Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

avdan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sizce AB Bize Eşit Muamele Edecek mi?

FRANSA CUMHURBAŞKANI DENEN KAFİR HEPİMİZ BİZANSIN TORUNLARIYIZ DERKEN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLATTI ZATEN BU KABUL EDİLİR BİR ŞEY DEĞİLDİR BİZİM GİBİ BİR MÜSLÜMAN ÜLKENİN ÖYLE HAÇLILAR GÜRUHUNUN TOPLULUĞUNDA HİÇ BİR İŞİMİZ OLAMAZ ZAMANINDA SAVAŞARAK ALAMADIKLARI ÜLKEMİZİ ŞİMDİ ÇEŞİTLİ MASA BAŞI OYUNLARLARIYLA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR ZATEN ÜLKEMİZİN KİLİT NOKTALARINDADA BU GÜRUHUN UŞAKLARI YOKMU ÜNİVERSİTELERİMİZİ REKTÖRLERİYLE SATIN ALMAMIŞLARMI HERKESİN GÖZÜNÜN ÖNÜNDE DİNİ DEĞERLERİMİZE BU UŞAKLARI SAYESİNDE SALDIRMIYORLARMI YANİ BU ÜLKE BU TOPLULUĞA GİRMEMELİ

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

aliye_aliye yazdı:
s.a zerda hanım...başlığı yeni gördüm.teşekkür ederim bu güzel konu için..zerda hanım, aşk dediniz, içimi mahvettiniz...aşk, seni sevenin, seni anlamamasıdır... aşk, senin çok sevdiğin ve seni sevdiğine inandığın birinin seni kötü zanlarıyla karalamasıdır..aşk, senin veda etmene rağmen onun, sana mutluluklar dilemeyi bile çok görmesidir.aşk, onun bir anda seni gözünde büyüttüğü gibi aynı hızla senden soğumasıdır.

ben kendi yaşadıklarımca böyle anlattım aşk denilen aldatmacayı..rabbim kimseye bunun acısını yaşatmasın..sevgimize değecek insanları çıkarsın karşımıza inşallah...dediğiniz gibi her şey rabbimizin takdiri..selam ve dua ile
A S KARDEŞİM ÇOK DUYGUSAL AMLATMIŞSIN ÜZÜLDÜM AMA BU ACIYI YAŞAMAYAN KİM VARDIRKİ ÇOK NADİRDİR SANIRIM RABBİM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN UNUTMAYALIMKİ AŞK VEDA ETMESİNİ BİLMEKTİR AŞK BAĞRINA TAŞ BASIP ONU YARADANDAN DİLEMEKTİR AŞK ONSUZDA OLSA ONUNLA AYNI GÖK KUBBEYİ PAYLAŞTIĞINI BİLİP MUTLU OLMAYA ÇALIŞMAKTIR CANI GÖNÜLDEN SEVİP KAVUŞMAYI AHİRETE SAKLAYANA NE MUTLU DUA İLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

avdan yazdı:
FRANSA CUMHURBAŞKANI DENEN KAFİR HEPİMİZ BİZANSIN TORUNLARIYIZ DERKEN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLATTI ZATEN BU KABUL EDİLİR BİR ŞEY DEĞİLDİR BİZİM GİBİ BİR MÜSLÜMAN ÜLKENİN ÖYLE HAÇLILAR GÜRUHUNUN TOPLULUĞUNDA HİÇ BİR İŞİMİZ OLAMAZ ZAMANINDA SAVAŞARAK ALAMADIKLARI ÜLKEMİZİ ŞİMDİ ÇEŞİTLİ MASA BAŞI OYUNLARLARIYLA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR ZATEN ÜLKEMİZİN KİLİT NOKTALARINDADA BU GÜRUHUN UŞAKLARI YOKMU ÜNİVERSİTELERİMİZİ REKTÖRLERİYLE SATIN ALMAMIŞLARMI HERKESİN GÖZÜNÜN ÖNÜNDE DİNİ DEĞERLERİMİZE BU UŞAKLARI SAYESİNDE SALDIRMIYORLARMI YANİ BU ÜLKE BU TOPLULUĞA GİRMEMELİ
MERHABA DEĞERLİ KARDEŞİM YORUMUNUZ İÇİN ÇOK TŞK EDERİM EVET BİZİM ÜLKEMİZE OYNANAN OYUN ÇOK BÜYÜK BÖL PARÇALA YUT OYUNU ŞUAN PARÇALAMA DEVRESİNDEYİZ AMA YUT OYUNUNDA İSE BİZLER ÇOK ACILAR YAŞAYACAĞA BENZİYORUZ RABBİM SONUMUZU HAYR EYLESİN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Amin diyorum kardeşim. Rabbim yürekten sevmeyi ama Rabbe ****ürecek sevgiyi hepimize nasip etsin.
Selam ve dua ile.
İNŞAALLAH KONKA KARDEŞİM DUA İLE KALIN

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
SEVGİ...

SEVGİ...

[big]Sevgi, gururu yere serip bir hasır edip çiğnemektir... [/big]
Sevgi, ugrunda akıttığın göz yaşlarını saklamaktır...
Sevgi, acıya tatlı gözlerle bakmaktır...
Sevgi, gül'ü koklamak dikeni tutmaktır...
Sevgi, aglarken tebessum edebilmektir...
Sevgi, kederi, acıyı, elemi yarı yarıya paylaşabilmektir...
Sevgi, hasrete hasret kalmaktır...

Sevgi, seni sevebiliyorum demenin anlamını vermektir...
Sevgi, anne diyen dudakların titremesidir...
Sevgi, gözlerden yaprak yaprak düşen düştür...
Sevgi, En sevgiliye edilen bir selam bir salattır...
Sevgi, Mevlaya denilen bir amin, bir zikr, bir şükrdür...
Sevgi, fanilik karsısında fani olmamaktır...
Sevgi, secdede eğilen bir baştır...
Sevgi, secdede gözlerden akan bir yaştır...
Ve sevgi başı yaran taşa duyulan özlemdir...
Ve sevgi secdede açan gullerde gizemdir...

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
ANNE OLMAKK

ANNE OLMAKK

Annemin yalnızca bir gözü vardı. Ondan nefret ederdim… Çünkü bu durum beni utandırıyordu.

Ailemizi geçindirmek için okulda aşçılık yapardı.

İlkokulda iken bir gün annem bana merhaba demeye gelmişti.

Yerin dibine geçmiştim. Bunu bana nasıl yapabilirdi?

Onu görmezden geldim. Ona nefretle baktım ve oradan kaçtım.

Ertesi gün sınıfta bir arkadaşım dedi ki, “Eeee, senin annenin yalnızca bir gözü var!”

Yerin dibine girmek istedim. Ve de annemin ortadan kaybolmasını istedim.

Bu yüzden o gün onunla karşılaşınca dedim ki, “Beni gülünç duruma düşüreceğine ölsen daha iyi?!!!”

Annem karşılık vermedi.

Dediklerim hakkında bir saniye bile durup düşünmedim çünkü çok kızmıştım.

Onun duyguları beni ilgilendirmiyordu.

Onu evde istemiyordum..

Çok çalıştım ve Singapur’a okumaya gittim.

Sonra evlendim. Kendi evimi aldım. Çocuklarım oldu ve hayatımdan memnundum.

Bir gün annem beni ziyarete gelmişti. Kaç yıldır beni görmemiş ve torunlarını tanımamıştı.

Kapıya gelince çocuklarım ona güldüler.

Ona “Evime gelip çocuklarımı nasıl korkutabilirsin!
HEMEN BURADAN GİT!”
diye bağırdım.

Buna, annem sessizce “Kusura bakmayın. Yanlış adrese geldim galiba” dedi ve gözden kayboldu.

Bir gün mezunlar toplantısı için okuldan bir mektup aldım.

Karıma “iş seyahatine gidiyorum” diye bahane uydurdum.

Mezunlar toplantısından sonra sırf meraktan eski eve gittim!!!.

Komşularım, annemin öldüğünü söylediler.

Hiç üzülmemiştim.

Bana verilsin diye annemin bıraktığı bir mektup verdiler.

“En sevgili oğlum, her zaman seni düşünüyorum…

Singapur’a gelip çocuklarını korkuttuğum için üzgünüm.

Mezunlar gününe geleceksin diye çok sevinmiştim.

Ama seni görmek için yataktan kalkabilir miyim bilemiyorum.

Sen büyürken sürekli bir utanç kaynağı olduğum için üzgünüm.

Biliyor musun… sen çok küçükken bir kaza geçirmiştim ve gözünü kaybetmiştin.

Anne olarak senin tek bir gözle büyümene dayanamazdım.

Bu yüzden sana kendi gözümü verdim…

O gözle benim yerime görüyor diye seninle o kadar gurur duyuyordum ki.

Bütün sevgimle…..

Annen…

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ANNE OLMAKK

biliryormusun sen küçükken bir kaza geçirmiş ve gözünü kaybetmiştin
anne olarak senin tek gözle büyümne dayanamazdım
bu yüzden sana kendi gözümü verdim
bu kısmını okuyunca inan öyle etkilendim duygulandımki bu paylaşım için tşkr

nursema19

Kayıtlı Kullanıcı

Zerrin kardeşim bu hikayenin bende slayt şeklinde hazırlanmışı var.arkadan Kuran-ı Kerim okunuyor.ben izlerkene ağlamıştım.çok duygulu bir hikaye

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşim ya bu nasıl bi şeydi böyle ... çok etkilendim inan ki ağlamamak elde değil ...
Sağol Allah razı olsun ... B)Anne yüreği böyle bir şey işteB)​

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

deneme için yazıyorum

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Zerda yazdığım yazılar kimi zaman çıkmıyor onun için denemek için yazdım
yazıları yeni okudum inan yazıp yazmamakta tereddüt ettim ilk aşklardan bahsedilmiş benim de ilk aşkım olmuştu ama bizim zamanımızda annelere söyleyemezdik çok ayıptı gerçi eşimle görücü usulüyle evlendik eşimle mutluyum 36.sene hayat geçirdik ama genede ilk aşkımı unutmadım hala bir yerde karşılaştığımız zaman içim burkuluyor onunda unuttuğunu zannetmiyorumhani derler ya bu dünyada kavuşamayan ahirette kavuşur onunla olsaydım belki bu kadar rahat bir hayat yaşayamazdım ama genede kalbimin bir köşesinde sakladım inan ilk aşklar unutulmuyor ne yapalım onda da bir hayır vardır herhalde Rabbim her şeyin iyisini bilir
NOT zerda yazılarım bazen çıkmıyor hata bildir oraya yazdım nereye yazacağımı bilmiyorum bazen hiç bir yoruma katılamıyorum SAB)B)B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Aşk yok insanlar arasında Aşk yoktur kitabımızda muhabbet diye geçmektedir bir tek aşk vardır oda ilahi Aşktır... insanlar arasında Aşk yoktur

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

bence Aşk mükemmele kavuşma isteğidir. istediklerinden vazgeçme ve kavuşamayıp yanmadır.bu mükemmeli bulma isteğindendir ki Allah aşkını bulan gerçeği bulmuş demektir.
ya rab belayı aşk ile kıl aşina beni
bir dem belayı aşktan etme cüda beni diyen aşk şairi Fuzuli ne de güzel söylemiş...selam ile...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Bence Allah sevgisi ayrı eş sevgisi ayrı evlat sevgisi ayrı arkadaş sevgisi ayrı Peygamber sevgisi ayrı hiç biri birbirine benzemez Tabi ki Allah ve peygamber sevgisi onunla hiç bir sevgi bir olmaz bunlar yaşamın içinde mutlaka olan şeyler s a

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

avdan yazdı:

ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ SAGOLUN.AB GİRİNCE BİZLER İÇİN ARTIK BAHANELER DE ÇOK OLUR.BİRAZ MEDENİ OLALIM ARTIK AB YE GİRDİK DER YANLIŞLARIMIZI DOGRU GİBİ GÖSTERİRİZ.SONUÇTA ONLARIN İNANÇKARI FARKLI VE BİZ TÜRKLERDE ÇOK ÖZENTİLİYİZ MAŞALLAH.

SILAM

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

avdan yazdı:

Eline sağlık aynen böyle düşünüyorum,AB yanlısı olan biri imanını sorgulamalı varsa tabii!.Onlardan dost edinmeyin diye hadis i şerif var sanırım.Bırak dostluğu alsınlar diye yapmadığımız şaklabanlık kalmadı.Neden halka inip referandum yapılmıyor.Sanırım Norveç böyle yaptı,halkı isetemeyince de girmedi,dünyanın sonu da olmadı onlar için.Ey milletim UYAN artık,vatan elden gitti gidiyor.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
biliryormusun sen küçükken bir kaza geçirmiş ve gözünü kaybetmiştin
anne olarak senin tek gözle büyümne dayanamazdım
bu yüzden sana kendi gözümü verdim
bu kısmını okuyunca inan öyle etkilendim duygulandımki bu paylaşım için tşkr
evet duygulanmamak elde değil kardeşim. Annelerimiz bizim için çok önemli herşeyimiz onlar bizim..

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

nursema19 yazdı:
Zerrin kardeşim bu hikayenin bende slayt şeklinde hazırlanmışı var.arkadan Kuran-ı Kerim okunuyor.ben izlerkene ağlamıştım.çok duygulu bir hikaye
sende onu eklersin istersen kardeşim. slaytınıda görmüş oluruz.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

siyah_beyaz yazdı:
Kardeşim ya bu nasıl bi şeydi böyle ... çok etkilendim inan ki ağlamamak elde değil ...
Sağol Allah razı olsun ... B)Anne yüreği böyle bir şey işteB)​
ALLAH (C.C.) SENDENDE RAZI OLSUN KARDEŞİM.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

anne,söylenmesi bile içimi kıpırdatıyo.bence hayatta en güzel en kutsal ve en zor meslektir annelik.kariyerlerin en üstünüdür bence.ama her kadın anne olamaz dostlar.ama benim dünyada olmayı ençok istediğim şeydir anne.rabbim hepimize onun istediği şekilde anne olmamızı nasip etsin
B)B)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt