Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flört hakkında. (1 Kullanıcı)

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
tamam allah razı olsun anladım huyela abi.cevap verdiniz için teşekkür ederim bizde yapmayız demi.dua ederim sizde bana edin.güle güle.allaha emanet olun.

G

GüLsU_92

COK SAGOLUN PAYLASIMINIZ ICIN benimde arkadaslarim var flört ediyor ama ben istemiyorum bilmiyorum rabbim haram kilmis ben niye yapiyim diyorum seytana niye uyum diyorum... BIZIM GIBI GENCLERI BILGILENDIRECEK KONULARINIZ VARSA YAZARMISINIZ

COK IHTIYACIM VAR

SLM VE DUA ILE....

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun gerçekten güzel bir paylaşımdı

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim yazınızı okudum....bir şeyler yazmak istedim size belki ters belki haklıdır yazım......
Bazı şahıslar flört olayını sevmiyor tamam ama nişanlıyken aldatılan ve terk edilen bayanlar o zaman flört hayatı yaşamış olmuyormu ....hatta imam nikahı olupta nikahlısını 3 yada 5 kez görmüş kişiler ve sonucu ayrılık oluyor buda sakıncalı değilmidir.........yanlış anlamayın ben hiç birşeyi savunmuyorum büyük konuşmak istemem yarın bir gün benim evlatlarımın başına da gelebilir allah korusun.....neyse selametle kalın

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
tamam allah razı olsun anladım huyela abi.cevap verdiniz için teşekkür ederim bizde yapmayız demi.dua ederim sizde bana edin.güle güle.allaha emanet olun.

Rica ederim kardeşim.

Cenabı Hak razı olsun. Sevdiklerinin eteğinden ayırmasın.

Doğru yolda olanlara selam ederim.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
COK SAGOLUN PAYLASIMINIZ ICIN benimde arkadaslarim var flört ediyor ama ben istemiyorum bilmiyorum rabbim haram kilmis ben niye yapiyim diyorum seytana niye uyum diyorum... BIZIM GIBI GENCLERI BILGILENDIRECEK KONULARINIZ VARSA YAZARMISINIZ

COK IHTIYACIM VAR

SLM VE DUA ILE....

Estağfirulllah efendim. Sizde sağolun. Cenabı yardımcınız olsun. O düşüncenizden ayrılmayınız. Çünkü o bataklığın sonu yok. Rabbim iffetli bir hayat sürüp iffetli bir şekilde huzuruna varmanızı nasib eylesi.

Aşağıdaki linkten dikkatinizi çeken konulara bakabilirsiniz.

http://forum.islamiyet.gen.tr/search.php?searchid=720348

Birde aşağıdaki mail grubuna üye olmanızı tavsiye ederim. Gerçekten istifade edilecek güzel bir site

Mail Grubu .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Dua eder dualarınızı beklerim efendim.

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ,bende kızıma okuttum ergenliğe giren her gencin okuması gereken bir yazı,umarım her genç dogru yolda gider,nefsine uymaz...

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
İster kadın olsun ister erkek, bu tip konular hiçbirimizin dikkatinden kaçmıyor.!Galiba bu türden meseleleri tartışmak insanoğlunun hoşuna gidiyor..
Görüntüleme=4.465
Cevaplar =168

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
bu tür konuları tartışmak gerekte tabii kardeşim.. evlilik önemli bir müessese...
ama ne olursa olsun ister bay ister bayan,, bir insan kuldan utanmalı, allahtan korkmalı... vicdanlı olmalı...

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
bir de şunu ilave etmek istiyorum.. kader kısmet herşey:) ne kadar seçecen ki.. nasıl tartıcan nasipsi oluveriyor zaten:)

lolzy

Kayıtlı Kullanıcı
ben musluman bir genc kizim. yazdiklariniz evet olan seyler, ama bence flort konseptini oldugundan cok daha buyutmussunuz. eger iki genc ve ya kim olursa olsun, eger akli basi yerinde ise sizin soylediklerinizin cogu gerceklesmez. bence flort etmek iffetinizi kaybetmek degirdir. bana gore bir ciddi bir iliski ilk once arkadaslik ve sonra flortten olusur. iffette en son evliliye birakilir. dusuncelerinizi alabilirmiyim? : )

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşimlariniz Için teşekkürler Rabbim Razi Olsun
Selam Ve Dua Ile....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

ben musluman bir genc kizim. yazdiklariniz evet olan seyler, ama bence flort konseptini oldugundan cok daha buyutmussunuz. eger iki genc ve ya kim olursa olsun, eger akli basi yerinde ise sizin soylediklerinizin cogu gerceklesmez. bence flort etmek iffetinizi kaybetmek degirdir.
bana gore bir ciddi bir iliski ilk once arkadaslik ve sonra flortten olusur. iffette en son evliliye birakilir. dusuncelerinizi alabilirmiyim? : )

Dinimizde bana göre diye birşey yoktur kardeşim...
Haram-helal sınırları bellidir...
Kendi kafamıza göre değil dinimizin hükümlerine göre hareket etmeliyiz...
Dinimize göre nikah olmadan yapılan her türlü beraberlik(flört) haramdır...

lolzy

Kayıtlı Kullanıcı
bana gore din anlayisi kisiden kisiye degisir. nasil muslumanlar grublara ayriliyorsa (sunni, hanifi, alevi..) din anlayisida kisiye ozel birseydir. kul ile Allah arasinda olan bir iliskidir.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

bana gore din anlayisi kisiden kisiye degisir. nasil muslumanlar grublara ayriliyorsa (sunni, hanifi, alevi..) din anlayisida kisiye ozel birseydir. kul ile Allah arasinda olan bir iliskidir.

Ehl-i Sünnet içinde olalım da kardeşim...
Dininimizin hükümlerinde mezhepler HAK Mezhepler arasında farklılık yoktur...
Sadece sünnet kısımlarında bazı küçük farklılıklar vardır...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı

Kanunlar, Allah'ın cc. emirleri Kur'an-ı Kerim'de açık ve net olarak belirtilmiştir.
"Biz o kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık." (el-En'âm, 6/38)

Dolayısı ile, bana göre din, sana göre din, ona göre din olmaz.

Allah cc. kalplerimizi dini üzerine sabit kılsın. AMİN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt