Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

olmazmııı maşaallah dağlar gibi arkan var hiç bir doğulu kardeşime kimse benim yanımda birşey diyemez rabbimin izni ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
FATMA YAZDI
ABLA BİLMEM BEN KORKARIM YA ONLAR BENİ DÖVERLER.ONLARA ADIYAMANLI FATOŞU GÖSTERECEM.BAK ABLA ADI ÜZERİNDE ADI(YAMAN)smiley.DOGULULARI ÇOK HOR GÖRÜYORLAR BEN SİNİR OLUYORUM.ÖN YARGILI DAVRANIYORLAR OYSA TANIDIKTAN SONRA FİKİRLERİ DEGİŞİYOR.ÇOK İYİLER ÇOK MİSAFİR PERVERLER DİNİNE ÇOK DÜŞKÜNLER DİYORLAR BEN ŞAHİT OLDUM.ABLAM BENİM ÖMERE SELAM

BO$VER ABLASI BENIM E$IM ALMANYA DA DOGMU$ IZMIRDE 6 YA$INA KADAR BÜYÜMÜ$ SONRA ALMANYA YA GELMI$.BÜYÜK DEDELERI ERZURUMLU SORULDUGU ZAMAN ERZURUM LUYUM DIYOR.HIC GÖRMEMI$ ORAYI AMA COK SAHIPLENIYOR.BENIM COK HO$UMA GIDIYOR.BENCE HERKES GÖGSÜNÜ GERE GERE SAHIPLENMELI.
ÖMER IN BA$I DERTTE 2 KIZ ARKADA$I ONU PAYLA$AMIYOR KAVGA EDIYORLARMI$ OF ANNE NE OLUR 3 ÜMÜZ OYNASAK BEN 2 SINIDE SEVIYORUM DIYOR.EVVELSI GÜN KIZ PASTA GETIRMI$ SADECE ÖMERE;)
ODA DÜN CUKULATA GÖTÜRDÜ DIGER KIZ BIR AGLAMAYA BA$LADI TAMAM TAMAM YARIN SANADA GETIRCEM DEDI IKNA ETTI:D

ABLAYA ÇOK GÜZEL ÇAPKIN KARDEŞİM HAAA.BENDE DOGULU OLMAKTAN GAAAAAAAAAAAYET MEMNUNUM.GURU DUYUYORUM DOGULU OLMAKTAN

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

BENIM KAFAMDA MANISA LI OLMAKTAN DOLAYI ARTI YOKSA O BÖLGE INSANI NINDA KAFASINDA EKSI OLMAMALI.AMA NE OLUR EVLATLARININ ÖNLERINI ACSINLAR.MESLEK ÖGRETSIN

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

fatoşcum bunun doğusu batısı güneyi kuzeyi yok biz b vatanda yaşıyor burdan ekmek yiyoruz ve hepimiz din kardeşiyiz bence önemli olan bu ben o doğulu diye ayrım yapanların cahilliğine veriyorum zaten beni tanıyanlardaki o ön yargı yıkılıyor.

gurbetten abla o doğuda okuyamayanların sebebi şartlardır ablacım ben orta 2 ye kadar köyde okudum bilseniz ne zor karda kışta zor zar okula atıyorduk kendimizi annemiz gelirdi bizi okuldan almaya yoksa tipiden yolumuzu bulup eve gidemezdik ama bizim köydeki herkez okurdu yani şöyle söyliyim 10 kişiden 8 i mutlaka okrdu bu gün bizim köylülerim çoğo ya gümrükçü ya bankacı ya muhasebeci ya gardiyan dır yzni bizim orda okula çok önem verilirdi öğretmenlerimize çeşmeden kendimiz su götürürdük evde yaptığımız ekmeklerden götürürdük evimizde misafir ederdik bizim köye gelen hiç bir öğretmen hoş tutulmadan gönderilmezdi ben çok iyi hatırlıyorum her sene kazları kestiğimizde (bizim orda kaz çoktur) onlarada mutlaka götürüdük ama diğer bölgeleri bilmiyorum tabi nasıldır
ben doğuda öğretmenlik yapmayı çok isterdim ama kısmet değilmiş:(

rabbim yardımcımız olsun inşallah

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ben genelleme yapmadim zaten böyle oldugunu tahmin ediyorum.heryer herkes bir degil.ben hic okuyamadim ona bakarsaniz.ögretmenlerim anneme babama yalvardilar ne olur okutun bu cocukta cevher var.ne görev versek alnimizi ak cikariyor(bayramlarda cok yüklenirlerdi trompet calardim en az 2 piyeste oynardim siir okurdum ve derslerimde basariliydim)ama:( annemle babamin:( elinde birsey yoktu ataerkin toplumda yasiyoruz. söyle söyliyeyim ölmüs dedemin ruhuna güc gelmesin

BABAANNE VE DEDE+PARA+SAYGI+KORKU anlatabildimmi:mad:

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

katılıyorum kardeşime doğu batı hepsı bızım ama suan kı gunumuz ınsanları az da olsa yapıyorlar bu bı gercek ama gelecegımızde boyle bı sey kalmıyacak ben ınanıyorum bzim izmir ve batmanda iş yerlerimiz var iki yerin insanlarıda cok ıyı sonuçta din kardeşiyiz önemli olanda bu yaratılanı seviyoruz yaratandan ötürü şuan türkiyede bi insan öldüğü zaman hangimiz deriz ki iyi ki öl müş diye içimiz yanar kalbimiz ağlar dururuz her ne kadar onları tanımasakta önemli olan budur ve bu kendi düşüncemdir.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
fatoşcum bunun doğusu batısı güneyi kuzeyi yok biz b vatanda yaşıyor burdan ekmek yiyoruz ve hepimiz din kardeşiyiz bence önemli olan bu ben o doğulu diye ayrım yapanların cahilliğine veriyorum zaten beni tanıyanlardaki o ön yargı yıkılıyor.

gurbetten abla o doğuda okuyamayanların sebebi şartlardır ablacım ben orta 2 ye kadar köyde okudum bilseniz ne zor karda kışta zor zar okula atıyorduk kendimizi annemiz gelirdi bizi okuldan almaya yoksa tipiden yolumuzu bulup eve gidemezdik ama bizim köydeki herkez okurdu yani şöyle söyliyim 10 kişiden 8 i mutlaka okrdu bu gün bizim köylülerim çoğo ya gümrükçü ya bankacı ya muhasebeci ya gardiyan dır yzni bizim orda okula çok önem verilirdi öğretmenlerimize çeşmeden kendimiz su götürürdük evde yaptığımız ekmeklerden götürürdük evimizde misafir ederdik bizim köye gelen hiç bir öğretmen hoş tutulmadan gönderilmezdi ben çok iyi hatırlıyorum her sene kazları kestiğimizde (bizim orda kaz çoktur) onlarada mutlaka götürüdük ama diğer bölgeleri bilmiyorum tabi nasıldır
ben doğuda öğretmenlik yapmayı çok isterdim ama kısmet değilmiş:(

rabbim yardımcımız olsun inşallah

FİDAN ADRESİNİ VER ÇİÇEK GÖNDERİCEM SANA.BAK İŞTE YAZINDAN DA ANLAŞILDIGI GİBİ DOGUDA EGİTİME VE MİSAFİR PERVERLİGE NE KADAR ÖNEM VERİLİYOR.BİZİM İLÇEYE GELEN MEMURLARIN HEPSİ SÜRGÜNE GELDİK DİYORLARDI.AMA YAŞAYIN CA ÇOGU DA ORDA EVLENDİ VE 10 YILDIR BİZİM İLÇEDE OTURAN ÖGRETMEN VAR.BELKİ YAŞAMA KOŞULLARI ZORDUR AMA BENİM MEMLEKETİM VE ÜLKEM BİTANEDİR ÇOK GÜZELDİR.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

fatma ergün yazdi
FİDAN ADRESİNİ VER ÇİÇEK GÖNDERİCEM SANA.BAK İŞTE YAZINDAN DA ANLAŞILDIGI GİBİ DOGUDA EGİTİME VE MİSAFİR PERVERLİGE NE KADAR ÖNEM VERİLİYOR.BİZİM İLÇEYE GELEN MEMURLARIN HEPSİ SÜRGÜNE GELDİK DİYORLARDI.AMA YAŞAYIN CA ÇOGU DA ORDA EVLENDİ VE 10 YILDIR BİZİM İLÇEDE OTURAN ÖGRETMEN VAR.BELKİ YAŞAMA KOŞULLARI ZORDUR AMA BENİM MEMLEKETİM VE ÜLKEM BİTANEDİR ÇOK GÜZELDİR.

ben celenk bile gönderirim fidana:Dtabii sanada fatmacim

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
ben genelleme yapmadim zaten böyle oldugunu tahmin ediyorum.heryer herkes bir degil.ben hic okuyamadim ona bakarsaniz.ögretmenlerim anneme babama yalvardilar ne olur okutun bu cocukta cevher var.ne görev versek alnimizi ak cikariyor(bayramlarda cok yüklenirlerdi trompet calardim en az 2 piyeste oynardim siir okurdum ve derslerimde basariliydim)ama:( annemle babamin:( elinde birsey yoktu ataerkin toplumda yasiyoruz. söyle söyliyeyim ölmüs dedemin ruhuna güc gelmesin

ablacım bunlarda vardı tabi önceden annem ilkokul 1 sınıfa 3 ay gitmiş sonra babası vefat etmiş (allah rahmet etsin) annesi okuldan almış annemi sebebi ise kızları okuyan babalar cennete gidemezmiş böyle saçma bi sebepten annem okuyamamış öğretmeni tam 3 ay hergün gitmiş evlerine ama ninemi ikne edememiş bunlarda yaşanıyordur mutlaka ama bide şu var okula giden kız saçını açmak zorunda kalırsa buda anneleri babaları düşündürüyor tabi bu açıdan bakılınca.

rabbim bize çocuklarımız böyle bir mecburiyet olmadan okutmayı nasip etsin inşallah B)B)B) bunlar sana abla seni üzmek istemem asla

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BENDE DİYORUM Kİ KAPIDAKİ ÇELENGİ KİM GÖNDERMİŞ.ÜZERİNEDE ÜLKEMİZDE AYRIMCILIGA SON YAZILMIŞ.DEMEKSENDİN HA ABLA TEŞEKKÜR ETTİM:)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
gurbetten yazdı:

ablacım bunlarda vardı tabi önceden annem ilkokul 1 sınıfa 3 ay gitmiş sonra babası vefat etmiş (allah rahmet etsin) annesi okuldan almış annemi sebebi ise kızları okuyan babalar cennete gidemezmiş böyle saçma bi sebepten annem okuyamamış öğretmeni tam 3 ay hergün gitmiş evlerine ama ninemi ikne edememiş bunlarda yaşanıyordur mutlaka ama bide şu var okula giden kız saçını açmak zorunda kalırsa buda anneleri babaları düşündürüyor tabi bu açıdan bakılınca.

rabbim bize çocuklarımız böyle bir mecburiyet olmadan okutmayı nasip etsin inşallah B)B)B) bunlar sana abla seni üzmek istemem asla

canim benim est.ne demek sizden birine kirilsam söylerim bunu icimde tutamam.hepinizi cook seviyorum sadece paylasiyoruz baska hicbirsey
yok.ben seni üzdümse eger sen kusura bakma.ben ayrimciliklarda sevmem yapanida.konu sadece bu.evlatlarimiza gelince bizde burda korkuyoruz.simdi almanya da insan bankasi yapilacakmis her gizli kurulus bu bilgilerden faydalanicakmis terör listesi gibi birsey cogunlugu müslümandan olusucak.gittigi cami dernek takip edilen kisinin dosyasina islenecekmis nereye tatile gittigi bile kayit edilecekmis.Almanya da dogma büyüme arkadasim gecenlerde türkiye de gecinecek parayi kazanayim hemen gitcem dedi.niye dedim görmüyormusun olanlari neyi bekliycem yahudileri gazladiklari gibi müslümanlarin gazlanmasinimi beklicem dedi düsünebiliyormusun?
o burda dogdu anavatani sayilir nasil insana buraya ait olmadigini hissetiriyorlar ki o bile bunu düsünüyor

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
BENDE DİYORUM Kİ KAPIDAKİ ÇELENGİ KİM GÖNDERMİŞ.ÜZERİNEDE ÜLKEMİZDE AYRIMCILIGA SON YAZILMIŞ.DEMEKSENDİN HA ABLA TEŞEKKÜR ETTİM:)

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:Dya ne diyeyim sana bilmemki:D:D:D:D:D:D:D:D
biri fidana biri fatma ya

sengul

Kayıtlı Kullanıcı

bEN pek ANLAyamadım biraz açarmıssın konuyu kardeşim.[/quote]
sevgili veys kardeşim.benim anlatmak istediğim doğuya gittiğinizde seyahat ederken bile polislerin adım başı durdurup kimlik sormaları.eğer doğu plakasıyla seyahat ediyorsan ve birde kürtsen yapılan muamele daha sert.ayrıca doğudaki devlet dairelerinde çalışanların şivesi bozuk insanlara yaptıkları aşağılayıcı bir çok davranışa tanıklık ettim.gerçekten ayırımcılığın olduğuna o zaman olan inancım arttı.daha bir çok konuda ayırımcılık elbette var.bunu kimse inkar edemez.ama benim değindiğim konu sadece bunun ufak bir boyutu.a.e.o

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

SIKMACANINI ABLA BANA FATOŞ DE YETER.AYRIMCILIK VARDIR BENİM ŞİVEM İNSANLARA İTİCİ GELİYORMUŞ BAK BAK ÇOKTA LAZIMDI SANKİ.HALKIM BENİ BÖYLE SEVİYOR:)

ahmedhasan

Kayıtlı Kullanıcı

BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ HELE ZALİMLERE HİÇ KALMAZ.MÜ'MİNLER ÜZÜLMESİN.GELECEK BİZİM,AHİRET BİZİM İNŞAALLAH..B)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
.HALKIM BENİ BÖYLE SEVİYOR:)

FAATOOŞ SEEN BİİZİİM HEERŞEEYİİMİİZSİİN:)

bu memleket hepimizin ve diğerleri her nakadar kabul etmesede hepimiz kardeşiz hepimizin babası HZ ADEM dir bu böyle bilinsin

fatoşcum çıdike (nasılsın demek değilmi canım) seni seviyorum canım ben bi ara bağayı bi kürtçe öğrenmiştim ama şimdi unutmuşum

na valla para tınne (para yok demek) şimdilik bu kadar bildiğim

B)B)B)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

FİDAN SEN ÇOK YAŞA EMİ.BEN KÜRT DEGİLİM AMA KULLANDIGIN KELİMELER DOGRU.BEN URFANIN TÜRKLERİNDENİM.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

neyse canım e dil öğrenilecekse bence önce kürtçe öğrenmeliyiz çünkü ülkemizde konuşulan ama anlamadığımız dil bu değilmi B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler ben yokken ne güzel konuşmuşsunuz böyle uyum içinde olmak ne güzel müminler kardeştir bizler kardeşiz tağutlar deviren muvahhidleriz nerde zulüm görsek kıyam ederiz işte budur bizim tek akidemiz böyle olacak böyle milletiz böyle ümmetiz ey muhammed ey muhammed senin yolundayız ya muhammed senden ayrılmayız sendedir medet yolunda yolcuyuz ya muhammed bizi kabul et efendim

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
.HALKIM BENİ BÖYLE SEVİYOR:)

bu memleket hepimizin ve diğerleri her nakadar kabul etmesede hepimiz kardeşiz hepimizin babası HZ ADEM dir bu böyle bilinsin

fatoşcum çıdike (nasılsın demek değilmi canım) seni seviyorum canım ben bi ara bağayı bi kürtçe öğrenmiştim ama şimdi unutmuşum

na valla para tınne (para yok demek) şimdilik bu kadar bildiğim

B)B)B)

maşallah maşallah ne mutlu bizlere

jı ve xamuka pır memnunım B)B)B) hepinizden çok memnunum

ez jıve zavh hastıkım B)B)B) sizi çok seviyorum

vın ğamu lığa baş bırenın B)B)B) hepiniz kendinize iyi bakın

hepiniz çok değerlisiniz....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt