Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sağol canım... cebelleşiyorum işte bişeyler yapmak için...pek bişeyde yapmıyom ama....... mesela bugün çok yorgunum ha gayret bişeyler okuyayaım diye kızartacam gözleri birazdan... başka da çarem yok çünkü zamanım yokkkkkk........:(
stres fazla yorgunlukta bazı hastalıkları tetikliyor. dikkat et kendine. zaten Allah rızası için olduktan sonra uyumak yemek yemek herşey sevaba dönüşüyor. mümin olarak fıkıh öğrenmek çok önemli. ya aslında sorularla islamiyet ya da dinimiz islam sitelerinden soru cevap okumak lazım her gün on onbeş dk. tabi sen buraya gel ama hadis ve peygamberimizin günlük dualarını öğrenmekte şart. sünneti yaşamak böyle ahir zamanda çok kıymetli inşallah beraber başarıcaz.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı akşamlar arkadaşlar burda hepberaber dua ve hadis ezberlicez inşallah herkesi bekleriz.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum Sila ablacim,
In$aAllah bende katilmak istiyorum firsat buldukca...çok güzel ve hayirli dersler hazirliyorsun, Allah c.c. senden razi olsun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum Sila ablacim,
In$aAllah bende katilmak istiyorum firsat buldukca...çok güzel ve hayirli dersler hazirliyorsun, Allah c.c. senden razi olsun...
aleyküm selam leyfunnurum inşallah canım sen de faydalanırsın. bakalım Allahım fasılasız hatasız hazırlamamı nasip etsin. amin canım senden de inşallah gayemiz o zaten.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Sıla Ablacım ben de öğrenmek istiyorum.. Rabbim sağlık afiyet versin inşallah..
Allah razı olsun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
(Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, âlimlerle haşr olur.) [Taberani]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırda yarışmak ve acele etmek, kâmil ve makbûl bir mü’min olmanın alâmetlerindendir. Mevlânâ Hazretleri ne güzel buyurur:

İbâdetlerin kabul ediliş alâmetleri, o ibâdetlerden sonra başka ibâdetlere girişmek, birbiri ardınca hayırlara koştukça koşmaktır.”

sevgi_ile

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun sıla kardeşim.
Hem sevap işliyorsun hem de sevap işlememize vesile oluyorsun.
Rabbim ne muradın varsa versin.
Allah emanet ol.

"Hayra vesile olan, hayrı işleyen gibidir."

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm sılacım.hayırlı bir çalışma olucak.bende katılmak istiyorum inşallah.Allah sevabına yazsın.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun sıla kardeşim.
Hem sevap işliyorsun hem de sevap işlememize vesile oluyorsun.
Rabbim ne muradın varsa versin.
Allah emanet ol.

"Hayra vesile olan, hayrı işleyen gibidir."
cümlemizden de inşallah sevgi kardeşim. inşallah hayırlı faydalı bi çalışma olur hayatımızı sünnete daha yakın bi şekilde yaşamamıza vesile olur. amin canım sende Allaha emanet ol. teşekkürler hadis için. işte böyle hadisleri öğrenince insanın hayatı da değişiyor.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm sılacım.hayırlı bir çalışma olucak.bende katılmak istiyorum inşallah.Allah sevabına yazsın.
aleyküm selam canım inşallah hoşgeldin. böyle ahir zamanda hadislere dualara yaklaşmak demek peygamberimiz aleyhisselama Rabbim rızasına yaklaşmak demek. inşallah hatasız kazasız bu forumu da yürütürüz hepberaber. amin canım inşallah Rabbim bana yazdığının bin katını da size yazsın. hayırlı günler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
MÜSLÜMAN BiRiNiN HAYIR BiR SÖZ iŞiTiP, ONUNLA AMEL EDiP ONU BAŞKASINA ÖĞRETMESİ KENDİSİ İÇİN BİR YILI İBADETLE GEÇİRMEKTEN DAHA HAYIRLIDIR
hadisi şerif

beyaz glayör

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ablacım yine çok önemli bir konu açmışsın
sayende sevap kazanıyoruz hep birlikte bende katılacam inşaallah

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
yarına nöbetim var... bu akşamdan ilk dersi yollasan:))

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
1. DERSİMİZ

HADİS EZBERİMİZ

1.Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, alimlerle haşr olur. (taberani)

2. ümmetimin fesada gittiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona yüz şehid sevabı vardır(Tabarani, (Ebu Hureyre’den); Ebu Nuaym, el-Hilye)

DUA EZBERİMİZ

1.Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr

Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir

1.ON PARMAK Q KLAVYE ÇALIŞMAMIZ

sol elinizin serçe parmağı a da sonraki parmaklar sırayla asdf harflerinde baş parmak boşta. sağ elin işaret parmağı j harfinde sonra sırayla jklş harflerinde olacak. ortadaki gh harfleri boşta kalacak.

sol elinizin serçe parmağı a daydı biliyorsunuz aaa aaa aaa bu şekilde 5 dk yazın. parmağınız ve beyniniz bu harfi öğrenecek ve bişey yazdığınızda otomatikman kendi basacak.

eller aynı şekilde on parmak klavyenin üzerinde.sağ elin orta parmağında k harfi var . kkk kkk kkk yazıyorsunuz 5 dk kadar. aradaki boşluğu sağ elinizin başparmağı ile verin .

daha sonra ak ak ak aka aka aka aka bu şekilde on dk kadar yazın.

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
aaaaaaaaaaaa çok mutlu oldum... dersi koymuşsun.. hemen ezberleyecem canım benim çok sağoll....... içim rahatladı ohhh be... geri kalırım diye korkuyordum...

sağol sağol sağol::)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt