Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evlenecek gençlerin dikkatine! (2 Kullanıcı)

GogoEli10

Kayıtlı Kullanıcı
Kardes cok güzel söylemissin allah senden razi olsun. Ben 18 le Nisanlandim 19 yasindayim aynen bu dediklerinin birkaci bende var malesef cok ürktüm sanki bana bakarak yazmissin...
Ama Allahim Kurban oldugum Allahim ben Aciz kulluna yardim eder INSALLAH.
Insallah Nisanlimida dinine baglarim, yavas yavas hersey oluyor sabir lazim...
selamün alyküm

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeğinize sağlık RABBİM HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KİŞİYLE huzurlu mutlu yuva kurmak nasip etsin bizlerede inşallah.Kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
s a kardeşim güzel bir konu bende kısa bir katkıda bulunmak istiyorum .

çok dikkat edilmesi gereken bir konuda kıskançlık .kıskanç olan kişiler maalesef birlikteliğe çok sorunlar yaşatıyor onun için bu konuyada çok dikkat etsinler. selametle kardeşim...

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
s.a....Bu konu gerçekten mühim arkadaşlar..ancak benim aklıma şu geliyor..
Hangi site olursa olsun, evli bir bay veya bayanın, gecenin bu saatinde olması gereken yer burasımı? hadi ben bekar adamım, sabaha kadarda dursam sorun olmaz..evli olanlar bu problemi nasıl halladerler anlamak zor...

Efendim dini site, ilim öğrenmeye çalışıyoruz; bana pek makul gelmiyor...

tufan_78

Kayıtlı Kullanıcı
bu devir gencliğinin yaptıgı evliliklere bakıyorum ne kadar kolay boşanabiliyorlar.sanırım bizim devrimiz bu evlilik kurumuna sıcak bakmıyor pek,yada o yuvayı ayakta tutmayı beceremıyor,fedakar ve cefakar değil.herkes rahata alışmış.evlenmek neden sevaptır?..dunzgun bir hayata girer insan harama bakmaz,çolugunu çocugunu bilir,evinin yolunu bilir diye..ama gel görki devir kötü,almış basını gidiyor.Allah yar ve yardımcımız olsun

..Muamma..

Kayıtlı Kullanıcı
mevzu muhım .. Rabbım razı olsun .. Yâr ve yardımcımız olsun..

elif esma

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm..evet zor bi konu evlilik..hele bide evlilik yaşınız gelmişse..çevrenin baskısıda artmışsa..sağlıklı karar verilemiyor..
benim içinde hayırlı olduğuna inandığım birileri geldi istemeye babamın rızası olmadığı için hayır dedım..anne-baba rızası ne zamana kadar gözetilmeli bilmiyorum..
Allah yar ve yardımcımız olsun..iyi ve hayırlı insanlarla karşılaştırsın..

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
5) ''DEĞİŞTİRİRİM'' DİYE DÜŞÜNMEYİN
asla düzelmez

7) HUY, AHLAK VE MİZACA DİKKAT!
en önemliside budur bence

hülya-

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bilgiler allah razı olsun.günümüzde evlilikler çabuk bitiyor ne yazıkki.

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
s.a....Bu konu gerçekten mühim arkadaşlar..ancak benim aklıma şu geliyor..
Hangi site olursa olsun, evli bir bay veya bayanın, gecenin bu saatinde olması gereken yer burasımı? hadi ben bekar adamım, sabaha kadarda dursam sorun olmaz..evli olanlar bu problemi nasıl halladerler anlamak zor...

Efendim dini site, ilim öğrenmeye çalışıyoruz; bana pek makul gelmiyor...

haklısınız kardeşim size aynen katılıyorum ne demek evli barklı bir adamın veya bir bayanın gecenin bir vakti internette olması ne sitesinde olursa olsun farketmez banada makul gelmiyor.Kiim olsa kızar tartışma çıkar diye düşünüyorum.

konu çok güzel kardeşim.Allah c.c razı olsun

hayırlı akşamlar

yahova

Kayıtlı Kullanıcı
Ben evliyim, evlenecek gençlerede internetle aralarına sınır koymayı tavsiye ediyorum. Gecenin bir yarısı internette olmak çok yadırganacak bir durum değil. Vardiyalı çalışan insanlarda var benim gibi, bizim gecemiz gündüzümüz olmaz. Mühim olan 24 saatlik dilim içinde internete ve ailemize ne kadar zaman ayırdığımızdır.

ahmetcihan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun sizden.bende artık evliliği düşünüyorum inşaallah Allah'ın rızasını kazanmış bir evlilik yaparız.Allah c.c bizi utandırmasın

R

reispelin

S.a arkadaşlar. Allah razı olsun görüş ve düşünceleriniz için. Evlilik aşırı ciddi bir konu. Uygulamaya geçmeden de çok çok ölçüp tartmak şart diye düşünüyorum. Anlaşabilmek, uyuşmak, aynı örf ve adetlere sahip olmak, sosyal hayattaki duruşlar, aileler vs vs.. incelenmesi gereken o kadar çok konu varki... Ben bunların hepsinin altından kalkamıyorum. Neyse selametle..
Dualarınızda eksik etmeyin bizlerinde.

melegim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
evet haklısın bunlara dikkat edilmesi gereken şeyler
ama herşey yine şansdır
evlilik bir insanın alabileceği büyük sorumluklardan birisidir
ALLAH KİMSEYİ BİŞMAN ETMESN İNŞ...
ALLAH HERKESE HAYIRLI BİR EVLİLİK NASİP ETSİN VE HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN İNŞ....

ipekkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bir erkek sizden hoşlanmış ve bunu size söylüyorsa sizde kendisine karşı hoşnutluk hissediyorsanız onunla görüşülebilir mi?

Konu içinde Allah razı olsun.Bilgilendiriciydi sağolun.

Bahtiyârım

Kayıtlı Kullanıcı
ayrıntılara takılmamak lazım..

yukarıda bahsi geçen konular oldukça önemli tabii
Ancak başka bir açıda var ki düşünülmeden geçilemiyor.

Karşılaştığınız insan.. bu kişinin sevgisini Allah gönlünüze yerleştiriyor.

gerçek bir aşkla bağlandığını düşünenler/sananlar, yoğun bir hoşlanmanın etkisinde kalabiliyor. bu bir sınavdır tabii ki.
yaptıklarımızın veya yapacaklarımızın mükafatı veya cezasıda olabilir.

evlenilecek kişi her haliyle uyuşur, yakıştırılır ancak umulmadık bir anda tahmin edilemeyecek bir pürüz çıkabilir.

sonuç olarak Allah bilir ve kısmet diyerek güzelliklerle iyiliklerle bakılması gereken bir konudur. :)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum evlliikte öncelik ne istedigini bilmek neden evlendigini bilmek önemli
çocuk oyuncagı degil .rabbim herkese hayırlı yuvalar kurmayı nasip etsin inşaALLAH
paylaşım için teşekkürler
baki selamlar

volkankaya3575

Kayıtlı Kullanıcı
S.a arkadaşlar. Allah razı olsun görüş ve düşünceleriniz için. Evlilik aşırı ciddi bir konu. Uygulamaya geçmeden de çok çok ölçüp tartmak şart diye düşünüyorum. Anlaşabilmek, uyuşmak, aynı örf ve adetlere sahip olmak, sosyal hayattaki duruşlar, aileler vs vs.. incelenmesi gereken o kadar çok konu varki... Ben bunların hepsinin altından kalkamıyorum. Neyse selametle..
Dualarınızda eksik etmeyin bizlerinde.

reis görüşlerinin bir çoguna katılıyorum fakat şuu sevdim biz kendi gücünü ve özgüvenini tam olarak yansıtan bir millet değiliz galiba çok fazla şeyden korkuyoruz ve neden korktugumuzun mantıklı bir yol haritasını bile bilmeden
kendimize güvenmeliyiz ki çocuklarımıza ve çevreye ii birer örnek olabilelim

seyyidetün_nisa

Kayıtlı Kullanıcı
Mevlam razı olsun kardeşim
çok güzel ve önemli bir konuyu paylaşmışsınız
emeğinize sağlık
rabbim hayatmıza geçirmemizi nasib etsin
selam ve dua ile...

krezentam

Kayıtlı Kullanıcı
evet herkese katılıyorum gerçekten çok önemli ben bunu evli birisi olarak yazıyorum.rabbim herkese huzurlu bir aile nasip etsin ben bunu evlendikten sonra daha iyi anladım.Allahın selamı rahmeti herkesin üzerine olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt