Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flört hakkında. (1 Kullanıcı)

Reva

Kayıtlı Kullanıcı
Nişanlıyken aldatılan kadın nasıl flört hayatı yaşıyor anlamadım. Zaten nişanlıyken bu kişiler birbirlerinin helali olmuyorki. Nişanlanına birbirlerine helal olur diye birşey yazmadık. Nişanlıyken buluşur gezip tozarlarsa eğer dini nikahları yoksa yine flört olur. Yine günah olur. Birde eş seçimi çok önemli görmek sadece fiziki görüntüsünü görmek değildir. Önceden elbette araştırılır. Dinini bilen seven ve kayıran salih veya saliha bir eş seçilir. Salih veya saliha olan bir eş neden aldatsın ? Yani yapacağımız seçim çok önemli .Hem bunun çözümü flört değil. Flörtte her iki tarafta nefs taşıdığı için çoğu kez birbirlerini kandırdıkları hep güzel yönlerini ön plana çıkardıkları görülür.

Mesela benim hayatımda beni salih biri ile tanıştırabilecek kimse olmayabilir.. Yinede nişanlıyken konuşup görüşmemelimiyim tanımak için? Sadece beni tanıştıranamı güvenmeliyim?

saygılarımla..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Yararlı bir konu teşekkürler

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Kadınların saadeti
Fransa’nın meşhur şair kadınlarından Madam Lara Mardirous diyor ki:
(Kadınlarınıza söyleyiniz! Sahip oldukları aile hayatının kıymetini bilsinler!.. Yaşadıkları İslami hayat ne büyük nimet, ne büyük saadet. Bu yaşayış onları öyle sıkıntılardan korur ki...

Ah, şu omzumda hıçkırarak ağlamış kızların adedini bilseler. Kulaklarım, böyle kızların çok feci ve kalbleri yakan şikayetleri ile dolu. Evet, ışıklar ve çiçeklerle süslü balolar, konserler çok tatlı gibi görünür. Aslında buralar, kadınların sömürüldüğü, erkeklere sunulduğu, şehvetlerin tatmin edildiği yerler... Buralar, bir azap hücresi, bir cehennemdir.

Türk erkeklerine sesleniyorum:
Kadınlarınıza, kızlarınıza bunları iyice anlatın. Sakın bu yapılanların kadınlara iyilik olarak yapıldığını zannetmesinler. Bunların sadece ve sadece kadını istismar için yapıldığını bilsinler, sakın bunlara özenmesinler.) [Cenap Şehabettin; Evrak-ı eyyam]

Rabbim ne olur bizleri doğru yola sevet,bizleri hayıra ulaştır yolumuzu aydınlık eyle bizleri saptirma ne olur,ayaklarımızı sabit kıl ayaklarımızı kaydırma,ayakları kayana da sen merhamet et Rabbim...Bizleri afet...
Selam ve dua ile kalın kardeşim paylaşım çok doğru sözlerle dolu...

Aminn...

Katkınızdan dolayı teşekkür ederim efendim.

Allahü teala razı olsun.

kış meleği

Kayıtlı Kullanıcı
bu konu ucu açık bi konu bende çok şükür her genç kız gibi evlendim ama evlendiğim kişi doğrumuydu bunu zamana bıraktım ve o olmadığını anladımdada çok geçti artık. evet görücü usulu evlilikler belki daha uzun süreli bunun sebebi erkeğin çok iyi olduğundan değil kadının evine ailesine çocuklarına kısacası yuvasına sahip çıkmasındandır.yoksa ne görücü usulu doğrudur ne de her önüne gelenle gezip tozup sonra da biriyle evleniceksin bence ikiside yanlış...
birini sevdiysen karşı tarafda seni gerçekten sevdiyse zaten onun evliliğe gitmesi kaçınılmazdır.başka şeylerin peşinde olan kişiler ise zaten kendini çabuk ele vermezler mi ?

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Mesela benim hayatımda beni salih biri ile tanıştırabilecek kimse olmayabilir.. Yinede nişanlıyken konuşup görüşmemelimiyim tanımak için? Sadece beni tanıştıranamı güvenmeliyim?

saygılarımla..

Bakın yanlış anlasılmasın evlenecek kişiler hiç görüşmez diye bir kaide yok. İslamiyet görüşmenin ölçüsünü bildirmiş. Ailecek gidip görüşülür. Evlenecek kişiler ayrı bir odada yanlarında rahat edebilecekleri birisi eşliğinde (bir cocukta olabilir) birbirlerine istediklerini sorup konuşabilirler. Evlenilecek kişiyi görmek hadisi şerifte tavsiye ediliyor. Birde tanıştıran kişi gerçekten önemli. Salih ve ya saliha kimseler katıyyen fasıkları tavsiye edemezler. Bu işin vebalinden korklarlar. Burada bir kere daha iyi arkadaşlar iyi komşular seçmenin önemi çıkıyor ortaya.

Şuda var. Niyet hayırsa akıbet hayırdır. Cenabı karşınıza sevebileceğiniz salih bir kimse çıkarsın

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
flört cok igrenc bir sey zaten igrenc olmasa dinimiz onu yasaklmazdi
burada etrafimizda bircok gencleri görüyoruz tanidigimiz gencler bir hafta bir kizla baska bir hafta baska bir kizla geziyorlar afedersiniz her türlü pisligi yapiyorlar isin aci tarafi bunlarin icerisnde musluman bildigimiz kardeslerimizde var bilmeyerekte olsa bu tür hatalra düsülebilniyor burada Anne ve Babaya büyük görevler düsüyor
insaALLAH elimizden geldigi kadar böyle hatalara düsen insanlara bunun yanlis oldugunu anlatmaliyiz ama durum gercek cok aci...
Rabbim bizleri kötü yola düsmekten haram islemekten muhafaza buyursun
selam ve dua ile...

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
birini sevdiysen karşı tarafda seni gerçekten sevdiyse zaten onun evliliğe gitmesi kaçınılmazdır.başka şeylerin peşinde olan kişiler ise zaten kendini çabuk ele vermezler mi ?

Tamam ama gönül kötü kimseyede meyledebilir. Yada insan nefsinin şehvetini hevesini sevgi zannedebilir.
'Ben bunu seviyorum illaki evlenecek' diye tutturabilir. Her sevib de evlenen mutlu olsaydı. Her yıl ayrılık oranları katlanarak artmazdı. Çünkü bugün evlenenlerin % 90 ına sorun 'severek evlendik' der.
Evet insan kendini ele verir hatta çok zaman kimin ne olduğu gözlerinden bile okunabilir ama gönül sevdiği zaman insana herşey güzel gözükür. Karşı taraftaki olumsuzlukları hissetmez bile. Dolayısıyla böyle bir tehlike mevcut. Bu sebebden dediklerinize katılamıycam.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
flört cok igrenc bir sey zaten igrenc olmasa dinimiz onu yasaklmazdi
burada etrafimizda bircok gencleri görüyoruz tanidigimiz gencler bir hafta bir kizla baska bir hafta baska bir kizla geziyorlar afedersiniz her türlü pisligi yapiyorlar isin aci tarafi bunlarin icerisnde musluman bildigimiz kardeslerimizde var bilmeyerekte olsa bu tür hatalra düsülebilniyor burada Anne ve Babaya büyük görevler düsüyor
insaALLAH elimizden geldigi kadar böyle hatalara düsen insanlara bunun yanlis oldugunu anlatmaliyiz ama durum gercek cok aci...
Rabbim bizleri kötü yola düsmekten haram islemekten muhafaza buyursun
selam ve dua ile...

Amin Cenabı Hak cümlemizi muhafaza eylesin. Uçurumun kenarında gezenin bir gün uçuruma düşmesi an meselesidir.

Dua eder dualarınızı beklerim.

fatma3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bu devirde sadece erkekler kızları değil kızlarda erkekleri kandırır olmuş. Bir bayanda çok rahat gönül eğlendirebiliyor. Allah tüm müslüman kardeşlerime sözde değil özde müslüman ve namuslu eşler nasip etsin. Şu bir gerçekki müslümanım diyene bile güven yok.Çoğu kişi çevre edinmek için dini kullanıyor. Allahım bizi öyle insanlardan korusun. Eş seçmek çok hassas bir konu ve mutlaka aile büyüklerinin fikri alınmalı. Onlar gerçekleri daha iyi görürler. Her ne kadar bazı kardeşlerimiz görücü usulünü desteklemeselerde böyle bir evlilik yapmak benim fikrimce daha doğrudur. Tabi sevmeden evlensinler demiyorum asla ama huy önemlidir. Bir evlilikte saygı olduktan sonra aşk ve sevgide zaten gelir. Ama saygı biterse evlilikte biter. Önemli olan huyların ve aile yapılarının örtüşmesidir. Evli kardeşlerim ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Bu devirde sadece erkekler kızları değil kızlarda erkekleri kandırır olmuş. Bir bayanda çok rahat gönül eğlendirebiliyor. Allah tüm müslüman kardeşlerime sözde değil özde müslüman ve namuslu eşler nasip etsin. Şu bir gerçekki müslümanım diyene bile güven yok.Çoğu kişi çevre edinmek için dini kullanıyor. Allahım bizi öyle insanlardan korusun. Eş seçmek çok hassas bir konu ve mutlaka aile büyüklerinin fikri alınmalı. Onlar gerçekleri daha iyi görürler. Her ne kadar bazı kardeşlerimiz görücü usulünü desteklemeselerde böyle bir evlilik yapmak benim fikrimce daha doğrudur. Tabi sevmeden evlensinler demiyorum asla ama huy önemlidir. Bir evlilikte saygı olduktan sonra aşk ve sevgide zaten gelir. Ama saygı biterse evlilikte biter. Önemli olan huyların ve aile yapılarının örtüşmesidir. Evli kardeşlerim ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır.

Katkınızdan dolayı teşekkür ederim. Allahü teala razı olsun.

Dualarınıza yürekten amin diyorum.

Dua eder dualarınızı beklerim efendim.

HiLaL-i_AhmeR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylassana-tr.com
Flört kız bakımından kötü birşey oldugu kadar erkek bakımından da kötü birşeydir...Bende bir kız sevdim aşırı bağlandım 2 yıl her anımda yanımdaydı hep mesaj yolu ile resmen aldıgımız nefesten birbirimizi haberdar ediyorduk ve 2 yıl annemin vefatından 3 ay sonra evet benim en zor dönemimde psikolojik sıkıntılara bunalımlara girdiğim dönemlerde türlü kavgalar çıktı ve aramıza hiç gelmez diye düşündüğümüz o acı sogukluk girdi benden soguduğunu ve beni artık sevmediğini söyledi sürekli kavga çıkarıyordu zaten her türlü sebebten.Bunun ileride de bizim için hayırlı olmayacağını mutsuz olacağımızı falan filan... Söyledi ve ayrıldı.(Terk Ettide Denilebilir) Ayrılalı 2 yıl olmasına ragmen benim ona bağlılığım benim ona olan sevgim hâlâ geçmedi onu her anışımda gözlerim doluyor hayali gözümün önüne geliyor haa bu arada benden ayrıldıktan hemen sonra biriyle sevgili oldu onun deyimine göre eskiden onu görmüş o erkek öylesine bir kaç kez konuşmuş bizim ki abi diyormus...şimdi onunla benle yaşadıklarını yaşıyor onunla daha 2 yıl oldu ve ya olacak onunla evlenecekmiş. Yani olan illa kız tarafına olmuyor erkekde bu flörtlerden zararlı çıkıyor. Ben onu kalbimden atmadan onu unutmadan asla evlenemeyeceğim çünkü evlendiğim kişiyi sevdiğim kişi ile kalbimde aldatmak istemiyorum. Evlendiğim kişinin sevdiğim aşık oldugum kişi olmasını istiyorum oda malesef flört denen illetten geçmiyor bunu acı bir tecrübe ile 16 yaşından 18 yaşına kadar tozbembe bir ilişki ve 18'den 20 ye kadar simsiyah acı bir kalp yarası ile tecrübe ettim ve hâlâda ediyorum.

Şimdi Kardeşlerime Arkadaşlarıma Büyüklerime Sesleniyorum Nolur Sevdiğiniz var ise hemen söz yada nişan birşeyler yapın yok ben o kadar ciddi değilim diyorsanız ALLAH(C.C) aşkına dinimizde yeri yok deyin ayrılın. Ben bu yazıyı daha önce okumus ve hiç ders almamıştım şimdi gözlerim dolarak kalbim yanarak size buradan yalvarıyorum yapmayın yapmayın sonu kötü çok kötü=(=( ='(

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Flört kız bakımından kötü birşey oldugu kadar erkek bakımından da kötü birşeydir...Bende bir kız sevdim aşırı bağlandım 2 yıl her anımda yanımdaydı hep mesaj yolu ile resmen aldıgımız nefesten birbirimizi haberdar ediyorduk ve 2 yıl annemin vefatından 3 ay sonra evet benim en zor dönemimde psikolojik sıkıntılara bunalımlara girdiğim dönemlerde türlü kavgalar çıktı ve aramıza hiç gelmez diye düşündüğümüz o acı sogukluk girdi benden soguduğunu ve beni artık sevmediğini söyledi sürekli kavga çıkarıyordu zaten her türlü sebebten.Bunun ileride de bizim için hayırlı olmayacağını mutsuz olacağımızı falan filan... Söyledi ve ayrıldı.(Terk Ettide Denilebilir) Ayrılalı 2 yıl olmasına ragmen benim ona bağlılığım benim ona olan sevgim hâlâ geçmedi onu her anışımda gözlerim doluyor hayali gözümün önüne geliyor haa bu arada benden ayrıldıktan hemen sonra biriyle sevgili oldu onun deyimine göre eskiden onu görmüş o erkek öylesine bir kaç kez konuşmuş bizim ki abi diyormus...şimdi onunla benle yaşadıklarını yaşıyor onunla daha 2 yıl oldu ve ya olacak onunla evlenecekmiş. Yani olan illa kız tarafına olmuyor erkekde bu flörtlerden zararlı çıkıyor. Ben onu kalbimden atmadan onu unutmadan asla evlenemeyeceğim çünkü evlendiğim kişiyi sevdiğim kişi ile kalbimde aldatmak istemiyorum. Evlendiğim kişinin sevdiğim aşık oldugum kişi olmasını istiyorum oda malesef flört denen illetten geçmiyor bunu acı bir tecrübe ile 16 yaşından 18 yaşına kadar tozbembe bir ilişki ve 18'den 20 ye kadar simsiyah acı bir kalp yarası ile tecrübe ettim ve hâlâda ediyorum.

Şimdi Kardeşlerime Arkadaşlarıma Büyüklerime Sesleniyorum Nolur Sevdiğiniz var ise hemen söz yada nişan birşeyler yapın yok ben o kadar ciddi değilim diyorsanız ALLAH(C.C) aşkına dinimizde yeri yok deyin ayrılın. Ben bu yazıyı daha önce okumus ve hiç ders almamıştım şimdi gözlerim dolarak kalbim yanarak size buradan yalvarıyorum yapmayın yapmayın sonu kötü çok kötü=(=( ='(

Kardeşim geçmiş olsun öncelikle. Haklısınız tabiki. Hem erkek hem kadın her ikiside aşırı derecede zarar görür. İslamiyet yasak ettiği herşeyde kiç bir kimse izin zerre kadar faide göremessiniz. Hep sonu harabdır. Cenabı hak hepimizi muhafaza eylesin. Yaşadığımız tecribelerden istifade ederek hayırlı evlatlar yetiştirmemizi nasib etsin. Sevdiğine kavuşamayan kavuştuğunu sevecek... Bunuda unutmamak gerekiyor.

Cenabı hak kendi sevgisini ve sevdiklerinin sevgisini kalbinize nakşeylesin inşaallahü teala.

Dua eder dualarınızı beklerim.

Feraklit

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık yazıyı sonuna kadar okudum ve gerçekten o kadar doğru ki...ben islamı yaşamaya çalışan 1 genç kızım gerçekten böyle şeyler bana da ters geliyo çünkü allah yasak kılmış bize de teslim olmak ve uymak gelio zaten bölyle şeylerden ahireti bırakın dünyada bile insana sıkıntıdan başka bişi getirmez ama bu tavrımı bile bile hala beni günaha sokmaya çalışan arkadaşlarım(dostlarım değil)oluyo(amaaan nolucak günah bunun neresinde)falan gibi saçma cümleler sarfediolar onları da anlıyorum bilincinde diiller bazı şeylerin ama benim iradem beynim ibadetlerim mantığım en önemlisi de ALLAHIM var ama kesinlikle herkonuda olduğu gibi bu konuda da İSLAM KURTULUŞTUR...

Farkında olmadan yapılan imla hatalarını, alıntılardaki hataları, anlatım bozukluklarını saymazsak (noktalama kurallarındaki hataları diyeceğim ama noktalama işaretleri kullanılmadığı için hata yok!?) gayriciddi, özensiz, tutarsız bir mesaj, ki tutarsızlık ve çirkinlik üyelik adından başlıyor, muhtemelen isim Tuğba (değilse bile Türkçe'de X varmı)
Böyle bir konuda böyle bir olayı sadece kınıyorum.

Yeni üye oldum forumunuza göz atıyordum, kimseyi tanımam bilmem, kimseyle münasebetim veya münakaşam yok, bahsi geçen üyeyide tanımam, sadece fikirlerimi beyan ettim.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Farkında olmadan yapılan imla hatalarını, alıntılardaki hataları, anlatım bozukluklarını saymazsak (noktalama kurallarındaki hataları diyeceğim ama noktalama işaretleri kullanılmadığı için hata yok!?) gayriciddi, özensiz, tutarsız bir mesaj, ki tutarsızlık ve çirkinlik üyelik adından başlıyor, muhtemelen isim Tuğba (değilse bile Türkçe'de X varmı)
Böyle bir konuda böyle bir olayı sadece kınıyorum.

Yeni üye oldum forumunuza göz atıyordum, kimseyi tanımam bilmem, kimseyle münasebetim veya münakaşam yok, bahsi geçen üyeyide tanımam, sadece fikirlerimi beyan ettim.

Bence haklılık payınız var. Size bu konuda katılamdan edemiyecem. İnşaallahü teala arkadaşımızda bundan sonraki yazılarında gereken özeni gösterecektir.

Selam ve dua eder dua beklerim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt