Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dua ve duanın kabul anları ve günleri (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
duanın önemi

--------------------------------------------------------------------------------

Duânin önemi

Dua, Allah’a yalvararak muradını istemektir. Allahü teâlâ, dua edeni sever, dua etmeyene gazap eder. Dua müminin silahı, dinin temel direklerinden biridir. Yerleri, gökleri aydınlatan nurdur. Dua, gelmiş olan belaları giderir. Gelmemiş olanların da gelmelerine mani olur. Allahü teâlâ, (Bana halis kalb ile dua ediniz! Böyle duaları kabul ederim) buyurdu. Bunun için, dua etmek, namaz, oruç gibi ibadettir. Yine (Bana ibadet yapmak istemeyenleri, zelil ve hakir yapar, Cehenneme atarım) buyuruyor. [Mü'min 60]

Allahü teâlâ, herşeyi sebep ile yaratmakta, nimetlerini sebeplerin arkasından göndermektedir. Zararları, dertleri def için ve faydalı şeyleri vermek için de, dua etmeyi sebep yapmıştır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Dua, ibadetin aslı ve özüdür. Allah katında duadan makbul bir şey yoktur. Dua 70 türlü kazayı önler. Ömrün bereketini artırır.) [Tirmizi]

(Dua eden, üç şeyden hali değildir: Ya günahı affolur veya hemen hayırlı karşılığını görür, Yahut ahirette mükafatını bulur.) [Deylemi]

(Rabbiniz, elbette haya ve kerem sahibidir. Kulları ellerini kaldırıp bir şey istedikleri zaman, onların ellerini boş çevirmekten haya eder.) [Ebu Davud]

(Dua, müminin silahıdır.) [İbni Ebiddünya]

(Allahü teâlâ dua etmeyene gazap eder.) [İbni Mace]

(Dua belayı önler.) [Deylemi]
Allah razı olsun emeğinize sağlık selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
La Havle Vela Kuvvete İlla Bİllah
Manasi Güç Ve Kuvvet Yalniz Ve Yalniz Allahu Tealanindir
Bu Dua 99 Derde Devadir Bu Dertlerin En KÜÇÜĞÜ Kalblerdeki üzüntüdür
Bu Mubarek Duayi Okuyan Kimsede hiçbir üzüntü Keder Ve Elem Diye Bir Dert Kalmaz

Bu Duayi Okuyan Kimsenin üzüntü Ve Kederi kendiliğinden İzale Olur gİder....

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun allah emeginin karşılıgını versın
teşekürler

neslihantuncel

Kayıtlı Kullanıcı
HEPİMİZİN DUAYA İHTİYACI VAR.RABBİM SIKINTILARIMIZI GİDERİR İNŞALLAH.

La Havle Vela Kuvvete İlla Bİllah
Güç Ve Kuvvet Yalniz Ve Yalniz Allahu Tealanindir

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Allah duaları duyar

Allah duaları duyar

Dini bir sohbetten çıkan adam arabasına binmek için yürürken dinlediği bir söz aklına takılmıştı. “Allah(c.c.) duaları duyar ve ona karşılık verir” nasıl sorusu beynini kemiriyordu. soğuk havaya rağmen arabasına binmeden bunu düşünüyordu “nasıl ?”

derken neyse deyip arabaya binecekken dua etmeye karar verdi. ve Allah(c.c) a “ Allahım bana nasıl duaları duyup karşılık verdiğini öğret” diye dua etti. ve ardından arabasına bindi.

arabasıyla evine doğru ilerlerken içinden bir ses ona süt almasını söylüyordu. önce boş ver dedi ama isteği o kadar güçlüydüki süt almaya karar verdi. ve gördüğü bir marketten bir paket süt alıp arabasına koydu. ve yola devam etti.

yoluna devam ederken içinden bir ses bir sokağa dönmesini söyledi. bu ses ona emir veriyordu adeta. bu seside önce önemsemedi. sokağı geçip gitti. ama ardından Allah(c.c.) a ettiği dua aklına geldi ve dönmesi gerektiğini düşündü. geri dönüp sokağa girdi ve bu sokakta yoluna devam etti. yol ilerledikçe güzel binaların yerini barakalar, deme çatma evler almıştı.

ve şimdi aynı ses arabadan inmesini söylüyordu. arabasından indi. çevredeki bütün evlerin ışıkları sönmüştü. herkes uyuyordu anlaşılan. ama içinden gelen ses ona yolun sonundaki küçük eve gidip elindeki sütü vermesini söylüyordu. rezil olmaktan korktuğu için vazgeçecekti ki. bütün cesaretini toplayıp eve doğru ilerledi ve kapıya vurdu. içerden sesler geldi ve bir erkek sesi “kim o” diye sordu. ordan koşarak kaçmak istedi ama kapı açılmıştı bile. karşısında fakir görünüşlü bir adam vardı. adama elindeki sütü uzattı .adam sütü alıp içeri koştu gittiği odada ağlayan bir bebek sesi geliyordu. ardından odadan bir kadın çıkıp mutfağa doğru koştu. ve adam kapıya gelerek adamla konuşmaya başladı.

adam konuşurken gözlerinden sicim gibi yaşlar boşalıyordu. “iki ay önce şehre taşındık ama bir iş bulamadım. bu güne kadar tanıdıkların yardımlarıyla geldik. ama bu gün bebeğimize süt alamadık. Allaha dua ediyordum . Allah ın bebeğimize süt gönder diye” adam konuşurken içerden kadının sesi geldi. kadın bilmediği bir dilde konuşuyordu. adam tercüme etti . “Allah’a dua ediyordum Allah ım meleklerinle bebeğime süt gönder diye, siz bir melekmisiniz ?”

sütü getiren adam cebindeki bütün parayı çıkarıp ısrarla adamın eline tutuşturdu. ve ona iş konusundada yardımcı olacağına söz verdi. adam oradan ayrılırken bu defa onun gözlerinden yaşlar boşalıyordu. ( duası kabul olmuştu artık biliyordu…)

gul kokusu

Kayıtlı Kullanıcı
süper bir hikaye. çok etkilendim. emeğinize sağlık kardeşim. hayırla kalın..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok etkileyiciydi.rabbim herşeyi bilen ve görendir.şükürler olsun ona.

FEYZAADALI

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun Aleyküm Ne Duygusal Bir Hikaye. Rabbim Asla Içimizdeki Merhameti öldürmesin.a.e.o.

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel
Allah razı olsun paylaşım için

gizemmsevgi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c) Razi Olsunn Cok Güzell çok Etkilendim...

kayrahan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c.) Razi olsun. gercekten cok etkileyici

Ayse81

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun kardesim. Gercekten cok güzel ve etkiliyici bir hikaye.Selametle

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm
çok etkilendim.Allah razı olsun kardeşim. Emeğine yüreğine sağlık.A.e.o

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

selamun aleykum

Eline emegine saglik kardesim cok guzel kissa idi mevla cumlemizi uyandirsin gafletten.
saygilar selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt