Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim Hakkını helal et olurmu sayende ne güzel şeyler öğreniyorum....
helal olsun tabi ne demek isteyerek yapıyorum ben sizlerde hakkınızı helal edin. heryerde her zaman bulunmuyor sizler gibi uyumlu insanlar ilim öğrenme isteklisi insanlar. Rabbim bunları karşılıksız bırakmayacaktır.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hiç bi deneyimi yok ondan tecvidi daha sonra vermek istiyorum çabuk öğrenirse tecvidi ağır ağır veririm allah ın izniyle..allah razı olsun ablacım ilgin için tekrar görüşürüz hayırlı akşamlar...
en doğrusu canım. inşallah öğrenme azmi artar çalışkanlığı fazla olur. hem çabuk ilerler hem seni üzmez. sonuca erersiniz inşallah. bırakanlar oluyor maalesef. tamam canım arada bilgilendirirsin ben de merak ederim. hayırlı günler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

-"BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

Yüce ALLAH'in ismiyle hareket ederim. O yüce ALLAH ki, O'nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O'nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce ALLAH, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
elhamdülillehillezi ahyana bademe emetene ve ileyhinnüşür

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm hayırlı sabahlar arkadaşlar :)
hepiniz iyisiniz inşallah?

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
:a12: ayy canım çok sevindim ya ne güzel Allahım karşına birisini çıkarmış. her gün düzenli çalışırsan canım bikaç gün sürer eksiklerini tamamlamak. ben de komşuma öğretiyordum elif ba kitabı bitti üç günde zaten önceden öğrenmiş. çoğumuz gibi. ama Kurana geçtik bir daha çalışamadık. gelmedi. :a33: bir gün düğüne gittiler bir gün birileri geldi vs vs kaldı gitti. aslında korkacak bişey yok. her gün çalışmak lazım bolca onu da sen yaparsın zaten bu yöne karşı istidatın var. inşallah komşumda gelir başlarız yine.
canım inşallahcok stiyorum bir başlasam devamını getirebilirim sanırım ne guzel kurana geçirmişsin Rabbim bu hayrın karsılıgını sana kat kat versin inşlalah o komsunla birlikte hatimler indirirsiniz hayırlı cumalar canım

mir_erhan

Moderator

Yüce ALLAH'in ismiyle hareket ederim. O yüce ALLAH ki, O'nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O'nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce ALLAH, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

mir_erhan

Moderator
17.GÜN

HADİS EZBERİMİZ

34.Kulun günahları çoğalıp bunlara keffaret olacak amelide bulunmadığı zaman , ALLAHü Teala günahlarına keffaret olması için, ona hüzün ve keder verir. (Ahmet bin Hanbel)

35. Evladına Kuran-ı Kerim'i öğreten ana ve babaya kıyamet günü sultan tacı giydirilir. (Kenzül Ummal)

DUA EZBERİMİZ

17.Çarşı duası
La ilahe illallahü vahdehü le şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümit ve hüve hayyün le yemut bi yedihil hayr ve hüve ala külli şeyin kadir ve ileyhil mesır.

esselamün aleyküm hayırlı cumalar olsun herkese bütün kardeşlerime...

sıla ablam Allah celle celalüh senden razı olsun...inan o kadar güzel şeyler öğreniyoruzki...
hani belki bu hadislerin hepsini defalarca duymuştuk
kimisini de biliyorduk...
ders şeklinde ezbelrlemek olunca hadisi yutuyor adeta insan ve güzelliğinin derinliğine yeni iniyoruz buda sayende oldu...
Rabbim ecirlerini katlasın inşallah...yuvanada selametlik berekt ce şifa versin inşallah..

dualarımız ve ibadetlerimizin kabul olması temennisi ile.

mir_erhan

Moderator
ben geldim ama sizden dua isteyeceğim olurmu :)
nedenine gelince cok duygulu bir okadarda mutluyum cok istedğim birşeyin gercek olmasına cok az var :)
nemi hemen anlatayım bugun butun gun dısardaydım kermes vardı girdik annemle dolaşırken bir ses komsu komsu diye annem konusmaya başladı bende kim diyordumki hemen annem bak dedki sana anlattıgım kuran hocası burcuda cok istyor dedi cok temiz yuzlu bir bayan ben öğretyim dedi mayısın ortasında başlarız demezmi oracıkta Allahım ne buyuk mutluluk gözyaşlarıma hakim olamıyorum suanda gunlerce yalvardıgım şeydi benim Allahıma oda karşılık verdi dunyalar benim oldu resmen bende öğreneceğim Rabbim izin verirse dua edin olurmu coookkk muytluyum cooookkk

selamün aleyküm burcu kardeşim.. maşallah ne güzel bir haber
inan okurken seninle aynı duyguları yaşadık..
Rabbim bu ulvi şeref ve şerbetin tadına eriştirsin inşallah...
dualarımız seninle..

mir_erhan

Moderator
kusura bakmayın göz ucuyla yazışmanıza ortak oldum..hakkınızı helal edin..biz her perşembe komşularla kuran okuyoruz bugün yeni katılan komşum ona kuran öğretmemi istedi çok sevindim ama çok vakti yok hamile çok ağırlaşmadan öğrenmesi lazım şimdi düşünüyorum tecvid li olursa çok zaman ister çocuğu da var çok çalışması zor..acaba saadece okumayı mı öğrense çok istiyor öğrenmeyi..

selamün aleyküm...mine kardeşim hayırlı cumalar...
yazmadan geçmek istemedim çünkü çok güzel bir şey...
ne güzel öğrenmek ve öğretmek...
inşallah o güzel komşunu sonuna kadar kuran şerefiyle şereflendirrisin
rabbim ecilerini katlasın senin...
Rabbim yardımcınız olsun dualarımız sizinle..
selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

34.Kulun günahları çoğalıp bunlara keffaret olacak amelide bulunmadığı zaman , ALLAHü Teala günahlarına keffaret olması için, ona hüzün ve keder verir. (Ahmet bin Hanbel)

35. Evladına Kuran-ı Kerim'i öğreten ana ve babaya kıyamet günü sultan tacı giydirilir. (Kenzül Ummal)

DUA EZBERİMİZ

17.Çarşı duası
La ilahe illallahü vahdehü le şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümit ve hüve hayyün le yemut bi yedihil hayr ve hüve ala külli şeyin kadir ve ileyhil mesır.

selamün aleyküm,hepinize hayırlı cumalar

sılacığım eklediğin yazılar çok güzeldi.Allah razı olsun

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

34.Kulun günahları çoğalıp bunlara keffaret olacak amelide bulunmadığı zaman , Allahü Teala günahlarına keffaret olması için, ona hüzün ve keder verir. (Ahmet bin Hanbel)

DUA EZBERİMİZ

17.Çarşı duası

selamün aleyküm
cumanız mübarek olsun
Rabbim dert sıkıntı vermesin
ezberlerimizde kolaylık versin inşallah...

mir_erhan

Moderator
HADİS EZBERİMİZ

DUA EZBERİMİZ

17.Çarşı duası

ve aleyküm selam kardeşim...
hayırlı cumalar..dua ve ibadetleriniz kabul olur inşallah

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam,
Hayılı cumalar,
Rabbim dualarımızı kabul etsin...
Selam ve dua ile...

HADİS EZBERİMİZ

34.Kulun günahları çoğalıp bunlara keffaret olacak amelide bulunmadığı zaman , Allahü Teala günahlarına keffaret olması için, ona hüzün ve keder verir. (Ahmet bin Hanbel)

DUA EZBERİMİZ

17.Çarşı duası

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam herkese cumanız mubarek olsun İnşallah Rabbim gönlünüzden ne geçiyorsa bu mubarek gunun hurmetine kabul eylesin

mine35

Kayıtlı Kullanıcı

Hepinizin cuması mübarek,dualarınız makbul olsun kardeşlerim ..

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı Cumalar bütün arkadaşlara..

Gününüz aydın, bugününüz dünden çok daha güzel olsun inşallah. Rabbim bütün arkadaşlara sağlık, huzur ve işlerinde kolaylıklar versin. Allaha emanet olun.

Sıla kardeşim, hüzün ile ilgili yazı çok güzeldi. Emeğine sağlık. Bizi bilgilendirdin. Allah razı olsun. Hayırlı ve sağlıklı günler...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm...mine kardeşim hayırlı cumalar...
yazmadan geçmek istemedim çünkü çok güzel bir şey...
ne güzel öğrenmek ve öğretmek...
inşallah o güzel komşunu sonuna kadar kuran şerefiyle şereflendirrisin
rabbim ecilerini katlasın senin...
Rabbim yardımcınız olsun dualarımız sizinle..
selam ve dua ile

aleyküm selam erhan kardeşimm hayırlı cumalar..rabbim sonuna kadar öğrenmeyi nasip etsin tüm isteyenlere yarım kalmasından çok korkuyorum daha önce de başladıklarımıza çocuk olunca ağır geliyor ev çocuk olmuyor diyorlardı inşallah bu arkadaşım sonunu getirir..allah razı olsun güzel dilekleriniz için rabbim senin de gönlündeki muradını versin inşallah..allah a emanet olun..

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar hayırlı cumalar rabbim cuma saatinde hepimizin gönlündeki muradını hakkımızda hayırlı eylesin inşallah..rabbim kuran yolundan ayrmasın kuranı yoldaş eylesin inşallah..dualarda buluşmak ümidiyle...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

DUA EZBERİMİZ

17.Çarşı duası

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt