Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRAZDA GÜLELİM.. (2 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli kardeşim.haklısın..!selam ve dua ile kalın selametle.:G:evet:H

selamünaleyküm kaan abi...

çok güzeldi...teşekkürler...
ama çadırının çalındığını anladıktan sonra da, az önce söyledikleri aklına gelmiş ve kainatta yalnız olmadıklarını yürekten hissedip, sanırım korkmamışlardır...:H

ALLAHA EMANET OLUNUZ

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Fikralarinizon Hepsi çok Güzel Sizler Beni Güldürdünüz Allah T Sizleri Güldürür Inşallahbende Yazmaya Başladim Beğenirsiniz Inşallah....

Bayburtlu
Bayburtlu Bir Gün Camiye Gider Ve Ellerini Açar Başlar Dua Etmeye;
-"allahim Seni Beş Vakit Rahatsiz Eden Kullarindan Değilim Biraz Para Ver Bana Bir Daha Gelirsem Allah Belami Versin"

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
Temel Askerde;
Temele Birgün Komutani Sorar:
-temel Düşman Sağdan Geliyor Ne Yaparsin?
-ateş Ederum Ona Komutanum.
-soldan Geliyor Ne Yaparsin?
-ön Taraftan Geliyor Ne Yaparsin?
-arkadan Geliyor Ne Yaparsin?
Temel Sinirlendi Komutanum Di Bu Mumleketun Tek Askeri Benmiyim?_?_?

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
kaan kardeş güzel bir paylaşım sen bizi güldürdün allahta seni güldürsün hayırlı akşamlar esselamü aleyküm

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Fikralarinizon Hepsi çok Güzel Sizler Beni Güldürdünüz Allah T Sizleri Güldürür Inşallahbende Yazmaya Başladim Beğenirsiniz Inşallah....

Bayburtlu
Bayburtlu Bir Gün Camiye Gider Ve Ellerini Açar Başlar Dua Etmeye;
-"allahim Seni Beş Vakit Rahatsiz Eden Kullarindan Değilim Biraz Para Ver Bana Bir Daha Gelirsem Allah Belami Versin

CEVABIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN GERÇEKTEN GÜZELDİ BUDA SANA HEDİYEM OLSUN

Lazın Eczanesi

Lazın eczanesine eli silahlı, yüzü kadın çoraplı iki soyguncu girmiş ve ellerindeki silahi Laza doğrultup:

- Çabuk kasadaki herşeyi ver !

- Özür dilerim, reçetesiz hiçbirşey vermiyoruz.

:K:K:K:G

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
bırgun temel ve dursun gemıye bınerler temel bavulu denıze dusurur dursun bagırır ula temel bavul dusdu temel cevap verır merak etme dursun anahtarı bende

:K:K:K:K

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
temele bir gün komutanı soruyo" söyle bakalım islamın şartı kaçtır?"
temel di 40
komutan bastı ona dayağı. çıktı dışarı dursun sordu ona "ula temel ne oldi"
"komutan islamın şartı kaçtır dedi bende kırk dedim bastı bağa dayağı"
dursun"ula olum sen manyakmısın git komutanın elini öp komutanım özür dilerim islamın şartı beştir de"
temel"olum sen manyakmısın adam kırkı kabul etmi beşi nasıl kabul etsin"

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
temel askerdeyken fadime ona mektup yazar;
"temel sen askere gittin tarla kazılacak ben nedeceğum?"
temel mektuba cevap verir;
"fadime sakın o tarlaya bi kazma vurayum deme bütün kaçak silahlarım ortaya çıkar."
tabi mektubu komutan okuyor "temel seni ben mahfettim" diyi bi manga duruşu asker temelin tarlayı alt üst ettiler bişey yok.
temel fadimeye mektup yazıyo;
"fadime nasi tarla güzel kazıldımi?

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Babasinin dursun´a mektubu

Babasinin dursun´a mektubu

Uy sevgili uşağum Dursun
Allah´ın selamı üstine olsin...
Mektubu çok yavaş yazayrum, çünkim bilirum, çabuk okuyamazsun ! Benden yana sual edersen, Allahuma pin şükür iyiyüm, yeni pir iş puldum. Emrimde yüze yakın adam var, hepsi de sessüz sedasuz, kendi hallerinde. Ne iş pulduğumu soraysan söyleyeceğum patlama, mezarluk pekçisi oldum. Bacin Emine bir uşak doğuracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli değül. Haçan o yüzden sağa dayi mi oldin, teyze mi oldin söyleyemeyrum. Temel emicen de tükan açtı, o da otuza aldigini yirmipeşe verir, sürümden kazaniyormuş öyle dedi. Bizim köye findukçularin Temel´i muhtar sectuk, akillu usak da! Geçen gün hepimizi zelzeleye karşi aşi etturdu. Temel akilludur, hem de durusttur.. Geçenlerde bir taksinin şoforu köye varmış, muhtari arayu, meğer yolda pir tavuk ezmuş sahibini soraymuş. Muhtar Temel tavuğa pakmış, ha pu bizden değildur, pizum köyde yassu tavuk yoktur, demiş. Senin küçüğün Memet cok akilli bir uşak çıktı. Geçen gün tepeye varmiş, elinde bir ip sallayup duriy. Anan, “Uy uşağum ne edeysun orada ?” demiş. O da hava turumuna bakayrum demiş. Çektum oni akşam karşuma, anlat pakayum şu hava turumu işinu dedim. Anlatti, meğer ip sallanunca havanin rüzgarli olduğuni, ip islaninca da yağmur yağdiğuni anlaymiş. Çok akilli uşak vesselam. Sen o yaşta böyle akilli degildun!
Yaa işte boyle usağum.. Memleçetten sağa pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazarum..
Baki Hudaya emanet ol.
Baban

Not: Mektupa para koyacaktum, ama geç aklima celdi, zarfi kapatmişum

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
temel askerdeyken fadime ona mektup yazar;
"temel sen askere gittin tarla kazılacak ben nedeceğum?"
temel mektuba cevap verir;
"fadime sakın o tarlaya bi kazma vurayum deme bütün kaçak silahlarım ortaya çıkar."
tabi mektubu komutan okuyor "temel seni ben mahfettim" diyi bi manga duruşu asker temelin tarlayı alt üst ettiler bişey yok.
temel fadimeye mektup yazıyo;
"fadime nasi tarla güzel kazıldımi?

ÇOK GÜZELDİ YA TEMEL AKLI ÖLDÜM GÜLMEKTEN :K:K

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün temel askere gidecekmiş ve bir kedisi varmış. Temel bu kediyi çok ama çok seviyomuş. Giderken dursun a demiş ki "ben askerdeyken bu kediye ne olursa bana mektup yaz" demiş.

Temel askere gitmiş aradan bir hafta geçmiş, mektupta şöyle diyor:
"temel kedin dama çıktı, damdan ayağı kaydı, düştü, ve öldü"

Temelin cevabı: "ula şerefsiz insan alıştıra alıştıra söyle çok üzüldüm, bidaha böyle bişey olursa alıştıra alıştıra yaz"

Bir hafta sonra dursundan yine mektup gelir;
"Temel, anan dama çıktı!":K:H

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Azrail Ile Pazarlik

Azrail Ile Pazarlik

Kadının biri 46
yaşında iken kalp krizi geçirir ve hastaneye
kaldırılır

Ameliyat masasında iken ölüme yakın bir yerde hayalinde
azraili
görür ve sorar
''Benim saatim geldi mi?''

Azrail cevap verir.

> ''Hayır senin 53 sene 11 ay 29 günün daha var'' der
Narkozdan uyandığında estetik yaptırmaya karar verir.
Yüzünü gerdirtir,dudaklarını doldurtur,göğüslerini
>düzelttirir.kısacası yeniden doğmuş gibi olur
> Daha uzun süre yaşayacağını bildiği için okadar
>ameliyata
>değdiğini
>düşünür.
>>>
Son ameliyattan sonra hastaneden yeni bir insan olarak
çıkar.

Hastaneden çıkıp karşıdan karşıya geçmek isterken ambulans
çarpar
ve ölür
O an azraile sorar.
>
50 seneden daha fazla yaşayacağımı sanıyordum.Neden
bana
ambulansın çarpmasını sağlayıp benim canımı aldın.
Azrail cevap verir;

A Kız SENMİYDİN O ben seni tanıyamadım...:K

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
ASKERDE TEMELİN BABASI ÖLMÜŞ DURSUNA"TEMELİN BABASININ ÖLDÜĞÜNÜ ÇAKTINMADAN SÖLE"DEDİLER.
DURSUN"O BENİM İŞİM"diyor.
dursun"ula temel senin anan varmidur"
temel"var"
dursun"e senin gardeşlerin varmi"
temel"lan manyakmısın ne biçim soraysur tabi var" di
dursun" söyle bakayım di baban varmıdır?"
temel"o da var"di
dursun "NAH VAR ÖLDİ"

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
temel ticarete atılcak şimdi tavuk yetiştircek tavuk yetiştirmesini bilmi civciv aldı 100 tane yaşlı bi adama sorayı "ne yapacağum diye" adam dediki "ayaklarından toprağa göm onları" gömdü onları toprağa suladı suladı ama civcivler öldü. adama di ki "hemşerim olmadı"di.. adam" o yanlış dedik kafalarını toprağa gömceğidik" toprağa soktu kafalarını gene gitti yüz tane civciv " hemşerim ne olcak" di. adam" ya kusura bakmada di tamamini gömceğidun temel di'' olmadi. ula dursun dedi habu adamdan akıl alayruk ama üçyüztane civciv gitti biz neyapcağuk.dursun"la senin amerikada vardu ya bi kardaşun yazalum ona di o bilur o işleri di" yazayler ole ettuk kafayı soktuk bacağu soktuk olmadi nedeceğuk.
amerikadan cevap geli "siz o topraktan bi numune gönderun bize"

:K:K:B

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN EMEĞİNİZE SAĞLIK BUDA BENDEN

Temel Londra'ya uçakla seyahat ediyormuş. Uçakta her şey normal iken birden pilotun sesi duyulmuş:
- "Sayın yolcular, uçağımızdaki 4 motordan bir tanesi bozuldu, ama biz 3 motorla rahat iniş yapabiliriz" Neyse rahatlar herkes. 15 dakika sonra bir anons daha:
- "Sayın yolcular maalesef 1 motorumuz daha bozuldu ama biz 2 motorla inişi yapacağız" Herkes rahat ama bir anons daha gelmesinden korkmaktadır. 20 dakika sonra bir anons daha gelir:
-"Sayın yolcularımız 2 motordan biri daha bozuldu ama biz en iyisiyiz ve 1 motorla inişi size garanti ediyoruz" Herkes ohh çeker rahatlar. Temel ise panik içinde:
- "Uyy bu motorda bozulursa havada kalacağuz"

CAN DOSTU

Kayıtlı Kullanıcı
Dursun ile Temel kimin daha cok aptal oldugu konusunda bir turlu anlasamamislar. Sonunda Idris'i hakem tayin etmisler. Dursun Temel'e demiş ki;

-Temel koş git bak bakalım ben büroda mıyım, değil miyim.

Temel hemen gitmiş, aradan bir saat kadar zaman geçmiş ve Temel dönmüş. Dursun'a onun buroda olmadığını söylemiş. Bizim hakem Idris soylenmis:

-Be oğlum, sen salak mısın, oraya kadar gideceğine şuradan bir telefon edemedin mi?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt