Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (6 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Selamun aleykum Kardeşlerim!
Bazen; şu mezarlığın kokusu üzerime sinse o ruh haline dönüşsem diyorum, Ölümü koklasam da aldanmasam şu fani fakat göze hitap eden dünyaya... Hasret kokuları geliyor burnuma, vicdan sızlıyor olumsuzluklardan, lakin biz kuluz zayıfız, en doğrusunu Mevlâm bilir vesselam.
Cumanız mübarek olsun can kardeşlerim.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Ya bu son mesajı okuyunca,
Yıllar önce lisede anatomi dersi idi, konu ölüme geldi
Dersin hocası :"ekolojik çevre doğurganlık durumu kaybolunca seni gereksiz görüyor ve yaşlanıp, bir çöp halini alıp, bu ekolojik çevreden ayrılıyorsun"
Demişti. O yıllardaki ölüm tanımım buna göre şekillenmiş ti tabii.
Nereden nereye, şu kainatı oluşturan her bir zerre sayısınca şükür etsem az.

leyla-1

Altın Üye
Esirgeyen ve bağışlayan. Ey esirgeyen, bağışlayan, koruyan ve seven Allah’ım. Bütün mahlûkatın kalplerini bana doğru çevir. Ey Cebrail, bütün ruhani , ulvi ve sufli tabakasının Rahman ve Rahim olan Allah’ın hakkı için onlara ,işittir ve itaat ettir. Rauf ve Atuf hakkı hürmetine, Melik hakkı hürmetine, arşı ala hakkı hürmetine duamızı kabul et ve bütün yaratılmışların kalplerini bana çevir. Amin

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Gökyüzünden isa bekleyen,
Yeryüzünde tek gözlü canavar deccal bekleyen,
Şu dillere destan mehdi si bir türlü gelemeyen,
İnfak - sadaka gibi kavramları bozuk paralardan kurtulmaya indirgeyen,
Karz-ı hasen için bankanın yolunu gösteren,
Kuranı evin en güzel köşesine asıp da hiç yüzüne bakmayan,
Fiili dua!!!! hiç işine gelmeyen,
Daha sabah namazına kalkamayıp milleti "Cihad" a kaldıran,
Yüceler yücesini zikri boncuk tanesi saymaya indirgeyen,
Hiç bir şeye gücü yetmeyecek mavi renk nazar boncuğu, muska vb. şeylerin kendisini koruyacağına inanan,
Türbeleri hacet mekanı haline getirmiş,
Bilmem kaç bin kere hatim yapıp, bu kuran ne diyor diye bir kere olsun düşünmeyen,
Zuhruf suresi 44. Ayeti kendisine hiç inmemiş,
Ötekileştirme nin dibine vurmuş,

KİŞİLER HALİNE GELDİK.....

Son düzenleme:

leyla-1

Altın Üye
Allahım! Senden, bildiğim ve bilmediğim, geçmiş ve gelecekteki tüm hayırları niyaz ediyorum. Bildiğim ve bilmediğim, geçmiş ve gelecekteki tüm şerlerden de sana sığınıyorum. Senden cenneti ve ona ulaştıracak her türlü söz, fiil ve ameli nasip etmeni diliyorum. Cehennemden ve ona götürecek her türlü söz, fiil ve amelden de sana sığınıyorum.Amin

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Allahım! Ümmet-i Muhammed’i bağışla,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kusurlarını ört,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in eksikliklerini gider,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’e yardım et,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in işlerini kolaylaştır,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’e kolaylıklar ihsan eyle,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed için hayır kapılarını aç,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’i muhafaza eyle,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’den lütuflarını esirgeme,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in günahlarını müsamahanla affet,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’e kuvvet ver,katından te’yid eyle,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in ihtiyaçlarını gider,
***Allahım! Ümmeti Muhammed’e saadetler lütfeyle,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’e doğru yolu göster,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in hatalarını bağışla,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in sevaplarını kat kat arttır,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in günahlarını bağışla,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kusurlarını ört,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in sıkıntılarını gider,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kalplerini nurlandır,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in gönüllerini genişlet,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in işlerini kolaylaştır,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kabirlerini geniş kıl,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’in düşmanlarını islah eyle,
***Allahım! Ümmet-i Muhammed’e imanla teslim-i ruh etmeyi nasip eyle,
***Allahım!Bizi,Ümmeti Muhammed ile beraber,Peygamber(s.a.v) Efendimiz’in sancağı altında imanla haşret ve “Sen Bizden razı”olarak sana kavuşmayı bizlere nasip eyle..
AMİN..

leyla-1

Altın Üye
Aleykum selam abla daha tam anlayabilmis deilim acemilik var annelerimden destekle idare ediyorum simdilik ama her aciya ragmen muhtwsem bi duygu allah herkese nasip etsin :)

Canım benim yavaş yavaş onun sıcaklığını içindeki sevgisini gördükçe anneliği anlarsın Allah'ın en güzel duygusu ve mucizesi bir bebeğin dünyaya gelmesi annelik duygusu bambaşka bir şey yaşamadım Allah tez zamanda hayırlı ise o güzel anneliği bizlere de isteyen herkese nasip etsin rabbim inşallah. Amin hep mutlu olun canım benim:)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Bir testi yağmur suyu!

Fakir bedevi çölde, yaşlı hanımıyla birlikte yaşıyordu. Bir eşekleri ve birkaç koyunları vardı. Bedevinin yaşlı hanımı zaman zaman fakirlikten şikâyet ederdi. O gün de fakirlikten şikâyete başladı. Adam hanımını teselli etmek istedi. Sabrın ecrini anlattı ise de kadının şikâyetlerinin sonu gelmiyordu. Sonunda adamın sabrı taştı ve hanımına sordu:
O zaman fakirliğin çaresi neyse onu söyle!
Kadın bunun üzerine konuştu:
Bağdata, halifeye git, derdini anlat. O cömerttir. Sana ihsanda bulunacaktır. Çünkü o yoksulların ümit kapısıdır.
Kadın kendince çareyi söylemişti. Adam başını iki elleri arasına alarak düşündü, düşündü. Sonra şöyle söyledi:
Koskoca halifenin huzuruna eli boş varılmaz ki! Oysa benim halifeye hediye edecek bir şeyim yok.
O sırada hanımı bir şey hatırladı. Çölde su çok önemli bir nimetti. Güzün ve Sonbaharda açılan kuyular kurur, susuzluktan hayvanlar ölürdü. Sonbaharda yağan yağmur hem çöldekileri içme sularına kavuşturur, hem de yeni bir baharın gelmesine sebep olurdu. Ama çölde, özellikle yağmur yağarken toplanmış tatlı yağmur suyu en değerli şeylerden biriydi. Kocası kendi kendine söylenince, hanımı şöyle konuştu:
İstersen halifeye bir testi yağmur suyu götür. Çünkü o tatlı ve değerli bir armağandır. Belki de halifenin suyu acı ve içilmez bir sudur.
Çölde bazen tatlı su çıkarmak için kuyu kazılır, ama beklendiği gibi olmaz, kuyudan deniz suyuna benzer acı ve tuzlu su çıkardı. Çölden dışarı adım atmayan, ömrünü burada geçiren kadın, her yeri çöle kıyaslıyordu.
Adam yola çıktı, uzun bir yolculuktan sonra Bağdata vardı. Halife sarayına (Dârül-Hilafe) kabul edildi.
Sonunda ağzı iyice kapatılmış bir testi yağmur suyuyla huzura çıktı. Suyu halifeye hediye ettikten sonra, uzun uzun yağmur suyunun güzelliklerini saydı, onun ne kadar değerli bir şey olduğunu anlattı.
Halife gözünü ondan ayırmadan bu halis adamı dinliyordu. Adam samimiydi. Halife de, çöl şartlarında bir testi yağmur suyunun ne kadar değerli olduğunu bilmekteydi. Halife bedeviden gelen hediyeyi kabul ettikten sonra, hemen testinin altınla doldurulmasını emretti ve adamlarına şöyle dedi:
Çöl uzaktır, bu adamı Dicle yoluyla filan yere kadar götürün.
Bedevi Dârul-Hilâfeye gelirken, onun yanı başında akan Dicleyi görmemişti. Fakat gemiye binmek için nehrin kıyısına gelince, tatlı suyun gürül gürül aktığını gördü. Padişahın ne çok tatlı suyu varmış demekten kendini alamadı ve o sırada getirdiği hediyeden dolayı çok utandı. Ama halife onu ciddiye alarak dinlemiş, hediyesini önemsemiş ve karşılığında bir testi altın vermişti.
Hikâye Neler Söyler?
·Hikâyede görüldüğü gibi, önemli olan yapılanlarda samimiyet ve ihlâstır. Biz de Yüce Allaha Padişah-ı Lem Yezele göre birer çöl bedevisi gibiyiz. Onun bizim ibadetimize ve hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. Ama biz ibadete muhtacız, Ona sunduğumuz ibadetlerle edeceği ihsanlara ihtiyacımız var.
·Armağanların, hediyelerin pek pahalı, değerli olması da gerekmez. Önemli olan ihlâs ve samimiyetle verilen hediyelerle gönül almaktır. Bedevi de bir testi suyla halifenin gönlünü almak, rızasını tahsil etmek istemişti.
·Hikâyenin bir de şu yönü var: Kimi insanlar, yaptıkları pek değerli, çok önemli değilken; bunları çok önemli görürler ve çok önemli, yapılamayacak şeylermiş gibi anlatırlar. Bedevi de Dicleyi bilmediğinden testideki suyun iyiliklerini anlata anlata bitirememişti. Oysa Bağdatta durum böyle değildi. Orada büyük bir tatlı su, büyük bir Dicle akıyordu.
·İnsanların ibadetleri de Dicle kıyısında oturan Halifeye sunulmuş bir testi suya benzer. Ahirette gerçekler ayan beyan ortaya çıktığında, biz de Ona sunduğumuz ibadetlerden dolayı utanıp arlanaca- ğız. Ama şunu da bilelim ki, Cenab-ı Hak, cömerttir, ona sunduğumuz ibadetleri bahane edip bizden razı olur ve bize ihsanlarda bulunacaktır.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
12806108_468791679973173_4805475691133041104_n.png

leyla-1

Altın Üye
“Rabbim! Bana yardım et, aleyhime olan şeylere yardım etme. Bana zafer ver, aleyhime zafer verme. Lehime tertip kur, aleyhime tertip kurma. Bana hidayet et ve hidayeti bana kolaylaştır. Bana zulmeden kimseye karşı yardım et. Rabbim! Beni Sana çok şükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygı gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimsen yap. Rabbim! Tövbemi kabul et, günahımı temizle, duamı kabul buyur, delilimi sabit kıl, dilimi doğru yap, kalbime hidayet ver, göğsümün kin ve hasedini çıkar.”

leyla-1

Altın Üye
Nerde görülmüş acaba dünya işi dururken vakit namazı bile kılınmazmış:(

leyla-1

Altın Üye
“Allahım! Ben zayıf ve âciz bir kimseyim. Rızânı tahsil için sen beni kuvvetlendir, beni daimâ iyiliğe götür. Son emelimi İslâmiyet kıl.
Allahım! Ben âcizim, sen beni kuvvetlendir. Ben zelil bir kimseyim, sen beni izzetlendir. Ben fakirim, sen beni zenginleştir yâ erhamerrahimîn.”

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Yıkıp Şerîat’i, bambaşka bir binâ kurduk;
Nebî’ye atıf ile binlerce herze uydurduk!
Lisân-ı pâk-i Nebî’den yalanlar uyduruyor:
Sıkılmadan da “sevâb işledim” deyip duruyor!
Düşünmedin mi girerken Şerîatin kanına?
Cinâyetin kalacak zanneder misin yanına?
Sevâb ümîd ediyor ha! Deyin ki nâmerde:
“Sevâbı sen göreceksin huzûr-ı mahşerde!

-Mehmet Akif Ersoy-

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Kör olana güçlük yoktur, topal olana güçlük yoktur, hasta olana da güçlük yoktur; sizin için de, gerek kendi evlerinizden, gerekse babalarınızın evlerinden, annelerinizin evlerinden, erkek kardeşlerinizin evlerinden, kız kardeşlerinizin evlerinden, amcalarınızın evlerinden, halalarınızın evlerinden, dayılarınızın evlerinden, teyzelerinizin evlerinden, anahtarına malik olduğunuz (yerlerden) ya da dostlarınızın (evlerin)den yemenizde bir güçlük yoktur. Hep birarada veya ayrı ayrı yemenizde de bir günah yoktur. Evlere girdiğiniz vakit, Allah tarafından kutlu, güzel bir yaşama dileği olarak birbirinize selam verin. İşte Allah, size ayetleri böyle açıklar, umulur ki aklınızı kullanırsınız.
(Nur Suresi, 61
)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

leyla-1

Altın Üye
Allahım! Çekilmez belalardan, isyana düşmekten, görülmez kazadan ve düşmanları sevindirecek musibetlerden sana sığınırım. AMİN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt