Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

gurbetten yazdı:
AFEDERSIN VEYS KARDE$ ÖGRENMENIN YA$I YOK TURNUSOL NE DEMEK?
ALMANCA DA ISMI FARKLIDIR BELKI ONDAN BILMIYORUMDUR:eek:

hülya kardeşim turnusol bitkilerden elde edilen mavi boya maddesi ama farklı anlamları vardır ve en onemlısı ayırt edıcıdır yani benim demek istediğim şey ( turnusol kağıdı gibi kimin ayrımcılığı, kimin yasakçılığı savunduğu, kimin çağdaş olma yolunda çalıştığı görülmektedir. Çağdaşlık, demokrasi, şeffaflık, hesap verilebilirlilik, hukukun üstünlüğü, en bireysel hak ve özgürlüklerin teminat altına alınmasıdır. Bu olay turnusol kağıdı gibi herkesin görüşünü ortaya koyuyor. anlatmak istediğim bu kardeşim.

mehmeterkoca

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
değerli kardeşler ayrımcılın hertürlüsü dinimizce yasaklanmıştır insanlar ancak takvaca üstün olabilirler ülkemizde yapılıyor diye veya çevremizde var diye biz yapmamalıyız arabın türke türkün kürde lazın çerkeze bir üstünlüğü olamaz dediğimiz gibi üstünlük ancak takva

Ne güzel özetlemissin kardeşim ÜSTÜNLÜK YALNIZ TAKVA İLE OLUR . Nasıl Cemaatle namaz kılarken zengini, fakiri, çiftçisi, bakanı yanyana omuz omuza kılıyorsa Dinimizde bu konuya en güzel örnektir. Aynı zamanda Kişinin Aileden aldığı Terbiye ve Adapta bu konuda önemli. Fakat çevremiz müslüman geçinen ve hiçbir ibadetini yerine getirmeyen En özü ALLAH KORKUSU olmayanlarla dolu olduğu sürece ayrımcılık olacaktır... Selam ve Dua ile B) B) B)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

Abdulbaki yazdı:
BENDE OLMAYAN ŞEYE UMUTLANAMAM .UMUTLANSAMDA BİR ŞEY İFADE ETMEZZ .İNSAN KENDİNİ DÜZELSE BİLE FAYDA VERİP YETMEZ Bİ İŞ KÖKÜNDEN OLMALI BAŞTA KİŞİLER ÇÖZEMİYO HALK NASIL ÇÖZSÜN

kardeşim vatanımız inglizlere peşkeş çekilmiş bütün vatan parça parça bölünmüş ve her bölgeye bir ülke sahiplenmişken insanlar senin gibi umutsuz olsaydı bu günlere gelinirmiydi dedelerimiz kazma ile kürek ile topa tüfeye karşı gelmişken biz niye umutsuz olalım
rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın yeter umudumuz var kardeşim

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim razı olsun mehmet kardeşim sizin gibi düşünen kardeşlerimin varlığı beni umutlandırıyor bunu bizler osmanlıın torunları olarak başarabiliriz bizim ceddimiz okadar saygılı idiki diğer dinlere mensunb olanlar için ibadethaneler yaptırmış bu büyüklüğü göstermişlerdir hz mevlana vefat ettiği zaman yahudiler bile günlerce yas ilan etmiş müslümanlar onlara size ne oluyor mevlana müslümandı olan bize oldu diye yahudiler ise o bizim babamızdı biz babaımızı kaybettik onun sayesinde bir rahat yaşıyorduk yaaa ben bazı kardeşlerimi anlamakta güçlük çekiyorum osmanlıyı kuranlar bu hale getirenler birer insandı hz mevlana da bizim gibi insandı tek özelliği dinimizin güzel ahlakıyla davranıyor olmasıydı bunlar nefsimizin bize sunduğu bahaneler

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim razı olsun mehmet kardeşim sizin gibi düşünen kardeşlerimin varlığı beni umutlandırıyor bunu bizler osmanlıın torunları olarak başarabiliriz bizim ceddimiz okadar saygılı idiki diğer dinlere mensunb olanlar için ibadethaneler yaptırmış bu büyüklüğü göstermişlerdir hz mevlana vefat ettiği zaman yahudiler bile günlerce yas ilan etmiş müslümanlar onlara size ne oluyor mevlana müslümandı olan bize oldu diye yahudiler ise o bizim babamızdı biz babaımızı kaybettik onun sayesinde bir rahat yaşıyorduk yaaa ben bazı kardeşlerimi anlamakta güçlük çekiyorum osmanlıyı kuranlar bu hale getirenler birer insandı hz mevlana da bizim gibi insandı tek özelliği dinimizin güzel ahlakıyla davranıyor olmasıydı bunlar nefsimizin bize sunduğu bahaneler

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

SAGOL VEYS KARDE$ BAK BIRSEY DAHA ÖGRENDIM SAYENDE
ALLAH RAZI OLSUNB)B)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
ALLAH RAZI OLSUNB)B)

sizden de efendimB)B)B)...ayrımcılık konusu gercekten tarışması bile zor olan bi konu

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

bu şiirin tam sırası bence bi okuyun lütfen

ÇİLE
ÇEKELİM BU ÇİLEYİ ÇEKİLECEKSE EYER
BÜGÜN BAŞ ÖRTÜSÜYDÜ YARIN BAŞKA ŞEY İLE
HEP BÖYLE SABIR DİYE SİNEYE ÇEKİLİRSEN
VALLAHİ AZAP GELİR SEN RAHMETİ BEKLERKEN

OZAMAN MEYDAN OLURMABEDİN MASONLARA
GÖMERLER AKİDENİ EN DERİN MEZARLARA
SONRA FİKRİ HASTALIK TEKBİRİ UNUTURSUN
ALLAHI BIRAKIRDA PUTLARA KUL OLURSUN

ARKASINDAN BEYNİNE TAKILIR DEMİR ÖKCE
YARADILIŞ GAYENİ ALIRLAR SÖKE SÖKE
VE SENİN VATANINDA YAHUDİNİN PİYESİ
AĞLASANDA KAR ETMEZ OYNANIR SON PERDESİ

HAYIR ...!KALK BE KARDEŞİM CÜMBÜŞE BİR KULAK VER
DANSÖZÜN ŞOV YAPTIĞI FATİHİN YATTIĞI YER
BAŞ OLAN ŞU AYAĞA VUR İMAN TOKATINI
VURKİ ODA ANLASIN HAK BATIL DAVASINI

BİR TARİH OKUTTULAR YALAN ÜSTÜNE YALAN
VE MEYDANLARDA BİRİ GÜYA BÜYÜK KAHRAMAN
İSTİKBALİ ARADIM GARBA SECDEYE DURMUŞ
MİLLETSE KAYIP DİYE TÜRBEYE İLAN ASMIŞ

EJDADA KÜFREYLEMEK ELDEKİ TEK SERMAYE
VATANSA AT ÜSTÜNDE ÇIKIYOR İHALEYE
MÜSLÜMANLARA BAKTIM HEPSİDE BÖLÜK PÖRÇÜK
MİDE UÇKUR DAVASI SEMERE VURULAN YÜK

KİM UMARDI BİRGÜN AYAKLAR BAŞ OLACAK
DÜŞÜNÜN KİM UMARDI İNANMAK SUÇ OLACAK
BİRTEK ÖRTÜ YÜZÜNDEN DÖKMÜŞKEN FRANSIZI
BUGÜN TEPSİDE SUNUYORUZ VATAN KIZLARIMIZI

oosmanlı neden o kadar uzun süre ayakta kaldı biliyormusunuz çünkü osmanlıda ayrımcılık yoktu ve en önemlisi inançlı insanlar yönetiyordu osmanlıyı B)

bu vatan bizim ama bize emanet olan bu vatanı koruyalım lütfen

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

haklısın fidan kardeşim şiir için çok tşk bazı anlamayanlar var anlarlar umarım osmanlı torunu olduğu halde bu iş düzelmeyenler unutmayınki fafih sultan mehmet sizin yaşınızda ist feth etti bir çağı kapattı bir çağı açtı

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
gurbetten yazdı:
ALLAH RAZI OLSUNB)B)

sizden de efendimB)B)B)...ayrımcılık konusu gercekten tarışması bile zor olan bi konu
ALLAH RAZI OLSUN

DOGRU BEN VE BENIM GIBI DÜ$ÜNENLER ICIN COK ZOR AMA ÖN YARGILI OLANLARBIR LAFTA BITIRIYOR HER$EYI BEN UMUTLUYUM EN AZINDAN BENIM BIR OGLUM VAR SIZLERIN COCUKLARI VAR YADA OLACAK BIREY OLARAK OLAYA BA$LAYIP TOPLUMA A$ILARIZ IN$ALLAH.BENIM OGLUM TÜRKIYE DE ANNE KÜRT NE DEMEK DEDI CEVAPLAYAMADIM CÜNKI DUYDUGU KI$I A$AGILAYARAK BAHSETMI$TI BENDE BU KONUYU KONU$MAYI ERTELIYELIM DEDIM SONRA KONU$TUK O KI$I OGLUMU ETKILEYEBILIRDI VE BENIM OGLUM 4 YA$INDA AMA COK AKILLI DUYDUGU KÖTÜ SÖZLERI ONA ACIKLAYAMAZDIM BEN I$E OGLUMDAN BA$LIYORUM BENCE HERKES ÖYLE YAPSIN CEVRESINDEN BA$LASIN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evet kardeşim sen oğlundan ben oğlumdan diğeri kardeşinden herkes biryerlerden başlamalı aynı olayı bende yaşadım oğlum komşularımızdan bahs ederken devamlı kürtler diye bahs ediyordu oğlum kürt nedemek dedim bilmiyorum anne dedi bilmediğin bir cümleyi neden kullanıyorsun dedim anne herkes öyle diyor dedi ve bende uygun bir lisanla onun anlayacağı dilden anlattım anladı ve birdaha asla kullanmadı herkes birşeyler yapabilir bir kişiden ne olur dememeli

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

OZAMAN MEYDAN OLURMABEDİN MASONLARA
GÖMERLER AKİDENİ EN DERİN MEZARLARA
SONRA FİKRİ HASTALIK TEKBİRİ UNUTURSUN
ALLAHI BIRAKIRDA PUTLARA KUL OLURSUN

ALMANYA DA HER$EYE RAGMEN MÜSLÜMANLAR DINLERINI SONUNA KADAR SAVUNUR.DÜN BAKKALA GITIM IMSAKIYE SATMAYA MÜ$TERI(ERKEK) GIRDI SACLAR BELINDE BEN $ÖYLE BIR IRKILDIM BELLI KI DISKO TIPI VAR GIRER GIRMEZ SELAMUNALEYKÜM DEDI ICIM NASIL KIPIR KIPIR OLDU ALLAH´IM HER$EYE RAGMEN SENI BILIYOR TANIYOR RABBIM IMAN KURAN NASIP EYLE DIYE DUADA BULUNDUM.O BELLI KI BIR GECI$ DÖNEMINDE
IN$ALLAH ATLATIR DIYE DUA ETTIM.BU ÖRNEKLER COK VAR BURDA AMA ÖZÜ BELLI.CAMI IN$AATLARINDA COK MAHKEMELER OLUYOR MA$ALLAH HEP KAZANIYORUZ.ALLAH MUAFFAK ETSIN DAVAMIZDA HEPIMIZI B)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
VEYS yazdı:
gurbetten yazdı:
ALLAH RAZI OLSUNB)B)

ALLAH RAZI OLSUN

DOGRU BEN VE BENIM GIBI DÜ$ÜNENLER ICIN COK ZOR AMA ÖN YARGILI OLANLARBIR LAFTA BITIRIYOR HER$EYI BEN UMUTLUYUM EN AZINDAN BENIM BIR OGLUM VAR SIZLERIN COCUKLARI VAR YADA OLACAK BIREY OLARAK OLAYA BA$LAYIP TOPLUMA A$ILARIZ IN$ALLAH.BENIM OGLUM TÜRKIYE DE ANNE KÜRT NE DEMEK DEDI CEVAPLAYAMADIM CÜNKI DUYDUGU KI$I A$AGILAYARAK BAHSETMI$TI BENDE BU KONUYU KONU$MAYI ERTELIYELIM DEDIM SONRA KONU$TUK O KI$I OGLUMU ETKILEYEBILIRDI VE BENIM OGLUM 4 YA$INDA AMA COK AKILLI DUYDUGU KÖTÜ SÖZLERI ONA ACIKLAYAMAZDIM BEN I$E OGLUMDAN BA$LIYORUM BENCE HERKES ÖYLE YAPSIN CEVRESINDEN BA$LASIN

KATILIYORUM ZATEN KONUN BASINDA BEN BAHSETTIM GELECEGIMIZ BIZIM MIRASIMIZ OLACAKTIR DIYE GUNUMUZ INSANLARIYLA BELKI ZOR AMA GELECEK COK SEY VAAD EDİYOR.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elbette zor kardeşim zaten önemli olan herşey zordur bu konuda sıkıntılar yaşayabiliriz dedim bende başlarda çeşitli zorluklarla tepkilerle karşılaşabilirz yaniönemli olan her feert bu konuyu kendi içinde bitirerek sonra evlatlarına ailesine kardeşine zamanla bunun yanlışlığını anlatmalı böyle böyle zamanla aşılacaktır ümid ediyorum

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
elbette zor kardeşim zaten önemli olan herşey zordur bu konuda sıkıntılar yaşayabiliriz dedim bende başlarda çeşitli zorluklarla tepkilerle karşılaşabilirz yaniönemli olan her feert bu konuyu kendi içinde bitirerek sonra evlatlarına ailesine kardeşine zamanla bunun yanlışlığını anlatmalı böyle böyle zamanla aşılacaktır ümid ediyorum

KESİNLİKLE KATILIYORUM ZATEN ÜMİDİMİZ GELECEKTEN YANA.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler buraya kadar görüşlerinizi belirttiğiniz konuda ben acizane fikirlerimi yazdım sizler gibi çoğumuz umutluyuz gelecekten umutlu olmayanlarda var inş onlarda bizim umudumuz sayesinde umutlanacaklardır rabbim bu vebali benden sormasın diye hem sizinle bu konuyu gündeme getirdim böyle davrananlar olabilir aramızda bunun dinimizde yeri olmadığını öğrenmiş olsunlar diye hepinizden allah razı olsun ben hayatımı bu doğrultuda devam etmeye devam edeceğim benim için bir insanın hangi ırktan olduğu önemli değil hangi cemaate mensup olduğu önemli değil hangi şiveyle konuştuğu önemli değil yeterki iman dolu bir kalbi olsun ozaman benim öz kardeşimden daha değerlidir benim gözümde selam ve dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

UMUTSUZ OLMAYIN UMUT SİZ OLUN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

inş canım benim inş benim umudum sizlerde rabbimin izni ile herkes birbirini olduğu gibi kabullenceke herkes aynen ensar ile muhacirin kardeşliği gibi birbirine sarılacak rabbimin izni ile

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

NE GÜZEL DE SÖYLEMİSSİN İNŞALLAH DEDİĞİMİZ DİLEDİĞİMİZ GİBİ OLUR.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

amin inş kardeşim inş unutmayalımki rabbim hiç bir kula çekemeyeceği zorluğu vermez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt