Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (2 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
3.gün hadis tekrarımız

11-Bir millete ALLAHü Teala azap göndermeyi hükmetti. Onların çocuklarından biri Fatihayı öğrenip okuyunca, ALLAHü Teala onların üzerinden kırk yıl azabı kaldırdı. (Beyzavi)

12-Eve girerken Ihlas suresini okuyan yoksulluk yüzü görmez. (T.Kurtubi)

13."Kur'ân-ı Azîmü'ş-şan her ne vakit hatmolunursa akabinde yapılan bir duâ müstecâbdır." (kenzül irfan 59 (Camiu's-sağîr'den) Dârimî, Fezailü'l-Kur'ân. 33)
14.güzel söz sadakadır(buhari)

15-en üstün cihad,nefsle yapılandır(ibni neccar)

16-hayra vesile olan onu yapan gibidir

17.İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (ALLAH’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.

ve aleyküm selam..hayırlı sabahlar burcu kardeşim hoş geldin...
inşallah en kısa zamanda yetiştirirsin..
gerçi benim de çok takıldıklarım var ama yetiştircem inşallah tekrarlarla..

burcu kardeşim sıla ablam yeni bir forum açtı Kuran ı kerim dersleri ile ilgili..
biz kaydımızı yaptık :) ...haberin olsun elimizden geldiğince öğrenip uygulayacağız
haberin olsun....
selam ve dua ile

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı

ve aleyküm selam..hayırlı sabahlar burcu kardeşim hoş geldin...
inşallah en kısa zamanda yetiştirirsin..
gerçi benim de çok takıldıklarım var ama yetiştircem inşallah tekrarlarla..

burcu kardeşim sıla ablam yeni bir forum açtı Kuran ı kerim dersleri ile ilgili..
biz kaydımızı yaptık :) ...haberin olsun elimizden geldiğince öğrenip uygulayacağız
haberin olsun....
selam ve dua ile

hosbulduk erhan kardeşim eksiklikler oluyordur mutlaka Rabbim izniyle siz tamamlarken bende size yetişmeye çalışacağım
O başlıgı gördüm ama cesaret edemedim kaydımı yaptırmaya bunu oldugu gibi onuda bırakırsam diye korktum :( ben yine katılırım dayanamam :)

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm burcu kardeşim biz ya Allah deyip başlayalım
Allah ın izniyle sonunu getireceğiz..olmasa gidebildiğimiz kadar...

burcu kardeşim senden birşey isteyeyim..
azönce yeni açılan bir forum gördüm selamün aleyküm diye...
orda bir kardeşimiz kapanmak isitiyor fulyaa adında
hani senin açtığın forum vardı istersen bir onu oraya yönlendir ordaki yazılanları okusun ..

hani Efendimizin hadisi Şerifi :hayra vesile olan onu yapan gibidir derya...
:) bence kaçırma...
yok şaka bir yana sen yönlendirirsin onu yardmın dokunur Allahın izni ile..
selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
3.gün hadis tekrarımız

11-Bir millete ALLAHü Teala azap göndermeyi hükmetti. Onların çocuklarından biri Fatihayı öğrenip okuyunca, ALLAHü Teala onların üzerinden kırk yıl azabı kaldırdı. (Beyzavi)

13."Kur'ân-ı Azîmü'ş-şan her ne vakit hatmolunursa akabinde yapılan bir duâ müstecâbdır." (kenzül irfan 59 (Camiu's-sağîr'den) Dârimî, Fezailü'l-Kur'ân. 33)

17.İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (ALLAH’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.

selamün aleyküm
hayırlı günler:)

mir_erhan

Moderator
ve aleyküm selam kardeşim hoş geldin..
inşallah güzel haberlerle geldin güzel geçmiştir inşallah sınaların...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbuldum kardeşim sağol
ilk oturumu atlattım daha 3 oturum var öğleden sonra ve yarın
ama beklediğimden daha iyi geçti
Rabbim sonunu hayretsin inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

Yüce ALLAH'in ismiyle hareket ederim. O yüce ALLAH ki, O'nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O'nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce ALLAH, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh..
herkese hayırlı sabhlar bütün kardeşlerime...
şükür ve hamd olsun yeni bir güne kavuşturana sizlere kavuşturana..
Allah celle celalüh hepinizden razı olsun ...

evet ablam emeği geçenlerden Rabbim razı olsun çok güzel olmuş sitenin yeni halı bende çok beğendim...maşallah kardşlerimiz çok emek veriyorlar..Allah celle celalüh emeklerini karşılığı kat kat versin inşalah..
selam ve dua ile
aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü
hayırlı sabahlar kardeşlerim
evet hamd olsun Rabbim bize bir gün daha fırsat verdi bugün de yine her işimizde Rabbimizin rızasını amaçlıcaz. amin inşallah.

amin amin evet çok emek var sitede herkeste Allah umulmadık nimetler versin bu dünya da ve cennette inşallah hepimize de.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben geldim :) ve aleykum selam erhan kardeşim
sılacım ben bu dersleri ortalaından ,
itbaren çalışamamıştım ama cok uzuluyordum dun gece abimin bilgisayarını alıp printirden Erhan kardeşimiz saolsun toplarmıs onların yerini daha bulmustum ve cıkardım İnşallah bugun derslerime kladıgım yerden devam edeceğim cok istiyorum :)
herkese hayırlı sabahlar
hoşgeldin canım. her gün ikişer üçer çalışırsın canım yapabildiğin kadar. tabi canım bizim de ezberlerimiz pekişmiş değil daha en az bir ay bu forumda hadisleri tekrar edicez zaten. yetişirsin inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hosbulduk erhan kardeşim eksiklikler oluyordur mutlaka Rabbim izniyle siz tamamlarken bende size yetişmeye çalışacağım
O başlıgı gördüm ama cesaret edemedim kaydımı yaptırmaya bunu oldugu gibi onuda bırakırsam diye korktum :( ben yine katılırım dayanamam :)
katıl burcu ilk başlarda zaten az vericem sonra bu hadisleri iyice bir ezberleyelim diğer foruma ağırlık veririz. insan istedikten sonra başarır böyle çalışkan azimli vefalı arkadaşlar olduktan sonra çok şeyler yaparız Allahın izniyle :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.gün hadis tekrarımız

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm burcu kardeşim biz ya Allah deyip başlayalım
Allah ın izniyle sonunu getireceğiz..olmasa gidebildiğimiz kadar...

burcu kardeşim senden birşey isteyeyim..
azönce yeni açılan bir forum gördüm selamün aleyküm diye...
orda bir kardeşimiz kapanmak isitiyor fulyaa adında
hani senin açtığın forum vardı istersen bir onu oraya yönlendir ordaki yazılanları okusun ..

hani Efendimizin hadisi Şerifi :hayra vesile olan onu yapan gibidir derya...
:) bence kaçırma...
yok şaka bir yana sen yönlendirirsin onu yardmın dokunur Allahın izni ile..
selam ve dua ile

erhan kardeşim cok teşekkur ederim hemen arkadaşımızı yönlendiriyorum benim konuma Rabbim razı olsun faydamız dokunursa nemutlu bize

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.dua ezber tekrarımız

11.şifa duası: ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame.

Anlamı: "Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın." (buhari

12.Nazar değene okunacak dua:
(Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)(mevahib)

[Bu dua her sabah ve akşam üç defa okunup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytanların ve hayvanların zararından korur
Manası:
Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden ALLAH’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine yani Kur'ana] sığınırım zira ayetlerinde gizli açık her ilim, her ihsan, her tedbir vardır

13.ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin

14.ağrıyan yere dua

euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühazirumanası: korku ve acı veren şeylerin şerinden ALLAHın yüceliğine ve kudretine sığınırım..

15.kulak çınlayınca okunacka dua:zekerani bi hayrin: beni ananı ALLAH ta hayırla ansın

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
şifa duası:ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame

Nazar değene okunacak dua:(Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)

ezan duası :"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

ağrıyan yere dua:euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühaziru

kulak çınlayınca okunacka dua:zekerani bi hayrin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame

ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame

can kırıkları ve portakal çiçeği için birer kere okdum allah şifa versin ikisine de.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
MİNE_ sana tefriciye başlanmış haberin olsun hanife ablanın sayfasında sıra sana gelmiş ilgilen istersen.

mir_erhan

Moderator
şifa duası:ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın." (buhari

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin canım. her gün ikişer üçer çalışırsın canım yapabildiğin kadar. tabi canım bizim de ezberlerimiz pekişmiş değil daha en az bir ay bu forumda hadisleri tekrar edicez zaten. yetişirsin inşallah.
canım inşallah okadar hevesliyimki görsen Rabbim hep böyle devam ettirir bugun calısacağım 2tane inşallah aklım onda işlerimi ayarlayayım
katıl burcu ilk başlarda zaten az vericem sonra bu hadisleri iyice bir ezberleyelim diğer foruma ağırlık veririz. insan istedikten sonra başarır böyle çalışkan azimli vefalı arkadaşlar olduktan sonra çok şeyler yaparız Allahın izniyle :)

tamam canım İnşallh ikisindede muvaffak olurum başarmayı cok istyorum İnaşallah İnşallah başarırım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.gün hadis tekrarımız

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

Nazar değene okunacak dua:(Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)

ezan duası :"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

ağrıyan yere dua:euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühaziru

kulak çınlayınca okunacka dua:zekerani bi hayrin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt