Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (2 Kullanıcı)

gezginci

Kayıtlı Kullanıcı
tırstım o yüzden anlattım, ne anlama geliyo bilmek istedim. zaten bu nedenle bugün üye oldum bu siteye

gezginci

Kayıtlı Kullanıcı
bu arada bu kadar kısa sürede cevap beklemiyordum açıkçası teşekkür ederim

minabetül

Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah ben teşekkür edrim burası o kanunun açılaca yer değil . biz dostlarımıza cevap vermesinide biliriz madem üye oldunuz tanışma köşesinde tanıtın kendinizi karşılayıp tanıyalım sizi :a15:

dua sekeri

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

38.kadın beş vakit namazını kılar Ramazan orucunu tutar, namusunu korur, kocasına itaat ederse cennete gider. (feyzül kadir)

39.Ebu Hüreyre (R.a) anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm'ı işittim. Diyordu ki: "Kim abdestinin başında ALLAH'ı zikrederse bedeninin tamamı temizlenir. Eğer ALLAH'ın ismini zikretmezse bu kimsenin sadece abdest uzuvları temizlenir."

DUA EZBERİMİZ

abdest duası
"ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki (ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl.

(Ebu Musa (R.a) anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, abdest alıyordu. Şu duayı okuduğunu işittim: "ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki (ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl."Kütüb-i Sitte, 3624; Rezin tahric etmiştir. İbnu's-Sünni Amelü'I-yevm ve'I-Leyl, 5, 10.)

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

38.kadın beş vakit namazını kılar Ramazan orucunu tutar, namusunu korur, kocasına itaat ederse cennete gider. (feyzül kadir)

39.Ebu Hüreyre (R.a) anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm'ı işittim. Diyordu ki: "Kim abdestinin başında ALLAH'ı zikrederse bedeninin tamamı temizlenir. Eğer ALLAH'ın ismini zikretmezse bu kimsenin sadece abdest uzuvları temizlenir."

DUA EZBERİMİZ

abdest duası
"ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki (ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl.

(Ebu Musa (R.a) anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, abdest alıyordu. Şu duayı okuduğunu işittim: "ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki (ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl."Kütüb-i Sitte, 3624; Rezin tahric etmiştir. İbnu's-Sünni Amelü'I-yevm ve'I-Leyl, 5, 10.)

Hepinize hayırlı günler arkadaşlar..

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum arkada$lar,
Rabbim zihin açikligi versin,
hayirli günler in$aALLAH...

HADIS :
38-Kadın beş vakit namazını kılar Ramazan orucunu tutar, namusunu korur, kocasına itaat ederse cennete gider. (Feyzül Kadir)
39-Ebu Hüreyre (r.a.) anlatıyor : "Resülullah aleyhissalatu vesselâm'ı işittim. Diyordu ki : "Kim abdestinin başında ALLAH'ı zikrederse bedeninin tamamı temizlenir. Eğer ALLAH'ın ismini zikretmezse bu kimsenin sadece abdest uzuvları temizlenir."

DUA :
19-Abdest duası :
ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki. ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl.
Ebu Musa (r.a.) anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, abdest alıyordu. Şu duayı okuduğunu işittim: "ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki (ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl."Kütüb-i Sitte, 3624; Rezin tahric etmiştir. İbnu's-Sünni Amelü'I-yevm ve'I-Leyl, 5, 10.)

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze="4"]19.gün

hadis ezberimiz[/sıze]

38.[sıze="3"]kadın beş vakit namazını kılar ramazan orucunu tutar, namusunu korur, kocasına itaat ederse cennete gider[/sıze]. (feyzül kadir)

39.[sıze="3"]ebu hüreyre (r.a) anlatıyor: "resülullah aleyhissalatu vesselâm'ı işittim. Diyordu ki: "kim abdestinin başında allah'ı zikrederse bedeninin tamamı temizlenir. Eğer allah'ın ismini zikretmezse bu kimsenin sadece abdest uzuvları temizlenir[/sıze]."

[sıze="4"]dua ezberimiz[/sıze]

abdest duası
"[color="ındigo"]allahümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki [/color](allah'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl.
(ebu musa (r.a) anlatıyor: "resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, abdest alıyordu. şu duayı okuduğunu işittim: "allahümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki (allah'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl."kütüb-i sitte, 3624; rezin tahric etmiştir. Ibnu's-sünni amelü'ı-yevm ve'ı-leyl, 5, 10.)

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi veberekeatüh...
Hayırlı bir gün ve hafta olur hepimiz için....

Dün yoktum bugünde geç kalmış sayılmam..başta sıla ablamın ayşe abla mine abla ve burdaki kardeşlerimin yani annelerin anneler gününü kutluyorum.
Burcu kardeşiminde kutluyorum inşallah en kısa zamanda rabbim o hasretini hayırlısı ile giderir..
Rabbim evlatlarınızı imanlı başta sizlere karşı ,milletine karşı hayırlı ve bilinçli evlatlar kılar inşallah..
Selam ve dua ile

allah razı olsun erhan kardeşim,allah yar ve yardımcın olsun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

Yüce ALLAH'in ismiyle hareket ederim. O yüce ALLAH ki, O'nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O'nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce ALLAH, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi veberekeatüh...
hayırlı bir gün ve hafta olur hepimiz için....

dün yoktum bugünde geç kalmış sayılmam..başta sıla ablamın ayşe abla mine abla ve burdaki kardeşlerimin yani annelerin anneler gününü kutluyorum.
burcu kardeşiminde kutluyorum inşALLAH en kısa zamanda Rabbim o hasretini hayırlısı ile giderir..
Rabbim evlatlarınızı imanlı başta sizlere karşı ,milletine karşı hayırlı ve bilinçli evlatlar kılar inşALLAH..
selam ve dua ile
Allah razı olsun kardeşim. inşallah sen de en kısa zamanda baba olursun. amin amin amin. teşekkürler.

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
HADIS :
38-Kadın beş vakit namazını kılar Ramazan orucunu tutar, namusunu korur, kocasına itaat ederse cennete gider. (Feyzül Kadir)
39-Ebu Hüreyre (r.a.) anlatıyor : "Resülullah aleyhissalatu vesselâm'ı işittim. Diyordu ki : "Kim abdestinin başında ALLAH'ı zikrederse bedeninin tamamı temizlenir. Eğer ALLAH'ın ismini zikretmezse bu kimsenin sadece abdest uzuvları temizlenir."

DUA :
19-Abdest duası :
ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki. ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl.
Ebu Musa (r.a.) anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, abdest alıyordu. Şu duayı okuduğunu işittim: "ALLAHümma'ğfirli zenbi ve vassi'li fi dâri ve bârik li fi rızki (ALLAH'ım günahımı mağfıret et, evimi bana genişlet, rızkımı bana mubârek kıl."Kütüb-i Sitte, 3624; Rezin tahric etmiştir. İbnu's-Sünni Amelü'I-yevm ve'I-Leyl, 5, 10.)

*************RABBİM RAZI OLSUN ABLA SENDEN BEN ABDEST DUASINI BİLMİYORDUM ABDEST ALIRKEN KELİME-İ TEVHİD VE KELİME-İ ŞAHADET GETİRİRDİM HAKKINI HELAL ET ABLA BİLGİLERİN ÇOK GÜZEL

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam arkadaşlar amin sizlere de kolay gelsin

mir_erhan

Moderator
HADIS :

39-Ebu Hüreyre (r.a.) anlatıyor : "Resülullah aleyhissalatu vesselâm'ı işittim. Diyordu ki : "Kim abdestinin başında ALLAH'ı zikrederse bedeninin tamamı temizlenir. Eğer ALLAH'ın ismini zikretmezse bu kimsenin sadece abdest uzuvları temizlenir."DUA :

19-Abdest duası :

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allahümmeğfirli zenbi
ve vassili fi dari
ve barik li fi rızki

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
20. GÜN

HADİS EZBERİMİZ

40.idrardan sakının. çünkü o kulun kabirde ilk hesaba çekileceği şeydir.(TABERANİ)

DUA EZBERİMİZ

aksırınca dua
Sizden biriniz aksırınca;
"Elhamdülillah"
"ALLAH'a hamdolsun." desin. (Bunu işiten) kardeşi veya arkadaşı;
"Yerhamükâllah"
"ALLAH'ın rahmeti üzerine olsun." desin.
O da;
yehdine ve yehdikümullah
"ALLAH size hidayet etsin (hidayette dâim kılsın) (Buhari; 7/125)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

HADİS EZBERİMİZ

40.idrardan sakının. çünkü o kulun kabirde ilk hesaba çekileceği şeydir.(TABERANİ)

DUA EZBERİMİZ

aksırınca dua
"Elhamdülillah"
"Yerhamükâllah"
O da;
yehdine ve yehdikümullah

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ablacım dersler bitti heralde
sadece 1 hadis koymuşsun
40 hadise ulaştık çok şükür
bi süre tekrardan sonra bi daha başlayalım bence

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

DUA EZBERİMİZ

aksırınca dua
"Elhamdülillah"
"Yerhamükâllah"
O da;
yehdine ve yehdikümullah

NOT: BU İDRAR DEDİĞİNİZ ŞEYİ BEN ANLAMADIM....BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIP

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
tamam anladım onun olduğunuda neden sakıncalı ne yapınca sakıncalı onu anlamadım.......kafa basmadı bende

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt