Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (4 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
4.gün hadis tekrarımız

18.tatlı dilli olmak, selamlaşmak ve yemek yedirmek cennete götürür. (hakim)

19.Dilini tutan kurtuldu (tirmizi)

20-sizin en hayırlılarınız hanımlarınıza karşı en iyi davrananınızdır. (tirmizi)

21.Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif'lerinde şöyle buyurmuşlardır:

"Münafıklığın alâmeti üçtür:
-Söylerse yalan söyler,
-söz verirse sözünde durmaz.
-Kendisine bir şey emanet edilirse hıyanet eder."(Buhârî)

22.hediye dostluğu arttırır düşmanlığı giderir.(buhari)

23.Peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek: “Gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yanyanayız” buyurmuştur. Buhârî,Talâk, Edeb,Müslim, Zühd, 42.

24.Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.

25.Nazar haktır. (müslim)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
4.gün dua tekrarımız

16.besmele çekmeyi unutunca: "Sizden kim bir şey yerse "Bismillah (ALLAH'ın adıyla)" desin. söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin: "Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi (başında da sonunda da Bismillah)."
Ebu Davud, Et'ime 16, (3767); Tirmizi, Et'ime 47, (1859).

17.Çarşı duası

La ilahe illallahü vahdehü le şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümit ve hüve hayyün le yemut bi yedihil hayr ve hüve ala külli şeyin kadir ve ileyhil mesır.

18.namaz kıldıktan sonra okunacak dua

ALLAHümme ecirnî minennâr ve edhılnil cennete(Ya Rabbi, cehennemden koru, cennete dâhil eyle)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
cevap diğer sayfada kaldı görmedin sanırım.neyse ben uyumalıyım.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
HADIS :
18-Tatlı dilli olmak, selamlaşmak ve yemek yedirmek cennete götürür. (Hakim)
19-Dilini tutan kurtuldu. (Tirmizi)
20-Sizin en hayırlılarınız hanımlarınıza karşı en iyi davrananınızdır. (Tirmizi)
21-Resul-i Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz Hadis-i şerif'lerinde şöyle buyurmuşlardır : "Münafıklığın alâmeti üçtür :
-Söyledigi zaman yalan söyler,
-Söz verirse sözünde durmaz.
-Kendisine bir şey emanet edilirse hıyanet eder." (Buhârî)
22-Hediye dostluğu arttırır düşmanlığı giderir.(Buhari)
23-Peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek : “Gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yanyanayız” buyurmuştur. (Buhârî, Talâk, 25, Edeb, 24; Müslim, Zühd, 42)
24-Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.
25-Nazar haktır. (Müslim)

DUA :
16-Besmele çekmeyi unutunca :
Sizden kim bir şey yerse "Bismillah (ALLAH'ın adıyla)" desin. Söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin : Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi (Başında da sonunda da Bismillah.Ebu Davud, Et'ime 16, (3767); Tirmizi, Et'ime 47,1859)
17-Çarşı duası :

La ilahe illallahü vahdehü le şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümit ve hüve hayyün le yemut bi yedihil hayr ve hüve ala külli şeyin kadir ve ileyhil mesır.
18-ALLAHümme ecirnî minennâr ve edhılnil cennete. (Ya Rabbi, cehennemden koru, cennete dâhil eyle)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
4.gün hadis tekrarımız

20-sizin en hayırlılarınız hanımlarınıza karşı en iyi davrananınızdır. (tirmizi)

21.Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif'lerinde şöyle buyurmuşlardır:

-Söylerse yalan söyler,

23.Peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek: “Gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yanyanayız” buyurmuştur. Buhârî,Talâk, Edeb,Müslim, Zühd, 42.

4.gün dua tekrarımız

16.besmele çekmeyi unutunca:
"Sizden kim bir şey yerse "Bismillah (ALLAH'ın adıyla)" desin. söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin: "Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi (başında da sonunda da Bismillah)."

17.Çarşı duası

ALLAHümme ecirnî minennâr ve edhılnil cennete(Ya Rabbi, cehennemden koru, cennete dâhil eyle)

portakal cicegi

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun canımıniçi bir hadis vardı Allahü TEala ölümden başka her hastalığın şifasını yaratmıştır diye hiç umutsuz olma. mutlaka vardır bir çaresi. Eyüp peygamberin hayatını oku tatlım sana hem umut olacaktır hem dayanma. Allah şifanı versin.

sila abla insALLAH hastaligimin sifasini bulurum zaten umudumu kaybetemedim, insALLAH dualárda sifasini bulurum

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
SElamün aleyküm hayırlı sabahlar canlarım :)

ayşe rana güle güle giyin canım ikiniz de.
can kırıkları baktım canım sayfana
portakal çiçeği Allah büyüktür canım karşına bir dr bir uzman bir yol çıkarır inşallah Rabbim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
yeni bir güne daha uyandık çok güzel güneşli bir gün kuşlar cıvıldıyor. hamd olsun

elhamdüllehillezi ahyana bademe emetene ve ileyhinnüşür

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Uyanınca okunacak dua :

Elhamdü lillahillezi ahyâna ba'de mâ emâtenâ ve ileyhinnûşur.

(Bizi öldükten sonra dirilten ALLAH'a hamdolsun. Yeniden diriltip huzurunda toplayacak olan da O'dur)

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
ben geldim :)
cok sukur dunden beri calısıyorum derslerimizi başları biliyordum ama unuttuklarım olmus hepsine guzelce calıstım 9. dersimizdeyim onuda birazdan ezberleyeceğim

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin burcu, ben de geldim:)
derslerin yarısı bitmiş sayılır inşallah hepsini tamamladığınıda görürüz burcu kardeşim
allah yardımcın olsun

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin burcu, ben de geldim:)
derslerin yarısı bitmiş sayılır inşallah hepsini tamamladığınıda görürüz burcu kardeşim
allah yardımcın olsun

hosbulduk canım sende hosgeldin sınıfımızın taktirli öğrencisi :) benim gibi olma sakın emi :) üniversitede birgunde rahat 50 geçik sayfayı sular seller gibi ezberlerdim şimdi şuncacık sayfada zorlanıyorum yaşlandım ben ya :a36:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben geldim :)
cok sukur dunden beri calısıyorum derslerimizi başları biliyordum ama unuttuklarım olmus hepsine guzelce calıstım 9. dersimizdeyim onuda birazdan ezberleyeceğim
MAŞALLAH :) canım böyle devam edersen bizi bile geçersin. bakalım inşallah bizde esmalar gibi bu konuyu da güzel öğrenicez pekiştiricez.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hosbulduk canım sende hosgeldin sınıfımızın taktirli öğrencisi :) benim gibi olma sakın emi :) üniversitede birgunde rahat 50 geçik sayfayı sular seller gibi ezberlerdim şimdi şuncacık sayfada zorlanıyorum yaşlandım ben ya :a36:

ben de hoşbuldum burcu:a35: vayy bee herkesten tebrik alıyorum
bende de ne ezber varmış:)
yok sen yaşlanmadın da birazcıkyoğundun diyelim:a12:
ama eminim en kısa zamanda bitirirsin ezberi
unuttun mu biz eski sınıfın öğrencileriyiz
elimizden gelenin en iyisini yaparız:a16:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
4.gün hadis tekrarımız

-Söylerse yalan söyler,

4.gün dua tekrarımız

16.besmele çekmeyi unutunca:
"Sizden kim bir şey yerse "Bismillah (ALLAH'ın adıyla)" desin. söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin: "Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi (başında da sonunda da Bismillah)."

17.Çarşı duası

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
MAŞALLAH :) canım böyle devam edersen bizi bile geçersin. bakalım inşallah bizde esmalar gibi bu konuyu da güzel öğrenicez pekiştiricez.
canım inşallah bitirebilirsem ne kadar mutlu olacagım bitecek inşallah dun gece 2 de bile başına oturdum görsen halimi :)Rabbim binlerce razı olsun senden ve diğer arkadaşlarımızdan cemaat gibi olduk benim arayıpta bulamadıgım şeydi çok şükür Rabbime bana sizleri buldurdu

ben de hoşbuldum burcu:a35: vayy bee herkesten tebrik alıyorum
bende de ne ezber varmış:)
yok sen yaşlanmadın da birazcıkyoğundun diyelim:a12:
ama eminim en kısa zamanda bitirirsin ezberi
unuttun mu biz eski sınıfın öğrencileriyiz
elimizden gelenin en iyisini yaparız:a16:

canım maşallah diyorum sana gercekten taktirliksin
İnşallah bende yetişirsen sizlere deymeyin keyfime :)
unutrmuyum esma sınıfındaki azmimizi calıskanlıgımızı :)
hayırlı gunler canım

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
şey ben birşey soracaktım sofra duasının hepsinimi ezberledik biz yanlıs hatırlamıyorsam belli bir kısmı ezberlersek olcaktı :(

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
şey ben birşey soracaktım sofra duasının hepsinimi ezberledik biz yanlıs hatırlamıyorsam belli bir kısmı ezberlersek olcaktı :(
canım baştaki ilk cümleyi ezberleyebilirsin. sonrakiler isteğe bağlı. ben oğluma ezberletirken ezberlemiştim. diğer forumda üç günde vermiştim. ama burda zorunlu tutmadım başı ezberlense de olur.

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
canım baştaki ilk cümleyi ezberleyebilirsin. sonrakiler isteğe bağlı. ben oğluma ezberletirken ezberlemiştim. diğer forumda üç günde vermiştim. ama burda zorunlu tutmadım başı ezberlense de olur.

canım cok teşekkur ederim bende ozaman cok zorlandıgım için bırakmıstım ozaman başını ezberleyeyim ki Kuran ezberine yetişeyim :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt