Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (4 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbim ,

Bizlere ;

Peygamber Aleyhisselamların itaat ve ibadetinden ..
Sabır ve gayretinden..
İnsaf ve Merhametinden..
Sevgi ve saygısından ..
Cömertlik ve cesaretinden..

Zerreler, kıvılcımlar nasip et..

İnşallah.
Amin..

leyla-1

Altın Üye
Amin..
Amin..
Amin..

Ya Rabbim sana itaat ve ibadet eden güzel insanlarla hep beraber İLİM yolumuzu açık eyle..

Münafık olanlardan..
Şeytan Laine yandaş ve arkadaş olanlardan..

Yalancıdan..
Riyakar dan..
Günahkardan..
Falcı, Büyücü ve Medyumlardan ve Onların yaptığı sihirlerden..
KURAN ayetlerini inkar edenlerden..
KURAN ayetlerini çıkarları için kullananlardan ..

Sana sığınıyorum..

Bizleri muhafaza eyle..
İnşallah.
Amin..

Amin Amin Amin Allah razı olsun kardeşim Allah bilerek ve idrak edenlerden olmak bu dünyada ve ahirette Allah'ın razı olduğu sevdiği kullar olmak nasip etsin Rabbim.
Allah'ın yarattığı bütün mahlukatın şerlerinden Allah'a sığınıyoruz. Cin şerrinden şeytan şerrinden şeytanlaşmış insan şerrinden Allah'a sığınırız.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin Allah razı olsun kardeşim Allah bilerek ve idrak edenlerden olmak bu dünyada ve ahirette Allah'ın razı olduğu sevdiği kullar olmak nasip etsin Rabbim.
Allah'ın yarattığı bütün mahlukatın şerlerinden Allah'a sığınıyoruz. Cin şerrinden şeytan şerrinden şeytanlaşmış insan şerrinden Allah'a sığınırız.

Amin..
İnşallah.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçeğin hayalden en bariz farkı
Uzağa atarsın, yakına düşer...
Öyle günler, öyle simalar var ki
Unutmak istersin, aklına düşer...

Üstad Abdurrahim Karakoç özetlemiş mekanı cennet olsun İnşaAllah

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam kardeşim Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah o duyguları bende yaşadığım için ablanı çok iyi anlıyorum Allah o dünyanın en güzel duygusu olan özellikle anneliği Rabbim hayırlısıyla herkese yaşatmak nasip etsin bizlere de inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz bende 1 Yasin okuyacağım Allah kabul etsin herşey gönlünüzce olsun.

Rabbim razi olsun sizlerden ins sizede isteyen herkese nasip olur ins dualarimdasiniz

leyla-1

Altın Üye
Rabbim razi olsun sizlerden ins sizede isteyen herkese nasip olur ins dualarimdasiniz

Amin Amin Amin
Allah senden de razı oldun kardeşim inşallah hayırlı haberlerinizi bekliyorum.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hakkımızda ne hayırlı ise en hayırlı ve güzelini nasip etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olunuz herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye

YA RABBIM..!

Allah’ım Senin adını zikrettiğimde seni yüreğimde hissetmeyi , Seni her şeyden ve herkesten çok sevmeyi, gönülden teslim olup, hakkıyla korkmayı diliyorum Senden.

Allah’ım Senin emirlerine harfiyen uymayı, farz olan ibadetlerin hepsini yerine getirebilmeyi, namazda seninle güçlü bir bağ kurup, azametini kalbimde hissedebilmeyi, istiyorum Senden.

Huzurunda sadece Seni zikredeyim. sadece Seni anayım sadece Seni düşüneyim. Seni yüceltebilmeyi öğret bana, nasıl seveceğimi bildir bana.

İşte buradayım huzurundayım, acizim ve günahkarım. Gaflet uykusundan uyandır bizleri.

Doğruyu yanlışı görmeyi “ Rabbin için sabret” emrine uymayı, iyiliği emredip, kötülüklerden sakınmayı, bu ayeti yerine getirerek kurtuluşa erenlerden olmayı nasip et bizlere.

Ey yücelerin yücesi Allah’ım seni tesbih ve tasdik ederim. Bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim. Sen bağışlayansın merhamet edensin. Senden bugünün ve gelecek günlerin hayrını istiyorum, bu günün ve yarının şerrinde sana sığınırım.

Nefsimin ayağımı kaydırmasına, şeytanın beni kötüye sevk etmesine izin verme Yarabbim .Habibim dediğim o güzel insanın ahlakıyla ahlaklandır beni. O’nun gibi hayırlı bir kul, mümin ve Allah aşığı olmayı diliyorum senden.

Dini ancak sana halis kılarak iman eden, yürekten tövbe edep, ıslah eden, sana sımsıkı sarılan müminlerden eyle bizleri.

Eyyüb’ün ün sabrını, İbrahim’in tevekkülünü, Süleyman’ın ilmini, İsa’nın aşkını, Meryem’in iffetini, Hatice’nin edebini, Yüce peygamberimizin ahlakını ihsan et bizlere. Sana layık, Seni çok seven kullardan, kamil iman sahibi müminlerden olmayı nasip et yüce Allahım

Allah´im! Kulun, habibin, nurlarinin deryasi, sirlarinin nasiri, saltanatinin dellali olan Muhammed´e salat ve selam eyle!

Allah´im Hastaligi artan.. sifasi güclesen, caresiz kalan ve Senden baska siginak ve ümidi olmayan kullarina merhamet et!

Allah´tan baska ilah yoktur, ancak Ona ibadet ederiz. Kafirler hoslanmasalar da Ondan baskasina ibadet etmeyiz...

Allah´im! Helalinle bizi haramdan sakindir, taatinle masiyetinden uzaklastir, falz u kereminde Senden gayrisini bana unuttur!

Allah´im! Kalbime ümidini yerlestir, Senden baskasina umut baglatma, Senden gayrisindan birsey isteme!

Allah´im Gökten inen, göge cikan, yerde dolasan ve yerden cikan bütün mahlukatin serrinden Sana siginirim!

Ey RAbbim! Anne Ve Babami beni cocukken nasil terbiye ettilerse Sen de onlara öyle merhamet et!

Ey Rabbim! Varlgini hissettir bana ve lütfunun isigiyla hosnutlugunun yolunu göster!

Allah´im Cehennem atesinin fitnesinden ve onun azasindan sadece Sana siginirim!

Rabbim Bize, yeryüzüne sevgiyi, barisi, huzuru ve neseyi yaymak nasip eyle...

"Yâ Vehhâb""Yâ Vehhâb""Yâ Vehhâb""Yâ Vehhâb""Yâ Vehhâb""Yâ Vehhâb""Yâ Vehhâb"

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Kur'an dünyada yaşayanların "Hayat Kitabıdır". Ona kabir kitabı, ahiret kitabı derseniz mesajına haksızlık etmiş olursunuz. Güneş yökyüzünde iken yan gelir yatar da gece kalkıp güneşten yararlanmaya kalkarsanız yanlış yaparsınız. Yaşarken mesajından istifade etmeniz gereken Kur'an'ın öldükten sonra arkanızdan okunması sizi kurtaramayacak ve kabrinizi aydınlatamayacaktır. Bu Kur'an'ın acizliği değil, sizin zavallılığınızdır.
Cemal Külünkoğlu

mir_erhan

Moderator
Önce Safımızı bilip sonra sık tuttuğumuz sürece
Hiç bir nifak kardeşliğimize zede getiremeyecektir.
Irkımız ne olursa olsun.
Kışkırtsanızda Biz ÜMMETİYİZ MUHAMMED aleyhi selatü vesselamın..

leyla-1

Altın Üye
Ey ALLAHIM! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen'den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Deva, Zikri şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (Amin)

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet. Amin!

leyla-1

Altın Üye
Rabbim! Benim hatalarımı, bilmeden yaptıklarımı, işimde aşırıya gitmemi ve Senin benden çok daha iyi bildiğin hallerimi af eyle. Yüce Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen; kasıtlı yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle! (Amin)

leyla-1

Altın Üye
Ey Allah'ım! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz. Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar… Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur'an-ı Kerim'i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Amin

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Kadın'ın biri musa ( a.s )'ın yanına gelir ve büyük bir günah işlediğini, ve kendisi için bir tövbe yolu olup olmadığını sorar, Musa ( a.s ) ne günah işlediğini sorunca, kadın zina yaptım, ve zina'dan doğan çocuğumuda öldürdüm, bunun üzerine Musa ( a.s ) kalk defol yanımdan Allah'ü Teâlâ'nın senin yüzünden şimdi başımıza ateş yağdırmasından korkuyorum der, ve kadın'ı gönderir, bir müddet sonra Cebrail ( a.s ) gelir, ve H.z Musa ( a.s )'a, tövbe eden kadını neden yanından kovdun, sen bundan daha kötülerini göremedinmi diye sorar, Musa ( a.s ) bundan daha kötüsü ne olabilir diye sorunca, Cebrail ( a.s ) Namaz'ı kasten terk etmek diye Allah'ü Teâlâ'nın vahiy ettiğini bildirir...

leyla-1

Altın Üye
Ya Rab! Evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme. Amin

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Aile Dersimiz; Hz. İbrahim.
-Hz. İbrahim tahminen M.Ö 2300 yıl önce yaşamıştır. Yani bundan 4300 yıl önce. -Doğup büyüdüğü yer, Harran bölgesi içinde bulunan Ur şehridir. - Bu bölge, felsefe ve astronomi gibi ilimlerin merkezidir.
-inanç olarak, gök çisimlerine inanılmakta ve hatta putperestliğin en önemli merkezidir. -Hz. İbrahim, varlıklı ve saygın bir ailede büyümüştür. Babası çiftçilik, hayvancılık uğraşmakta ve ayrıca sarayda heykeltraştır.
-Hz. İbrahim astronomi, matematik ile ilgilendiği rivayet edilir. Ve ayrıca stratejik ve politik bir zekaya sahiptir.
-ilk mücadelesi kendisi iledir. Gök cisimlerini tanrılaştırmış bir medeniyetin içinde, hakikati bulma çabası anlatılır.
-Putlarla olan mücadelesi sebebi ile yakma suikast başta olmak üzere ciddi sıkıntılar yaşar.
-Babası ile yolları ayrılır. Ve yaşadığı bölgeden hicret etmek zorunda bırakılır. -Kendisi ile birlikte ailesi, amcası akrabalardan bazıları ve Lut as. hicrete katılır. - Urfa' ya geldiği rivayet edilir. Ancak orada da rahat bırakılmaz. Filistin topraklarına hicret eder.
- Filistin'de El -Halil şehrini ilk kurandır. Ve orada yaşamaya başlar. Kısa sürede saygın bir konumuna gelir.
-Mısırın'da dahil olduğu büyük bir bölgede hayvan ticareti ile uğraşmaktadır. -Kur'anda 17 yerde detaylı olarak anlatılır. ilk geldiği yer, Ala suresinin 19. ayetidir. Ve ismi 69 kere geçer.
- Hz. İbrahim'in Kur'anda anlatımı;
1- Putlarla mücadelesinden dolayı, yaşadığı toplum ve babası ile imtihanı anlatılır.
2-Sorgulayan, inanmak için ikna olmak isteyen bağ kurma yeteneği örnek bir peygamber
. 3- Ailesi ile çeşitli bir kaç imtihana tabi tutulan bir peygamberdir. Kur'anın seçtiği 'Aile Modeli'dir.
4- Kabe'nin yapımı ve hac geleneğinin baş aktörüdür.
5- '' İbrahimin inanç sistemine uyun '' emri ile inançta model gösterilir. 6- Kur'anda duaları ile hep dilimizde olan bir peygamberdir.
7-Kur'anın dilinden Hz. İbrahim ''Dürüstlük ve doğruluk abidesi, mü'min kullarımdan biriydi, yanık yürekli ah ederek Allah'a iltica eden biriydi.'' - ''Hz İbrahim ne yahudi ne de hristiyandı, fakat tam anlamıyla hakka yönelmiş bir müslümandı.''
-''Allah İbrahim'den hoşnut ve razı olmuştur''.
-Hz. İbrahim'in bendeki izlenimi ; Cesaret teslimiyet ve sorgulama arasındaki dengesi. Hiç bir koşul ve şartın O'na çaresizliği öğretemedi bir modeldir. İbrahim!!?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt