Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Farz (1 Kullanıcı)

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
glm05fl1.gif

93270140eb0.gif
97906724wb4.gif

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
SONU KOMİKMİŞ HAKKETEN :a21: AMA EŞİM BANA BUNU SÖYLESE HİÇ GÜLMEM ŞAHSEN :a10:

rumuzgüller

Kayıtlı Kullanıcı
bence sevginin böylesine ne denir bilmiyorum hani dul kalma duası biraz sevgisinde çelişki yaratıyor bence

FERDİ 06

Kayıtlı Kullanıcı
çokk komik

çokk komik

adamin biri muayene olmak için doktora gitmiş.... Doktor muayene etmiş ve sonuçlar için yarin gelin demiş. Ertesi gün adam büyük bi heyecanla sonuçlari öğrenmek için doktorun yanina gitmiştir kapiyi çalar ve doktora sorar durumum nasil der... Doktordayaptiğimiz tetkiklerde kaninizda demir,böbreklerinizde taş,dizlerinizde kireçlenme,safra kesenizde kum var durumunuz iç açici degil der.......hasta hemen ne diyosun sen doktor vay be desenize beton gibiyim der ve ordan ayrilir

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
benim fıkram

benim fıkram

Ailenin ortanca cocuğuydu,bir gün arkadaslarina bundan yakindi."Niye yakınıyorsun?Ortanca olmanın ne kötülüğü var?"Hiç olmaz olur mu?Yapilacak bir iş oldu mu annem,ya siz iki büyük bu işi yaparsiniz ya da zor bir iş değil,iki kücük bunu yapabilirsiniz, diyor.Dolayısıyla her seferinde kabak benim basimda patliyor:a17::a01:

FERDİ 06

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten anlamli bi fikra allaha emanet ol

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
bide englishi söktüm english sakr sakır demez mi:))::))

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
okadar güzel gülmüşsünkü senin gülmene güldüm

egitim44

Kayıtlı Kullanıcı
e insanımız işte olusuzlukları olmlu gibi kar görmesine şaşmamak gerek

egitim44

Kayıtlı Kullanıcı
e hep ingilizce mi katledecek türkçemizi biraz da biz onun canına okuyalım değil mi?

egitim44

Kayıtlı Kullanıcı
e sonuçta erkeğiz değil mi hanımlarımızın iyiliğini düşünmek zorundayız

egitim44

Kayıtlı Kullanıcı
türkçecinin aşkı

türkçecinin aşkı

Sevgilim

Zamirlerin isminin yerini tutamayacağı bir gecedeyim. Her şey karanlık ve darmadağın. En kral yapıbilimci gelse yine de cümleler gibi darmadağınıklığımı bir paragraf hâline getiremez. Sen varsın ben varım bir de sevgimiz var bu gecede. Tıpkı giriş gelişme sonuç bölümleri düzenle sıralanmış bir metin gibiyiz.

Düzeltme işaretine benzeyen şapkamı alıp ünlem gibi uzayan sokaklara noktamı koymak istiyorum. Fakat ayraçlarla eki ayrılmış özel kelimeler gibi varlığından uzak düşüyorum. Ne zaman parantez gibi kıvrılan saçların aklıma düşse; üç noktalar gibi suskun kalıyor yüreğim. Sensizlik öyle zor ki tırnak içine alınmış kelimeler gibi soyutluyorum kendimi hayattan.

Ben senin lirik şiirler kadar duygusallığını epik şiirlerdeki kahramanlıkları andıran azmini pastoral şiirlerdeki tezek kokusunu hissettiren doğallığını sevdim. Bir manzum destan yazdın yüreğimde. Manas’tan uzun sancılar yaşadım ve inan hüznüm Göç Destanı’ndaki hüznü aratmadı.

Ben adının önüne gelebilecek sıfatları bile kıskandım. İstedim ki sen hep gizli bir özne olarak kal ve sadece ben bileyim varlığını. Sen ve ben derken aramıza giren bağlacı bile suçladım. Bir bağlaç uzaklığı kadar bile olsa senden ayrı kalmak bana ne acılar verdi; bilemezsin. İsim fiil ekleri mayışırken ben hayalinle sarhoştum. Sıfat fiillerin anasının mezar dikeceğini duyunca burkuldu içim biraz. Düşündüm bir şiir gibi gelir misin kabrime diye.

Realizmden natüralizme kadar ne akımlar yaşadı bu gönül ama hiçbirine böyle tutulup kalmadı. Yarım kafiyeler yarım zengin kafiyeler fakir tunç kayifeler bakır olup uyumunu yitirirken biz redifler gibi uyum sağladık birbirimize.

Hayatımın anlam bilgisi sözcükte yapım bir tanem sayı sıfatım. Kaşı karam gözü karam ders aram. Çözemediğim testlerdeki telaşım ninni gibi sıcacık aşım... Sensiz bir dünya yüklemsiz bir cümle gibi yarım. Yazamadığım romanım söyleşim anım damarımdaki kanım...

Düşünüyorum da; cümle ögelerine sözcükler ek ve köklerine ayrılır; ama biz asla ayrılamayız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt