Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRAZDA GÜLELİM.. (1 Kullanıcı)

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş Fikralar Güzeldi Bende Yazayim Birtane

Dursuntemele"temel Ormanda Ayiynan Karşilaştun Nedersun?"
-tüfeğimi Ateş Ederum
-diyelumki Tüfeğun Yok
-yerden Bi Odun Alur Vururum Ona
-diyelimki Odunda Bulamadun
-bitaş Alur Atarim Ona
-diyelumki Taş Bulup Taşta Atamadun
Temel Sinirleni"ula Dursun Bağa Delikanli Gibi Söyle Sen Ayudan Yanamisin Yoksa Benden Mi?_?_?"

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
NewYork'ta, Brooklyn Köprüsü üzerinde dilenen kör bir dilenci birgün, bir şairin dikkatini çeker. Dilencinin boynunda asılı bir tabela vardır. Şair, dilenciye günlük kazancının ne kadar olduğunu sorar. Dilencide sekiz
- on dolar kadar olduğunu söyler. Bunun üzerine şair, dilencinin boynuna asılı tabelayı ters çevirerek birşeyler yazar; 'Şimdi buraya senin kazancini arttıracak birşeyler karaladım. Bir hafta sonra yanına geldiğimde bana sonucu söylersin' der ve oradan ayrılır. Şair, bir hafta sonra dilencinin yanına uğrayıp kendini tanıtınca dilenci; 'Bayım size ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir haftada kazancım ikiye katlandı. Çok merak ediyorum tabelaya neler yazdınız?' Bunu üzerine şair gülümser ve: 'Tabelada
- Doğustan körüm, yardım edin
- yazıyordu. Bense
- Bahar gelecek, ama ben yine göremeyeceğim
- diye yazdım' der.

:gulegule:K:B:A

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Cemal Temel'e evlenmesi için kiz öneriyormuş.

- Senun yerinde olsam o cizla çözü kapalu evlenurdum.

- Neden, o kadar çirkin midur, diye sormuş Temel

:K:K:K:G

mrymylmz

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm çok haklısın arkadaşım çok güzeldi emeğine sağlık

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim emeğine sağlık.
güzel olmuş.
Biz kendi kendimize yabancılaştıktan sonra herşey gelir bu başa...

selametle kalınız kardeşim

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
:G...katılıyorum kardes sana bu konuda cok uzuluyorum ama malesef cok bılıncsız bı hayat yasıyoruz ürün alırken paralarımızın nereye gıttıgınden haberımız yok cünkü fayda-ben merkezci olmuşuz.türküz deriz aslımızı inkar ederiz başörtüsünden,taşaralılığımızdan utanırız,modern ve sehirli olduk,batı medeniyetleri seviyesindeyiz artık.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
selamün aleyküm
keşke sadece bunlarla kalsaydı...

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Dursun Temel'e sorar:

"Doktorlar ameliyatta niçin eldiven takarlar?"

Temel bilgiç bir edayla:

"Niye olacak...Ölen hastalarda parmak izi kalmasın diye..."

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Hâlâ da uyuyor. Ne zaman uyanacağı da belli değil

_____selamünn aleyküm
kardeşim emegine saglık gerçekler gerçekler..
rabbim razı olsun
selam ve dua ile_______

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam herkese rabbim cümlemizden razı olsun inşaallahu teala.rahmana emanet olunuz

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
kayserili baba oğul evin bahçesinde otururken çocuk birden babasına döner ve baba bana 5 milyon verirmisin kız arkadaşımla buluşcam demiş.
baba: neee 4 milyon mu napcan 3 milyonu oğlum 2 milyon neyine yetmiyo al şu 1 milyonun 500 bin lirasını geri getir..
çocuk babasına dönerek ehe ehe nasıl kandırdım ama seni bana zaten 500 bin lazımdı vermiyeceğini biliyodum.
babası vay haylaz
demek verdiğim 500 sahte olmasa beni kandıracan deilmi

:K:K:K:K

kulun biri

Kayıtlı Kullanıcı
HANGİSİ AÇIK
çay ocağında yeni çaılşmaya başlamış acemi çırağa üst kattaki işyerlerinden biri seslenir
-çaycı, iki çay yap biri açık olsun.
çaycı cevap verir:
-ağabey hangisi açık olsun...:K:K:K

kulun biri

Kayıtlı Kullanıcı
Taksi şoförü adamın birisine çarpmış ve adamın ayağı kırılmış. Mahkeme taksi şoförünü şuçlu bulmuş ve yüklüce tazminat ödemeye mahkum etmiş. Taksi şoförü adama dönerek:
-Sen beni Sabancı mı zannettin be adam. ben fakir bir şoförüm .nereden bulayım bu kadar parayı?Ayağı kırılan adam şoföre:
-sende beni kırkayak mı zannenttin. bende iki ayaklı bir insanım.

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Padişah bir gün atıyla kır gezintisi yaparken seyislerine demiş ki:
-Bu atı çok sevdiğimi bilirsiniz. Bu atın ölüm haberini bana getiren seyisin kellesini vururum, atıma çok iyi bakacaksınız. Aradan birkaç yıl geçmiş, seyisler bakmışlar ki padişahın atı ahırda ölmüş. Seyislerden biri padişahın sözünü hatırlamış, telaşlanmışlar, ne yapacaklarını bilememişler. Birinin aklına İncili Çavuş gelmiş, bu işi ona danışalım demişler. İncili'ye varmışlar, durumu anlatmışlar. İncili demiş ki
-Ben bu işi çözerim, siz işinize gücünüze bakın. İncili, padişahın huzuruna varmış.
-Padişahım, senin bir küheylan vardı ya...
-Evet...
-Ahırda gördüm. Yanına yaklaştım. Su verdim içmedi, yem verdim yemedi, nalları da havaya dikmiş öylece duruyor.
-Yahu sen şuna öldü desene!
-Padişahım ben demedim, sen söyledin öldüğünü. Bir ceza vereceksen kendine ver..

nur-efsa

Kayıtlı Kullanıcı
Üniversite son sinif ögrencisi yazili sinavindan kalinca dogru hocasina gider..

-Siz beni sinifta birakarak hayata atilmami önlüyor ve cezalandiriyorsunuz.Isin bu yanini hiç düsündünüz mü?

-Tabii düsündüm.Hocanin görevi bilgiyi ölçmek,yeterli olmayani sinifta birakmak degil mi?

-Iyi.. O zaman size bir teklifim var. Bir soruda ben size soracagim.Doğru cevabi verirseniz, ben kötü notumu kabul edip sinifta kalacagim.

Bilemezseniz,notumu düzeltecek ve sinifi geçirteceksiniz.

Hocanin keyfi yerinde..Teklifi kabul eder ve ögrenci sorar

-Yasal olup, mantikli olmayan nedir? Mantikli olup, yasal olmayan nedir? Ve de ne mantikli ne de yasal olmayan nedir? .

Hoca uzun uzun düsünür ama cevabi bulamaz.

Iddia geregi ögrencisine iyi not vererek sinifi geçirir.. Ama akli da soruda kalir..
Sonunda sinifin en iyi ögrencisini çagirir, olayi anlatir ve sorunun yanitini bilip bilmedigini sorar. Ögrenci hemen cevap verir

-Siz 65 yasindasiniz ve 23 yasinda bir kadinla evlisiniz.Bu yasal ama mantikli degil.

Karinizin 25 yasinda bir sevgilisi var. Bu mantikli ama yasal degil.

Siz karinizin sevgilisini, zayif alip sinifta kalmasi gerekirken iyi not verip mezun ediyorsunuz.Bu ise ne mantikli,ne de yasal.

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM

Temel, eczane açar. İlk müşterisi gelir:
Bana bir sinek ilacı verir misiniz?
Temel:
Tabii, sineğunuzun nesi var?
--------------------------------------------
Temel bir gün sahilde geziyormuş. Sonra bir tane çaydanlık görmüş ve ayağınla vurmuş.İçinden cin çıkıp dile benden ne dilersin deyince Temelin cevabı "Özir dilerim" olmuş.
------------------------------------------------
karadenizli bir fırına girmiş
-ustacuğum ordan299 ekmek ver da..
-300 olsa olmaz mi
-yok ustacuğum,o kadarekmeği kim yiyecek
----------------------------------------------
bir gün delinin biri kendisini ayaklarından tavana asmış
hemşirede yanındaymış doktor odaya girip bunu görür bu ne yapıyor hemşire hanım
hemşirede deliye sormuş ne yapıyorsun sen demiş oda demişki odayı aydınlatıyorum.
doktor:hemen indir şunu demiş hemşireye, hemşirede onu indirirsem oda karanlık olur doktor bey demiş
----------------------------------------------------
İNEK
Bir gün Temel kahvede oturuyormuş. Dursun gelmiş kahveye demiş: Temel senin inekler sigara içiyor mu? -Hayır demiş. Dursun da: O zaman senin ahır yanıyor
--------------------------------------------------
Herif Gelsin de Dinlesin
Radyonun yeni çıktığı yıllarda Kayserili bir hanım radyo dinliyormuş. Radyoda bir türkü duymuş. Rahmetli Kavuncu’nun “Asmalar da kol uzatmış dallere” isimli türküsüymüş bu. Kadın radyoyu kapatmış hemen: -Vooo bizim herif bu türküyü çok sever, ağşam herif gelince açak da o da dinlesin

BEĞENİRSİNİZ İNŞALLAH

:K:K:K:G

mrymylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın birinin sadece 3 saçı varmış.Bir gün kuaföre gitmiş ve kuaförden saçlarını taramasını istemiş.Kuaför beyefendi ne tarafa tarayayım demiş.Adam sağa doğru tarayın demiş.Kuaför taramış yalnız tararken bir saçı düşmüş ve 2 saçı kalmış.Kuaför adama dönerek;beyefendi sağ taraf size uğurlu gelmedi bu sefer ne tarafa tarayayım? Adam sola doğru tarayın demiş.Sola doğru tararken bi saçı daha düşmüş ve tek saçı kalmış.Kuaför üzgün bi şekilde adama dönerek; beyefendi size sol tarafta uğurlu gelmedi bi saçınız daha düştü bu sefer nasıl tarayayım? Adam cevap vermiş; BOŞVER DAĞINIK KALSIN:)

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Küçük Kayseriliye hocasi sormus :
- Alti kere alti?
- Otuz dokuz.
- Otur, sifir.
Arkadasi sorar :
- Bildigin halde neden otuz dokuz dedin?
- Pazarlik edecektim, anlamadi...

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Kayserili Tuhafiyeci dükkanindan geçimini saglayabiliyor, bir kösede üç bes kurus da biriktirebiliyordu.
Günün birinde sagindaki dükkan bosaldi, derken orasi da tuhafiyeci oldu. Sonra solunda bir tuhafiyeci daha... Rekabet basladi, isleri
kötüye gitti.

Ama sonunda bir çözüm yolu buldu :

Sagindaki komsusu, dükkaninin üzerine, gerçek ucuzluk burada yazdirmisti.

Solundaki, en büyük tuhafiye magazasi, yazili bir bez asmisti.

Bizimki,
ikisinin ortasina su yaziyi koydurdu :

Magazaya buradan girilir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt