Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Değerli kardeşimiz "elifimbenim" Hakk'ın Rahmetine Kavuşmuştur. !!!!! HATİM ve DUA (2 Kullanıcı)

berat05

Yönetici
Rabbim sabırlar ihsan etsin inşallah namerve kardeşim...Zor zamanlardasınız..
mesajı okuyunca çok etkilendim.Burda kaç kişi birbirini görmeden dualarla yıllardır buluşuyor...görmeden seviyor tanıyor....ayrı bir kardeşlik duygusu bu....

İnşallah hepbirlikte bu zor zamanları dualarla atlatacağız...RABBİMİN İZNİ İLE İNŞALLAH

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün CUMA ! Bugün RAHMET ! Bugün BEREKET ! Bugün SEFAAT ! Bugün Günlerin EFENDISI !... Bugün Günlerden "" CUMA "" CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN...! ALLAHIN (c.c) RAHMETI BEREKETI SELAMI ÜZERINIZE OLSUN...!

Selamun Aleyküm Kardeşlerim.Canım birtanem ablam Elifimbenim,beni buraya üye yapmak istediğinde nerden bilebilirdiki,siz çook degerli kardeşlerimize kendisinin vefat haberinin benim verecegimi.Bu benim için o kadar zor bir şeydiki.Ama burdaki siz kardeşlerimizin bizi yalnız bırakmıyacagını zaten ablam biliyordu.Sizleri ve islamiyet gen.tr üyelerini inanın ailesi gibi görüyordu.Acım çok büyük inanın ilk haberi nasıl ve nereye yazdıgımı bile bilemiyorum şu an.Allah razı olsun Brat5 kardeşimden hemen ilgilenmiş konuyla.inanın ignelerle ayakda duruyorum hala ve o canımdı benim diger yarımdı.5 ay bende kaldı ve bebegim gibiydi.onsuzluk çok zor ve çokdaha zorlaşıcak biliyorum.O bu dünyada zaten bir melekti.Eminim şimdi ahirettede melek.Rabbim hepinizden razı olsun.dualarınızla hatimlerinizle yasinlerle okudugunuz bütün duaları Rabbim kabul etsin.Allah cc sizlere böyle acılar göstermesin inşaAllah.Sizlere o kadar çok şey yazmak istiyorumki aslında ama,DİL SUSTU,YÜREK SUSTU.İnanması çok zor ve ben hala inanmıyorum.şimdi buraya bunları yazarken bile sanıyorum ki biraz sonra ablam bu yazdıgımı okuyacak ve hemen buraya cevap yazacak.konuyla ilgilenen kardeşim Allah cc sendende razı olsun.Malum hala gelen giden ççok oluyor o yüzden giremiyorum fazla ne olur ilgilenmiyormuş gibi görünmek istemiyorum.Ablam için bu kadar güzel düşünceleriniz ve yazılarınız beni hem çok onurlandırıyor hemde içimi çokk yakıyor,kavuruyor.Cümlenizden Rabbim tekrar razı olsun.Diliyorum güzel mevlamdan banada Sabır,dayanma gücü versin.İnşaAllah verir.

Acimiz cok taze ne desek bos ne soylesek anlamsiz Allah sabrinizi artirsin yureginizi ferahlatsin baska acilar gostermesin ablamiza kabir azabi cektirmesin cehennemin narindan korusun selametle.dua ile...

mir_erhan

Moderator
Görmeden SEVEBİLMEK...
İki Cihan Güneşinin O kurban olduğum dilinden dökülmüştü bu sözler ilk önce..
'' Beni Görmeden seven Kardeşlerim.....'' diye başlan sözcükleri...

Efendim Biz Senden öğrendik.. ve senden kalma işledi bu benliğimize...
Biz burda tüm kardeşlerimizi görmeden sevdik...
SEVGİLİ KARDEŞİMİZ ELİFİMBENİM adıyla bizlere bir çok hayırlarda vesile olan
ve adını dahi bilmediğimiz.. Gerçek bir edeble sesini bile duymadığımız ama Ruhunu ve varlığını çok iyi hissettiğimiz kardeşimizide görmeden sevmiştik..
Şimdi acı bir kayıpla aramızdan uğrlayıp senin yanına gönderdik...
İnşallah Sancağına doğru gelmiştir...
İnşallah Rabbimiz senin getirdiğine Şeksiz Şüphesi inandığı için
Senin '' beni görmeden seven kardeşlerim'' dediklerinden biri olmakla şereflenmiştir..
....
Hayatımın yanlışlarından dönmeme vesile olan bu güzel ailenin herbir ferdi gibi oda çırpındı güzel şeylere vesle olmak için...
Duasını çok aldık.. inşallah kendisi için RABBİMİZE ettiğimiz dualar okuduğumuz Hatimler kardeşimizin ruhuna ulaşmıştır...

Rabbimiz sizlerede sabırlar versin sevgili kardeşimiz... Siz hiç üzülmeyin Hepimizin ablasıydı..
Acı hepimizin. Ama Takdir Mevlamızın..
Allah c.c. rahmet eylesin amin....

Selam ve dua ile

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Rasullullah Efendimiz(sav) şöyle buyuruyor:''Herhangi bir kimse ölüp ruhu bedenini terkedince şöyle bir ses gelir:'Sen mi dünyayı bıraktın,yoksa dünya mı seni? Sen mi dünyayı bıraktın, yoksa dünya mı seni? Sen mi dünyayı topladın,yoksa dünya mı seni toparladı? Senmi dünyayı öldürdün,yoksa dünya mı seni? Yıkanmak üzere teneşire konulduğu zaman 3 defa üstüste şöyle bir ses gelir: 'Kuvvetli bir bedenin vardı.Onu bu derece zayıf düşüren nedir?Çok tatlı bir dilin vardı.Güzel güzel konuşuyordun.Şimdi seni kim susturdu? Kaç tane çok sevdiğin dünya dostların vardı. Hani, şimdi onlar neredeler; seni niçin böyle yanlız bıraktılar? Kefene sarıldığı zaman şöyle bir ses gelir: Harçlıksız, azıksız uzun yola çıkılır mı?Geri dönülmeyecek çok uzun bir yula çıkıldığını bilmiyormusun? Yılan çıyanla dolu kabir evini cennet bahçesine çevirdin mi? Tabut içine yerleştirilince şöyle bir ses gelir :Ey ahiret yolcusu! Eğer Allah'ın rızasını kazandın da bu yola çıktıysan müjdeler olsun sana! Yok eğer O'nun öfkesini kazandın da öyle bu yola çıktıysan yazıklar olsun sana! Tabut kabrin kenarına konulduğunda bir ses gelir: Ey insanoğlu! Dünyadayken şimdi yerleşeceğin bu kabir evin için ne hazırlık yaptın mı? Bu karanlık yer için ışık getirdin mi?Yataklar beğenmeyen sen, bu çıplak halinle burada nasıl yatacaksın? Kabre yerleştirilince yine bir ses gelir:Ey insanoğlu! Üzerimde bülbüller gibi konuşuyordun.Şimdi karnımda susuyorsun! Defin işi bitip halk kabristanı terkederek ayrıldık tan sonra Yüce Allah'tan bir nida gelir:Ey benim kulum! Yanlız kaldın. Seni bu karanlık yerde eşin dostun terkedip gittiler. Halbuki bunlar senin yakınların ve dostlarındılar. Bu duruma gelmemen için hiçbirisinin faydası olmadı.Sen ise benim emirlerime hep karşı geliyordun.Yapılan öğütleri dinlemiyordun.Şimdi gerçeklerle yüzyüzesin. Seni bu karanlık yerde yanlız başına bırakmak benim şanıma yakışmaz. İzzet'im ve Celal'im hakkı için ben de sana şefkatle,rahmetle muamelede bulunacağım, Şimdi sana bir ana-babanın evladına olan şefkat ve merhametinden daha fazla şefkat ve merhamet göstereceğim Seni memnun kılacağım! deyip kabri cennet bahçelerinden bir bahçe haline dönüştürür ve içirisini kıyamete kadar kendisine arkadaşlık edecek huriler ve gılmanlarla doldurur. Kıyamete kadar birlikte cennet nimetlerinden faydalanırlar. Ey insanoğlu! Seni karşılıksız yoktan yaratan Yüce Allah'ının büyüklüğüne,şefkat ve merhametine bak O ne büyük Sultanlar Sultanı'dır ki,böyle günahkarkulların suçunu bağışlar ve o ne derece merhametli bir Allah'tır ki, her gün binlerce defa kullarının ayıplarını görüp örter.Kimsenin ayıbını yüzüne vurmaz.Öyleyse O,şanına yakışanı yapmaktatır.Bize düşen de kula yakışan şeyleri yapmaktır. Kulluk mevkii,hizmet mevkiidir.Yüce Allah'a hizmet.Yaratan'ın hatırı için yarattıklarına hizmet.Allahım! Son nefesimizi kulluk hizmatinde solumayı nasip ve müyesser eyle!

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Bugun cuma bugun gunahlarinin affi icin dua edelim nebahat ablamiza.selametle.dua ile..

ANIL91

Kayıtlı Kullanıcı
Canım Ablam elifim benim için 1 yasin okuyorum Rabbim kabul etsin.....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Rabbim C.C. Kevser Suyundan daima içir...Mükafatlarla donat... inşallah...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Bu mubarek cuma gunu bu ablamizida ekleyelim dualarimiza.l

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam ve rahmetullah Berat ablam..
Başlığı görünce çok tuhaf oldum, kalbim daha hızlı attı, elim ayağım birbirine dolaştı sanki..
gözyaşlarımı tutamadım..
Çok sevdiğim bir ablamızdı..
Ablamıza Rabbim rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..

Namerve abla başınız sağolsun, Rabbim sabır eylesin sizlere..
Hepimizin başı sağolsun..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Kelime-i Tevhid-1000
Fatiha-100 okundu
İhlas-100
Ayetel Kürsi-20
Yasin-2
Tebareke-2
Amme-2

okuyorum şimdi..
Ablamızın ruhuna ulaşır tüm okunanlar inşaAllah..
Dualarımızda ablamızı unutmayalım..
Rabbim kabrini nur eylesin, cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Kelime-i Tevhid-1000
Fatiha-100
İhlas-100
Yasin-2
Tebareke-2
Amme-2

okuyorum şimdi..
Ablamızın ruhuna ulaşır tüm okunanlar inşaAllah..
Dualarımızda ablamızı unutmayalım..
Rabbim kabrini nur eylesin, cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin..
Allah razi olsun canim baska bir sayfada goruselim insallah.selametle dua ile..

mir_erhan

Moderator
Ablamızın Ruhuna ; 100 fatiha 100 ihlas 10 tane Ayetel Kürsi Hediye ettim bugün..
Rabbimiz Bu mübarek günün hürmetine Ulaştırıp yoldaş eylesin okuduklarımızı inşallah..

Selam ve dua ile

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Ablamızın Ruhuna ; 100 fatiha 100 ihlas 10 tane Ayetel Kürsi Hediye ettim bugün..
Rabbimiz Bu mübarek günün hürmetine Ulaştırıp yoldaş eylesin okuduklarımızı inşallah..

Selam ve dua ile

Allah kabul etsin abim selametle dua ile...

berat05

Yönetici
Ve aleykum selam ve rahmetullah Berat ablam..
Başlığı görünce çok tuhaf oldum, kalbim daha hızlı attı, elim ayağım birbirine dolaştı sanki..
gözyaşlarımı tutamadım..
Çok sevdiğim bir ablamızdı..
Ablamıza Rabbim rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..

Namerve abla başınız sağolsun, Rabbim sabır eylesin sizlere..
Hepimizin başı sağolsun..

İnsan alışamıyor ki...nasıl alışılır?

İnsan görüşmese bile ismine alışıyor, rengine, resmine,yazısına...

Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim...hepbirlikte okuyup göndereceğiz inşaallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt