Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evlenecek gençlerin dikkatine! (2 Kullanıcı)

_CpK_

Kayıtlı Kullanıcı
EyvAllah paylaşı için teşekkürler.

nagihan

Kayıtlı Kullanıcı
allah razoı olsun çok doğru ve çok güzel ama aynı zamanda çok zor hatta imkansız rabbim yardım etsin selametle

SerdarErdem

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum arkadaşlar , bende 30 yaşındayım ama artık çok ayrıntıya giriyorum istemeden çok zor bir olay Allah bana ve tüm bekarlara yardımcı olsun maddi sıkıntıda cabası artık bilmiyorum ne yapıcam

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Allah Razı olsun, Hayırlısı ile birde ben evlenseydim :)

kaman5o

Kayıtlı Kullanıcı
keşke daha önce bu steyi ziyaret etseydim artık çok geç yukarıdaki yazanların hepsi doğru benim başımdan talihsiz bir evlilik geçti en sonunda ayrıldık evliliğimiz 1 yıl sürmedi bile çıkarken herşey toz pembe ama evlenice işler değişiyor maddi sıkıntımız yoktu ikimizde kamu görevlisiydik ama olmadı nekadar söylediysemde ailesinin gölgesine sığındı ve çekti gitti aman ha evlenecekler bir defa degil 10 defa düşünsünler

c_galip

Kayıtlı Kullanıcı
Gençlerimizin dikkat etmesi gereken çok önemli konular.inşallah gençlerimize Allah yardım eder.

nasah53

Kayıtlı Kullanıcı
sözüm meclisden dışarı ben bu kız milletinden soğudum hepsi için sölemiyorum ama zamanmı değişiyo yoksa bizmi çok geride kalıyoruz anlıyamıyorum.rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin ne diyelim paylaşım için teşekkürler.

AHIZKALI

Kayıtlı Kullanıcı
Evli bir arkadaşınız olarak diyebilirimki çok şey değil bir tek şey yapın AİLE nize zaman ayırın
bekar arkadaşlara şunu söyleyebilirimki bir gün mahallemize oğlunu ziyarete gelen yaşlı bir amca biz gençlerin yanına geldi ve başladı nasihatler vermeye ALLAH(cc) ondan razı olsun dediki insanın bir ölecegi gün ikinciside evlenecegi insan degişmez tabi tam detaylarını bilmiyorum degişmeyen bu iki degerin neden böyle oldugunu ama suyu akışına bırakmak iyidir Hayırlısı olsun dileklerimle

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum ELLERINE SAĞLIK HARFI HARFINE SONDERECE DOĞRU ZATEN HERKES BOYLE DIKKATLI SEÇIMLERDE BULUNSA SORUN KALMAZ EVLILIKLERDE ALLAHA EMANET OLUN DUA ILE KALIN

aysemmm

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun elinize sağlık gerçekten evlilik mühim bir konu...
ben evliliğe adım attım ve bu yazdıklarınızı gözden geçirdim.. sadece bir madde kaldı eğitimimi tamamlamak onuda tamamladıktan sonra allahın izniyle evleneceğim..
allah herkesin gönlüne göre versin

seyda_ömer

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm KİM ALLAHA VE PEYGAMBERİNE İTAAT EDERSE O GERCEKTEN BÜYÜK BİR KURTULAŞA ERMİŞTİR SELAMUN ALEYKÜM

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Elmas

Elmas

S. A Kardeşlerim Gerçekten çok Dogru Evlilik Bir Günlük, Bir Aylik Bir Ilişki Degil Bir ömürlük Hayat Arkadaşi.bu Zamanda Bu Kişiyi Bulmakda çok Zor. Birisine Inaniyorsun Baglaniyorsun Aşik Oluyorsun, Tam Evlenecegim Kişi Diyorsun.karşina öyle Yalanlarla Geliyorki şaşiriyorsun Ne Yapacagini Bilmeden Affediyorsun çünkü:eek:nu Seviyorsun Seven Affeder Diyorsun Affediyorsun, Bence Yanliş Insan Kendinden, Ailesinden Utanip Eger Sana Yalan Söylüyorsa O Insan Degil, Insana Benzeyen şerefsizin Biri. Haksizmiyim Arkadaşlar?

ahirzamangülü

Kayıtlı Kullanıcı
TÜM YUVA KURMAYA ÇALIŞANLARA RABBİM YARDIM ETSİN İNŞALLAH.SELAMETLE :H

derya61

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok güzel yazmışsınız. Allah herkese hayılı insanlar nasip etsin. ama hayırlı insan aramak için hayırlı insanda olmak gerekir. Allah hepimizi hayırlı etsin.

mumine

Kayıtlı Kullanıcı
ya ben okumak için mesajı göremedim

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
6) İNANÇLARINIZA UYGUN OLANI SEÇİN
Kendi dini inançlarınıza uygun birisini tercih edin. Kadın namaz kılar kocası içki masası hazırlatırsa, ya da erkek namaz kılarken eşi tersini yaparsa mutluluk oranı o ölçüde azalır. Eşler sürekli ''sen yanlış yapıyorsun, ben doğru yapıyorum'' tartışması yapar.

7) HUY, AHLAK VE MİZACA DİKKAT!
Huy, ahlak, mizaç ve hatta zevklerde bile uyum içinde olan kişileri tercih etmek evlilikte mutluluğa bir adım atmış olmak demektir.

8) SEVGİ ÖNEMLİ
Aşık olmadan evlenmem demek ne kadar yanlışsa; sevginin sıfır olduğu bir evliliği de mantık evliliği yapıyorum diye yapmak yanlıştır. Sevmediğiniz, içinizin ısınmadığı komşunuzla bile yapamazken hayat arkadaşıyla hiç yapamazsınız.

9) AİLENİZİN GÖRÜŞÜNE ÖNEM VERİN
Sonradan ''Ben nerede yanlış yaptım?'' dememek için ilk anda yanlış yapmayın. Çünkü kimi gençler ailelerin denk görmediği eşlerle evleniyorlar. O an hisleri mantıklarını örtüp aileyi dinlemiyorlar.

Alıntıdır

Güzel Bir paylasim Evlenmek isteyenlerin dikkatine
ALLAH razi olsun
Selam ve dua ile

mumine

Kayıtlı Kullanıcı
çok pardon ya kusura bakmayın ben hemen son sayfaya bakmışım malum çoktandır kayıtlıydım ama şifremi kaybettiğim için giriş yapamıyodum o yüzden yeni sayılırım
bu arada ellerinize sağlık çok güzel bi yazı paylaşım için sağolun:))

Tuğçe52

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten dikkat etmemiz gereken hususlar paylaşım için teşekkürler Allah(cc) razı olsun..

Selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt