendirdiğimiz manevi dünyamız ile ,gezerek ibret alma adına ,artvin ,erzurum,konteynır kent van ,evliyalar diyarı siirt tillo ,ismail fakirullah hazretleri,ibrahim hakkı hazretleri hassaa hazretleri...Risalei nur ve tillo medreseleri,anadolu gençlik derneğimiz...Ve peygamberler diyarı şanlıurfa Makamı ibrahim ..İbrahim as ateşe atıldığı yer,doğduğu mağara..Ve kadiri dergahı Seyda şeyh ahmed el kadiri'den tevbe aldık,yakından gördük kutlu doğum haftası munasebetiyle zikre katıldık nasiplendik ,muthiş bir ortam ,hem kadiri,hem halveti,hem mevlevi,hem nakşi hem rifaiden icazetli şeyhimiz..zzikrin her çeşidini görürsün sadece nakşi yoktu..Rabbimiz nasip etti nasiplendik..Seydamız hem her yönüyle çok güzel bir insan tevazu dersen tevazu maneviyatın zirvesinde adeta...Zerre şüphe kalmadı içimde şimdi tekrardan hem halkaya katılmak hemde efendimizi seydamızı görmenin düşüncesindeyiz...Allahımıza hamdolsun,Salat ve selam Rasullullah efendimiz ve ehli beytine olsun..Antepe geçtik şeyh ubeydullah efendiyi görmek için amam ürdündeymiş,nasip başka zamana inşaAllah..Kendimizi hacdan gelmiş gibihissediyoruz ev arkadaşlarımıza takke ,mis,tesbih,misvak hediye aldık,Kendimize de rahle def,Zülfikarı da hediye ettiler urfada ihvan kardeşlerimiz çok beğenmiştik zira,ağzını bilelemişler biz de bileliyoruz:)Soranlara da Kafir'den başkasını kesmez inşaAllah,Sadece islam veallah düşmanlarına fikrimiz de zikrimiz de,fiilimiz de inşaAllah,Allahımız riyadan hasetten ucubdan ve tüm fenalıklardan muhfaza buyursun..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel, Rabbim daha da güzellikler versin.
Umdugunuza nail olmuşsunuz, umarım en güzel mertebelere tırmanmak nasip olsun.
İşte mesele, fıtratına uyması, yoksa iyisi, kötüsü diye bir konu yok. Konyada bende hiç ısınamadım , bu kişi olmaz diye nerdeyse isyan edecektim.(çünkü tanıyordum, tv de izledim sözlerinden hiçbirşey anlamıyordum. benim işim daha zor. Kadınları almazlar heryere ama uğraşacagım, ilmi kaynagından istiyorum ne demeyse???? öyle uzaktan başkası ile olmaz, kendini görmem lazım, Yani)

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel, Rabbim daha da güzellikler versin.
Umdugunuza nail olmuşsunuz, umarım en güzel mertebelere tırmanmak nasip olsun.
İşte mesele, fıtratına uyması, yoksa iyisi, kötüsü diye bir konu yok. Konyada bende hiç ısınamadım , bu kişi olmaz diye nerdeyse isyan edecektim.(çünkü tanıyordum, tv de izledim sözlerinden hiçbirşey anlamıyordum. benim işim daha zor. Kadınları almazlar heryere ama uğraşacagım, ilmi kaynagından istiyorum ne demeyse???? öyle uzaktan başkası ile olmaz, kendini görmem lazım, Yani)
Evet bu sefer kaynaktan yudumluyoruz inşaAllah,Rabbimiz zemzem ediyor...Tasavvufun tadı damağımızda elhamdulillah...Gene gitmek görmek halkada bulunmak nasib olur inşaAllah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt