Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRDEN FAZLA EVLİLİK VE NEDEN GEREK DUYULUR? (2 Kullanıcı)

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİRDEN FAZLA EVLİLİK VE NEDEN GEREK DUYULUR?

Konumuzun bizleri getirdiği nokta bence çok güzel gitmekte. Sonuç imanlı olmak bence. İmanlı insan Kur'an ahlakıyla ahlaklandığı için karşısındakinin de insan olduğunun ve onun da haklarının olduğunun bilincinde olur. Böylece karşılıklı kul hakkı olmasın diye dikkat ederler ve beklentilerine de dinimiz yön verir. Dolayısıyla herhangi bir sorunu olmadıkça sanırım kimse ikinci evlilikleri düşünmez. Daha önceki yorumumda aile mevhumu demiştim. Zerda Hanım'ın yukarıda belirttiği gibi bakın eğer aile mevhumu toplumda oturmuşsa kendi çocuklarına verdikleri değer ve onun Rabbin bir hazinesi olduğu bilinci genelde aileleri özelde ise eşleri mutlu edecektir.
Rabbim herkese güzellikler nasip etsin.
Selam ve dua ile.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

ABLACIĞIM MÜSADENİZLE Bİ KONYU SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM
FATMA ERGUN kardeşim inşlh okur.Ben bu ramznın başlarında 3 gün boyunca
hastanede kaldım bizimle aynı oda da olan bi yaşlı teyze vardı.teyzenin 5 kız 5erke
çocuğu var hepside evliymiş.ben teyzeye eşinin neden kensinin ziyarete gelmediği sordum teyze bana dediki.kızım öyle bişey yapmış ki ben anlatmaya utanıyorum
eşi 2 ay önce başka şehirde kendisinden yaşça küçük biriyle ailesinden gizli evlenmiş.yani ben bu işlere akıl sıra erdiremiyorum.selametle

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
hastanede kaldım bizimle aynı oda da olan bi yaşlı teyze vardı.teyzenin 5 kız 5erke
çocuğu var hepside evliymiş.ben teyzeye eşinin neden kensinin ziyarete gelmediği sordum teyze bana dediki.kızım öyle bişey yapmış ki ben anlatmaya utanıyorum
eşi 2 ay önce başka şehirde kendisinden yaşça küçük biriyle ailesinden gizli evlenmiş.yani ben bu işlere akıl sıra erdiremiyorum.selametle
değerli kardeşim anlattığınız bu olayda vefa duygusu öne çıkmaktadır bir insan herne olursahayatını paylamış bir insana zor gününde bunu yapmaz onu yalnız bırakmaz burda o hanım annenin eşinin ne vefasız bir insan olduğunu görüyoruz evlenmesini eleştirmekten öte bu boyutu daha önemli benim için elbetteki kendisinden küçük biriyle evlenmiş olması ayrı bir boyut onunla evlenen ayrı bir konu bunun üzerine konuşulur ama insan kendisine yıllarını vermiş evlatlar dünyaya getirmiş bir insana bunu yapmamalı vicdanı yüreği var ise yapmamalı rabbim bizi vefadan doğruluktan ayırmasın dua ile

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

öncelikle duanız için amin ben şunu söylemek istiyorum tüm bunları yapan insanların dinimizle ilgili biraz daha bilgilenmeleri gerek diyorum

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elbette kardeşim zaten böyle davranışlarda bulunanların dini bilgiler eksik bundan kaynaklanıyor ama sanırım birazda insaniyetleri eksik rabbim merhamet versin insanımıza

zumretezulal

Kayıtlı Kullanıcı

selam kardeşim sağol gündemimizde olan bir konuya değinmişsiniz sağolu....benim sorum olacak ilk evlilikteki eşimizi kader de varmış diyoruz nasip oldu deriz bu ikinci evliliklerde kader değilmidir?bazı istisnalarda vardır evilde olsa kabulum deyip evlenenlerde var ama birde böyle demeyip karşılaşan bayanlarda vardır.....bence allah(c.c.)her iki kadınada sabır versin...kimseyede nasip etmesin.....islah etsin ne demek bunu bilen kaedeşlerimizden anlamını bekliyorum.......genelde çoğu insan kullanır duamı dır?bedduamı dır?

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zumretezulal yazdı:
selam kardeşim sağol gündemimizde olan bir konuya değinmişsiniz sağolu....benim sorum olacak ilk evlilikteki eşimizi kader de varmış diyoruz nasip oldu deriz bu ikinci evliliklerde kader değilmidir?bazı istisnalarda vardır evilde olsa kabulum deyip evlenenlerde var ama birde böyle demeyip karşılaşan bayanlarda vardır.....bence allah(c.c.)her iki kadınada sabır versin...kimseyede nasip etmesin.....islah etsin ne demek bunu bilen kaedeşlerimizden anlamını bekliyorum.......genelde çoğu insan kullanır duamı dır?bedduamı dır?
a s değerli kardeşim birincisi veya ikincisi isterse üçüncüsü olsun bizler kaderimizde yazılmış olandan ne fazlasını nede eksiğini yaşarız rabbim ne yazmışsa onu yaşarız elbette iki kadın seçeneği vardır bile bile bu yola giren birde istemediği halde şartların zorlamasıyla bu yola giren sonuçta zor bir yol rabbim yardımcıları olsun ayrıca ıslah etsin terbiye etsin anlamında güzel bir duadır bizler müslümanız müslümana beddua yakışmaz yorumunuz ve desteğiniz için rabbim razı olsun iç aleminizdeki sıkıntılarınızı alsın inş yüreğinize bir fehalık versin selam ve dua ile

Boncuklu

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
yani benim varmak istediğim konuda erkeklerin ikinci bir evlilik yapmasındaki sebebleri araştırmak ve hatalarımızı düzeltmeye çalışmaktır bana göre hanımlarımızın neden olduğu ikinci evlilikler çoğunlukta müstesnaları ayırıyorum buarada hanım kardeşler bana kızabilir belki oooo abla neyaptın diye kardeşlerim ben eksiklerimiz nerede erkekler neden mutsuz olur ve neden bu yola başvurur buna ulaşmak istiyorum yanlış anlaşılmasın

EVET ABLA SUÇ KADINLARDA ERKEK EŞİNİ YADA SEVDİGİNİ KİMİNLE ALDATIR.....................BAŞKA BİR BAYANLA . NEREYE GİTSEK BAYANLAR VAR YANİ.ERKEKLERDE SÜTTEN ÇIKMA AK KAŞIK DEGİLLER TABİKİ.AMA BİR KADIN KADINLIGINI YAPARSA EŞİNİN SÖZÜNÜ DİNLERSE BEN ZANNETMİYORUM Kİ ERKEK BAŞKA BİRİNE İLGİ DUYSUN YADA EVLENSİN.EVDE HUZURU MUTLULUGU GÜZELLİGİ BULMAYAN ERKEGİN YERİNDE BEN OLSAM BENDE DIŞARDA ARARIM.BAYANLAR EVLENDİKTEN SONRA KENDİLERİNİ SALI VERİYORLAR BAKIM YAPMA GEREGİ DUYMUYORLAR.AMA İNSANIN ÖZELİ EŞİ DEGİLMİDİR

S..A. Konu cok derin dibi görünmeyen bir kuyuya ta$ atsaniz ta$in hangi duvarina kac defa degip dibe varacagini hesap edememe kadar derin?Ama ben bir bey olarak yorumumu yazmak istedim.In$AALLAH faydali olur, bazi arkada$larimiz cok güzel bilgi dahilinde kaynakli aciklamalar yapmi$lar ALLAH razi olsun onlardan.Hepsine katiliyorum,ama $u yukaridaki alinti yaptigim yazilarda bu konuya verilmi$ cevap diye dü$ünüyorum üstelik tam anlamiyle.Buna ekliyecegim bir iki satirla sanirim sorunun birazdaha netle$ecegini umarim.Iki insan evlenmeden önce bu kutsal göreve ne derecede yeti$tirildikleri yäni aile terbiyesi ve bu insanlara sorulup rizalari varmi diye yoksa baski ilemi bu evlilik oldugudur?Yoksa kimse dini,cocugu alet edip islami Peygamber efendimizi(SAV) yok $udur budur mäna yapmasin?(ALLAH CC) beni bir anneden yaraddi e$imede bu saygiyi ve sevgiyi duymaliyim ve bende cocuklarima aynisini ögretmeliyim yäni agac ya$ken egilir terbiye saygi sevgi bu evlilik kurumunun olmazsa olmaz $artlarindandir.Yoksa cocuklarimiza o günäh bu günäh $u yanli$ bu yanli$ diye yalan ve dogruyu acikca ögretmez isek kusura bakmayin ama odun gelir odun gider ati alanda ÜSKÜDARI GECER...Seläm ve dualarimla ALLAHA emanet olun...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Boncuklu yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
yani benim varmak istediğim konuda erkeklerin ikinci bir evlilik yapmasındaki sebebleri araştırmak ve hatalarımızı düzeltmeye çalışmaktır bana göre hanımlarımızın neden olduğu ikinci evlilikler çoğunlukta müstesnaları ayırıyorum buarada hanım kardeşler bana kızabilir belki oooo abla neyaptın diye kardeşlerim ben eksiklerimiz nerede erkekler neden mutsuz olur ve neden bu yola başvurur buna ulaşmak istiyorum yanlış anlaşılmasın

EVET ABLA SUÇ KADINLARDA ERKEK EŞİNİ YADA SEVDİGİNİ KİMİNLE ALDATIR.....................BAŞKA BİR BAYANLA . NEREYE GİTSEK BAYANLAR VAR YANİ.ERKEKLERDE SÜTTEN ÇIKMA AK KAŞIK DEGİLLER TABİKİ.AMA BİR KADIN KADINLIGINI YAPARSA EŞİNİN SÖZÜNÜ DİNLERSE BEN ZANNETMİYORUM Kİ ERKEK BAŞKA BİRİNE İLGİ DUYSUN YADA EVLENSİN.EVDE HUZURU MUTLULUGU GÜZELLİGİ BULMAYAN ERKEGİN YERİNDE BEN OLSAM BENDE DIŞARDA ARARIM.BAYANLAR EVLENDİKTEN SONRA KENDİLERİNİ SALI VERİYORLAR BAKIM YAPMA GEREGİ DUYMUYORLAR.AMA İNSANIN ÖZELİ EŞİ DEGİLMİDİR

S..A. Konu cok derin dibi görünmeyen bir kuyuya ta$ atsaniz ta$in hangi duvarina kac defa degip dibe varacagini hesap edememe kadar derin?Ama ben bir bey olarak yorumumu yazmak istedim.In$AALLAH faydali olur, bazi arkada$larimiz cok güzel bilgi dahilinde kaynakli aciklamalar yapmi$lar ALLAH razi olsun onlardan.Hepsine katiliyorum,ama $u yukaridaki alinti yaptigim yazilarda bu konuya verilmi$ cevap diye dü$ünüyorum üstelik tam anlamiyle.Buna ekliyecegim bir iki satirla sanirim sorunun birazdaha netle$ecegini umarim.Iki insan evlenmeden önce bu kutsal göreve ne derecede yeti$tirildikleri yäni aile terbiyesi ve bu insanlara sorulup rizalari varmi diye yoksa baski ilemi bu evlilik oldugudur?Yoksa kimse dini,cocugu alet edip islami Peygamber efendimizi(SAV) yok $udur budur mäna yapmasin?(ALLAH CC) beni bir anneden yaraddi e$imede bu saygiyi ve sevgiyi duymaliyim ve bende cocuklarima aynisini ögretmeliyim yäni agac ya$ken egilir terbiye saygi sevgi bu evlilik kurumunun olmazsa olmaz $artlarindandir.Yoksa cocuklarimiza o günäh bu günäh $u yanli$ bu yanli$ diye yalan ve dogruyu acikca ögretmez isek kusura bakmayin ama odun gelir odun gider ati alanda ÜSKÜDARI GECER...Seläm ve dualarimla ALLAHA emanet olun...
değerli kardeşim yorumuz için çok tşk ederim faydalı olacağına inanıyorum rabbim razı olsun dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:

PEKİ SEBEBİ NEYMİŞ ACABA?GENELDE DİYORUM SEBEP ERKEK ÇOCUGUN OLMAMASI.AMA BAZEN BAŞKA NEDENLERDE OLABİLİR. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN NE DİYİM BAYRAM BAYRAM SİNİR OLDUM HA.AKŞAM TV AYNI KONU VARDI.

HER SEÇİM BİR VAZGEÇİŞDİR

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

slm fatma herhangi bi sebep yok ama diyorum ki allah muhafaza aynı şeyi kadınlar yapsa evliyken başka biriyle daha evlense bu evlenen erkeklerin tepkisi ne olur acaba bu aralar bulaşıcı hastalık gibi her yerde aynı olay var ALLAH sonunu hayır etsin

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
slm fatma herhangi bi sebep yok ama diyorum ki allah muhafaza aynı şeyi kadınlar yapsa evliyken başka biriyle daha evlense bu evlenen erkeklerin tepkisi ne olur acaba bu aralar bulaşıcı hastalık gibi her yerde aynı olay var ALLAH sonunu hayır etsin
elzem kardeşim birincisi bir kadın evliyken bir başkasıyla evlenemez hadi erkek gerek isteyerek gerekse istemeyerek evlenmiş olsa bile günaha girmemiş oluyor sonuçta bir dininikah kıyılıyor ama kadın bir başka erkekle dini nikahlı iken diğer bir erkekle nikahı olmaz bunu anlayalım öncelikle çünkü soy erkekten devam eder erkek kaç kadınla evlenirse evlensin doğan çocukların babazı bellidir peki kadın evlenirse allah korusun böyle birşeyin olması imkansızdırda çocuğun hangi adamdan olduğu anlaşılmaz soy bozulur bundan bahs etmesi bile çok zor rabbim kimselere göstermesin dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:

YANLIŞ YANLIŞ DÜZELTİLMEZ.BAYANLARDA AYNI ŞEYİ YAPSAYDI DÜNYANIN HALİNE OLURDU.DÜZEN OLURMUYDU.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

amin abla RABBİM kimseye göstermesin benim demek istediğim tekrar söylüyorum ALLAH o günleri göstermesin Ben sadece erkeklerin tepkisi ne olurdu diye söylemiştim islam dininin bayanları zaten böyle şey yapmaz

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
amin abla RABBİM kimseye göstermesin benim demek istediğim tekrar söylüyorum ALLAH o günleri göstermesin Ben sadece erkeklerin tepkisi ne olurdu diye söylemiştim islam dininin bayanları zaten böyle şey yapmaz

BEN BİR DEFASINDA BİR ARKADAŞIMIN NİŞANLISINA DEDİM.ERKEK DEDİKİ BENİM BAYAN DOSTUM VAR DEDİM O ZAMAN SÖZLÜNÜNKÜDE VAR ERKKE BENİ DÖVECEKTİ.NİYE KIZIYORSUN DEDİM CEVABA BAK.BEN ERKEGİM DEDİ............SUSUYORUM YOK SA NEYSE ERKEKMİŞŞŞ.

habbabe

Kayıtlı Kullanıcı
RE: s.a.

RE: s.a.

FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
yani özeleştiri yapmak gerekirse bu tercihe erkekleri bayanlar itiyorda olabilir ilgisiz bir eş sadece maddi isteklerde bulunan bir hanımisteği olmayınca bağıran çağıran ortalığı yıkan bir hanım vs vs erkek mutsuzdur ozaman mutluluğu başka bir şekilde arayacaktır buda ikinci bir kadındır büyük ihtimalle burda bir hikaye çoğumuz biliriz bunu adamın biri işten eve herdöndüğünde kadın kapıyı açar adama bakmadan içeri gidermiş yıllar yılları kovalamış durum hep böyle adam birgün bir değişiklilyapayım demiş ve eve gelirken alış veriş yapmış kapıyı vurmuş kadın açmış kapıyı bakmış adamın elleri dolu aaaa bey senmi geldin hoş geldin birbakarki kadın eşi şaşıdır aaa senin gözleirn nezmandan beri şaşı ilk defa görüyorum der işte bu olayda olduğu gibi ilgisiz bir kadının içinde bulunduğu durum

EVET BAYANLAR İTİYOR.BAYAN YA DİLİNE SAHİP ÇIKMAZ HUYSUZ OLUR YADA ALDATIR.BAYAN DEDİGİN BAKIMLI OLMALI DEDİKODU ÖZELLİKLE YAPMAMALI ERKEGİN SÖZÜNÜ DİNLEMELİ.....

ben çalıştığım ortamda görüyorum bazı kadınlar evde yemek,temizlik bile yapmıyor.Dinimizde erkeğe hürmet çok sevap

Bence erkeği dışarı iten kadındır

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

ben yanlış anlaşılmak istemiyorum tabiki böyle birşeyin doğru olmadığını biliyorum
ALLAH ogünleri yaşatmasın dediğim gibi sadece erkekleri fikri ne olurdu diye öyle yazdım çünkü adam evli eşlerini çocuklarını bir tutmuyo ayrım yapıyo ben sadece bunları görüyorum üzülüyorum peki bunları yaşayanlar

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

habbabe yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
yani özeleştiri yapmak gerekirse bu tercihe erkekleri bayanlar itiyorda olabilir ilgisiz bir eş sadece maddi isteklerde bulunan bir hanımisteği olmayınca bağıran çağıran ortalığı yıkan bir hanım vs vs erkek mutsuzdur ozaman mutluluğu başka bir şekilde arayacaktır buda ikinci bir kadındır büyük ihtimalle burda bir hikaye çoğumuz biliriz bunu adamın biri işten eve herdöndüğünde kadın kapıyı açar adama bakmadan içeri gidermiş yıllar yılları kovalamış durum hep böyle adam birgün bir değişiklilyapayım demiş ve eve gelirken alış veriş yapmış kapıyı vurmuş kadın açmış kapıyı bakmış adamın elleri dolu aaaa bey senmi geldin hoş geldin birbakarki kadın eşi şaşıdır aaa senin gözleirn nezmandan beri şaşı ilk defa görüyorum der işte bu olayda olduğu gibi ilgisiz bir kadının içinde bulunduğu durum

EVET BAYANLAR İTİYOR.BAYAN YA DİLİNE SAHİP ÇIKMAZ HUYSUZ OLUR YADA ALDATIR.BAYAN DEDİGİN BAKIMLI OLMALI DEDİKODU ÖZELLİKLE YAPMAMALI ERKEGİN SÖZÜNÜ DİNLEMELİ.....

ben çalıştığım ortamda görüyorum bazı kadınlar evde yemek,temizlik bile yapmıyor.Dinimizde erkeğe hürmet çok sevap

Bence erkeği dışarı iten kadındır

ABLA ŞİMDİ ORDA DURALIM:):)BENDE VEDE TEMİZLİK YAPMIYORUM PAZAR GÜNLERİ DIŞINDA.AMA BEN 11 EVE GİDİYORUM AKŞAM BENİDE ARADA HARCAMA YAAA.EVLENİNCE YAPARIM BENDE YEMEK TEMİZLİK:)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

birden fazla evliliklerin bir çok sebebi vardır bunlar tartışılır ama en önemli nokta gerçek anlamda sevgi eksikliğidir eğerki erkekte tam manasıyla eşine karşı bir muhabbet yoksa bu erkek ikide evlenir sahte aşıklarda bulur kendisine ama biraz eşine karşı sevgisi saygısı olan bir insanın bahanesi herne olursa olsun ikinci bir evliliğ asla düşünmez fetva hocalarımızdan birine bir kayınvalde şöyle birr soru yazmış benim gelinimin çocuğu olmuyor bende oğluma evlen diye baslı yapıyorum gelinim bana ahhh ediyor bana ettiği beddua tutarmı hocanın cevabı şuydu öylemi bir tutarki sen bile şaşarsın onun ahı hemen tutar siz onu çocuk doğursun diyemi aldınız yoksa oğluna hayat arkadşı olsun iyi kötü günü beraber paylaşsınlar diyemi aldın bu cevab çok hoşuma gitmişti elbette bir yuvanın neşesidir çocuk ama eğer olmuyorsa rabbine sığınmalı insan eğer kusur erkekte olmuş olsa kadın ayrılmak istese erkek neşekil gurur yapar müsade etmez bırakmaz ama çocuk bahane edilerek yapılan evliliklerde kadın ne duruma düşer hiç düşünülüyormu peki bana gööre butür evliliklerde mutsuzluk ön planda aradığını bulamamak bu nedenle başka bir kadına yönelmek kadın yaa çokhuysuzdur ya çok kavgacıdır ya çok konuşuyordur ya görevlerini ihmal ediyordur vs sıralanabilir ama hiç bir neden yokken yapılan evliliklerde vebal çok olur ve evlenen erkek mutlu olmaz hayatı heder olur gider çok iyi düşünmek tartmak ve dinimizin bu konudakii emirlerini ve görüşlerini iyi anlamak gereklidir selam ve dua ile

konak

Kayıtlı Kullanıcı

BENCE SADECE ÇOCUK İÇİN EVLENEN İNSAN SAYISI ESKİYE ORANLA OLDUKÇA DÜŞMÜŞTÜR. NEDEN DİYECEKSİNİZ. YAŞADIĞIM ÇEVREDE ESKİDEN BU TÜR EVLİLİKLERİN HADİ HESABI OLMAZKEN ŞİMDİ ÇOK YAKINDAN TANIDIĞIM VE ÇOCUĞU OLMAYAN BİRÇOK KİŞİ YENİ BİR EVLİLİK DÜŞÜNMEMEKTEDİR. HATTA BİR TANESİ VAR Kİ, 18 YILLIK EVLİ VE TIBBENDE HANIMINDAN DOLAYI ÇOCUĞU OLMUYOR VE BU KİŞİ EVLENMEYİ DÜŞÜNMÜYOR. NEDENİNİ SORDUĞUMUZ DA İSE RABBİM NASIL UYGUN GÖRMÜŞSE OLACAK ODUR DİYOR.
BANA GÖRE EVLİLİKLERDE EN ÖNEMLİ UNSUR ARADIĞINI BULAMAMA VE YAŞATILAN SIKINTILARDIR. BEN ZEVK İÇİN İKİNCİ EVLİLİĞİ GÜNÜMÜZ EKONOMİK ŞARTLARINDA DÜŞÜNECEK İNSAN OLACAĞINI DA SANMIYORUM. YARGILAYICI OLMAKTAN ZİYADE BUNUN ALT NEDENLERİNİ KİŞİLER KENDİLERİNDE ARAMALIDIRLAR. GÜNÜMÜZDE KADINLARDA EŞLERİNDEN HOŞNUT OLMADIKLARINDA HEMEN MAHKEME KAPILARINDA OLUP, ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİKTEN AYRILIYOR VE ÇOK KISA BİR ZAMAN SONRA YENİ BİRİ İLE EVLENEBİLİYOR. NEDEN KİMSE BUNLARI YARGILAMIYOR TOPLUM OLARAK.
MANEVİ BOYUTU DOLU İNSAN HAK VE HUKUĞU BİLDİĞİNDEN KİMSEYE HAKSIZLIK YAPMAYI GÖZE ALAMAZ.
SELAM VE DUA İLE.

RABBİM, GÖZLERİMİ HARAMA BAKMAKTAN, KALBİMİ HARAMLA BARIŞIK OLMAKTAN ALIKOY.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt