Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DERDİMİ SEVİYORUM (2 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DERDİMİ SEVİYORUM

elbette kardeşim insanlar maddi anlamda bazı şeyleri elde ettikleri zaman ne oluyorsa manevi değerlerini bir kenera itiyorlar dediğiniz gibi bir tlf açıp yanında olduğunu dua ettiğini bildirmek çokmu zor yaa maddi bile olsa beş on kişi bir araya toplanıp o insnaın sıkıntısını giderse olmazmı şimdi görüyorum her sene hacca giden umreye giden insnalar var bunların yanında ne sıkıntılar yaşayan fakirlik yoksulluk yaşayan evlenemeyen yetimler dullar var bir defa farziyet gitmişse madem elinde imkan var allah için bir insana yardım etsen bir borçluyu borcundan kurtarsan biryetimi sevindirsen daha çok sevab aslında ama bunu düşünen hiççç yokk düşünüüyorumda biz hanımlar eğendiğimiz bir kıyafet için yada herhangi bir eşya için para buluyoruz buluşturuyoruz onu elde ediyoruz ama bir kardeşimiz bir yakınımızın bir ihtiyacı olduğu zaman yok demeyi biliyoruz bunlar insnalık gereği olması gereken şeylerdir aslında ne demeli bilemiyorum nasıl düzeltmeliii

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

BUNUN ALTINDA YATAN SIR HERHALDE VERMEYI BILMEMEK
COGUMUZU CAMIDEN CIKARKEN YAPILAN BIKAC KUSLUK YARDIM RAHATLATIYOR YADA KAPIYA GELEN DILENCIYE VERILEN BOZUKLUKLAR
COK VEREN SAHABELERI OKUYUP ETKILENIYOR AMA ANLAMIYORUZ
ALLAH HAZRETI OMERDEN RAZI OLSUN EN AZINDAN FITRENIN SINIRINI BELLI ETMIS DIYANET SUAN BILE ONUN BUGDAY HESABINI YAPARAK FITRE TESBITINDE BULUNUYUR
VE NE YAZIKKI HERKES HALA EN AZ KACLIRA VEREBILIRIM DIYE SORUYOR

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tuanacanta yazdı:
BUNUN ALTINDA YATAN SIR HERHALDE VERMEYI BILMEMEK
COGUMUZU CAMIDEN CIKARKEN YAPILAN BIKAC KUSLUK YARDIM RAHATLATIYOR YADA KAPIYA GELEN DILENCIYE VERILEN BOZUKLUKLAR
COK VEREN SAHABELERI OKUYUP ETKILENIYOR AMA ANLAMIYORUZ
ALLAH HAZRETI OMERDEN RAZI OLSUN EN AZINDAN FITRENIN SINIRINI BELLI ETMIS DIYANET SUAN BILE ONUN BUGDAY HESABINI YAPARAK FITRE TESBITINDE BULUNUYUR
VE NE YAZIKKI HERKES HALA EN AZ KACLIRA VEREBILIRIM DIYE SORUYOR
evet katılıyorum size biz müslüman olarak paylaşmasını bilmiyoruz komşu açken tok yatan bizden değildir denildiği halde bizler bunu yapmaktan acizizz rabbim yardım etsin

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

BIRSEYLER YAPILABILIR EN BASITI VE KOLAYI
MUTLAKA CEVREMIZDE OGRENCI ARKADASLAR VARDIR ONLARI KALDIGI EVDEN YURTTAN VS SORUSTURUP BELLI GUNLERDE BELLLI ADETLERDE EVLERIMIZDE IFTAR ETTIREBILIRIZ
DENE MEYEN VARSA BI DENESIN HERGUN CAGIRMAK ISTEYECEK

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

muhakkak çok güzeldir yapmak gerekli aslında çok sağolun bu güzel düşünceler için

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. bende derdimi seviyorum çünkü bana dua ettiriyor sen yardım et allahım dedirtiyor onun adını zikretmeme sebep oluyor rabbim bütün günahlarımız bedelini bu dünyada ödememizi sağlasın inşallah a.e.o.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
s.a. bende derdimi seviyorum çünkü bana dua ettiriyor sen yardım et allahım dedirtiyor onun adını zikretmeme sebep oluyor rabbim bütün günahlarımız bedelini bu dünyada ödememizi sağlasın inşallah a.e.o.

AMİN FİDAN ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ.EVET AMA BİZ ÇOGUNLUKLA DARA DÜŞTÜGÜMÜZDE ALLAHA SIGINIYORUZ.NEDEN MUTLU OLDUGUNUZDA ALLAHA ŞÜKÜR ETMİYORUZ.

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
tuanacanta yazdı:
SA
ALLAHU TEALA SABIR VE NAMAZ ILE BENDEN YARDIM DILEYIN DIYOR
YARDIMI ENGELLENEMIYECEK TEK GUC OLAN ALLAH BIZE KENDISINDEN NASIL YARDIM DILEMEMIZ GERKTIGINIDE OGRETIYOR ONA HAMDU SENALAR OLSUN
INSALLLAH OGRETIGI BU YOLU ENGUZEL KULLLANANLARDAN KILSIN BIZI.
BIRDE BISEY HATIRLATMAK ISTIYORUM.ALLAH HIDAYET VERSIN VE ALLAH ISLAH ETSIN CUMLELERI BUNLAR CIDI FARKI OLAN CUMLELER
COLUGU COCUGU YAKINIMIZ OLAN BU AKRABALARA ALLAHTAN ISLAH DEGILDE HIDAYET ISTESEK.
BILIYORZUNUZ ALLAHIN ISLAHI HIDAYETINDEN COK FARKLI
AEO
değerli kardeşim çok tşk güzel tavsiyeler için ama acizane bildiğime göre hidatey duası inancı olamayanlar için yapılır ıslah ise hidayeti olupta şaşırmış kimseler için yapılır işte bu sebeble genelde rabbim ıslah etsin denilir yanlış biliyorsam düzeltin lütfen selam ve dua ile

Allah bu forma yorumlarını yazan ve bunda amacı din kardeşinin sıkıntısını azda olsa paylaşmak olan sizlerden hepinizden razı olsun...bende sizin yazmış oduğunuz konuda yani dua ederken kavramlara dfikkat eden biriyim inşallah başarılda oluyorumdur.. Ancak bahsettiğim olay çoook derin akrabam olmalarından ziyade insan olmalarına binayen bahsettiğim kişilere yalvarır nitelikte uyardım yaptıklarının yanlış olduğunu söledim ancak imanlı olupta şaşıran kimsedn korkulurmuş gerçekten resemn gözleri körelmiş aşta dua ederken korkardım çocuklarına bi zarar gelir keza kendilerine bile gelse ufacık bi zarar en az onlar kadar benim canım yanar derdim ancak onlar benim canımı çook yaktılar ve Allah ıslah etsin demekten başka çare bırakmadılar ve şuanda diliyorum eğer yola gelemleri için büyük bi ders gerekiyosa Allah bunu en iyi tartandır..Ona havale ediyorum ve şuan için asla hakkımı helal etmiyorum ...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
ne güzel canım kardeşim düşüncen için seni tebrik ediyorum rabbimm mükafatını yazsın inş senin gibi değerli bir komşum arkadaşım olacak ne mutlu bana dua ile

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

GERÇEK DOST OLMAK O KADAR ZORLAŞTI Kİ ALLAH RAZI OLSUNB)

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Gerçekten ne güzel insanları tanıma fırsatı doğuyor baksanıza. Rabbden gelen ne güzel buyur ediliyor. İnsanın ufku ne güzel aydınlanıyor. Gerçekten çok güzel ifadelere rastlıyorum bazen neden bende böyle yapamıyorum diye kendime kızıyorum ama yine de Rabbimden islah diliyorum. Rabbim dertlerimizi bizlere yaşatanları ve bizi ıslah etsin.
Rabbim hepimizi derdini seven kullarından eylesin İnşallah. Bir kardeşim yukarıda yazmış ben derdimi seviyorum çünkü derdim bana Rabbimi hatırlatıyor. Bu ne güzel bir anlayış. Rabbim bu anlayışta olan insanların sayısını arttırsın inşallah.
Selam ve dua ile.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
fidan yazdı:

AMİN FİDAN ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ.EVET AMA BİZ ÇOGUNLUKLA DARA DÜŞTÜGÜMÜZDE ALLAHA SIGINIYORUZ.NEDEN MUTLU OLDUGUNUZDA ALLAHA ŞÜKÜR ETMİYORUZ.

evet fatoşcum iyi olduğumuzdada allaha şükrediyoruz canım düşün dertlerden kurtulunca sana şükürler olsun ya rabbim demiyormuyuz yada çok mutlu oldumuğumuzda sana şükürler olsun allahım demiyormuyuz rabbim nankör etmesin bizi kendine karşı inşallah a.e.o.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
fidan yazdı:
ne güzel canım kardeşim düşüncen için seni tebrik ediyorum rabbimm mükafatını yazsın inş senin gibi değerli bir komşum arkadaşım olacak ne mutlu bana dua ile

ablacım asıl bana ne mutlu senin gibi bir komşum olacak allahın izniyle. seni seviyorum ablacımB) a.e.o.

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

S.A Çok güzel bir konu secmişsin Zerda abla yine Allah (C.C) razı olsun. Benim derdim bir arkadaşıma yardım etmek. Şu an çok sıkıntıda ve bunalıma girdi. Hayatın boş oldugunu amacının boş oldugunu söylüyor, dini vazifelerini yerine getiren biri de değil pek ama inanıyor. Du a etmesini söylüyorum, ama öyle sıkıntıdaki bunu dinleyecek hali yok, mekan değişikliğinden sonra böyle oldu. Kendini resmen odaya kapattı işe gidip eve geliyor.Ve ben ne yapacağımı bilemiyorum daha cok yaklaşmalı mıyım, kendi haline mi bırakmalıyım? bir hafta ayrı kaldım daha kötü oldum, yaklaşmaya çalışıyorum yaklaştırmıyor ve onun için cok üzülüyorum. Gencecik bir insan. Dua eder misiniz onun için ve benim için. Allah (C.C) razı olsun.

efsane3333

Kayıtlı Kullanıcı

din kardeşlerim şu mübarek günleri elimizden geldiği kadarıyla değerlendirmeye çalışalım çünkü ne ekersek onu biçeçeğiz allahın azabı çok büyüktür yüce allahın rahmeti ve merhameti üzerimize olsun amin.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

yesilbeyaz yazdı:
S.A Çok güzel bir konu secmişsin Zerda abla yine Allah (C.C) razı olsun. Benim derdim bir arkadaşıma yardım etmek. Şu an çok sıkıntıda ve bunalıma girdi. Hayatın boş oldugunu amacının boş oldugunu söylüyor, dini vazifelerini yerine getiren biri de değil pek ama inanıyor. Du a etmesini söylüyorum, ama öyle sıkıntıdaki bunu dinleyecek hali yok, mekan değişikliğinden sonra böyle oldu. Kendini resmen odaya kapattı işe gidip eve geliyor.Ve ben ne yapacağımı bilemiyorum daha cok yaklaşmalı mıyım, kendi haline mi bırakmalıyım? bir hafta ayrı kaldım daha kötü oldum, yaklaşmaya çalışıyorum yaklaştırmıyor ve onun için cok üzülüyorum. Gencecik bir insan. Dua eder misiniz onun için ve benim için. Allah (C.C) razı olsun.
a s değerli kardeşim rabbim cümlemizden razı olsun senin arkadaşına yapabilceğin onu yalnız bırakmamandır onu devamlı ara gitmek imkanın varsa git toplum içerisine çıkarmaya bak beraberce birşeyler yapın hayatı paylaşım bende acizane olarak dua edeceğim inş abbim yardımcısı olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

efsane3333 yazdı:
din kardeşlerim şu mübarek günleri elimizden geldiği kadarıyla değerlendirmeye çalışalım çünkü ne ekersek onu biçeçeğiz allahın azabı çok büyüktür yüce allahın rahmeti ve merhameti üzerimize olsun amin.
çok tşk kardeşim bu güzel uyarı için inş elimizden geleni yapalım dualarınızı eksik etmeyin

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
fidan yazdı:

evet fatoşcum iyi olduğumuzdada allaha şükrediyoruz canım düşün dertlerden kurtulunca sana şükürler olsun ya rabbim demiyormuyuz yada çok mutlu oldumuğumuzda sana şükürler olsun allahım demiyormuyuz rabbim nankör etmesin bizi kendine karşı inşallah a.e.o.

EVET GENELDE DARA DÜŞTÜGÜMÜZDE ALLAHA SIGINIYORUZ.BEN SIKINLTILI OLDUGUMDA TAMAM RABBİME YÖNELİYİYORUM,AMA SEVİNDİGİMDE RABBİME DUA EDİPTE BANA İSTEDİGİMİ EVRDİGİNDE %5 HAMD EDİYORUM.AFFET ALLAHIM SANA YETERİNCE YÖNELEMİYORUM, ŞU MÜBAREK BAYRAM GÜNÜ HÜRMETİNE, RAMAZANI ŞERİF HÜRMETİNE, SEVGİLİM DEDİGİN PEYGABERİMİZ ÖNDERİMİZ HÜRMETİNE ŞU MÜBAREK CUMA BAYRANINDA CAMİLERDE EVLERDE SANA EL AÇIP DUA EDEN MÜSLÜMAN KULLARININ HÜRMETİNE, EN SEVDİGİN KULUNUN HÜRMETİNE AFFET ALLAHIM. YALVARIYORUM RABBİM AFFET.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

amin fatoşcum amin rabbim her daim hatırlayanlardan etsin bizleri inşallah a.e.o.

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

AMİNNNN AMİNNN KARDEŞİM DUALARINAKALPTEN KATILIYORUM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt