Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başucu Kitabınız Var mı? (1 Kullanıcı)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Biz neden hayattan kaçıp kitaplara sığınırız?

Dünya sahtekarlarla doludur azizim; insanlar samimi değildir,
Herkes birbirini kırar, incitir.
Bizim o koca koca kitapları devirmemiz,
İki satır samimiyet bulabilmek içindir....

Ömer Faruk Dönmez

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Konu dışı olucak ama CemalNur Sargut'un son kitabını okuyan varmı ?
Adı:Yaratılış Sırrı Meryem Suresini konu alıyor ...
Yeni yeni dikkatimi çeken bir isim kendisi

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Yeni, taze aldım...:a12:
Tavsiye ederim...

ikidirhembircekirdek_3405_47287.jpg

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Artık okula başladım, okul kitaplarıyla kafamı yoracağım... :)

Ayrıca yatağa girince "Bismikellâhümme ehyâ ve emûtü." - "Allah'ım! Senin isminle diriliyor, senin isminle ölüyorum." derim.

Uyumadan önce hep 100 kere subhanallah, 100 kere elhamdulillah, 100 kere Allah-u ekber, 100 kere la ilahe illallah derim, 25 kere istiğfar okurum, kelime-i şehadet getiririm, nas-felak-ihlas surelerini okurum. Nedense hep uyumadan önce okurum. Genelde uyuyamayan ben bunların yarısında uykuya dalarım zaten. :D

Bunları okudum mu içime bir huzur girer hemencecik. :)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Bir SEVGİLİ Edindim...
Onun Peçesini Açmak İçin Akşama Kadar Bekleyemedim...!!!

Yaniii...
Yeni Başucu Kitabım...:)

katre.jpg

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
cok cok cok guzel bir kitap herkese siddetle tavsiye ederim...turkiyeli muslumanlara ozellikle...

berat05

Yönetici
Can dan bir dostumun hediyesi.... kESİNLİKLE Tavsiye Edilir.

yûsuf ile züleyha
kalbin üzerinde titreyen hüzün

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Daha başlangıçtayım ama elimden düşürmeyeceğim bir kitap var artık
şimdilik tercümesiyle başlayacağım daha sonra inşallah orjınalini de almak nasip olur
Bir çok kardeşim için özel bir kitap olduğunu biliyorum
Rabbim hakkıyla okuyup nasiplenenlerden eylesin cümlemizi..

Mektubat-%C4%B1_Rabbani_(2_Cilt)1.jpg

Mektubat’ı severek okumak, kalbden dünya sevgisini çıkarır. Hattâ Mektubat’a tâbi olanları, Cehennem ateşinin yakmayacağı kendisine bildirilmiştir. İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
Bir gün amellerimdeki kusuru görme hâli beni kapladı. Büyük bir pişmanlık ve kırıklık içindeyken, (Allahü teâlâ için alçalanı, Allahü teâlâ yükseltir) hadis-i şerifini hatırladım. Sonra, (Seni ve kıyamete kadar seninle vasıtalı ve vasıtasız olarak tevessül edenleri mağfiret ettim) nidası geldi. Kıyamete kadar, vasıtalı ve vasıtasız olarak bizim yolumuza gireceklerin hepsini bana gösterdiler. İsimlerini, soylarını ve memleketlerini bildirdiler. İstesem, hepsini tek tek sayarım. Hepsini bana bağışladılar. (Makamat-i Ahmediye)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
9786051130514.jpg

Serinin sonundayım...bugün başladım;)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
_200_138271.jpg

diğer başucu kitabım,herkesin kitaplığında olması gereken bir kitap..
Rabbim okuyup,anlayıp,nasiblenenlerden eylesin inşallah

RedveKabul

Kayıtlı Kullanıcı

Mektubat’ı severek okumak, kalbden dünya sevgisini çıkarır. Hattâ Mektubat’a tâbi olanları, Cehennem ateşinin yakmayacağı kendisine bildirilmiştir. İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
Bir gün amellerimdeki kusuru görme hâli beni kapladı. Büyük bir pişmanlık ve kırıklık içindeyken, (Allahü teâlâ için alçalanı, Allahü teâlâ yükseltir) hadis-i şerifini hatırladım. Sonra, (Seni ve kıyamete kadar seninle vasıtalı ve vasıtasız olarak tevessül edenleri mağfiret ettim) nidası geldi. Kıyamete kadar, vasıtalı ve vasıtasız olarak bizim yolumuza gireceklerin hepsini bana gösterdiler. İsimlerini, soylarını ve memleketlerini bildirdiler. İstesem, hepsini tek tek sayarım. Hepsini bana bağışladılar. (Makamat-i Ahmediye)

Sayın salavatgetir Allah için oturun ve şu cümleleri bir daha okuyun. Ne demek Mektubat'a tabi olanları cehennem ateşi yakmaz? Bu nasıl bir sözdür? Keza diğer sözler, yok ona tabi olanların hepsi gösterilmiş ve Allah hepsini İmam Rabbani için bağışlamış? SubhanAllah! vallahi bu küfürdür. Vallahi bu Allah'a iftiradır.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
zBK375099TH006_250.jpg

dünn aldım sonunda bu kitabı yinee unutulmayacak bi kitap yazmış sinan hocamız...

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Aşk’a Yolculuk – Veysel Karani

Daha önce Aşkın Gözyaşları kitabıyla, reklamsız bir şekilde en çok satan yazar olan Sinan Yağmur, Destek Yayınlarından yeni çıkan kitabı Aşk’a yolculuk Veysel Karani ile yeniden okuyucularla buluşuyor.

Kitaptaki en etkileyici satır başı ise şöyle;
Ey tüm zamanların, en dolu, en mahzun, en bol gözyaşları! Şimdi her zaman dua. Hilâlin sureti düşüyor suya. Ey aşka çılgınlar gibi koşanlar,haykırasıya bağıranlar. Bakın gökte yıldız yıldız, akın akın akıyor Esma-ül Hüsna. Şehadet kanıyla mahzun olur, tufan olur yüreğimiz.İşte şimdi şehadet vaktir.
Veysel Karani’nin aşk dolu yüreğini, bir resim gçizer gibi, betimliyor Sinan Yağmur Aşka Yolculuk kitabında.Öylesine sürükleyici,öylesine etkileyici bir anlatım,öylesine mana dolu bir kurguyla anlatıyor ki, bazen gözünüzden, bahsedilen o çılgın gözyaşlarının aktığını hissediyorsunuz.
Şöyle yazıyor Sinan Yağmur;
Veysel Karâni, avuçlarını toprağa, başını hırkaya değdirerek secdeye giderken, hain oklar sırtına doğru geliyordu.İlk ok birleşmişti sırtıyla.Diğer oklar peşpeşe geliyordu..Bakan biri sırtında sadece bir ok yığını görebilirdi, sırtını görmesi imkansızdı…
Damla damla kan akan dudaklarından son cümlesi dökülmüştü hırkanın üzerine: “Esselamü aleyke ya resulullah…”
Yıllarca hafızamızdan silinmeyecek olan Veysel Karani’nin, Peygamber Efendimiz’e(S.A.V) olan hürmeti,sevgisi ve bu yolda çektiği çileleri anlatıyor Aşk’a yolculuk.
Bir şehit daha! Ne kadar güzel bir ifadesi var! Görüyor musunuz, ne kadar tatlı, ne kadar huzur içinde ölüyor? Doksan yedi yıl boyunca secde etmiş bir yaşam, Allah yolunda ceng ederken, yine ona yakışan,ona uygun bir şekilde şehadetle veda ediyor fani dünyaya… Âşık, aşkına, maşuğuna kavuşmak,ulaşmak üzereydi artık!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt