Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Soruna gerçekten cevap mı arıyon
Yoksa insanların kafasınımı karaştırmaya çalışıyon
İlk bunun cevabını istiyorum
Veee bu sorun cevabı bilginize göre nedir...
Bende size öyle cevap vereyim

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafa karışıklığı himmmmmmmm, interesting,
Cevabı buldum: bilmiyor du....
Hadi bana öyle cevap ver.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Hristiyanın noel gününe denk geldi diye Müslümanın Cuma'sıda resmi tatil oldu. Özyurdunda garip olmak bu olsa gerek.

Yavuz Bahadıroğlu

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı

Şimdi bana laf ebeliği yapma
Net bi cevap
Bilmiyorum öğrenmek istiyorum
Biliyorum herkez bilsin istiyorum
Cevap ikinci şık ise bildiğini söyle
Öyle konuşalım
Yoksa boş şeylerle vakit harcıcak zamanım yok..

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı

Bu arada bu sorular neyin nesi
Neyin ilgisini çekmeye çalışıyorsun
Ayet sayını araştıracağına ayete uymaya baaak!
Peygamber Efendimiz tabi olmaya bak
Ümmet ol..
Biliyormuydu bilmiyordu kafa karıştırma
Sana burda sorduğun her soruya
Cevap vermesini bilirim
Ama senin gibilerle uğraşmayı bıraktım
Arabistanda vahbabiler
Burayı selefiler sardı..
Heyhat!!!
Bi de sen çıktın

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Bazen içimden bazı insanlara ‘görüşürüz’ yerine, ‘işin düşerse gene beklerim’ demek geliyor!

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada bu sorular neyin nesi
Neyin ilgisini çekmeye çalışıyorsun
Ayet sayını araştıracağına ayete uymaya baaak!
Peygamber Efendimiz tabi olmaya bak
Ümmet ol..
Biliyormuydu bilmiyordu kafa karıştırma
Sana burda sorduğun her soruya
Cevap vermesini bilirim
Ama senin gibilerle uğraşmayı bıraktım
Arabistanda vahbabiler
Burayı selefiler sardı..
Heyhat!!!
Bi de sen çıktın

Sizin için ilk sözüm "selam"
İkincisi ve son sözümde inandığınız kitabı anladığınız dilden okuyun....

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
ey hükümet
Allah'in (celle celaluh) emrini dinleyin ve uygulayin ( bakara suresi 178-179)
KISAS'A KISAS...

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
"Bize akıl gerekmez, imanla akıl çelişir "
Diyen zavallılar var hala.
İyide kuranda düşünmeye/akletmeye/ibret almaya yönelten 700 civarı ayet grubu var ki buda kuranin 9/1 dir. Yani 9' da 1' i.
Bu tiplere bu ayetlerden biri olan yunus suresi 100. Ayeti hediye ediyorum. Anladıkları dilden tertil uzere bir okusunlar bakalım.
Not: "tertil' kavramı nedir? Ne demektir? Gibi sorular için müzzemmil suresinin ilk ayetleri incelenebilir.

Son düzenleme:

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
S.a abilerim ablalarim sizden bi ricam olacak ablam tup bebek tedavisi goruyor bu hafta netilenecek ins bu ikinci denemesi Rabbim ins bu sefer hayirli bi sonuc aliriz ins siz dostlardan dua beklerim ins ounniyetine kim yasin meryem suresi dualar okursa cok sevinirim Allah rizasi icim abbim kimsenin kucagini bos biraskmasinevlat hasretiyle yananlari bir an once nasip etsin ins onada ins hayirli haberini burda sizlerle paylasirim Rabbimin izni ve keremiyle en sevilene emanet olun selam ve dua ile(((

leyla-1

Altın Üye
S.a abilerim ablalarim sizden bi ricam olacak ablam tup bebek tedavisi goruyor bu hafta netilenecek ins bu ikinci denemesi Rabbim ins bu sefer hayirli bi sonuc aliriz ins siz dostlardan dua beklerim ins ounniyetine kim yasin meryem suresi dualar okursa cok sevinirim Allah rizasi icim abbim kimsenin kucagini bos biraskmasinevlat hasretiyle yananlari bir an once nasip etsin ins onada ins hayirli haberini burda sizlerle paylasirim Rabbimin izni ve keremiyle en sevilene emanet olun selam ve dua ile(((

Ve Aleyküm Selam kardeşim Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah o duyguları bende yaşadığım için ablanı çok iyi anlıyorum Allah o dünyanın en güzel duygusu olan özellikle anneliği Rabbim hayırlısıyla herkese yaşatmak nasip etsin bizlere de inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz bende 1 Yasin okuyacağım Allah kabul etsin herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye

Eyy Rabbim senden kardeşime tüm evlat hasreti çekenler adına ve kendi adıma istiyorum.
O sınırsızz tükenmeyen hazinenden bizlerede ;
halim,selim.alim, hayalı,imanlı,edepli,takvalı,sana kul, habibine ümmet ,üstadlarımıza talebe,islama ve kurana hizmet eden,senin yolunda eli yüzü gönlü nurlu,çalışkan,her konuda başarılı ve becerikli hak yolda,hep hayır yolda olan her şeyiyle rızanı kazanan,her yönüyle hayırlarla dopdolu olan evlatlar nasib eyle Amin

RABBİM HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLESİN ÖNCE ONA LAYIK KUL SONRA ANNE BABAYA HAYIRLI EVLAT OLMALARINI NASİP EYLESİN İNŞALLAH
Amin Amin Amin

leyla-1

Altın Üye
Allahım! Kıldığımız namazımızı, eksik ve kusurları ile birlikte kabul eyle.
Ey kalpleri evirip çeviren Allahım! Kalbimizi dinin ve itaatin üzere sabit kıl.
Allahım! Senden sevgini, seni sevenlerin sevgisini ve sana yakın kılacak her işi sevmeyi bana nasip eyle.
Allahım! Bize imanı sevdir ve onu bana güzel göster. Küfürden, fasıklıktan ve isyandan nefret ettir. Beni doğru yolda olanlardan eyle.
Allahım! Senden, bildiğim ve bilmediğim, geçmiş ve gelecekteki tüm hayırları niyaz ediyorum. Bildiğim ve bilmediğim, geçmiş ve gelecekteki tüm şerlerden de sana sığınıyorum. Senden cenneti ve ona ulaştıracak her türlü söz, fiil ve ameli nasip etmeni diliyorum. Cehennemden ve ona götürecek her türlü söz, fiil ve amelden de sana sığınıyorum.
Allahım! Kulun ve elçin Hz.Muhammed’in senden istediği bütün hayırlardan ben de istiyorum. Kulun ve elçin Hz. Muhammed’in sana sığındığı bütün şerlerden ben de sana sığınıyorum.
Allah’ım! Beni işlerin en güzeline ve ahlakın en güzeline eriştir. Bunların en güzeline ancak sen eriştirirsin. Kötü işlerden ve kötü ahlaktan beni koru. Bu kötülüklerden de beni ancak sen korursun.
Allahım! Senden faydalı ilim, bol rızık ve her derdime deva niyaz ediyorum.
Allahım! Dinî ve dünyevî hayatım, ailem ve malım için Senden bereket ve sağlık niyaz ediyorum.
Allahım! Senden hidayet, takva, iffet ve gönül zenginliği vermeni niyaz ediyorum.
Allahım! Senden Müslüman bir kalb ve doğru söyleyen bir lisan lütfetmeni niyaz ediyorum.
Allahım! Senden hayırlar işlemeyi, kötülükleri terk etmeyi, yoksulları sevmeyi, beni bağışlamanı ve bana merhamet etmeni niyaz ediyorum.
Allahım! Faydasız ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul olmayan duadan sana sığınırım.
Allahım! Hıyanetten, küfürden, şirkten, İslam’ın emir ve yasaklarına karşı gelmekten, münafıklıktan, gösterişten, riyadan ve kötü ahlâktan sana sığınırım.
Allahım! Sıkıntıdan, üzüntüden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kalp katılığından, gafletten, zilletten, meskenetten sana sığınırım.
Allahım! Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.
Allahım! Günahtan, cehennem azabından, kabir azabından, zenginliğin fitnesinden, fakirliğin fitnesinden sana sığınırım.
Allahım! Çekilmez belalardan, isyana düşmekten, görülmez kazadan ve düşmanları sevindirecek musibetlerden sana sığınırım.
Allahım! Verdiğin nimetlerin son bulmasından, verdiğin sağlık ve afiyetin gitmesinden, azabının ansızın gelmesinden ve her türlü gazabından sana sığınırım.
Allahım! Günahlardan ve masiyetlerden sana sığınırım.
Allahım! Gün içinde, geceleyin ve her an gelebilecek kötülüklerden, kötü arkadaştan, kötü komşudan sana sığınırım.
Allahım! Kalbimi nifaktan, amelimi riyadan, dilimi yalandan, gözümü hıyanetten temizle. Çünkü sen gözlerin hain bakışlarını ve kalplerin sakladıklarını bilirsin.
Allahım! Hayatta kaldığım sürece masiyetleri terk etmem konusunda bana yardım et! Sıkıntılara düşmemem konusunda da bana yardım et!
Allahım! Ayıplarımı ört, korktuklarımdan emin eyle. Beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden gelebilecek her türlü tehlikeye karşı muhafaza buyur.
Allahım! Sıhhat, iffet, emanet, güzel ahlak ve takdire rıza istiyorum.
Allahım! Bedenime, kulağıma, gözüme, bedenime sağlık ve afiyet ver.
Allahım! İşlediğim tüm günahlarımı bağışla. Ömrümün geriye kalan kısmında beni günah işlemekten muhafaza buyur. Bana razı olacağın tertemiz işler yapmayı nasip eyle.
Allahım! Beni göz açıp kapayacak kadar bile nefsime bırakma.
Allahım! Bana öğrettiklerinden yararlanmamı nasip eyle, bana faydalı olacak şeyleri öğret ve yarar sağlayacak ilim lütfeyle.
Allahım! İlmimi artır. Beni hidayete ulaştırdıktan sonra kalbimi eğriltme. Bana rahmetinden lütfet. Muhakkak ki sen çok lütufkârsın.
Allahım! Bana lütfettiğin rızkı bereketli kıl ve beni kanaatkâr eyle.
Allahım! Bana takva ver ve beni arındır. En iyi arındıran sensin. Sen benim yardımcım ve mevlamsın.
Allahım! Günahımı bağışla, rızkımı bollaştır ve verdiğin rızkı hakkımda bereketli kıl.
Allahım! Bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle. Bizi dünya perişanlığından ve Ahiret azabından koru.

"Sübhâne rabbike rabbil'izzeti ammâ yesıfûn. Ve selâmün alel'murselîn. Vel'hamdülillâhi rabbil'âlemîn. El-Fâtiha"

AYETE'L-KÜRSÎ

Bismillahirrahmanirrahim

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayandır. Diridir, kayyumdur.1 O’nu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O€™nundur. İzni olmaksızın O€™nun katında şefaatte bulunacak kimdir?2 O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar O€™nun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. O€™nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek O€™na güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.3 -

Son düzenleme:

leyla-1

Altın Üye
Şu an forumumuzda: 32 (3 Kayıtlı Ve 29 Misafir Üye Bulunmaktadır.)

'Kimler aktif' (Online) göster

Online Rekorumuz: [676 Üye] İle [ 17-11-2015 Saat 23:05 ] Gerçekleşmiştir.

leyla-1, başkentli, mavci

leyla-1

Altın Üye
Kurumuş kütüğe biIe nice çiçekIer bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yürekIerimizi de Rahmet yağmurIarınIa yeşert. Amin.

leyla-1

Altın Üye
AIIah’ım başIadığımız yeni günde senden hayır diIiyoruz ve bugünün içinde şerIerden sana sığınırız bizIeri doğru yoIundan ayırma. Amin.

leyla-1

Altın Üye
Ey rızkIarı üzerine aIan Rabbim! Herkesin rızkını vermeye ancak sen kefiIsin. Bize heIaI rızkIar Iütfet. Amin!

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Amin..
Amin..
Amin..

Ya Rabbim sana itaat ve ibadet eden güzel insanlarla hep beraber İLİM yolumuzu açık eyle..

Münafık olanlardan..
Şeytan Laine yandaş ve arkadaş olanlardan..

Yalancıdan..
Riyakar dan..
Günahkardan..
Falcı, Büyücü ve Medyumlardan ve Onların yaptığı sihirlerden..
KURAN ayetlerini inkar edenlerden..
KURAN ayetlerini çıkarları için kullananlardan ..

Sana sığınıyorum..

Bizleri muhafaza eyle..
İnşallah.
Amin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt