Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (4 Kullanıcı)

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
:) oooo şanslıyım.. bildiğim dua ve hadisler...ilk ders bitmiştir hocam..:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aaaaaaaaaaaa çok mutlu oldum... dersi koymuşsun.. hemen ezberleyecem canım benim çok sağoll....... içim rahatladı ohhh be... geri kalırım diye korkuyordum...

sağol sağol sağol::)
evet canım senin için koydum akşamdan. haftada bir gün tatil yapıcaz zaten. geri kalanlar tatilde tamamlarlar. bişey değil canım.

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
sılacımm çok çok sağol... ben öbür derslere de tekrar dönüp bakıcam inşallah... ama öncelikle burada düzenli bir şekilde ezberlerimim yapmak istiyorum.. allah razı olsun..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
derse erken başlanmış
ama iyi olmuş
ben esma ezberlerine geç katıldığım için hadis ezberlerinin pek üstüne düşmemiştim
şimdi hazırım ezbere inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin gulencim. inşallah cümlemizden de Rabbim razı olsun. Allah a emanet ol.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
1. DERSİMİZ

HADİS EZBERİMİZ

1.Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, alimlerle haşr olur. (taberani)

2. ümmetimin fesada gittiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona yüz şehid sevabı vardır

DUA EZBERİMİZ

1.Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr

Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir

selamün aleyküm sılacım.bismillah deyip başladık.hayırlı olsun inşallah.Allah senden de razı olsun canım.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
bugün başlıycaktık diye biliyordum burcu söylmese haberim olmuycaktı erken başlamışıs sılacım...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
derse erken başlanmış
ama iyi olmuş
ben esma ezberlerine geç katıldığım için hadis ezberlerinin pek üstüne düşmemiştim
şimdi hazırım ezbere inşallah

1. DERSİMİZ

HADİS EZBERİMİZ

1.Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, alimlerle haşr olur. (taberani)

2. ümmetimin fesada gittiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona yüz şehid sevabı vardır

DUA EZBERİMİZ

1.Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr

Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir

selamün aleyküm sılacım.bismillah deyip başladık.hayırlı olsun inşallah.Allah senden de razı olsun canım.

bugün başlıycaktık diye biliyordum burcu söylmese haberim olmuycaktı erken başlamışıs sılacım...

aleyküm selam arkadaşlar Rabbimizin izniyle başladık hamd olsun. inşallah bu hadis ve duaları ezberlemeyi kavramayı hayatımıza geçirmeyi Rabbim nasip etsin. işimizi kolaylaştırsın sevdirsin bize. içten gelerek yapalım hepsini de. arkadaşlar öncekinde genellikle sabah koyuyordum dersi bunda bazen yatsıdan sonra bazen gece ya da sabah namazından sonra ya da sabah koyabilirim. hepinizden de Rabbim razı olsun.

DİLEK-HİLAL

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm günaydın sıla ablam gününde görmüşüm kaçırmadım abla her gün 2 hadismi ezberliyicez

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Dua ezberimiz-RABBI YESİR VALE TUASSİR RABBI TEMMİM BİL HAYR

HADİS
1;ÜMMETİMİN DİN İŞLERİNDEN FAYDALI KIRK HADİS EZBERLEYEN,ALİMLERE HARŞ OLUR.(terabani)
2;ÜMMETİMİN FESADE GİTTİĞİ ZAMANDA KİM SÜNNETİME SARILIRSA ONA YÜZ ŞEHİD SEVABI VARDIR..

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbi yessir velatu assir Rabbi temmim bilhayr.

*ümmetimden din işlerinde kırk hadis ezberleyen alimlerle haşrolur.
*ümmetimin fesada girdiği bir zamanda kim sünnetime sarılırsa ona 100 şehid sevabı vardır.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm günaydın sıla ablam gününde görmüşüm kaçırmadım abla her gün 2 hadismi ezberliyicez
aleyküm selam ablacım günaydın. diğer forumda ezberlediklerimizden bir tane vereyim bir tanede yeni vereyim diye düşündüm. karışıkta olabilir. belli olmaz. bazı arkadaşlar diğer forumdakileri ezberlediler çünkü. onlara yeni vereyim istedim. diğer hadisleri ezberledik eskileri tekrar etmiş oluruz. birkaçta yeni öğreniriz diye düşündüm. dualar zaten çoğu aynısı olacak.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

*ümmetimin fesada girdiği bir zamanda kim sünnetime sarılırsa ona 100 şehid sevabı vardır.

selamün aleyküm,dersimizi güncelleyelim.inşALLAH hepimiz muvaffak oluruz.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam kardeşim,,

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbi yesir valatu assir Rabbim temmil bilhayır
* ümmetimden din işlerinde 40 hadis ezberleyen islam alimleriyle haşr olur
* Ümmetimin fesada düştüğü bir zamanda kim sünnetime sarılırsa ona 100 şehit sevabı vardır

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
ümmetimin fesada girdiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona yüz şehid sevabı vardır.
ümmetimden din işlerinde 40 hadis ezberleyen alimlerle haşr olur.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt