Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Farz (1 Kullanıcı)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
Telekom

Telekom

Rus fizikçiler, yerin 100 metre altında bakır tel bulduklarını, bunun ise atalarının bundan 1000 yıl öncesinde telefon şebekelerinin oldugunu kanıtladığını duyurdular.

Bu olaydan 1 hafta sonra Amerikan gazetelerinden cevap geldi. Amerikan bilim adamları, yerin 200 metre altında 2000 yıl öncesine ait fiber optik hatlar bulduklarını, ve bunun, Amerikan toplumunun,
Ruslardan 1000 yıl önce gelişmiş dijital haberleşme sistemlerini kullandığının kanıtı oldugunu söylediler.

Bir hafta geçmeden Türk gazetelerinden cevap geldi. Türk bilim adamları yerin 500 metre altına kadar kazdıklarını ve hiçbirşey bulamadıklarını, bunun ise atalarının 5000 yıl öncesinde mobil telefon ve kablosuz iletişim sistemlerine sahip olduklarının kanıtı olduğunu söylediler...

semos

Kayıtlı Kullanıcı
Türklüğümüzle ne kadar gurur duysak azdır arkadaşlar :)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim çok hoş bir paylaşım olmuş...Türk millet gerçekten çok zeki bir millettir..

selam ve dua ile kalın...

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
Dumanla haberlesme.......

Dumanla haberlesme.......

Amerikali yerlilerin , Kizilderelilerin ortaasyadan giden türkler oldugu söylenilmekte. Onlarda eskiden beri dumanla haberlestikleri bilindigine göre
Biz türkler Amerikali ve Ruslardan önce ..........:a40: mobil imisiz.:a04::a04:

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
Sana Bir Kaz Göndereyim...

Sana Bir Kaz Göndereyim...

Bugün epey KAZ`IN Tügleri yolunuyor,bir hikayede benden;

Birgün Padisah,veziri ile tebdil-i kiyafet ederek halkin icine Karismis.Bir deri ustasinin dükkanina selam verip girmisler.Adam selamlarini alip ´´Ve aleyküm selam ey Hünkar,ey sultan ! `` Diye cevap vermis.
Padisah yasli adama: ``Altisi yetmedimi ?``demis.
Adam: ``Bu 32`ye yetmedi,bir alti daha ilave ettim.`` demis.
``Geceleri bos mu gecirdin ?´´Deyince: ``Hayir ama Kazandigimi eller aldi ``Demis.
Padisah:``bir kaz göndersem ne yaparsin ?``demis.
O da :``Bagirtmadan yolarim ´´diye cevap vermis.

Oradan ayrilmislar.Ama vezirin akli karismis.Sonra merakini gidermek icin adamin dükkanina gelmis ve :``Sen ,onun padisah oldugunu nereden bildin ? `` demis.
Derici: ``Ver bir altin söyleyeyim ´´ demis. Vezirden altini alinca :``Ben deri ustasiyim,giydigi kürkten anladim,öyle bir deriyi padisahtan baskasi giyemez `` demis. ``Bu altisi ne demekti ? ``diye sormus. Derici :``Ver bir altin söyleyeyim´´
Altini alinca :``Senenin alti ayi calisip kazanmana yetmiyormu? demek istedi.Bende 32 disime yani,gecimime yetmedigi icin bütün sene calisiyorum`` dedim. ``Peki , geceleri bos mu durdun? , ne demekti ?`` demis. Derici cevab icin, bir altin daha aldiktan sonra cevap vermis.``Yani coluk cocugun olmadimi, niye öyle yanlizsin,demek istedi. Ben de oldu, ama hep kiz oldugu icin baskalari aldi dedim.`` diye cevap vermis.
Vezir:``Peki, padisah bir kaz göndereyim,dedi o ne demekti?
diye sorunca: ``Onun kim oldugunu da sen düsün vezirim.``
Demis derici.
alinti

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
gönlüne sağlık selametle kardeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt