Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Farz (1 Kullanıcı)

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
Amerika ve türkiye

Amerika ve türkiye

AMERİKA VE TÜRKİYE...HEHEHE[/B][/COLOR][/URL][/B][/FONT][/COLOR]
« : Ağustos 23, 2008, 11:38:35 ÖÖ »
Alıntı

Amerikan ve Türk Ağızları

Amerikan: hey dostum burda bir problem mi var ?
Turk: noluyo lan burda ?

Amerikan:: hey jerry gel pizza ye dostum...
Turk: sülo gel lan buraya mis gibi menemen yaptık...

Amerikan: nasıl gidiyor mike?
Turk: nörüyon la?

Amerikan: korkarım seni öldüreceğim!
Turk: salavat getir ulan ...

Amerikan: oov dostum hic cool olmamissin.
Turk: bu ne hâl lan

Amerikan: hey steve, neden kendine bir içki koymuyosun?
Turk: la süleyman, kap iki bira gel bakim hemen!

Amerikan: lanet olsun sana christine!
Turk: Allah cezanı versin nurcan!

Amerikan: Tanrı aşkına brad kes sesini artık!
Turk: Allahım sabır ver, sus lan yeter!

Amerikan: aman tanrım şimdi ne yapıcaz?!?
Turk: ayvayı yedik.

Amerikan: help me please...
Turk: hadi abi tut bi ucundanda itelim şu arabayı!!!

Amerikan: ne derler bilirsin jack, hayat beklenmedik sürprizlerle doludur...
Turk: valla oğlum bir söz var hani, kaderde varsa üzülmek neye yarar süzülmek...

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
Amerikan: oov dostum hic cool olmamissin.
Turk: bu ne hâl lan

işte samimiyet işte içtenlik ya :) :) Ne Mutlu Müslüman Türküm Diyene......!

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
okul

okul

Ali Mısır'da okuyan bir öğrenci. Sınavlar bitmiş ve yaz tatiline girecekler.. Babası Ali'ye telefon eder ve sınavların nasıl geçtiğini sorar. Ali de bilmediği halde "çok iyi geçti" der ve bunu üzerine babası onu İstanbul'a işlerinde yardım etmesi için çağırır. Ali gidecektir İstanbul'a ve arkadaşına son olarak şöyle der; "Ahmet sen notlarımı öğrenirsin ve beni ararsın. Eğer telefona babam çıkarsa Muhammed'in Ali'ye selamı var dersin; ben anlarım bir tane zayıfım olduğunu." Ahmet notları öğrenir ve arar. Telefona babası çıkar ve Ahmet şöyle der: - Amcacım Ali'ye söyle ona bütün Ümmed-i Muhammed'in selamı var...
:a21:

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
ajan

ajan

Birgün MOSSAD,CIA VE MIT i bir ormana götürüler bu 3 istihbarat örgütüne bu ormanda zürafa bulmalari istenir ilk zürafayi getiren yarisi kazanacaktir.
Cok gec olmadan MOSSAD ve CIA zürafayi bulup getiriler fakat bizim MIT den ses seda yoktur .Nihayet en sonunda görülür yanlarinda bir Fil ile beraber tabi filin agzi burnu dagilmis kafa göz yarilmis ve devamli su laflari sayiklayarak
- Abi valla ben zürafayım:a10:

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Turk: sülo gel lan buraya mis gibi menemen yaptık...

Yine menemen çıktı ya :T

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
Amerikan: nasıl gidiyor mike?
Turk: nörüyon la?
cok komik yha saolun.....

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
yasin-i serif

yasin-i serif

bir gün bir hoca kursa gelen çocukların isimlerini soruyormuş.Bir çocuğa sormuş adım fatih demiş öğrenci hoca demişki o zaman sen fatiha suresini oku öğrenci okumuş.diğer öğrenciye sormuş o da ihlas demiş hoca demiş ki sende ihlas suresini oku öğrenci okumuş.sıra diğer öğrenciye gelmis ona adını sormus öğrenci demişki adım yasin fakat arkadaşlar bana kısaca kevser derler..

_Gebzeli Beyza_

Kayıtlı Kullanıcı
Ford

Ford

Temel otobus suruyormus ve yolcu almis. İstanbuldan ankaraya gidecek ve hizli gider. Yasli teyze der ki:

-"Oglum yavas git oldureceksin bizi."

Temel;

-"Sen Ford'u bilirmisin"

-"Hayir"

-"O zaman sus."

Yine hizli gider ve bir adam sorar :

-"Niye hizli gidiyorsun olumune mi susudin?"

-"Hayir ama sen Ford'u bilirmisin"

-"Evet"

-"O zaman soyle bunun fireni nerde yahu"​

_Gebzeli Beyza_

Kayıtlı Kullanıcı
Önemli Neden

Önemli Neden

-Hayrola nereden?
-Be be ben mi? Rad rad radyodan geliyorum...
-Ne vardı radyoda?
-Spi spi spi spiker sı sı sı synavı vardı da...
-Eeee, ne oldu?
-Bı bı bı bırak yahu? Kı kı kıravat tak tak takmadık diye almadılar
.:a19::a08:

kamil_can

Kayıtlı Kullanıcı
erzurumlu naim hoca fıkraları

erzurumlu naim hoca fıkraları

Erzurum'un alimlerinden Naim Hoca Efendi hem ilim sahibi hemde nüktedan bir zattı.

**
Naim hoca bir gun cuma namazinda hutbe verirken hep erkeklere taş atar.
Cemaat dan birisi : Hocam o kitap ta karılara birsey yohmi dedi
Hoca : dur ahan bu sayfayi cevürum onlarin da ......

**

Teravih namazı sırasında gürültü yapan ve hocadan evvel veya sonra secdeye varan; caminin mahfel denilen üst kısmındaki kadınları şöyle uyarır Naim Hoca:

-Mahfildeki garılar. Ele tek tek yatıp galhmak yok. Bundan sonra bennen yatıp, bennen bereber galhacahsız!

**

Erzurumspor yenilirse küme düşecek, berabere kalır ya da yenerse ligde kalacaktır. Hoca'dan dua etmesini isterler:
- Hocam bi dua et de takım yensin, heç degilse berabere galsın.
Hoca dua eder. Maçın 90 dakikası berabere biter ama Erzurumspor uzatmalarda bir gol yer ve küme düşer. Taraftarlar:
- "Ne biçim dua ettin" diye Hoca'ya çıkışırlar. Hoca:
- Ula uşah ben 90 dekke için dua ettim. Ne bülim gavat uzadacah!.

**

Bir gün cemaat Naim hocaya gelir
-Hocam namazı hızlı kıldırda Erzurum spor maçına kavuşalım der.
Hoca;
-Tamam
Der namaza başlarlar Naim hoca öyle hızlı kıldırırki dua falan okumaz sadece yat kalk sağa selam verir sıra sola gelir selamı öyle bir uzatır ki cemaat dayanamaz sorar.
-Hocam ne oldi niye bele uzattın...
-Ula uşah susun radara yakalandıh (Solda müftüyü görür)

**

Naim hoca sevabı anlatıyor..
Tamam işte o bankamatik var ya, ona gidir bir kart sohirsan. Sonra birgaç numara yazirsan. Eğer daha önce para yatırmışsan maçina hemen istediğin parayı verir. Yoh daha önce para yatirmamişsan maçina sana deyir ki:
-Ula gavat, sen ne parasi yatırdın ki şimdi benden isdirsen?
İşte sevap da buna benzer. Eğer bu dünyada sevap yaparsan, öbür dünyada garşan gelir. Yapmazsan, heç bir şey bekleme...

**

Birgün Naim Hoca'ya sormuşlar; `denize girersek orucumuz bozulur mu?´ diye. Naim Hoca şöyle cevap vermiş; - Ula uşahlar, Remazanda siz denize girersez orucuz bozulmaz. Amma deniz size girerse orucuz bozilir. Ona göre...

**

''Nami Hoca, fanatik taraftarı olduğu Erzurumspor maçını seyretmeye gider. Naim Hoca'yu protokol tribününde farkeden seyirciler taşkınlık yapamazlar. Hakem bir yanlış karar verince sinirlenen Naim Hoca, yanındakini dirseğiyle uyarır ve der ki:
''Mü'min, hakeme küfret! Mü'min, hakeme küfret!''

**

Naim Hoca, futbola ve Erzurumspor'a o kadar düşkündür ki, bazen camideki vazifesiyle stattaki vazifesini birbirine karıştırırmış. Öyle ki maç sırasında: ''Safları sıkı tutun'' der, camide de seyrek olan saflara ''Defansı sıkı tutun'' diye bağırdığına rastlanırdı.

**

Rahmetli Naim Hoca camide vaaz verirken ,sırtını duvara ya da direğe dayayıp
uyuyanlara kızar , sağ işaret parmağını sol dirseğine getirip şöyle dermiş :
- Müslüman ahan bele gedayıf dolmalarıni götürirsiz, gelir camide de hır hır
uyursiz, hele gahın uşah,gahın, ellem gullem etmeyin.

**

Merhum birgün Erzurumsporun maçına gider, oynanan oyundan memnun değil fena halde canı sıkılır birtürlü maç istediği gibi gitmez tepki vermesi gerekiyor bağırır çağırır olmaz canı fena halde sıkılan hoca yanındaki kişiye döner bir hışımla:
"Ola uşağ ne durirsen avu fitbolcilere bir söysene!"
Yanındaki adam bir güzel küfür yağdırır. Hoca bu sefer:
"Eferim ola şimdi rahatladım seni gidi hırpo seni başka zaman sakın bele küfür etme temammi"
**
Zamanın Diyanet İşleri Başkanı Ömer Nasuhi Bilmen Hoca Erzurum'a gelmişken okuduğu medreseyi de ziyaret etmek ister ve Şeyhler medresesine gider.O sıralarda da Naim Hoca hem Şeyhler Camiinde müezzinlik yapmaktadır hem de yanındaki medresede talebe okutmaktadır. Uzun ağızlığına cıgarasını takmış, bir ayağını uzatmış, Hocanın verdiği selamı "elesine" almıştır. Gelen başında biraz bekleyince:
-Gurban adın bağışla, der Naim Hoca.
Başında bekleyen:
-Ömer Nasuhi
Naim Hoca'da jeton düşer gibi olur.
-Bülmeni de var mi?
-Evet. Naim Hoca yerinden fırlar ve Ömer Nasuhi Hocanın eline uzanırken:
-Buyrun Cenaze Namazına , der..

**

Naim Hocaya gelir bir adam."Hocam" der.

"Benim babam Cuma günü öldü. Diyorlar ki Cuma günü ölene kabir azabı yoktur. Doğru mu?"

Naim hoca doğru olduğunu, ölenin kabir azabı çekmeyeceğini söyler. Adam devam eder:

"Ama hocam, benim babam üçkağıtçının tekiydi. Milleti dolandırıp dururdu. İçki, kadın ne dersin hepsi vardı!"

Hoca şöyle der:

"Doğrudur!Cuma günü kabir azabı olmaz ama hele bir Cumartesi olsun, onun anasından emdiği sütü burnundan fitil fitil getirirler"

**

Naim hoca bi gün cuma namazında vaaz veriyor konusu giyim. Hoca başlamış anlatmaya annalarınıza, bacılarınıza, anlatın söleyin hepsi bilsin öle daracık etekler daracık pantolonlar giymek günahtır diye giriş yapmış ve cemaate verip veriştiriyormuş. Cemaaten biri artık dayanamayıp hocaya cevap vermiş:
-"Hoca... Hoca geçenlerde senin yegeni gördüm çarşıda giymiş olduğu şeyler hiç de iç açıcı değildi" demiş.
Hoca bi duraklamış gecikmeden cevap vermiş
-"Beymuratlarada yahışir ama"

**

Naim Hoca bir gün vaaz ederken cemaatta sürekli olarak söyledikleri hakkında gülüşmeler olunca dayanamaz

-"Gülün oğlum gülün, Berber Naim'den Hoca sizden de cemaat olursa daha çok gülersiz"

:K:K:K:K

kamil_can

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün cemaat Naim hocaya gelir

-Hocam namazı hızlı kıldırda Erzurum spor maçına kavuşalım der.
Hoca;
-Tamam

Der namaza başlarlar Naim hoca öyle hızlı kıldırırki dua falan okumaz sadece yat kalk sağa selam verir sıra sola gelir selamı öyle bir uzatır ki cemaat dayanamaz sorar.

-Hocam ne oldi niye bele uzattın...

-Ula uşah susun radara yakalandıh (Solda müftüyü görür)

:K:K

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
soru

soru

Çocuk bir gün öğretmenine sorar:
- Hocam salak ile zeki arasındaki farklar nelerdir?
Öğretmen cevaplar:
- Salaklar her zaman kesin konuşurlar, ama zekiler daima şüphecidirler.
Öğrenci:
- “Eminmisininiz hocam?” deyince öğretmenin verdiği cevap düşündürücüdür:
- Kesinlikle. :) :) :)

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
hatırlatma

hatırlatma

Karısı adama sinirli şekilde söyleniyordu:

- “Kafandan futboldan başka bir şey yok; futbol, futbol, futbol… Ne zaman evlendiğimizi bile hatırladığını sanmıyorum!” Adam sakin sakin cevap verdi:

- “Tabii ki hatırlıyorum hayatım! Galatasaray’ın Neuchatel’i 5-0 yendiği gün!”:a17:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt