Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok mutluyum_______ (1 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Can abim ;bizler maddeten bu mecliste olmasak ta ,unutulmamalıdır manen hep sizlerin safınızdayız...

Yazınızı okudum ..bakış açınız çok güzel ...çıkış noktanız da bi harika...ayrıca bi kural vardır tasvirin fazlası can sıkar diye...çıkış noktanızdaki tasvirinizi örneklendirmek okadar zordurki...siz bunu çok yerinde cümlelerle anlatmışsınız..bi ufak eleştiri:günümüz çağı insan modeli --geçtiğimiz insan çağları modelinden kalıntılardır..bu model kuranda insana ait bir husus olarak belirtilmektedir..öyleyse kuran her çağın hastalığına tek çaredir...(uafak eleştiri aslında bir nevi beklentidir yanlış anlaşılmasın)

Abim siz yazmışsınız biz yazmışık önemimi var ...siz benim yazımı beğenirsiniz ben sizin yazınızı beğenirim..geçen gün bir arkadaşla konuşuyordum bir mevzu üzerine ..arkadaş dediki ne güzel anlattın yıllardır böyle anlatana rastlamadım..ben de o an arkadaşım bana bunları söylerken şunları düşünüyordum..(bunları konuşan benmiyim?) arkadaşa dönüp dedim ki...sana konuşurken ben de dediklerimi dinledim..bana da iyi bir ders oldu...

Neyse abim ben bu günlerde çok aykırı metinler yazıyorum ve sitede yazmaya korkuyorum...sizin bu yazınız vesilesi ile sitadeki arkadaşlara bir hatırlatma yapacağım...inşaAllah..kulak arkası yapmazlar..yıllar önce bi köşe yazısında bi bayan yazar ..islami sitelerdeki forumları dolaşmış...ve araştırması sonucu ilkokul seviyesinde bilgi paylaşımı olduğunu tespit etmiş..genelde alıntı ile ve o alıntıya ---(teşekkür vasıtası ile) ilginin çok olduğu ancak üretken makalelere ilginin az olduğunu yazmıştştı ve devam etmişti...evet şahsım dahil lütfen ...üç alıntı yapıyorsak ...bir üretelim...altı alıntı yapıyorsak ..iki üretelim..sadece teşekkür edip konunun içeriğine katkı yapmaya da çalışırsak bizim siteden çıkacak yorum artık şöyle olsa gerek..anaokul seviyesinde araştırılıp yazılmış bir köşe yazısı diye artık hafızalarda kalacaktır...diye ümit ediyorum..ve can abimi tekrar kutluyorum..

Selametle...

RABBIM razı olsun HAK yolundaki can kardeşim.
Önce eleştirin için teşekkür ederim.pek tabiiki haklısın ve yerinde bir tespit.Ama bizde hatalarımızı ve eksikliklerimizi bize anlatılınca ögreniyor ve düzeltmeye çalışıyoruz.
Yazıları yazarken hep dikkat ederim;kimse sıkılmasın,kimse usanmasın.zaten insanlar okumamak için bin bir türlü bahane arıyor.Birde uzun yazıp okutmamaktansa kısa ve sürükleyici bir yazı ile dafa faydalı olurum diye düşündüm.inşALLAH zerre kadar faydam oldu ise ne mutlu.
Senin bahsettigin olay benimde başıma bazen geliyor.Çevremizdeki abi ve ablalarla konuşurken,ben sözü daldırıp gidiyorum.nice sonra onların bana nasıl baktıgını fark edince ,acaba yalnışmı konuşuyorum yoksa tuhaf bir şeymi varmı diye merak ediyorum.sonradan bazısı dayanamayıp bana kızıyor bazısı devam devam diye sıkıştırıyor.kızan gerçeklerden rahatsız olan,devam diyen gerçekleri yaşayan.ben bunları konuşurken"ya acaba bunları benmi konuşuyorum "diyede bazen düşünürüm.
yani söyleten söyletiyor kardeşim.Ben ahraz olsamda o konuşturunca ahraz oluyor bülbül.:a35:
Yazılarını takip ediyorum.Korkularını bende paylaşıyorum.Bende çok çeknip kelimeleri cımbızla seçiyorum.Ama elbet bir gün o kelimeleri cımbıza gerek kalmadan da rahatlıkla yazarız inşALLAH.
Sitedeki kopyala yapıştır olayı hakikaten hoş olmayan bir durum.Ama karşındaki kişi senin yazına iştirak etmek istiyor,her hangi bir yazı yazamayıncada bu yola başvuruyor.yani kısaca rahatı çok seven bir milletiz vesselam.
Hatırlarmısın,geçenlerde bir yazımdan ötürü kendi köylülerimin bir sitesinden kovuldugumu yazmışitım.yazdıgım konuda kıyamet alametleri idi.
Adamlardan biri bana şöyle yazmıştı.
__Teyze oglu!unutmaki okuldayken benimde din dersim çok iyi idi.___:a35::a35:
Şimdi neden kovuldugumu anlıyorsundur inşALLAH.
neyse vaktini çaldım.hakkını helal et.selametle

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Tebrik etmek için geç kaldım sanırım.
Abicim maşAllah.
Kalemine ve yüreğine saglık olsun.

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm ben de yazını daha yeni gördüm ve okudum .düşüncelerini güzel aktarmışsın.Rabbim kurana sımsıkı sarılmayı onunla amel etmeyi nasip etsin hepimize.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm ben de yazını daha yeni gördüm ve okudum .düşüncelerini güzel aktarmışsın.Rabbim kurana sımsıkı sarılmayı onunla amel etmeyi nasip etsin hepimize.

aleykum selam kardeşim.
REABBIM razı olsun..teşekkür ederim.
bir nebze olsun faydam olmuşsa ne mutlu bana.
selametle

ecrin02

Kayıtlı Kullanıcı
başarın hayırlı olsn abicim.hediyen çok güzelmiş hayır getiriri inşlh sana.
hayırlı bayramlar...

ecrin02

Kayıtlı Kullanıcı
bende biraz gecikmişim ama okudum yazın çok güzeldi...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
başarın hayırlı olsn abicim.hediyen çok güzelmiş hayır getiriri inşlh sana.
hayırlı bayramlar...

RABBIM razı olsun kardeşim.
sanada hayırlı bayramlar olsun.RABBIM tekrarını nasip eylesin amin.
okuyup begendigine sevindim.gözlerine saglık.selametle

K

kırıkkalp

tebrik ederim abicim bende yazıyorum ama hala sizin gibi birinciliğe layık olamadım:a16::a16::a16: RABBİM başarılarınızın devamını nasip eder inşALLAHÜTEALA..........

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
tebrik ederim abicim bende yazıyorum ama hala sizin gibi birinciliğe layık olamadım:a16::a16::a16: RABBİM başarılarınızın devamını nasip eder inşALLAHÜTEALA..........

RABBIM razı olsun kardeşim.
seninde yazılarını mutlaka okumak isterdim.eminim çok güzel yazılardır.
inşALLAH seninde birincilikle ödüllendirilmiş yazıların olur.
selametle

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim tebrik ederim Allah razı olsun emeğinize gönlünüze sağlık çok güzel bir paylaşım başarılarınızın devamını dilerim Allah herkese nasip etsin inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun gerçek bilenlerler ve uygulayanlar olmak nasip etsin Rabbim selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun:)

odtulu.seyma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşlerim.
islami bir sitede düzenlenen "KUR-AN HAYATIMIZI NASIL KAPLAMALI"adlı yarışmada yazmış oldugun yazı birincilige layık görüldü.Çok mutluyum.Alacagım hediye beni ziyadesi ile dahada mutlu etti.Hediyem,Tefhumul Kur-an dır.
Şimdi benim site yönetiminden ricam buradada böyle güzel yarışmalar düzenlenmesidir.
Ayrıca yeni bir yarışma daha başlatmıştır.hepinizin bu yarışmayada katılıp yazılarının yayınlanmasını çok arzu ediyorum.
Ama öncelikle istedigim şey,bu sitede de böyle güzel yarışmalar düzenlenmesidir.
selametle

1- kasım hadi adlı üyemiz aşağıdaki yazısyla birinciliği almış ve bizden "Tefhumul Kur-an" adlı hediyemizi kazanmıştır

"Kur'an Hayatımızı Nasıl Kapsamalı"
Hani insan karanlıkta kalınca bir ışık arar,karanlıktan çıkma için zerre kadar bir ışık.O ışık ona yol olacaktır,onu beladan,kazadan koruyacaktır.Çünkü gecenin karanlıgı tehlikelidir.Tehlikelere gebedir.
İşte gecenin karanlıgındaki o ışık,benim dünyamdaki ışıgım olan KUR'AN dır.Dünyada ışıgım,ahirette kalkanım.

Günümüz çagı insanları dünyevi heves ve isteklerle boguşurken,bir yandanda onlara çok uzak olan huzuru aramaktadırlar.İçlerinde oluşan huzursuzluk ve ihtiras fırtınaları insanların yaşamlarının her safhasına ölümcül bir hasatalık gibi yayılır.Bu boşlukta kalan insan bazen en olmadık zamanda en tehlikeli bir yaratık haline dönüşebilir.
Kendine zarar verebildigi gibi çeversinde bulunan eşine ve dostuna bile acımaz.Gözü dönmüş olan bu yaratık insan olamanın dışında bütün maharetlerini gösterir.
İşte çagın bu ölümcül hastalıgına tek çare,İLAHİ KELAM OLAN KUR'ANI KERİMDİR.
Paslı gönülleri temizleyen,karanlıklara ışık olan bu yüce kitabı mukaddes,insan oglunun tutuna bilecegi tek iptir.
YÜCE RABBIMIZ kullarını yaratılış icabı aç gözlülükle,kibirle,tahammülsüzlükle donatmış, bu kötü hasletleri yenmesi ve dogru yolu bulabilmesi içinde KUR'ANI KERİMLE ona yol açmıştır.Bu yola giren kişi,huzuru ,rahatı ve yarattanın rızasını kazanmıştır.Böylelikle hem dünyevi hemde ahiret hayatını kurtarmıştır.

Etrafımıza şöyle bir bakalım.İslam hayatını yaşayan,KUR'ANI KERİMİ kendine rehber edinen kişilerin yüzlerinde ve yüreklerinde bir huzur ve memnuniyet vardır.Sanki bir emniyet şeridiyle çevrilmiş gibidirler.Etrafındaki kişiler bu kişilere gıbta ile imrenerek bakar onlar gibi olmaya çalışırlar.Ama HEYHAK nasılki bulutun olmadıgı yerde yagmur yagmaz ise,imanın olmadıgı bir kalbede huzur girmezki!.
Huzuru yakalayabilmenin tek yolu;KUR'ANI KERİMDEN geçer.
selametle.__________________ kasım hadi.

Allah mutluluğunuzu daim etsin işeAllah amca,
tebrikler birinci olmak kolay değildir
başarılarınızın devamını dilerim
Allah'a emanet olun...

mahseri

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim yüreğine emeğine sağlık gerçekten çok güzeldi hakkını almışsn bence bu yücelik kelimelere sığmıyor gerçi ama sığabildiği kadarının en güzellerinden olmuş:) başarılrn devamını dilerim kelimeler bile O'nu anlatınca coşuyor sanki:)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm kardeşim tebrik ederim Allah razı olsun emeğinize gönlünüze sağlık çok güzel bir paylaşım başarılarınızın devamını dilerim Allah herkese nasip etsin inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun gerçek bilenlerler ve uygulayanlar olmak nasip etsin Rabbim selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun:)

aleykum selam kardeşim.
RABBIM razı olsun.teşekkür ederim.
bir şeyi sizlerle paylaşmak çok hoş.bu beni çok mutlu ediyor.
tekrardan teşekkürler.güzel duanızada canı dilden amiiiiiin.
selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah mutluluğunuzu daim etsin işeAllah amca,
tebrikler birinci olmak kolay değildir
başarılarınızın devamını dilerim
Allah'a emanet olun...

RABBIM razı olsun.
gözüne vede gönlüne saglık.
RABBIM sanada inşALLAH böyle güzel hediyeler kazanmayı nasip eder inşALLAH.
selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim yüreğine emeğine sağlık gerçekten çok güzeldi hakkını almışsn bence bu yücelik kelimelere sığmıyor gerçi ama sığabildiği kadarının en güzellerinden olmuş:) başarılrn devamını dilerim kelimeler bile O'nu anlatınca coşuyor sanki:)

RABBIM razı osun.
Teşekkür ederim.
bence bu yücelik, kelimelere sığmıyor hiç bir cümleninde gücü yetmiyor.
RAABBIM razı olsun.ona hakkıyla kul olmayı nasip etsin.amin.
selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt