Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dua ve duanın kabul anları ve günleri (1 Kullanıcı)

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
s.a paylaşımıiçin Rabbim razı olsun ben bunu duymuştum yanlış hatırlamıyorsam mevlanada okumuştum .benim bir hocam var namaz kılmayanlara hani namazı bırakmış derizya o diyorki siz kimsinizde namazı bırakacaksınız RABBİM seni bırakmış diyor .ilk zamanlar çok tuhafıma gitti ama şimdi hak veriyorum sabah namazına nasıl kalkılır diye bir kitap okudum o kitapda şöyle bir olay geçiyor
avukatın biri kanser hastası en kötü zamanında dahi namazını bırakmamış bayılırmış ayıldığında vakit geçtimi diye sorarmış böyle bir mümin 4 rekatlık namaz kılıyor zor güç 2 rekatını kılıyor 2 rekattan kalkacak decali bulamıyor içinden RABBİM ben sana hiçmi kulluk yapamadımda sana secde etmeyi bana nasip etmiyorsun diye geçiriyor çok üzülüyor başını kaldırdığında kabe nin soğok mermerini görüyor böylelikleson 2 rekatı manen kabede kılıyor .yani arkadaşlar sizi yormak istemiyorum ama bana göre RABBİM istediği için namaz kılıyoruz o bizi huzuruna layık gördüğü için o inanmayan insanların RABBİM kalplerini mühürlemiş yoksa açık açık ortada doğru bulurlardı diye düşünüyorum bu dünyada mezarı belli olan doğumundan ölümüne yaptığı açık açık belli olan sadece bizim peygamberimiz var tek harfi bile değişmeyen sadece KURAN var hal böyleyken nasıl inkar ederler işte kalpleri mühürlü olduğu için ALLAH hepinizden razı olsun
damla kardeşim çiçeklerin pek güzel

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM Kardeşim emeğine yüreğine sağlık Kul YA RABBİ derde RABBİ yetiştim kulum demezmi yeterki acizane kulluğumuzu bilelim RABBİMİZİN Hazinesi sonsuz ALLAHA Emanet ol SELAM ve DUA ile kal

aleykum selam kardeşim
yeterki kulluğumuzu bilelim...
rabbimizee manetsin inşallah
selam ve dua ile inşallah

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
s.a paylaşımıiçin Rabbim razı olsun ben bunu duymuştum yanlış hatırlamıyorsam mevlanada okumuştum .benim bir hocam var namaz kılmayanlara hani namazı bırakmış derizya o diyorki siz kimsinizde namazı bırakacaksınız RABBİM seni bırakmış diyor .ilk zamanlar çok tuhafıma gitti ama şimdi hak veriyorum sabah namazına nasıl kalkılır diye bir kitap okudum o kitapda şöyle bir olay geçiyor
avukatın biri kanser hastası en kötü zamanında dahi namazını bırakmamış bayılırmış ayıldığında vakit geçtimi diye sorarmış böyle bir mümin 4 rekatlık namaz kılıyor zor güç 2 rekatını kılıyor 2 rekattan kalkacak decali bulamıyor içinden RABBİM ben sana hiçmi kulluk yapamadımda sana secde etmeyi bana nasip etmiyorsun diye geçiriyor çok üzülüyor başını kaldırdığında kabe nin soğok mermerini görüyor böylelikleson 2 rekatı manen kabede kılıyor .yani arkadaşlar sizi yormak istemiyorum ama bana göre RABBİM istediği için namaz kılıyoruz o bizi huzuruna layık gördüğü için o inanmayan insanların RABBİM kalplerini mühürlemiş yoksa açık açık ortada doğru bulurlardı diye düşünüyorum bu dünyada mezarı belli olan doğumundan ölümüne yaptığı açık açık belli olan sadece bizim peygamberimiz var tek harfi bile değişmeyen sadece KURAN var hal böyleyken nasıl inkar ederler işte kalpleri mühürlü olduğu için ALLAH hepinizden razı olsun
damla kardeşim çiçeklerin pek güzel

aleykum selam kardeşim
güzel yorumun için rabbim razı olsun
teşekkür ederim
rabbimmize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile inşallah

18redminirosesak6.jpg

bunlarda sana kardeşim;)

osman2536

Kayıtlı Kullanıcı
Duanın manası

Duanın manası

Duanın manası

Üstad bu sorulara şöyle cevap veriyor:

Hamd âlemlerin Rabb'i olan Allah'a aittir.

"Duâ ve davet" sözü Kur'an'da iki anlam içerir:

1 - İbadet duası (İbadet amacıyla yapılan duâ)

2 - Dilek duası (Allah'tan birşey dilemek için yapılan duâ)

Şu âyetler bu tanımlara örnektir:

"Allah'la beraber başka bir ilâha duâ (ibâdet) etme, sonra azab edilenlerden olursun." (Şuarâ, 26/213)

"Kim, Allah'la beraber varlığını ispatlayacak hiçbir delil bulunmayan bir ilâha ibâdet (duâ) ederse, onun hesabı Rabbinin yanındadır. Kuşkusuz kâfirler kurtulamaz." (Mü'minûn, 23/117).

"Allah'la beraber başka bir ilâha duâ etme, O'ndan başka ibadete layık ilâh yoktur." (Kasas, 27/88).

"Allah'ın kulu Muhammed O'na ibâdet (duâ) etmek için kalkınca, neredeyse çevresinde birbirlerine kenetlenerek keçeleşirlerdi." (Cin, 72/19).

"Onlar Allah'ı bırakıp dişilere duâ (ibâdet) ediyorlar ve yalnız başkaldıran şeytandan başkasına ibâdet etmiyorlardı." (Nisa, 4/117)

"Hak duâ Allah'a yapılır; ondan başka duâ ettikleri, kendilerine hiçbir cevap veremez. Bunlar suyun ağzına gelmesi için avuçlarını suya açan kimseye benzerler. Hiçbir zaman su ağzına ulaşmaz." (Râd, 13/14)

"Onlar ki Allah ile beraber başka bir ilâha duâ etmezler. Allah'ın haram ettiği canı haksız yere öldürmezler, ve zina etmezler." (Furkân, 25/68)

"Ey Muhammed, de ki: "Duanız (ibâdetiniz) olmasa Rabbim sizi ne yapsın (ne diye size değer versin?) Yalanladığınızdan ötürü azaba çarptırılmanız gerekecek." (Furkân, 25/77)

Âyetin yorumu ile ilgili olarak şöyle denildi:

"Eğer sizin O'na duanız olmasa; onun duası size olmasa..."

Buradaki mastar bazen özne ile bazen de nesne ile tamlanmaktadır. Ancak özne ile tamlanma olasılığı daha güçlüdür. Çünkü o duayı yapan bir öznenin olması mutlak gereklidir. Bu nedenle iki görüşten en güçlüsü budur. Bu durumda âyette şöyle denilmektedir:

"Şayet O'na duâ etmiyor, O'na ibâdet etmiyor ve O'ndan dilekte bulunmuyorsanız Rabbim sizi ne yapsın ? (ne diye size kıymet verip dikkate alsın?) "

osman2536

Kayıtlı Kullanıcı
Dilek ve ibâdet

Dilek ve ibâdet

Dilek ve ibâdet

Her dileyen, rağbet eden, korku duyan kimse kendisinden dilekte bulunulan varlığa kulluk edendir.

O'na her ibâdet eden de aynı zamanda O'nun rahmetini uman ve azabından korkandır.

Her ibâdet eden dileyendir ve her dileyen ibâdet edendir.

Bu iki isimden her birisi diğerinden soyutlanıp tek başına kaldığında onu içerir.

Ancak bir araya geldikleri zaman "sail" (dileyen) kelimesiyle, sual ve taleb kalıbıyla, "yararlı olanı elde etmeyi, zararlı olanı gidermeyi istemek" anlamı murad edilir.

Bunun gibi ibâdet eden anlamına gelen "âbid" kelimesiyle burada sual kalıbı bulunmasa da, "emre uymayı taleb eden kimse" anlatılmak istenmiştir.

karam1224

Kayıtlı Kullanıcı
duanın sınıfı olmaz!

duanın sınıfı olmaz!

bu sitede gördüğüm ve bana göre yanlış olan bi durum hakkında sizleri uyarmak istedim dua kul olmanın ve allaha yönelmenin en asıl aracıdır allahın deyimiyle : duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var bunun en büyük göstergesidir yalnız dua konusunda bir çok arkadaşım şu rahatsızlığım var acaba hangi dua ıyı gelir ya da şu isteğim için şu kadar şu duadan edelim gibi bence doğru olmayan isteklerde bulunuyorlar çünkü resulullahın duayla ilgili hadislerinde ve kuranı kerimde duanın sınıflandırması yapılmamıştır sadece dunın nasıl yapılması gerektiği hangi şartlar içerisinde duaların makbul olmalarının kuvvet bulacağı söylenmiştir gönülden edilen ve hissedilerek saf bir kalple açılan eller hangi kelimeleri kullanırlarsa kullansınlar allah katında makbul olur ve allah buyuruyor ki : bana saf bir kalple ellerini açan kullarımı geri çevirmem diyerek duanın yapılış şeklini önemsediğini vurgulamıştır. yoksa bu durum için bu duanın edılmesı etkılı olur demek sadece cehalet ürünü şekilde düşünmektir bida dediğimiz olay işte budur. herkese selam

karam1224

Kayıtlı Kullanıcı
dua demişken dua etmemek olmaz mevlananın meşhur duasını paylaşmak istiyorum : allahım doğduğum zaman herkes gülmüş ben ise ağlamıştım öyle bi hayat nasip et ki öldüğüm zaman herkes ağlasın ben ise güleyim

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Temiz Ağızla Dua Edin!

Temiz Ağızla Dua Edin!

Bir Dua
dua.jpg

“Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı.”

İnsan başkasının ağzıyla dua edebilir mi? Bu bize imkansız görünür. Ama Cenab-ı Hak bir gün Hz. Musa'ya bunun nasıl olabileceğini göstermek üzere:

- Bir şey isteyeceğin zaman bana günah işlememiş bir ağızla dua et, buyurmuş... Hz. Musa:
- Bende öyle bir ağız yok, deyince Cenab-ı Hak buyurmuş ki:
- O halde başkasının ağzıyla dua et. Zira sen başkasını ağzıyla günah işleyemezsin.
- Ya Rabbi, ben başkasının ağzıyla nasıl dua edebilirim?
- İnsanlara iyilik yapmak için gayret et ve hayır dua al. Öyle ki birçok ağız gece gündüz sana dua etsinler. (Mesnevi:3.Cilt /180) Ne güzel bir dua şekli.

Şu anda yanımızda dualarımıza “amin” diyecek bir kardeşimiz olsa nasıl dua ederdik? Rabbimizden neler isterdik? Şöyle bir düşünecek olursak...Dünyayı mı istiyoruz yoksa? Dualarımızın kalitesi ne durumda?

Sa'd Bin Ebi Vakkas r.a. anlatıyor:

“ Uhud savaşında... Bir ara baktım. Abdullah bin Cahş (r.a.) yanıma geldi. Dedi ki:

" Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mı?"

Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli birini çıkar, onunla çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım, hem de ganimetini alayım" Abdullah Bin Cahş (ra) bu duaya "amin" dedi.

Allah'a yemin olsun istediğim oldu.

Sonra Abdullah Bin Cahş (ra) dua etti:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli, zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. Sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip karnımı yarsın. Kulaklarımı, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna çıkayım. Sen bana:

"Kulum Abdullah! Sana verdiğim azaları ne yaptın? Bunları kim böyle yaptı?" diye sorduğunda ben de:

" Ey Rabbim! Emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. Haklarını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin huzuruna çıkmaktan haya ettim. Bunun için onları senin ve Resul'ünün yolunda harcadım " diyeyim. Sen de bana: " Doğru söyledin " diyesin ve beni affedesin...

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. Fakat sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. Vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulağı bir ipte sallanıyordu.”

Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.
Musa (a.s.) "Ya Rabbi, nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim, benim öyle bir ağzım yok ki" dedi.
Allah ü Teala "Başkalarının ağzıyla dua et, çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın.
Öyle hareket et ki, insanlar gece gündüz sana dua etsinler. Allah'ın (c.c.) adı temizdir, onu zikreden ağız temizlenir."
Aşağıda en sondaki dua sizin için, tanımadığınız biri tarafından yapılmış bir duadır..

Siz de amin deyip, onun altına, sizden sonraki kişiye

temiz ağızladua edin!

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun.cok guzle bir paylasimdi.
muminin silahidir dua!

yuce RABBIM butun ummedi MUHAMMEDi dinden imandan kurandan ayirmasin..

leyla-1

Altın Üye
Bir Dua
dua.jpg

“Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı.”

İnsan başkasının ağzıyla dua edebilir mi? Bu bize imkansız görünür. Ama Cenab-ı Hak bir gün Hz. Musa'ya bunun nasıl olabileceğini göstermek üzere:

- Bir şey isteyeceğin zaman bana günah işlememiş bir ağızla dua et, buyurmuş... Hz. Musa:
- Bende öyle bir ağız yok, deyince Cenab-ı Hak buyurmuş ki:
- O halde başkasının ağzıyla dua et. Zira sen başkasını ağzıyla günah işleyemezsin.
- Ya Rabbi, ben başkasının ağzıyla nasıl dua edebilirim?
- İnsanlara iyilik yapmak için gayret et ve hayır dua al. Öyle ki birçok ağız gece gündüz sana dua etsinler. (Mesnevi:3.Cilt /180) Ne güzel bir dua şekli.

Şu anda yanımızda dualarımıza “amin” diyecek bir kardeşimiz olsa nasıl dua ederdik? Rabbimizden neler isterdik? Şöyle bir düşünecek olursak...Dünyayı mı istiyoruz yoksa? Dualarımızın kalitesi ne durumda?

Sa'd Bin Ebi Vakkas r.a. anlatıyor:

“ Uhud savaşında... Bir ara baktım. Abdullah bin Cahş (r.a.) yanıma geldi. Dedi ki:

" Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mı?"

Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli birini çıkar, onunla çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım, hem de ganimetini alayım" Abdullah Bin Cahş (ra) bu duaya "amin" dedi.

Allah'a yemin olsun istediğim oldu.

Sonra Abdullah Bin Cahş (ra) dua etti:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli, zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. Sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip karnımı yarsın. Kulaklarımı, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna çıkayım. Sen bana:

"Kulum Abdullah! Sana verdiğim azaları ne yaptın? Bunları kim böyle yaptı?" diye sorduğunda ben de:

" Ey Rabbim! Emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. Haklarını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin huzuruna çıkmaktan haya ettim. Bunun için onları senin ve Resul'ünün yolunda harcadım " diyeyim. Sen de bana: " Doğru söyledin " diyesin ve beni affedesin...

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. Fakat sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. Vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulağı bir ipte sallanıyordu.”

Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.
Musa (a.s.) "Ya Rabbi, nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim, benim öyle bir ağzım yok ki" dedi.
Allah ü Teala "Başkalarının ağzıyla dua et, çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın.
Öyle hareket et ki, insanlar gece gündüz sana dua etsinler. Allah'ın (c.c.) adı temizdir, onu zikreden ağız temizlenir."
Aşağıda en sondaki dua sizin için, tanımadığınız biri tarafından yapılmış bir duadır..

Siz de amin deyip, onun altına, sizden sonraki kişiye

temiz ağızladua edin!

AMİN..
ALLAH'IM SANA KALDIRACAK SANA BAKACAK YÜZÜMÜZ YOKTUR AMA SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BENİ,ANAMI,BABAMI,YAKINLARIMI, BÜTÜN İNANANLARI BÜTÜN MÜMİNLERİ BAĞIŞLA VE KORU.
BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP DUALARIMIZI KABUL EYLE. BU DĞNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİN RAZI OLDUĞUN KULLAR OLMAK HEPİMİZE CENNETİNDEN BİR KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ET YARABBİM.
ALLAH'IM SANA SIĞINIYORUM SENDEN İSTİYORUM DUALARIMIZ KABUL EYLE GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN,AFETLERDEN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN,ANİ ÖLÜMLERDEN BİZLERİ GELMEDEN ESİRGE VE KORU YARABBİM.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ET YARABBİM.
ALLAH'IM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OL..

SELAM VE DUA İLE ALLAH2A EMANET OLUN KARDEŞLERİM...

kar tanesi

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN ALLAH razı olsun güzel bir paylaşım dua etmek çok güzel ve huzur veriyor insana

HAK YOL İSLAM

Kayıtlı Kullanıcı
Allahim Eşimi Alimi Bağişla Onun Mekanini Cennet Eyle...kabir Azabindan Koru...minik Yavrularimiz Gökçemle Yusufumun şefaatini Bize Nasip Eyle...rabbim Bütün Mü'min Erkekleri Ve Bütün Mü'min Kadinlari Bağişla Senin Rizani Kazanmayi Nasip Eyle, Senin Yolunda Hayirli Işler Yapmayi Nasip Eyle...amin...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbiniz dedi ki:(82) "Bana dua edin, size icabet edeyim.(83) Doğrusu bana ibadet etmekten büyüklenen (müstekbir) ler; cehenneme boyun bükmüş kimseler olarak gireceklerdir.(84)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Allahim Eşimi Alimi Bağişla Onun Mekanini Cennet Eyle...kabir Azabindan Koru...minik Yavrularimiz Gökçemle Yusufumun şefaatini Bize Nasip Eyle...rabbim Bütün Mü'min Erkekleri Ve Bütün Mü'min Kadinlari Bağişla Senin Rizani Kazanmayi Nasip Eyle, Senin Yolunda Hayirli Işler Yapmayi Nasip Eyle...amin..

hak yol islam şimdi buradamısın acaba bilmiyorum bu yazıdan sonra her dualarımda eşine çocuklarına dualarımı bağışlıyorum

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Haydi Hep Beraber Amin Diyelim

Haydi Hep Beraber Amin Diyelim

Elhadülillahi Rabbi'l-alemin,ves-salatüves-selamü Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammedin Ve Eshabihi Ve Ezvacihi Ve Evladihi Ve Etbaihi Ve Ehl-i Beytihi Ve ümmehatihi Ve Ebihi Biadedi Külli şeyin Fi'd Dünya Ve'l Ahireti Ve Kezalik.ve'l-hamdü-lillahi Rabbi'l-alemin.
Ya Rabbi Ya Yabbi Ya Rabbi Ya Azizu Ya Gaffar Ya Kerimu Ya Settar Ya Hazreti Kahhar Celle Celaluhuzülcelali Ve'l Ikram Ya Erhamerrahimin
Ya Rabbi Sana Denizdeki Ve Karadaki Canli Cansiz Mahlukatinin Adedince Tüm Yaratilmişlarin Göz Kirpiş Adedince, Kum Tanelerinin Sayisinca, Gözle Göremediğimiz Idrak Edemediğimiz Alemlerin Ve Yaratilişlarin Sayisinca,sana

Hamd Ederim Ve Etsbih Ederim Ya Rabbi,
Sen Tüm Noksanliklardan Münezzehsin Ya Rabbi,habibinede Sonsuz Salat Ve Selam Olsun Ya Rabbi,ana Babamiza Rahmet Eyle Günahlarini Af Ve Mağfiret Eyle Ya Rabbi, Onlarin Rizasini Kazanmayi Nasib Et Ya Rabbi,ya Avf Celle Celaluhu Günahlarimizi Bağişla Tövbe Ve Inanelerimizi Kabul Eyle Ya Rabbi,tövmemizde De Sabit Olmayi Nasib Eyle Ya Rabbi,kapina Geldik,sana El Açtik Boyun Büktük Ya Rabbi Gidecek Başka Kapimiz Yok ,bizleri Hüsrana Uğramişlardan Uzak Kil,gadabindan Uzak Eyle Merhametinle öuammele Eyle Yarabbi,dünya Arzularindan Koru,kalbimizdeki Masivayi Temizlememizde Yardim Eyle Ya Rabbi,

Bizleri Bu Günahkar Kullarini Seni Ve Rasulünü Sevenlerden ,hakkiyla Bilen Anlayanlardan,ipine Simsiki Sarilanlardan, Olmayi Cümlemize Nasib Et Ya Rabbi.
Rizana Ve Rasülüne Vuslat Edenlerden Eyle Bizleri De Ya Rabbi,müslamanlari Kahru Cehennemde Koru Kabir Azabindan Uzak Eyle Ya Rabbi,aramizdaki Sevgi Ve Muhabbeti Daim Eyle Ya Rabbi,kur-an Ve Sünnet Aşki Nasib Et,istikamet üzere Yaşamayi Nasib Eyle Ya Rabbi,dostlarina Dost Eyle Peşlerinde Kitmir Eyle Bizleri De Güzeller Güzeli Rabbim.

Ya Rabbi Ya Rabbi Sen Bizleri Yoktan Var Ettin, Bizlere Sayisiz Nimet Verdin,her Daim Güzellikler Ihsan Ettin,hamd Ve şükürlerimizi Kabul Et Ya Rabbi.sen Hiçbir şeyi Boşa Yaratmadin Her Işinde Sayisiz Rahmet Ve Hikmet Var,seni çokça Zikredenlerden,hamd Edenlerden Tevekkül Ve Müşahade Edenlerden Olmayi Bizlere De Nasib Ve Mühesser Eyle Ya Rabbi.
Takvamizi,ihlas Ve Samimiyetimiziarttir Ya Rabbena.bizlere Sana Yakinlaşmada Kolayliklar Ver Ya Rabbi,bizlere Bu Yolda Vesile Olan Büyüklerimizden Ve Onlarin Bize Emaneti Evlatlarindan Razi Ol Ve Rahmetinle Onlari Kuşat şüphesiz Bu Sana çok Kolay Bir Iştir Ya Rabbi , Dünya Da Ve Ahiretde Onlara Iyilik Ver,makamlarini Arttir, Oanlari Yakinina çek,bizleride Peşlerinden Sana Gelmeyi Nasib Eyle Benim Aziz Ve Celil Rabbim,

Dininden Yüz çevirenlerden Eyleme Ayaklarimizi Hakk Yolunda Sabit Eyle Yalpalayanlardan Eyleme Ya Rabbi,bizleri Sağir,dilsiz Ve Kör Olarak Haşr Eyleme Ya Rabbi,
Ya Rabbi üstadlarimizdan Emaneti Evlatlarindan Ve Hizmet Eden Kardeşlerimizden Razi Ol Ve Yakinina çek Ya Rabbi, Bizleri De Onlardan Bir Bebeğin Annesinden Süt Emdiği Gibi Onlardan Ilim,edeb öğrenmeyi Nasib Ve Mühesser Eyle Ya Rabbi

Dostlarini,anne Ve Babamizi Bizlerden Razi Eyleya Rabbi.dünya Ve Ahiret De Iyilik Ver,cehennem Ve Kabir Azabindan Bizleri Koru Ya Rabbi....
Rasulullah Efendimizi(sav)ashabini Ezvacini Etbahini Ehl-i Beyt-ini Ve Dostlukda Onlarin Peşlerinden Gelenleri Bizden Hoşnut Eyle Himmet Ve Nazarlarini üzerimize Daim Eyle Ya Rabbi...amin Amin Amin Taha Ve Yasin Bi Rametike Ya Erhamerrahimin Ve-l Hamdü Lillahi Rabbil Alemin.....

Rasulallah (sav)efendimizin Pak Ruhu Için Ashabinin Etbahininin Ezvacinin Ehl-i Beyt-inin Ashabi Bedir şühedayi Kerbela Ve Bütün şehitlerimizin Ruhlari Için,müştehid Imamlarimizin Ruhlari Için,sinsileyi Saadat Efenmdilerimizin Ruhlari Için,seyyidlerin Aşiklarin Ruhlari Için, Rizaniçin Hizmetde Bulunan Kardeşlerimizin Ruh Makamlari Ve Kendi Ruhmakamlarimizin Için,tövbelerimizin Kabulu,günahlarimizin Affi Ya Rabbi Senin Rizan Için El Fatiha Selavat........amiiiiiiin.......!!!!!!!

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
ALLAHIM İMANLA KUR'ANLA KARŞINA GELDİK.GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLA.BİZİ KABİR VE CEHENNEM AZBINDAN MUHAFAZA EYLE.BİR GÜZELLİKLE KARŞILAŞINCA ŞÜKREDEN.BİR MUSİBETLE KARŞILAŞINCA SABREDENLERDEN EYLE BİZİ.BİZLERİ HZ.MUHAMMED S.A.V. EFENDİMİZİN GİTTİĞİ YOLDA GİDEN KULLARINDAN EYLE.AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA CEVABINI VEREMEYECEĞİMİZ BOYUN BÜKECEĞİMİZ KÖTÜ AMELLER İŞLEMEKTEN BİZİ MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN KORU.BİZLERİ ALLAH DOSTLARI İLE KARŞILAŞTIR.SANA EN GÜZEL ŞEKİLDE KULLUK ETMEYİ BİZE NASİP ET.BİZ SANA MUHTACIZ BİZİ SENİN KULLARINA MUHTAC BIRAKMA.İMANLA KUR'AN LA YAŞAMAYI BİZE NASİP ET.ARKAMIZDA AMEL DEFTERİMİZİ AÇIK BIRAKACAĞIMIZ GÜZEL ESERLER BIRAKMAYI BİZE NASİP ET.BİZE KALDIRAMIYACAĞIMIZ YÜKLER YÜKLEME.SON NEFESİMİZDE İMANLA KUR'AN LA KELİMEYİ ŞAHADET GETİREREK ÇENE KAPAMAYI BİZE NASİP ET.AMİN EL-FATİHA

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHIM İMANLA KUR'ANLA KARŞINA GELDİK.GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLA.BİZİ KABİR VE CEHENNEM AZBINDAN MUHAFAZA EYLE.BİR GÜZELLİKLE KARŞILAŞINCA ŞÜKREDEN.BİR MUSİBETLE KARŞILAŞINCA SABREDENLERDEN EYLE BİZİ.BİZLERİ HZ.MUHAMMED S.A.V. EFENDİMİZİN GİTTİĞİ YOLDA GİDEN KULLARINDAN EYLE.AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA CEVABINI VEREMEYECEĞİMİZ BOYUN BÜKECEĞİMİZ KÖTÜ AMELLER İŞLEMEKTEN BİZİ MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN KORU.BİZLERİ ALLAH DOSTLARI İLE KARŞILAŞTIR.SANA EN GÜZEL ŞEKİLDE KULLUK ETMEYİ BİZE NASİP ET.BİZ SANA MUHTACIZ BİZİ SENİN KULLARINA MUHTAC BIRAKMA.İMANLA KUR'AN LA YAŞAMAYI BİZE NASİP ET.ARKAMIZDA AMEL DEFTERİMİZİ AÇIK BIRAKACAĞIMIZ GÜZEL ESERLER BIRAKMAYI BİZE NASİP ET.BİZE KALDIRAMIYACAĞIMIZ YÜKLER YÜKLEME.SON NEFESİMİZDE İMANLA KUR'AN LA KELİMEYİ ŞAHADET GETİREREK ÇENE KAPAMAYI BİZE NASİP ET.AMİN EL-FATİHA

AMİNNNNNNN A.E.O:evet

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Allahim Eşimi Alimi Bağişla Onun Mekanini Cennet Eyle...kabir Azabindan Koru...minik Yavrularimiz Gökçemle Yusufumun şefaatini Bize Nasip Eyle...rabbim Bütün Mü'min Erkekleri Ve Bütün Mü'min Kadinlari Bağişla Senin Rizani Kazanmayi Nasip Eyle, Senin Yolunda Hayirli Işler Yapmayi Nasip Eyle...amin...

AMİN ECMAİN KARDEŞİM İNŞALLAH.

ALLAHIM ŞU MÜBAREK GÜNDE BENİ VE BENİM DURUMUMDA OLANLARI İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN TEZ VAKİTTE FERAHA ÇIKAR GÖNLÜMÜN MURADINI VER ALLAHIM YALVARIRIM LÜTFEN GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLA BİZDEN RAZI OL(AMİNN)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt