Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok mutluyum_______ (1 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşlerim.
islami bir sitede düzenlenen "KUR-AN HAYATIMIZI NASIL KAPLAMALI"adlı yarışmada yazmış oldugun yazı birincilige layık görüldü.Çok mutluyum.Alacagım hediye beni ziyadesi ile dahada mutlu etti.Hediyem,Tefhumul Kur-an dır.
Şimdi benim site yönetiminden ricam buradada böyle güzel yarışmalar düzenlenmesidir.
Ayrıca yeni bir yarışma daha başlatmıştır.hepinizin bu yarışmayada katılıp yazılarının yayınlanmasını çok arzu ediyorum.
Ama öncelikle istedigim şey,bu sitede de böyle güzel yarışmalar düzenlenmesidir.
selametle

1- kasım hadi adlı üyemiz aşağıdaki yazısyla birinciliği almış ve bizden "Tefhumul Kur-an" adlı hediyemizi kazanmıştır

"Kur'an Hayatımızı Nasıl Kapsamalı"
Hani insan karanlıkta kalınca bir ışık arar,karanlıktan çıkma için zerre kadar bir ışık.O ışık ona yol olacaktır,onu beladan,kazadan koruyacaktır.Çünkü gecenin karanlıgı tehlikelidir.Tehlikelere gebedir.
İşte gecenin karanlıgındaki o ışık,benim dünyamdaki ışıgım olan KUR'AN dır.Dünyada ışıgım,ahirette kalkanım.

Günümüz çagı insanları dünyevi heves ve isteklerle boguşurken,bir yandanda onlara çok uzak olan huzuru aramaktadırlar.İçlerinde oluşan huzursuzluk ve ihtiras fırtınaları insanların yaşamlarının her safhasına ölümcül bir hasatalık gibi yayılır.Bu boşlukta kalan insan bazen en olmadık zamanda en tehlikeli bir yaratık haline dönüşebilir.
Kendine zarar verebildigi gibi çeversinde bulunan eşine ve dostuna bile acımaz.Gözü dönmüş olan bu yaratık insan olamanın dışında bütün maharetlerini gösterir.
İşte çagın bu ölümcül hastalıgına tek çare,İLAHİ KELAM OLAN KUR'ANI KERİMDİR.
Paslı gönülleri temizleyen,karanlıklara ışık olan bu yüce kitabı mukaddes,insan oglunun tutuna bilecegi tek iptir.
YÜCE RABBIMIZ kullarını yaratılış icabı aç gözlülükle,kibirle,tahammülsüzlükle donatmış, bu kötü hasletleri yenmesi ve dogru yolu bulabilmesi içinde KUR'ANI KERİMLE ona yol açmıştır.Bu yola giren kişi,huzuru ,rahatı ve yarattanın rızasını kazanmıştır.Böylelikle hem dünyevi hemde ahiret hayatını kurtarmıştır.

Etrafımıza şöyle bir bakalım.İslam hayatını yaşayan,KUR'ANI KERİMİ kendine rehber edinen kişilerin yüzlerinde ve yüreklerinde bir huzur ve memnuniyet vardır.Sanki bir emniyet şeridiyle çevrilmiş gibidirler.Etrafındaki kişiler bu kişilere gıbta ile imrenerek bakar onlar gibi olmaya çalışırlar.Ama HEYHAK nasılki bulutun olmadıgı yerde yagmur yagmaz ise,imanın olmadıgı bir kalbede huzur girmezki!.
Huzuru yakalayabilmenin tek yolu;KUR'ANI KERİMDEN geçer.
selametle.__________________ kasım hadi.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam Kasım abim. Çok sevindim inan senin adına. Merak ettim yazını okuyacağım inşaAllah. Burada ki yazıların gibi oda çok güzeldir lakin 1. seçilmiş. :)
Abim yazını sonradan eklemişsin. Hakikaten müthiş bir yazı yüreğine sağlık, bir çırpıda okudum:) ALLAH razı olsun. Alacağın hediye sana hayırlar getirsin inşaAllah...
Evet abim haklısın, bunun gibi yarışmaların düzenlenmesi güzel olabilir.
Umarım burda da düzenlenir ve kardeşlerimizin katıımlarıyla güzel yazılar çıkar ortaya.

ALLAHa emanet ol abicim
selam ve dua ile...

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Maşalah Tebarekallah :)

Süpersin kasım abi Süper bir yorum yapmışsın Allah muvaffak etsin inşallah.

Bu tür yarışmaların yapılmasında sponsor olurum inşallah :)
Selametle.

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam değerli abimiz.

ALLAH celle celaluh cümlemizi bu hak yolda kaynak ve delilleri ile yaşayanlardan,daim ve sabit kalanlardan eylesin.

Tebrikler abi.Konu hakkında çalışmalarımız devam etmektedir,bazı kategoride inşaALLAH.

Selametle kalınız abimiz.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam Kasım abim. Çok sevindim inan senin adına. Merak ettim yazını okuyacağım inşaAllah. Burada ki yazıların gibi oda çok güzeldir lakin 1. seçilmiş. :)
Evet abim haklısın, bunun gibi yarışmaların düzenlenmesi güzel olabilir.
Umarım burda da düzenlenir ve kardeşlerimizin katıımlarıyla güzel yazılar çıkar ortaya.

ALLAHa emanet ol abicim
selam ve dua ile...

RABBIM razı olsun senden benim güzel kardeşim.
senin sevinmene çok mutlu oldum.RABBIM sevincini her yerde daim eylesin.bayagıdır seninle dertleşemiyoruz.
tez zamanda buluşalım.selametle

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
SELAMÜN ALEYKÜM KASIM ABİ.TEBRİK EDERİM BAŞARILARININ DEVAMI DİLEĞİYLE.YAZIN GERÇEKTEN GÜZEL.BU TÜR YARIŞMALARIN BU SİTEDEDE YAPILMASI İÇİN ÖNCÜLÜK ETMEN GAYET HOŞ.SELAM VE DUA iLE KALIN İNŞALLAH

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
RABBIM razı olsun senden benim güzel kardeşim.
senin sevinmene çok mutlu oldum.RABBIM sevincini her yerde daim eylesin.bayagıdır seninle dertleşemiyoruz.
tez zamanda buluşalım.selametle

:):):):)

Abim senin sevincin benim sevincim, senin üzüntün benim üzüntüm şimdi ve şimdiden sonra İnşaAllah...

Abim bende çok istiyorum seninle muhabbet etmeyi, muhabbetini özledim...
Şimdi okula gitcem abim inşaAllah akşam konuşalım...
ALLAHa emanet ol abim...
Yazınıda sonradan eklemişsin. Çok güzeeeeel bir yazı. Yüreğine sağlık tekrar.

ALLAHa emanet ol can abim
Selam ve dua ile...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Maşalah Tebarekallah :)

Süpersin kasım abi Süper bir yorum yapmışsın Allah muvaffak etsin inşallah.

Bu tür yarışmaların yapılmasında sponsor olurum inşallah :)
Selametle.

Aleykum selam kardeşim.
RABBIM razı olsun..Teşekkür ederim.
Senin sponsor olacagın tüm yarışmalara katılırım.:a26:
RABBIM hayırlı paylaşımlarda buluşmayı nasip etsin.amin.
Selametle.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam değerli abimiz.

ALLAH celle celaluh cümlemizi bu hak yolda kaynak ve delilleri ile yaşayanlardan,daim ve sabit kalanlardan eylesin.

Tebrikler abi.Konu hakkında çalışmalarımız devam etmektedir,bazı kategoride inşaALLAH.

Selametle kalınız abimiz.

RABBIM razı olsun kardeşim.
Güzel duanada canı dilden amiiiin.
Çalışmalarınız inşALLAH hayırla sonuçlanır.
selametle.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
MAŞALLAH abimiz tebrik ederiz.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KASIM ABİ.TEBRİK EDERİM BAŞARILARININ DEVAMI DİLEĞİYLE.YAZIN GERÇEKTEN GÜZEL.BU TÜR YARIŞMALARIN BU SİTEDEDE YAPILMASI İÇİN ÖNCÜLÜK ETMEN GAYET HOŞ.SELAM VE DUA iLE KALIN İNŞALLAH

Aleykum selam bülent kardeşim.
RABBIM razı olsun.Teşekkür ederim.
İnşALLAH bu tür yarışmalar bu sitedede yapılır.hem daha güzel yazılar yazar hemde bilgilerimizi genişlettiriz.
İlgi ve alakan için tekrar teşekkür ediyorum.selametle.

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
Kasım kardeşim sizi tebrik ediyorum.ve başarınızın devamının olmasını diliyorum.yazınızı okudum.gerçekten çok anlamlı ve içten dogru sözler olmuş.A.E.O.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Kasım kardeşim sizi tebrik ediyorum.ve başarınızın devamının olmasını diliyorum.yazınızı okudum.gerçekten çok anlamlı ve içten dogru sözler olmuş.A.E.O.

RABBIM razı olsun.
Eger begendi iseniz bu benim için mutluluktur.
ilgi ve alakanız için tekrar teşekkür ederim.selametle

zeynomis

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok güzel bir yazı olmuş.Rabim başarılarınızı arttırsın.

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm kasım abı
cok sevındım
tebrık ederım
sankı ben kazanmısım gıbı sevındım abı
alaha emanet olun

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir yazı olmuş
sizi canı gönülden tebrik ediyorum
gerçekten sizin adınıza çok sevindim
Rabbim her zaman hayırlar versin inşallah
emeğinize sağlık
selametle kalın inşallah

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

TEBRİKLER Değerli Abimiz...
Kur'an Hayatımıza tam yansır inşallah...
Sitemiz de yarışma fikrini kabul etmiş ve çalışmalara başlamış.
Bu da çok güzel...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt