Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DERDİMİ SEVİYORUM (3 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DERDİMİ SEVİYORUM

inş değerli kardeşim dualarımız tüm din kardeşlerimizle olduğu gibi seninledirde rabbim maddi manevi sıkıntılarını gidersin dua ile

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

Allah hepinizden razı olsun inş. sizlerin duaları Rabbimin sığınağı olmasa ben ne yapardım bilmiyorum

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

SA
İNSALLAH ALLAH BABANIZA RAHİMİYETİYLE MUAMELEDE BULUNUR.SUAN ONUN ICIN YAPLABILECEK ENGUZELSEY ALLAHIN AYETLERIYLE RUHUNU BULUSTURMAK.
KARDESIM SIZIN ANNENIZ İCİNDE ALLAHTAN DILERIMKI SAFI ISMIYLE MUAMELEDE BULUNSUN.HASTALIGI OLGUNLASMIS MEYVENIN DOKULMESI GIBI GUNAH LARINI DOKSUN INSALLAH.DUAYA EN UYGUN HALLERDEN OLAN BU HALINDEN INSALLAH KAZANCLI CIKAR
ALLAHA EMANET OLUN

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Feyza kardeşim inşallah sıkıntıların yaşamını etkilemez ve her sıkıntının mutlaka bir çartesi vardır.
Rabbim devanızı da vermiştir bence üzülmeyin.
Dua ile.

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun bu formu sıkıntılarımla meşkul etmek istemem ama kısacası derdim babamdan değil 4 yıl oldu kaybedeli ancak Allahtan geldiği bilinciyle hareket etmeye çalıştık en çok isyan noktasına getiren insanların babamın yokluğunu fırsat bilip meydanı boş bulmaları asıl beni sahiplnecek insanların sebepsiz yre kendsi takıntıları yüzünden benim üzerime gelemri...Derdim bundan ve dilerim Allah onları ıslah eder...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

feyza85252 yazdı:
Allah razı olsun bu formu sıkıntılarımla meşkul etmek istemem ama kısacası derdim babamdan değil 4 yıl oldu kaybedeli ancak Allahtan geldiği bilinciyle hareket etmeye çalıştık en çok isyan noktasına getiren insanların babamın yokluğunu fırsat bilip meydanı boş bulmaları asıl beni sahiplnecek insanların sebepsiz yre kendsi takıntıları yüzünden benim üzerime gelemri...Derdim bundan ve dilerim Allah onları ıslah eder...
kardeşim eğer günlerce senin sorunun üzerine konuşmak zorunda olsak bile çekinme lütfen rahatsızlık duyma biz kardeşsek elbette birbirimizle ilgileneceğiz rabbim babana rahmet eylesin cennetine koymuştur inş dua ediyoruz baban için diğer sıkıntılarına gelince değerli kardeşim şunu bil birileri haksızlık yapıyorsa ancak bu dünyada yapar ahrette zarara uğrayan kendisi olur kimse kimsyee bir şey yapamaz kişi ne yaparsa kendine sen sabırlı ol rabbine rıza göster muhakkak rabbim sana yardım edecektir ne sıkıntın olursa paylaşabilirsin dua ile kardeşim rabbim yar ve yardımcın olsun

god one

Kayıtlı Kullanıcı

feyza85252 yazdı:
feyza kardeşim bende babamla ilgili sıkıntımı yukarda belirtmiştim babam vaafat edeli 15 sene oldu ve ben onu hiç tanımadım...bir çok sıkıntılar yaşadık...inanırmısın kardeşim baba tarafımdan bir tek amcamı 2 sene önce tanıdım...artık gerisini sen düşün....onun için ALLAH'TAN güç iste sabır iste ve hayata her defasında daha sıkı tutun.çünkü bir gün görüyorsunki seni ezmeye çalışanlar başlarına çıkarmaya çalışıorlar.Allah onları görüyor kardeşim.allah yardımcın olsun.

zumretezulal

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.zerda kardeşim inş.dertlerimizi sevenlerden oluruz yaşadığımız sürece,(LÜTFUNDA HOŞ KAHRINDA HOŞ)deyip sevmek zorundayızda.RABBİM BÜTÜN SIKINTILI OLAN KARDEŞLERİMİZİN YARDIMCISI OLSUN...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

god one yazdı:
feyza85252 yazdı:
feyza kardeşim bende babamla ilgili sıkıntımı yukarda belirtmiştim babam vaafat edeli 15 sene oldu ve ben onu hiç tanımadım...bir çok sıkıntılar yaşadık...inanırmısın kardeşim baba tarafımdan bir tek amcamı 2 sene önce tanıdım...artık gerisini sen düşün....onun için ALLAH'TAN güç iste sabır iste ve hayata her defasında daha sıkı tutun.çünkü bir gün görüyorsunki seni ezmeye çalışanlar başlarına çıkarmaya çalışıorlar.Allah onları görüyor kardeşim.allah yardımcın olsun.
elbette yaşadıklarınız çok zor belkide tüm teselli sözcükleri yaşadığınızı gidermeye yetmez herşey rabbimden se rıza göstermeli ondan gelene başım gözüm üstüne demeliyizki rabbim bize yardım etsin bu dünya fani ve geçici elbet hesabın görüleceği bir yer var bu teselliyle yaşayalım babanızın geri gelmesi imkansız ama sizin onun yanıda gitmenizin günleri sayılı bu sevinçle yaşayıp cennet ve rızai ilahiyi kazanıp hep beraber olmanın hevesiyle hayata dahada bağlanmalıyız kısaca derdim seni seviyorum demeliyiz DERDİMİ SEVİYORUM

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ABLAM BENİM GÜZEL FİKİR.HAYATIMI ANLATSAM ROMAN OLUR DİYİM BENDE:) İKİ GÜNDÜR SİTEYE GİREMİYORUM TAM SİTEYE GİRDİM MÜDÜR GELDİ:) AMA YAZICAM SONRA İNŞ.FİKRİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM ABLAM SENİ

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
ABLAM BENİM GÜZEL FİKİR.HAYATIMI ANLATSAM ROMAN OLUR DİYİM BENDE:) İKİ GÜNDÜR SİTEYE GİREMİYORUM TAM SİTEYE GİRDİM MÜDÜR GELDİ:) AMA YAZICAM SONRA İNŞ.FİKRİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM ABLAM SENİ
tşk ederim bu iltifatı duymak hoşuma gitti bak rabbim razı olsun kardeşim sen paylaş biz dinleriz paylaşırız yorumlarız olurmu güzel kardeşim bekliyorum dua ile

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

SA
ALLAHU TEALA SABIR VE NAMAZ ILE BENDEN YARDIM DILEYIN DIYOR
YARDIMI ENGELLENEMIYECEK TEK GUC OLAN ALLAH BIZE KENDISINDEN NASIL YARDIM DILEMEMIZ GERKTIGINIDE OGRETIYOR ONA HAMDU SENALAR OLSUN
INSALLLAH OGRETIGI BU YOLU ENGUZEL KULLLANANLARDAN KILSIN BIZI.
BIRDE BISEY HATIRLATMAK ISTIYORUM.ALLAH HIDAYET VERSIN VE ALLAH ISLAH ETSIN CUMLELERI BUNLAR CIDI FARKI OLAN CUMLELER
COLUGU COCUGU YAKINIMIZ OLAN BU AKRABALARA ALLAHTAN ISLAH DEGILDE HIDAYET ISTESEK.
BILIYORZUNUZ ALLAHIN ISLAHI HIDAYETINDEN COK FARKLI
AEO

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tuanacanta yazdı:
SA
ALLAHU TEALA SABIR VE NAMAZ ILE BENDEN YARDIM DILEYIN DIYOR
YARDIMI ENGELLENEMIYECEK TEK GUC OLAN ALLAH BIZE KENDISINDEN NASIL YARDIM DILEMEMIZ GERKTIGINIDE OGRETIYOR ONA HAMDU SENALAR OLSUN
INSALLLAH OGRETIGI BU YOLU ENGUZEL KULLLANANLARDAN KILSIN BIZI.
BIRDE BISEY HATIRLATMAK ISTIYORUM.ALLAH HIDAYET VERSIN VE ALLAH ISLAH ETSIN CUMLELERI BUNLAR CIDI FARKI OLAN CUMLELER
COLUGU COCUGU YAKINIMIZ OLAN BU AKRABALARA ALLAHTAN ISLAH DEGILDE HIDAYET ISTESEK.
BILIYORZUNUZ ALLAHIN ISLAHI HIDAYETINDEN COK FARKLI
AEO
değerli kardeşim çok tşk güzel tavsiyeler için ama acizane bildiğime göre hidatey duası inancı olamayanlar için yapılır ıslah ise hidayeti olupta şaşırmış kimseler için yapılır işte bu sebeble genelde rabbim ıslah etsin denilir yanlış biliyorsam düzeltin lütfen selam ve dua ile

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

konuyu yeni okudum konu cok guzel yapılan yorumlar fikirler guzel derdsiz olmuyor derdi veren dermanıda veriyor yeterki bizler sabır edelim.her şey Allahtandır..

Allah razı olsun...B)

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

AS
IKISIDE HERKESE YAPILABILIR
SONUCTA DOGRU YOLU BULMALARI HEDEFLENIR
YANILZ HIDAYETTE ALLLAHU TEALA KULUNA DAHA HALİM ISMIYLE MUAMELEDE BULUNUR DAHA KORUYUCU VE DAHA YUMUSAK
ISLAHTA ISE SERTLIK VE ZORLAMA MANASI VARDI.BAZENDE SADECE BELA YONUNU BERTARAF ETME VARDIR VE GENELDEDE BASKA BELAYLA OLURBU IS
BUNDANDA CEVRESINDEKILERDE ZARAR GOREBILIR YADA ONUN HALI COK ACI OLABILIR.BEN BOYLE BILIYORUM EGER IKNA EDICI GELMEZSE YARIN KAYNAKTAN YAZAYIM İNS

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
konuyu yeni okudum konu cok guzel yapılan yorumlar fikirler guzel derdsiz olmuyor derdi veren dermanıda veriyor yeterki bizler sabır edelim.her şey Allahtandır..

Allah razı olsun...B)
amenna veys kardeşim elbette dertsiz olmuyor bize düşen insanların iyi günlerinde yanında olduğumuz gibi zor anlarındada yanlarında olabilmek varlığımızı dostluğumuzu hissettirebilmek maddi anlamda hiç bir şey yapamıyorsakta manevi anlamda en büyük yardımı yapabilirz dua ederek dertsiz olmuyor hayatın bir cilvesidir hangi insan derin bir ohhh çektiği zaman kalbi sızlamaz muhakkkak bunu bende hissediyorum ama herşeye rağmen DERDİMİ SEVİYORUM RABBİME ŞÜKÜR EDİP HAYATIMA DEVAM EDİYORUM rabbim kardeşlikten ayırmasın

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

SA
KARDESLER BEN CANTACIYIM
DUKYANIMA TOPTAN VE PERAKENDE MUSTERILERIM VE MISAFIRLERIM GELIYOR
PEK COK ZAMAN TAKIP EDEMIYORUM
BAZIN CEVAP SAYFASI ACI K SAATLERCE YAZAMADIGIM DA OLUYOR ONLAR VARKEN BASKA SEYLE ILGILENMEM HOS KACMIYOR
YANI ONLİNE GOZUKSEMDE BURDA OLMUYOR TAKIP EDEMIYORUM
COGU ZAMAN AYNI FORUMA DONEMIYORUM
HIZLI CEVAP YAZAMASSAM KUSURA BAKMAYIN

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

tabi ki iyi günde kötü günde yanyana olmalıyız ama bunu yapan parmak sayısını gecmez genelde herkez iyi gün dostu kara gnde nereye uzaklasalım bizi görmesin diye bakar durur.Ama dediğin gibi derdi veren rabbim dir şifasını da verir rabbimizi seviyoruz çünkü derd ondandır ve ondan oldugu ıcınde derdimizi sevmeliyiz

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

çok doğru kardeşim biz inancımızın gereği zorda olana yardım edelimde zor gününnde yanında olalımda olmayanda olursa vebal onundur

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

ya aklıma sımdı ne geldı neden vebal altında kalınıyor bıle bıle tamam maddı anlamda ınsan ınsanın yanında olamıyor ama bı telefon acıp veya yanına gıdıp halını hatrını sorması yanı manevı sekılde yardımcı olması kım bılır o ınsana ne kadar huzur verecektır ama işte ????????

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt