Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRAZDA GÜLELİM.. (3 Kullanıcı)

Zeynepçiçek

Kayıtlı Kullanıcı
Bir işyerine bilgisayar ve stok programı satılır.

Teknik servis elemanı bilgisayarı işyerine kurduktan sonra stok programının kullanımı ile ilgili bilgi verir ve ayrılır.

Aradan bir iki saat geçer, işyerinden
telefon:

-"Kardeşim sizin anlattığınız gibi yapirem fakat program düzgün çalışmiir." Teknik servis elemanı sorar:
-"Nasıl yapıyorsunuz?"

-"Senin anlattığın gibi."

-"Hata ne?"

-"Yazdığım bilgiler kaydetmeme rağmen saklanmir."

-"İşlem basamaklarını tek tek anlatın."

-"Tamam" diyor ve başlıyor anlatmaya...

"Programı açirem. Malın adı bölümüne adını, adedi bölümüne adedini, birim fiyatını vb. yazirem.
Hepsini yazdıktan sonra senin anlattığın gibi kayıt bölümüne basirem.
Ekrana bir yazı geliyir: Kaydetmek ister misiniz? E/H yazısı çıkir.

Ben de diyirem Hee..."

Zeynepçiçek

Kayıtlı Kullanıcı
TEMELİN VASİYETİ

Yolculuktan dönen Idris, kahvede oturanlara sordu :

- Yahu pizum Temel nasil öldi?
- Kalpten cittu, dediler.
- Vasiyetu filan var miydu?
- Var idu. "Beni denize gömün" demis idu.
- Cömdünüz mü?
- Cömdük amma, mezarinu kazarken çok kayip verduk...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
doktor hastalarından 2 kişinin olmadığını farkeder aramaya koyulurlar akşam üzeri iki kafadar deliler hastahanesine geri dönerler doktor nerdesiniz diye sorar büyük bir merakla hastalardan birisi hemen atılır doktor bey yarın kaçacazda onun provasını yaptık der:K

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Delinin biri Doktora gider. Doktor adamı tepeden tırnağa kontrol ettikten sonra teşhisini bir bir sıralar:

"Karnında su toplanıyor. Adelelerinde kireçlenme var. Böbreklerinde kum var. Kanında da demir fazla..."

Deli çok şaşırarak: "ALLAH ALLAH işe bak. Yahu doktor ben beton gibiyim":K:K:K:K

xxgulsumxx

Kayıtlı Kullanıcı
Hepsi çok Güzel Yaa Emeğinize Sağlik

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
sağ olsun beğenenler

Bir gun adamın bırı bır lokantaya gırmıs ve garsonu çağırıp
-garson bey bana bır ÇORBA gonderır mısınız
-tabıı efendım
der ve yemeği getirir.Adam tam yemeği yerken yemekten kıl çıkar garsonu çağırıp
sizde hiç utanma yokmu der
GARSON
-hayır ama kuru fasülye bulunur istermisiniz

:K:K:K:K

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Doktorlar akıl hastahanesinin duvarına bir otobüs resmi çizmişler.
- "Hadi otobüse binin"
demişler.
Deliler otobüse binmeye başlamışlar. Bir deli binmemiş doktorlar:
- "Neden binmedin?"
diye sormuş:
- "Çok kalabalık taksiyle gidicem"
demiş.:K:K:K:K

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
bir gün 3 yarasa cafeye gider.cafede 2 yarasa sıcak kan istemiş.diğeride sıcak su istemiş.2 yarasa aralarında konuşmaya başlar : Lan bu niye sıcak su istedi.demişler.siparişler geldiğinde herkes istediğini almış.sıcak su isteyen yarasa cebinden kanlı orkid çıkarmış ve sallamış suyun içine.öteki yarasada : VAY DALLAMA SALLAMA KAN İÇİYO. demiş..
-------------------------------------------------
Biri 95 digeri 97 yaşında karıkoca, boşanmak üzere hakimin karşısına çıkmışlar. Hakim üzülmüş ve, yapmayın, siz tam 75 yıllık evliymişiniz, gelin vaz geçin bu davadan demiş.Olmaz demiş adam. biz çok uzun yıllar önce boşanmaya karar verdikte, çocuklar etkilenmesin diye, ölmelerini bekledik.
------------------------------------------------------------------
Saygin bir firmada yönetim, işe girmek isteyenlere bir soru sormuş ve soruya en uygun cevabı veren kişiyi işe almışlar. Bu soruda dogru veya yanlış cevap diye bir şey yok, sadece düşünce sistemi önemli. Soru şu: Karanlık yağmurlu bir gece, yağmur yağıyor, fırtına var, gök gürlüyor ve siz sabaha karşı 02.00%de tek başınıza ıssız bir yolda araba ile gitmektesiniz. Arabanız iki kişilik. Biraz ilerde otobüs durağında 3 kişi bekliyor. Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiginiz kalp krizinden kurtarmış. Ikinci kişi, çok yaşlı ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi. Üçüncüsü, hayatınizın rüyası, her zaman tanışmak için can attığınız birisi. Hava gittikçe kötüleşiyor ve arabanızda sadece bir kisiye yer var. Böyle bir durumda ne yapardınız? Burada doğru veya yanlış cevap diye bir şey yok sadece her bir kişinin durumu algılayışı ve ele alışı var. Bu görüşmede cevapların % 90%ı "yaşlı adamı alırdım" olmuş, olmuş ama sadece bir kişiyi ise almışlar. O kisinin cevabı acaba nasılmış? (Biraz düsünün ve sonra asagisini okuyun.) Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim hayatımı kurtardığı gibi yaşlı kişiyi de hastaneye yetiştirip iyileştirebilir. Böylece bende hayatımın insanıyla otobüs durağında baş başa kalıp onu tanıma fırsatını elde edebilirim:K:K:K:K

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Kasabanın birinde kilisede pazar ayini sırasında kilisenin içinde olduğu kasabayı su basar. Sular kiliseye doğru ilerlemeye başlar.Herkes panik içinde koşuştururken Papaz'ın yerinde durduğunu gören insanlar Papaz'a gelmelerini söylerler.
Papaz onu Tanrı'nın koruyacağını söyler.
O anda sular yükselmeye başlar.Sular kiliseye girer.Rahip canını kurtarmak için 2. kata çıkar.Bir yandan da Papaz'a kaçmasını söyler.Papaz inadını devam ettirir.Sular 2. kata çıktığında pencerenin önünden bir kayık geçer.İçinde halktan bazı kişiler vardır.Papaz'a gelmesini söylerler ama Papaz yine inadını sürdürür.
'Tanrı beni korur'der.Sular çatıya çıktığında yine bir kayık geçer ve yine halktan bazıları kayığın içindedir Papaz'a gelmesini söylerler ama Papaz 'Tanrı beni korur'demeye devam eder.Sular çatıyıda aşınca Papaz çatıdaki direğe tutunur.Bu sefer tepeden bir helikopter geçer. İçinde yine halktan bazı kişiler vardır.Papaz'a gelmesini söylerler.Papaz yine
'Tanrı beni korur.'der. Ve ölür.
Tanrı'! nın huzuruna çıkar.Tanrıya 'Ben sana darıldım Tanrım. Ben senin huzurunda yıllarca çalıştım,sen beni öldürdün.'der.
Tanrı da 'asıl sen kendini öldürdün.Senin için 2 kayık 1 helikopter gönderdim daha ne yapayım.'der

:K:K:K:gulegule

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Birgün temel arabayla yuvarkak bir yerde dönüp duruyormuş dursun bağırarak sormuş temel sürekli neden dönüyorsun ula demiş temel sinyal takıldı ondan dönüyorum demiş...
----------------------------------------
espiri
Dursun bir gün Temele sorar:
-Ula temel sen bir öğünde kaç hamsi yeyisun?
-elli
-peki orucken ne kadar yeyisun?
-yüz
hayır
-oruçken bir tane yediğin zaman orucun bozulur ve diğer doksan dokuz taneyi oruc değilken yersun.
Temel bu espiriyi çok sever ve hemen bir arkadaşına söyler.
-Ula sen oruçken kaç hamsi yersin yirmi tüh espiriyi kaçırdın yüz deseydin espiri yapacaktım
:K:K:K:K

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm can dostu kardeşim bayadır yazamadımbu açılış olsun inşallah
beğenirsiniz:G:G:G
oflu, rizeli, bayburtlu kadıların devrinde rakı içerken yakalanıyor.Diziyorlar bunları sıraya.
kadı-hepisine yüz kırbaç vurun birer istek hakku verun.
-rizeli nedur isteğun?
-benum isteğum arkama bi palan balayun
balıyorlar arkaya bi palan kırkta palıyo atmıştane yiyi rizeli sıra geli bayburtluya.
-bayburtlu sen ne istisun?
-bende rizeli gibi istirum bada bi palan balayun
oda otuzda patlayı 70 kırbaç yiyi bayburtlu.
sıra ofluya geli kadı:
-ula oflu sen direk allaha balusun senun iki istek hakkun var birincisi nedur?
-1000 kırbaç vurun ba.
-ula sen manyakmusun adam yüze dayanami.
-benum isteğum değilmi lan vurun bin kırbaç.
-peki ikinci isteğun nedur?
-habu bayburtluyu arkama bağlayunevet:H

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
temelin bal peteklerine bi ayı dadanmış ki hiç bal yaptırmıyo ne kadar petek varsa vuruyo indiriyo aşağı esonunda temel çekti vurdu ayıyı ama adliyeye çağırdılar onu niye av mevsimi yasağunda ayıyı vurdun.
-hakim bey dedi yav ben dedi köylüyü kurtardım, cezamı vercesuz?
-evet olum ceza verceğuk
-e vermezsenuz olmazmi?
-e olum buraya kanuni maddesi var bizlen alakasu yok
-hakim bey o kanuni oraya kim yazdi
hakimde doğal olarak:
-büyük millet meclisindeki millet vekilleri yazdi.
temel açtı bağrını dedi
-hakim bey beni vur gamyersem şerefsizum ayınunki mecliste bi adamı var benim yok ben öllmeyu hak ettum

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
kara denizde millet vekilini temel gezdirirken
-sayın vekilum burdan çok dikkatli yüru burdan çok eşekler yuvarlandi!!!!!
------------------------------------------------------------------------
temel amerikalıyı gezdiri trabzonda tabi oda türkçe öğrenmek isti di;
-mistır temel bizde ağaca tri derler sizde ne derler?
-bizde bişey demezler yanından gecer gideruk.
----------------------------------------------------------------------------
temelle dursun otuyo temel;
-la dursun çok acayip ingilizce öğrendum.
-la nası öğrendun nerden öğrendun.di
-su gibi öğrendum ingilizceyi.
-hau masaya bi turist oturi çağur oni gelsun bakayum.
-hey kamhır di turist geli oturi o masaya
dursun şaşuri
-şimdide yerine git de bakayum nası disun.

onu bilmi temel temel kalktı gitti öteki masaya ordan di hey kamhır turist gidi o masaya

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
akşam eve gitti temel dursun telefon edi .
-la temel meyhaneyi nezaman açcasun?
-olum yeni kapattum di
bida ari
-la temel meyhaneyi nezaman açcasun?
-la yeni kapattum manyakmısun di
gene bidaha ari.
-olum meyhaneyi nezaman açcasun?
-açmayrum senude içeri almayrum
-la içeri girmek isteyen kim beni zaten içerde unuttun kaldum buraya di gel aç meyhaneyi

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Karşı duvarın çivisi
Delinin biri, çiviyi tersine çevirerek sivri tarafına vura vura duvara çakmaya başlamış.
Onun bu halini gören başka bir deli işe karışmış :
-Baksana, yahu! Sen yanlış bir iş görüyorsun.Bu çivi karşıki duvarın çivisi olacak demiş.

--------------------------------------------------------------------------Temel'le Dursun bir gün kuş avına çıkmışlar Dursun yakınmış ah ah hicbirşey yakalayamadık Temel: bence köpeği daha yukarıya atmalıyız.
-------------------------------------------------------------------------
BİR GÜN TEMEL MEYHANEYE GİDER.GARSONA BANA BİR BİRA DER.GARSON BİR BİRAYI GETİRİR.AKŞAM OLUR HESAP GELİR PARASI OLAMDIGINDAN DAYAK YER ÇIKAR.ERTESİ GÜN YİNE AYNI MEYHANEYE GİDER.YİNE GARSONA BANA BİR BİRA DER.YİNE HESAP GELDİGİNDE PARASI OLMADIGINDAN DAYAK YER ÇIKAR.3. GÜN YİNE GELİR BU SEFER PARASI OLDUGUNDAN GARSONA HERKEZE BİRA SANA YOK DER.GARSON 'NIYE BANA YOK DER' TEMEL 'SEN İÇİNCE SAPITIYORSUN DER':::::::K:K:K:K

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm konuşturmuşlarmı nasıl yani anlamadım:]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt