Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

ALLAH RAZI OLSUN FATMA HANIM UNUTULMAMAMK GÜZEL, İNSANI MUTLU EDİYOR. NASILSINIZ UZUN ZAMAN OLDU.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

HAMDOLSUN RABBİME İYİYİZ. EVET UZUN SÜREDİR YOKTUNUZ.BİZ ARKADAŞLARLA İYİYİZ MEMLEKET MESELELERİNE EL ATTIK ARTIK BİLMİYORUM NEREYE KADAR GİDERİZ :)

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

inşallah beraber yorumlarımızı yapar bilgileniriz. Allaha emanet olun. selam ve dua ileB)B)B)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

gercekten erdal kardes coktan yoktun hosgeldin.ailene B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler yorumlar için çok tşk bizler bu oyuna gelmeyelim böl parçala yut oyunu önce bölüp sonra tamamen parçalayıp bizi yutmayı düşünenler emellerine ulaşamayacaklardır dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

böl parçala yut oyunu MU?:)
ABLAM BENİM YA:)

AMAM AYRIMCILIK VAR VE ÇOK YAYGIN.ARKADAŞLAR İŞ BAŞVURUSUNA GİDİYORLAR TESETTÜRLÜLER DİYA İŞE ALINMIYORLAR.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

MRHB. GURBETTN. HOŞ BULDUK. ALLAH RAZI OLSUN.

yolcu38

Kayıtlı Kullanıcı

Bir milleti sen büyük düşüncelerden alıp kavmiyetçilik gibi cahiliye adetlerinin içine sokarsan bu cehalet bir gün gelir başına bela olur. İşte Türkiyenin içinde bulunduğu durum budur. Sen ne mutlu türküm dersen öbürü ne mutlu çerkezim, lazım, kürdüm der. Buna engel olman mümkün değildir.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

EVET FATMACIM VAR MALESEF BENDE KARSLI OLDUĞUM İÇİN İNSANLARDA ÖN YARGI OLUŞUYOR HATTA Bİ ARA ÇOK MEŞURDU İŞ YERLERİNİN ÖNÜNE "KARSLILAR GİREMEZ" FALAN YAZILMASI AMA BENİ TANIYANLAR SEN KARSLI DEĞİLSİN ONLAR ÖYLE OLMAZ DİYORLAR İNSANLARDA Bİ ÖN YARGI OLUŞMUŞ AMA BEN GİTTİĞİM YERLERDE KARSLILAR İÇİN OLUŞAN O ÖN YARGIYI DELİYORUM VA BANA SEN KARSLI OLAMAZSIN DİYENLERE İNADINA BEN KARSLIYIM DİYORUM AMA HİÇ KİMSEYİ MEMLEKETİNE GÖRE DEĞERLENDİRMİYORUM BAZI KÜRT ARKADAŞLARIM VAR TÜRLERDEN DAHA ÇOK SAHİPLENMİŞLER VATANI VE BU UĞURDA CAN VERMEYE HAZIRLAR BİZ ÖNCE OLUŞAN ÖN YARGILARI DEVİRMELİYİZ KENDİ İÇİMİZDE SONRA CEVREMİZE BAKMALIYIZ

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s..a biraz geç kaldım ama Hakkınızı helal edin...

Türkiye Laik düzene sahip Halkı itibariyle %90 Müslüman olan bir ülkedir. Ülkemizde bir ayrım var bunu iyide algılaya biliriz kötüde herkez birbirini kollar olmuş durumda... Şimdi Gelelim islami açıcan konumuza. İslami kesim birbirini kayırmalı Bu haksızlık anlamında değil asla ama Kendi kardeşini diger insanlardan üstün tutmalı. Ama haksız oldugunda ise kendi kardeşide olsa haksız haklı olanın hakkı vermeli. Ayrımcılık Açısında da eger kayırma gözetme haksız yere kollama kasdediliyor konuda bu asla olmamalı ülkemizde ne yazık ki bu var ve her yerde her an olmakta... sa..

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

yolcu38 yazdı:
Bir milleti sen büyük düşüncelerden alıp kavmiyetçilik gibi cahiliye adetlerinin içine sokarsan bu cehalet bir gün gelir başına bela olur. İşte Türkiyenin içinde bulunduğu durum budur. Sen ne mutlu türküm dersen öbürü ne mutlu çerkezim, lazım, kürdüm der. Buna engel olman mümkün değildir.

KATILIYORUM ARKADAŞIM BU YÜZDEN BİZ "NE MUTLU TÜRKİYELİYİZ DİYORUZ "

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

herkesin ırkı milleti kendi içindedir bunu bundan sonra bir kenara bırakıyoruz önemli olan müslüman olmasıdır bir müslüman alman dahi olsa dinini yaşamayan türkten üstündür bir müslüman kürt olsa dinini yaşamayan lazdan üstündür bunu artık böyle kabullenelim ve artık bir kimseye konuşasından dolayı aaasen kürtmüsün demeyelim veya bir başkasına renginden dolayı aa sen şuralmızın dmeyelim değerli kardeşler unutmayalimki bizimdinimiz zenci olduğu halde bilal habeşiyi asrılardır bize unutturmamıştır esas örnek budur yok değişmez değiştirilmez safsatalarını bikenara bırakalım lütfen

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

E. Lavisse şöyle der: “Her kuvvet tükenir; tarihi yönetme gücü ilelebet devam etmez. Avrupa bu imtiyazı üç bin yıl önce Asya’dan devraldı, ama ne zamana kadar koruyabilecek?”

Sanırım kendimize gelebilmemiz için “gavur” dediklerimizin daha çok gavurlaşması lazım. Silkinip hareket edebilir, dirilebiliriz... Şayet var gibi telakki edilen, fakat “varlığı/yokluğu bir” dünyadan bahsediliyor.

“Batı dünyasının yaptıkları yalnızca fiili işgallerle sınırlı değildir. Karun gibi büyüme ve zenginleşme hırsından vazgeçmeyen Anglo-Sakson Protestan dünya, diğer toplumlar üzerinde her türlü harabiyet ve çarpıklığı oluşturmaktan da imtina etmemektedir. Ali Mazrui’nin de yerinde tespitiyle, özellikle İslam topluluklarının bünyesi üzerinde oluşturulan çarpıkları şu şekilde sıralayabiliriz: Sanayi olmadan kentleşme. Üretime dönük kalifiye insan gücü yetiştirmeden, sözlü eğitim. Bilimselleşme olmadan sekülerleşme. (Bilimin yükselişi olmadan dinin çöküşü.) Kapitalist disiplin olmadan kapitalist tamah... Yalnızca bunlarla da iktifa etmeyen Batılılar, bünyemiz üzerinde başka yaralar da açmıştır. Bunlardan en dikkat çekici olanı, kültür gibi önemli bir alanda meydana gelen hasardır.” (11)

İnanç sistemimizdeki “biz ve onlar” düsturunun, onlar cephesinin –onlar olduğu şuuruna erişemediğimiz için Ali Mazrui’nin yerinde tespitlerine maruz kalıyoruz. Bugün dünden daha fazla uyanık olma mecburiyetindeyiz. Mehmet Niyazi’nin ifadesiyle; “Varolabilmek kavgası..

HİÇ BİR ZAMAN EMELLERİNE(EMPERYALİST DEVLETLER) ULAŞAMAYACAKLAR. BİZ VAR OLDUKÇAB)B)B)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

fatma ergün yazdi

böl parçala yut oyunu MU?smiley
ABLAM BENİM YAsmiley

AMAM AYRIMCILIK VAR VE ÇOK YAYGIN.ARKADAŞLAR İŞ BAŞVURUSUNA GİDİYORLAR TESETTÜRLÜLER DİYA İŞE ALINMIYORLAR.

o sorun burdada cok var.örtünmek sorun degildi kaplan tarikati ve igmg sayesinde kötü gözle bakilmaya baslandi isim veriyorum cünki bunlar gercek. ise alirsam basima dert olur korkusuyla cogu arkadasim ordan oraya kosturuyor.oglumu yeni kaybetmistik her yerde eli her yerde ayagi vardi gece onun üstünü örtmeye gidiyor arada bir geliyorum annecim diye sesleniyordum esim bu böyle olmiyacak tasinmamiz lazim dedi.hic paramiz yoktu bizde belediyeye gidip imkanlardan yararlanalim dedik.(ucuzkiralikev)kapiya gittik süper bir mersedes geldi icinden örtülü bir bayan cikti.ardindan babasi geldi amcanin sakallari bembeyazdi. elinde kocaman bir dosya igmg ye ait(milligörüs)icinde biz cok fakiriz ne olur bize ev verin cok kalabalikiz ayni evde oturamiyoruz diye aglayan bir mektuptu cok üzüldüm benim oglumun cenaze borcu duruyordu evde
degil uyumak oturmak bile aci veriyordu.cok fakir insanlar vardi amcam
gözünü bile kirpmadan daldi iceriye bize verilen cevap cok küstahcaydi görevli agzina geleni söyledi.biktim sizden ve sizin gibi firsatcilardan dedi kizmadim hakliydi amca gibiler bizi mahvetti.sonucta tasindik ama kendi cabamizla burda hic bir kurum ve kurulustan yardim almadik

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ErdalOZSARAC yazdı:
E. Lavisse şöyle der: “Her kuvvet tükenir; tarihi yönetme gücü ilelebet devam etmez. Avrupa bu imtiyazı üç bin yıl önce Asya’dan devraldı, ama ne zamana kadar koruyabilecek?”

Sanırım kendimize gelebilmemiz için “gavur” dediklerimizin daha çok gavurlaşması lazım. Silkinip hareket edebilir, dirilebiliriz... Şayet var gibi telakki edilen, fakat “varlığı/yokluğu bir” dünyadan bahsediliyor.

“Batı dünyasının yaptıkları yalnızca fiili işgallerle sınırlı değildir. Karun gibi büyüme ve zenginleşme hırsından vazgeçmeyen Anglo-Sakson Protestan dünya, diğer toplumlar üzerinde her türlü harabiyet ve çarpıklığı oluşturmaktan da imtina etmemektedir. Ali Mazrui’nin de yerinde tespitiyle, özellikle İslam topluluklarının bünyesi üzerinde oluşturulan çarpıkları şu şekilde sıralayabiliriz: Sanayi olmadan kentleşme. Üretime dönük kalifiye insan gücü yetiştirmeden, sözlü eğitim. Bilimselleşme olmadan sekülerleşme. (Bilimin yükselişi olmadan dinin çöküşü.) Kapitalist disiplin olmadan kapitalist tamah... Yalnızca bunlarla da iktifa etmeyen Batılılar, bünyemiz üzerinde başka yaralar da açmıştır. Bunlardan en dikkat çekici olanı, kültür gibi önemli bir alanda meydana gelen hasardır.” (11)

İnanç sistemimizdeki “biz ve onlar” düsturunun, onlar cephesinin –onlar olduğu şuuruna erişemediğimiz için Ali Mazrui’nin yerinde tespitlerine maruz kalıyoruz. Bugün dünden daha fazla uyanık olma mecburiyetindeyiz. Mehmet Niyazi’nin ifadesiyle; “Varolabilmek kavgası..

HİÇ BİR ZAMAN EMELLERİNE(EMPERYALİST DEVLETLER) ULAŞAMAYACAKLAR. BİZ VAR OLDUKÇAB)B)B)

HİÇ BİR ZAMAN EMELLERİNE(EMPERYALİST DEVLETLER) ULAŞAMAYACAKLAR. BİZ VAR OLDUKÇA.

İNŞ ALLAH RAZI OLSUN ERDAL BEY

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evet kardeşim şunu biliyoruzki sizler orda hep ikinci sınıf vatandaş gibi belkide daha faklı görülüyorsunuz şu inkar edilemyecek bir gerçektir türk milletinin varlığı onları herzaman korkutmuştur hep onlar bu millet aynı dedeleri gib birgün şahlanıp ayaklanacaklardır diye korkuyorlar bu yüzden sakın üzülme onların korkusu hala ecdadımızdan korkularına yapıyorlar

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

SİZDENDE CÜMLEMİZDENDE İNŞALLAHB)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim hoş geldin katkıların için rabbim razı olsun

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

HOŞ BULDUK HOCAM ALLAH RAZI OLSUN. B)B)B)

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

“Allah’ın İpine Sarılın, Parçalanmayın!”

Bilhassa böylesi zamanlarda, söz ve davranış uyumu halindeki manevi önderlerin, toplum hayatının düzeni için, birlik ve beraberliği ön plana çıkarmaları Kur’ânî bir emirdir. “Hep birlikte Allah'ın ipine (İslâm'a) sımsıkı yapışın

Müslümanların zaafa düşmelerinin en büyük sebebi, parçalanma sebebiyle güçsüz hale gelmiş olmalarıdır. Onlar ‘Allah ve Resûlü’ne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin; sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider’ ayetinin hükmüne uymadıkça kendilerini zillete mahkum bulacaklardır.

Müslümanlar, inananların kardeş olduğu şuuruyla yaşayarak, kendi içlerinde bütün olmanın yanında, kendinden olmayanlarla münasebetlerine dikkat etmeli, prensiplerden taviz vermeksizin sırlarına sahip olmalıdırlar. “Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt