Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (4 Kullanıcı)

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
sizden dua istemeye geldim
yarın ve pazar gün sınavlarım var
çalıştım biraz ama sanırım bu defa yeterli olmadı
duanızı esirgemeyin inşallah
Rabbim razı olsun ...

Aleyküm Selam

Allah zihin açıklığı versin. Rabbim sınavlarını kolaylaştırsın, başarılı kılsın inşallah. Allah yar ve yardımcın olsun.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım kardeşim hayırlı cumalar. evet çok güzel bişey müsamerede videosunu çekiyordum okurken ağlamaklı oldum gözlerim yaşardı ilk önce hadis ve duasını okudu. sonra euzu ve besmeleyi makamlı okuyuşu vardı ki duysan gülerdin şaşırdım ben de. güldüm. akşam babası da şaşırdı. arka arkaya izledik doyamadık. güldük okuyuşuna. inşallah unutmaz. çok çabuk sıkılıyor bugün bir iki ayet okuduk. her gün böyle böyle bile okusak faydası olur inşallah. yasin üçüncü sayfadayız. Allahım sizlere de hayırlı evlatlar nasip etsin. sizlerde öğretin inşallah. selametle kal hayırlı cumalar.

Evet eminim çok güzel okumuştur miniğimiz. Nasıl okuduklarını tahmin edebiliyorum, görmeğe değerdir mutlaka. Onu benim yerime öperseniz sevinirim. İnşallah daha nice mezuniyet törenlerinde de hep anne baba olarak bulunursunuz. Maşallah yavaş yavaş okur inşallah. Allah yar ve yardımcısı olsun. Hayırlı günler..

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Sıla kardeşim, Erhan kardeşim, Ayşe kardeşim ve diğer arkadaşlarım Hayırlı Cumalar...

Gününüz aydın, bereketli ve hayırlı olsun. Bugününüz dünden çok daha güzel olsun inşallah.

Erhan kardeşim rüyanız hayırlı olsun, Rabbim tekrarını nasip etsin. Bizlere de nasip etsin inşallah. Nasılsınız? Allah işlerinizi rast getirsin. sağlık ve afiyet versin inşallah.

Ayşe kardeşim siz de iyisinizdir inşallah. Allah işlerinize kolaylık versin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Size ve çocuklarınıza da sağlık ve zihin açıklığı versin.

Sıla canım kardeşim Eren'imizi tebrik ederim. Ne mutlu sana. İnşallah öğrendiklerini hayatı boyunca hiç unutmaz, öğrendikleri onun için ışık olur, nur olur. Rabbim zihin açıklığı versin, üniversiteyi bitirmesini de nasip etsin. Selam ve dua ile...

aleyküm selam
ben yeni fırsat buldum.bugün karşıya gittim.
dönüşte bir cenazaye gittik.
cenaze arabası evin önüne geldi
hoca şahitlik ve helallik istedi
çok hisli,farklı bir andı.
çok iyi bir teyzemiz kanserden vefat etti
çok maneviyat hissettiğim bir ortamdı.
çok cenaze arabaları geçiyor,teyzemizi de ismen tanıyordum.
maneviyatlı bir insandı sanırım
ruhuna 3 ihlas,1 fatiha okur musunuz?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
sizden dua istemeye geldim
yarın ve pazar gün sınavlarım var
çalıştım biraz ama sanırım bu defa yeterli olmadı
duanızı esirgemeyin inşallah
Rabbim razı olsun ...
aleyküm selam kardeşim hayırdır ne sınavı? Allah zihin açıklığı versin. konsantrasyonunu arttırsın. herşey hayırlısıyla güzel geçsin inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Evet eminim çok güzel okumuştur miniğimiz. Nasıl okuduklarını tahmin edebiliyorum, görmeğe değerdir mutlaka. Onu benim yerime öperseniz sevinirim. İnşallah daha nice mezuniyet törenlerinde de hep anne baba olarak bulunursunuz. Maşallah yavaş yavaş okur inşallah. Allah yar ve yardımcısı olsun. Hayırlı günler..
evet çok tatlılardı minikler. amin amin amin inşallah Allah razı olsun güzel dualar için. Allahım sizlere de nasip etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam
ben yeni fırsat buldum.bugün karşıya gittim.
dönüşte bir cenazaye gittik.
cenaze arabası evin önüne geldi
hoca şahitlik ve helallik istedi
çok hisli,farklı bir andı.
çok iyi bir teyzemiz kanserden vefat etti
çok maneviyat hissettiğim bir ortamdı.
çok cenaze arabaları geçiyor,teyzemizi de ismen tanıyordum.
maneviyatlı bir insandı sanırım
ruhuna 3 ihlas,1 fatiha okur musunuz?
evet cenaze ölüm çok farklı hissiyat yaşatıyor insana. okudum canım Allah rahmet eylesin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
özellikle istediğim bir dua yok
sadece içinizden gelen duaları istiyorum
biliyorum ki bu sitedeki kardeşlerimin hepsi çok temiz yürekli
öyle alıştım ki bu foruma ailem gibi oldu
ne olursa hep siz kardeşlerimle paylaşmak geliyor içimden
neyse uzattım yine
allah bin kere razı olsun sizlerden
selametle

. (Tirmizi

evet kardeşim bende senin gibi düşünüyorum bu aileyi çok seviyorum
aylar oldu hep huzur buldum burda hep önemli bilgiler edinidim
hep güzel değişiklikler yaşadım..
Allah celle celalüh herkesten razı olsun...
Rabbim senin yardımcın olsun kardeşim inşallah..
selam ve dua ile

gündüz mesajlarınızı okudum arkadaşlar hepsine yetişemiyorum hemen :( şimdi yazmak istiyorum. ben de 1.5 yıldır bu siteye her gün giriyorum. hatta defalarca giriyorum. hasta da olsam uykusuz da olsam canım sıkkında olsa hiç farketmiyor. çünkü girince bir huzur nur var burda resmen hissediyorum bunu. saçılıyor etrafa. bu kadar Allahın adının anıldığı duaların Kuranların okunduğu faydalı bilgilerin olduğu bir site tabi nurlu ve bereketli. hepinizi çok seviyorum Allah rızası için. herkesin çok emeği geçiyor bu sitede. Allah emeklerinizi bereketlendirsin inşallah. özellikle hatim, esmaül hüsna, hadis konuları aramızdaki sevgiyi muhabbeti daha da arttırdı. çook nasipliymişiz gerçekten bu kadarını beklemiyordum. inşallah sizler olduğunuz sürece bu konulara devam edicez. bu dostluk bitmeyecek.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.dua ezber tekrarımız

11.şifa duası: ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame.

Anlamı: "Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın." (buhari

12.Nazar değene okunacak dua:
(Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)(mevahib)

[Bu dua her sabah ve akşam üç defa okunup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytanların ve hayvanların zararından korur
Manası:
Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden ALLAH’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine yani Kur'ana] sığınırım zira ayetlerinde gizli açık her ilim, her ihsan, her tedbir vardır

13.ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin

14.ağrıyan yere dua

euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühazirumanası: korku ve acı veren şeylerin şerinden ALLAHın yüceliğine ve kudretine sığınırım..

15.zekerani bi hayrin: beni ananı ALLAH ta hayırla ansın

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.gün hadis tekrarımız

11-Bir millete ALLAHü Teala azap göndermeyi hükmetti. Onların çocuklarından biri Fatihayı öğrenip okuyunca, ALLAHü Teala onların üzerinden kırk yıl azabı kaldırdı. (Beyzavi)

12-Eve girerken Ihlas suresini okuyan yoksulluk yüzü görmez. (T.Kurtubi)

13."Kur'ân-ı Azîmü'ş-şan her ne vakit hatmolunursa akabinde yapılan bir duâ müstecâbdır." (kenzül irfan 59 (Camiu's-sağîr'den) Dârimî, Fezailü'l-Kur'ân. 33)
14.güzel söz sadakadır(buhari)

15-en üstün cihad,nefsle yapılandır(ibni neccar)
16-hayra vesile olan onu yapan gibidir

17.İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (ALLAH’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
11.şifa duası: ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame.

Anlamı: "Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın." (buhari
BU DUA YI EZBERLEMEYE ÇALIŞCAM HAKKINI HELAL ET ABLA...

portakal cicegi

Kayıtlı Kullanıcı
3.dua ezber tekrarımız

hayirli aksamlar,

sila abla ben bu sifa duasini hergün okursam hastaligmin sifasini bulurmuyum cünkü malesef benim hastaligmin simdilik caresi yok ne kremler kulandim fayda etmedi sadece kisa bir süre icin geciyor sonra tekrar cikiyor ne zaman üzülsem yada sinirlensem yada sikintili bir gün yasasam tekrar cikiyor bitkisel tedavininde hic bir faydasi olmadi, sürekli yememe icmeme dikkat etmem lazim yinede halime sükrediyorum

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

Anlamı: "Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın." (buhariBU DUA YI EZBERLEMEYE ÇALIŞCAM HAKKINI HELAL ET ABLA...
helal olsun tatlım ne demek. ezberlersen çok sevinirim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.dua ezber tekrarımız

hayirli aksamlar,

sila abla ben bu sifa duasini hergün okursam hastaligmin sifasini bulurmuyum cünkü malesef benim hastaligmin simdilik caresi yok ne kremler kulandim fayda etmedi sadece kisa bir süre icin geciyor sonra tekrar cikiyor ne zaman üzülsem yada sinirlensem yada sikintili bir gün yasasam tekrar cikiyor bitkisel tedavininde hic bir faydasi olmadi, sürekli yememe icmeme dikkat etmem lazim yinede halime sükrediyorum

geçmiş olsun canımıniçi bir hadis vardı Allahü TEala ölümden başka her hastalığın şifasını yaratmıştır diye hiç umutsuz olma. mutlaka vardır bir çaresi. Eyüp peygamberin hayatını oku tatlım sana hem umut olacaktır hem dayanma. Allah şifanı versin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sitemiz yine değişmiş çok güzel olmuş yine. sevdim ben. gözüme tuhaf geldi ama. alışırız. online ışığı da gelmiş. çok emekler var bu sitede Allah razı olsun emeği geçenlerden.

mir_erhan

Moderator
-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

Yüce ALLAH'in ismiyle hareket ederim. O yüce ALLAH ki, O'nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O'nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce ALLAH, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh..
herkese hayırlı sabhlar bütün kardeşlerime...
şükür ve hamd olsun yeni bir güne kavuşturana sizlere kavuşturana..
Allah celle celalüh hepinizden razı olsun ...

evet ablam emeği geçenlerden Rabbim razı olsun çok güzel olmuş sitenin yeni halı bende çok beğendim...maşallah kardşlerimiz çok emek veriyorlar..Allah celle celalüh emeklerini karşılığı kat kat versin inşalah..
selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
3.dua ezber tekrarımız

12.Nazar değene okunacak dua:
(Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)(mevahib)

[Bu dua her sabah ve akşam üç defa okunup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytanların ve hayvanların zararından korur
Manası:
Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden ALLAH’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine yani Kur'ana] sığınırım zira ayetlerinde gizli açık her ilim, her ihsan, her tedbir vardır

13.ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin

14.ağrıyan yere dua

euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühazirumanası: korku ve acı veren şeylerin şerinden ALLAHın yüceliğine ve kudretine sığınırım..

15.zekerani bi hayrin: beni ananı ALLAH ta hayırla ansın

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
ben geldim :) ve aleykum selam erhan kardeşim
sılacım ben bu dersleri ortalaından ,
itbaren çalışamamıştım ama cok uzuluyordum dun gece abimin bilgisayarını alıp printirden Erhan kardeşimiz saolsun toplarmıs onların yerini daha bulmustum ve cıkardım İnşallah bugun derslerime kladıgım yerden devam edeceğim cok istiyorum :)
herkese hayırlı sabahlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt