Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (4 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Rabbim Üzüntülerimizi anlık, Sevinçlerimizi ömürlük, Dualarımızı tez zamanda kabul eyle. Amin!

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün bir cenaze merasimine katıldım. Eskiden türkiyedeyken din görevlilerinin ölünün mezarında telkin adı verilen bir uygulama yaptığını duymuştum. Neyse bu günde olaya şahit oldum. Gerçektende biraz önce mezara konup üzeri örtülen ölüye, mezarın yanı başından bir şeyler söylüyor.
Ne dediği anlamaya çalıştım ama arapça çok hızlı söylüyor du. Sonradan biraz sohbet ettik. Ölüye yardımcı olduğunu belirtiyor du.
2 melek geliyormuş. İsimleri "münker ve nekir"
Rabbim kim, hangi gerekçeyle yaratılmış melek kullara bu isimleri vermiş. ( anlamları için sizde sözlüğe bakın, şaşıracak, yuh diceksiniz.
İmamın yaptığı da ölüye kopya vermek miş :)
Bu arada bildiğim kadarı ile ölü arapça bilmiyordu,
Gülsem mi, ağlasam mı,
Ne hallerdeyiz....

Son düzenleme:

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Sakın incitme bir cânı
Yıkarsın Arş-ı Rahmân'ı

leyla-1

Altın Üye
Ey Benim Güzel Mevlam, Benim Senden istediklerimi Değil; Senin Bende Görmek İstediklerini Yaşat Bana. Amin!

leyla-1

Altın Üye
"Eğer bir iş senin ezelî ilminde benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında şerli ise onu benden geri çevir, beni de ondan vazgeçir ve benim için nerede olursa olsun yalnızca hayırlı olanı takdîr et, sonra beni ona râzı kıl." Amin

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Geçen gün katıldığım cenazede ölen kişinin ardından 7. Günde toplanmak üzere farklı kişilere kuranın farklı cüzleri okumaları istendi, tabii biride bendim.
Anlaşılan beklenmeyen bir yanıt verdim.
Ölüye kuran, diriye hikaye okuyoruz.
7. Günde bilmem kaç defa yasin suresi okunacak mış.
Ahhh o okunan yasin suresi nin 70. Ayeti bir kerede size inse ya......
Bir kerede anladığınız dilden okusanız ya yasin suresinin 70. Ayetini....

Son düzenleme:

leyla-1

Altın Üye
"Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullah,
El - Azim, el - Kerim, er - Rahim ellezi la ilahe illa hü el-hayye'l Kayyum ve etübü ileyh
Ve es'eluhu't tevbete ve'l mağfirete ve'l hidayete lena innehü hüve't tevvabu'r-ahim
Tevbete abdin zalimin li nefsihi la yemliku linefsihi mevten ve la hayaten ve la nuşüra
Allahümme ente Rabbi la ilahe ente Halakteni ve ene Abdüke ve ene ala ahdike ve va'dike mesteta'tu. Euzü bike min şerri ma sana'tu Ebu leke bi ni'metike aleyye ve ebu'u bi zenbi fağfirli, fe innehu la yağfiruz - zunübe illa ente
Amentü billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulihi ve'l yevmi'l ahiri ve bi'l kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi Teala ve'l Ba'sü bade'l mevti hakkun.
Eşhedü en la ilahe illallahu ve eşhedü enne Muhammeden abdühu ve Resulüh. La ilahe illallah Muhammedu'r Resullullah."

"Ya Rabbi! Sen benim Rabbimsin. Sana inandım ve güvendim. Sana sığındım. Ellerimi açtım ve yüzümü sana döndürdüm. Kapına geldim, beni kulluğuna kabul et. Adem aleyhisselamdam bugüne kadar gelmiş tüm peygamberlere, kitaplara, meleklere ve ahiret gününe iman ettim. Bu güne kadar işlemiş olduğum tüm günahlarımdan pişman oldum. Bunları bir daha yapmamaya söz veriyorum. Günahlarımı affet, beni bağışla, beni kulluğundan ayırma, ellerimi boş çevirme, kapından kovma Ya Rabbi Beni kötü alışkanlıklarımdan terk etmeyi nasip et. Şeytana uydurma. Bana dayanmak için güç ver. Cehennem azabından koru, beni cennetine dahil et. Cennetinde Peygamber efendimize komşu olmayı ihsan et." Amin

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
İçimden geçenleri söylemek istemiyorum...

leyla-1

Altın Üye
AIIah’ım sen yüreğime huzuru üfür. Sen sıkıntımı rüzgar gibi aIıp götür… Sen duaIarımı kabuI et. Amin.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Neden eski dua konuları hep güncel tutuluyo şunun şusu bunun busu... Demek yerine bi konu altında toplayin bari

Bu formu güncel tutmuyo k.bakmayin aksine ben artik yillardir ayni basliklari gormekten bile sıkıldım lütfen buna bi çözüm bulun..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Neden eski dua konuları hep güncel tutuluyo şunun şusu bunun busu... Demek yerine bi konu altında toplayin bari

Bu formu güncel tutmuyo k.bakmayin aksine ben artik yillardir ayni basliklari gormekten bile sıkıldım lütfen buna bi çözüm bulun..

Bunu ancak siz başarabiliirsiniz kardeşim...
Foruma girin ve gereğini yapın inşallah... :D
Hayırlı Cumalar...
Selam ve dUA ile...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
O konuları üst siralarda yaklasik 10 15 tane görünce normal forumu kullanamiyorum abi siz devam edin o zaman ;)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Çözüm bulmamaya. Ben ilgilenirsiniz diye söylemistim neyse
Selam ve dua ile .

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Çözüm bulmamaya. Ben ilgilenirsiniz diye söylemistim neyse
Selam ve dua ile .

Yanlış anlamadıysam konuları birleştirin ya da bir konu altında toplayın diyorsunuz...
Doğrumu anlamışım ?

mavci by TEPETAKLAK

mir_erhan

Moderator
Aslında vaveyla kardeşim çok haklı.
Bencede o konuları bir başlık altında toplayalım.
Bende düşündüm ama yanlış anlaşılmaktan çekindim.
Mavci abimiz bu konuyu en kısa sürede çözerisek iyi olur diye düşünüyorum.

leyla-1

Altın Üye
* Allahım! Bilerek veya bilmeyerek isledigimiz hatalarımızı bağışla günahlarımızı bagışla. Bizlere Merhamet buyur. süphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

Son düzenleme:

leyla-1

Altın Üye
*Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt