Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başucu Kitabınız Var mı? (1 Kullanıcı)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
FB,261,50,envarul-asikin-tam-metin-tum-eserler-celik-yayinevi-yazicioglu-ahmed-bcan.jpg

herkes mutlaka bu kitabı okumalı.
çok akıcı hem gözü korkuttuğu gibi değil.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ABDESTSİZ SÜT VERMEDİM( mezkür kitabın yazarı olan Ahmed Bican Kimdir?)

Ahmed-i Bîcân bir gün, Gelibolu'nun en büyük câmisinde vâz veriyordu. Herkes huşû içinde söylenenleri dinliyordu.

"Kardeşlerim! İnsanı Rabbinden uzaklaştıran perdelerin en büyüğü, kalbi öldürmek, karartmaktır. Kalbin ölmesine kararmasına sebep de dünyayı sevmektir. Bir hadîs-i kutsîde buyruldu ki:"Ey Âdemoğlu! Kanâat et zengin ol. Hasedi terket, râhat ol! Dünyâyı terket, dînin halis olsun."

Kim gıybeti terkederse, Allahü teâlâya karşı olan sevgisi çoğalır. Kim az ve doğru konuşursa, aklı tam olur. Kim aza kanâat ederse, gerçekten Allahü teâlânın ahdine inanmış olur. Kim dünyâ için kaygılanırsa Allahü teâlâdan uzaklaşır."

Ahmed-i Bîcân hazretleri vâz ettiği kürsüden bir ara başını kaldırdı. Câminin giriş kapısında ağabeyini gördü. Ayakta bekliyor ve kendisine tebessüm ediyordu. İçeri girip bir yere oturmamasına hayret etmişti. Sonra mânevî bir huzurla vâzına devâm etti. Ağabeyinin bu şekilde beklemesi bir türlü aklından çıkmıyordu.

Akşam annesi ile sohbet ederken bu aklından çıkmayan şeyin sebebini öğrenmek istedi ve; "Anneciğim! Bugün dikkatimi çeken bir şey oldu. Vâz ederken ağabeyim câmi kapısında durmuş, bana bakıyor ve tebessüm ediyordu. Ama içeri girip oturmadı. Sebebini ondan bir suâl eylesen." dedi. Evlâdını kıramayan anne ertesi gün büyük oğlu Muhammed Bîcân'a giderek sohbet arasında kardeşinin vâzı arasında niçin câmiye girmediğini sordu. O da; "Kardeşim âlim, ârif biridir. Hâcı Bayram-ı Velî hazretlerini görünce bir başka Ahmed oldu. Sözleri hikmet dolu. Gönülleri alan, ruhları cezbeden bir üslûbu var. İlminden, irfânından istifâde edenlerin sayısı belli değil. Ben de mübârek sözlerini dinlemek için gitmiştim. Meleklerin kanatlarını sererek vâzını dinlediklerini gördüm. Basmamak için içeriye girmedim." dedi.

Bu duruma çok sevinen annesi, eve dönerek durumu küçük oğlu Ahmed-i Bîcân'a anlattı. Ahmed Bîcân sevineceği yerde durgunlaştı. Bunu fark eden annesi sebebini sorunca; "Ağabeyim melekleri gördüğü hâlde ben niçin göremiyorum, acabâ sebebi nedir?" dedi. Annesi hiç beklemediği bu soru karşısında şaşırdı. Ahmed-i Bîcân hazretleri sonra ilâve etti; "Anneciğim bunun sebebini senin bilmen lâzım. Biraz düşün bulacaksın." dedi.

Annesi bir süre düşündükten sonra yaşlı gözlerle oğluna; "Sen henüz süt emme çağında idin. Namaza durmuştum. O esnada komşularımdan bir hanım geldi. Sen ağlamaya başladın. Selâm vermeme de az kalmıştı. Kadıncağız ağlamayasın diye seni emzirmeye başladı. Selâmı vermemle birlikte mâni oldumsa da sen bir kaç yudum almıştın. Sonra sordum hanım abdestsiz imiş. Ben seni hiç abdestsiz emzirmedim. Her halde sebebi odur." dedi. Ahmed Bîcân; "Doğru söyledin." dedi.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
637_Siret-i_Meryem.jpg

Vee kitabımla buluştum nihayet..
Uzun zamandır almak istediğim Siret-i Meryem, dün hediye edildi.. ::)

dividers221em5.gif

Meryem’in açık alnı kandildir.
Meryem’in açık alnı ufuktur.
Her seher güneş oradan yükselir ve her gecenin içine güneş o çizgiden batarak yürür.
Meryem’in açık alnı haritadır. O, yol gösterir, işaret eder, el sallar, uğurlar, dua eder hepimize.
Kadim günlerden bilinmez yarınlara ilerleyen zaman gemisinin, yolunu rotasını çizdiği ışıklı fener,
onun alnında yanar…
Meryem, deniz feneridir…
Meryem’in açık alnı kapısızdır.
Secdeler o pak alnı öpmek için birbiriyle yarışır.
Meryem, annedir. Allah’ın Kelimesi’ne annelik etmek üzere seçilendir.
Meryem’in, oğlunu tutan elleri toprağın üzerinde durur.
Meryem kuldur! Rabbine yakın olandır.

O, Meryem’dir.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Bende kitap kurtlarindanim ama bir kac aydir okuyamiyorum kur'an-i kerime agirlik verdim ama onerebilecegim kitaplar mehmed paksu vesvese,havva ergene ışık hanım sahabiler gercekten okumaya deger....selametle dua ile...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Bende kitap kurtlarindanim ama bir kac aydir okuyamiyorum kur'an-i kerime agirlik verdim ama onerebilecegim kitaplar mehmed paksu vesvese,havva ergene ışık hanım sahabiler gercekten okumaya deger....selametle dua ile...

Havva Ergene Işık Hanım Sahabeler'i ben de okumustum.. Hala kitaplığımda.. =) Çok güzel, okunulası bir eser.. Tavsiyemizdir=)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Havva Ergene Işık Hanım Sahabeler'i ben de okumustum.. Hala kitaplığımda.. =) Çok güzel, okunulası bir eser.. Tavsiyemizdir=)

Evet canim hayatimiza isik tutacak degerde hanimlar mutlaka okumali ozellikle ornek hayatlar onlarin yasamlarina bakinca bizim aci diye nitelendirdiklerimizin anlamsizlasiyor .....

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
Hizb-ü Envaril Hakaikin Nuruye büyük cevşen bu günlerde okuduğum kitabım çok güzel okudukça okuyasım geliyor

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
Aşka yolculuk Veysel karani Sinan yağmurun çok güzel bir kitap tavsiye ederim

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
bu kitap cok guzel..herkese okumasini tavsiye ederim...ben okudum bitirdim

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
suan okudugum kitaplar

Ebu Hanzala - akaid dersleri

ve Imam Gazali -Kalplerin kesfi

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
%C4%B0tikat-Risalesi-Arifan-Yay%C4%B1nlar%C4%B1.jpg

Şüphesiz bu dünyaya gelen her insan için ilk olarak elde etmesi gereken en önemli şey imandır. Dünya ve ahiret saadeti bu imanla yaşayıp bu imanla ölmeye bağlıdır.

Ameller hususunda müsamaha varsa da itikat hususunda hiç bir yanılmanın ve eksikliğin affı yoktur.

Bundan dolayı şirkin dışındaki günahlar hakkında Allah'ın dilemesine bağlı olarak affı mağfiret sözü varsa da şirk üzere ölenin asla affedilmeyeceği, Cennet yüzü görmeyip Cehennemden çıkamayacağı kesindir.

Öyleyse ebedi kurtuluş arayan herkesin her şeyden evvel iman konusu üzerinde durarak Al-lah indinde yüzünü ak edecek sağlam bir inanca sahip olması gerekir.

Ancak şu var ki her: "İnandım" diyenin imanı Allah katında muteber değildir.

Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) de arkasından ümmetinin yetmiş üç fırkaya ayrılacağını, bunlardan yetmiş ikisinin dalalette kalıp "Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat"tan ibaret olan tek bir fırkanın kurtulacağını defaatla açıklamıştır.

İşte elinizdeki bu kitap sizlere bu Fırkay-ı Naciye (kurtulacak fırka) nın neye nasıl inandıklarını ve bu cemaattan olabilmek için inanılması gereken şartları, anlayacağınız bir dilde madde madde beyan etmektedir.

Bu kitapta zikredilen hususları bilip bellemeden ve böylece inanmadan aklı, zekası ve rütbesi ne olursa olsun hiç bir ferdin ahirette kurtulması mümkün değildir.

O halde Allah ve Resûlü tarafından bize sarkıtılan bu ipe sımsıkı tutunarak istenilen sağlam inanca sahip olmalı ve bu marifetlerden mahrum olan insanlara ulaşıp bu eseri acilen ulaştırmalıyız ki, belki de bu sayede bir insan daha Ehl-i Sünnet inancıyla ölme nimetine mazhar olarak ebedi azaptan kurtulur.

Bu risalemizdeki ilimleri halka ulaştırmak günümüzün en önemli meselesidir.

Zira bugün insanlar neye nasıl inanacaklarını şaşırmış bir şekilde bocalamaktadırlar. İşte bu gibi insanlara bu eseri ulaştırmak onlara yapılacak en büyük hayırdır.

Bu konuda daha önce bir çok kitap yazılmışsa da kimisi kısalığından yeterli olmamakta kimisi de dilinin ağırlığı ve uzunluğundan dolayı istifadeyi azaltmaktadır.

Ama, bu kitap her kesim insana hitap edecek ve ikna edecek niteliktedir.

Allah-u Tealâ'dan niyazımız, insanlara acıyarak imanla ölmelerini temin etmek için kaleme aldığımız bu risalemizi bize de acıyarak i-manla çene kapamamıza vesile kılmasıdır.

Şüphesiz duaları hakkıyla işiten ve kabul eden ancak O'dur.

ebrar0

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum. Guzel bir yol daha var. Her gun ailemize bir kitapdan en az 5dakika okumak.Sonra her gun okuma suresini artirmak. Eger skilan varsa sureyi artirmamak. Ama her gun ayni saatte(ailenin butun uyelerine uygun bir saat olsun) kitabi okuyalim ve ailedeki her kesi davet edelim. Hayir olur insaallah.Mesela Muhammed Kandehlevinin "Fezaili-amel" ve ya diger kitaplari guzel ornektir.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Selamun aleykum. Guzel bir yol daha var. Her gun ailemize bir kitapdan en az 5dakika okumak.Sonra her gun okuma suresini artirmak. Eger skilan varsa sureyi artirmamak. Ama her gun ayni saatte(ailenin butun uyelerine uygun bir saat olsun) kitabi okuyalim ve ailedeki her kesi davet edelim. Hayir olur insaallah.Mesela Muhammed Kandehlevinin "Fezaili-amel" ve ya diger kitaplari guzel ornektir.

Ve Aleykumselam kardeşim...
Güzel bir öneri...
Bu fotoğrafdaki gibi yani...:)

69624_592338340793962_1649255012_n.jpg

ebrar0

Kayıtlı Kullanıcı
evet kardesim. ama bir kisi okuyacak butun aile dinleyecek insaallah. bu daha guzel oluyor insaallah.

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
halit ertuğrulun düzceli mehmet kendini arayan kadın kendini bulan kadın yeni okuduğum kitaplar çok güzel okurken bambaşka alemlere dalıp gidiyorsunuz nasıl teslimiyet Rabbelalemin bizlerede öyle teslim olmayı nasip etsin hidayete eren insanların ibretlik hikayeleri muhakkak okuyun derim

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
halit ertuğrulun düzceli mehmet kendini arayan kadın kendini bulan kadın yeni okuduğum kitaplar çok güzel okurken bambaşka alemlere dalıp gidiyorsunuz nasıl teslimiyet Rabbelalemin bizlerede öyle teslim olmayı nasip etsin hidayete eren insanların ibretlik hikayeleri muhakkak okuyun derim

Evet...
Halit Ertuğrul' un kitapları çok da sade ve günümüzde yaşanmış olaylardan hikaye edilmiştir...
Teşekkürler kardeşim...

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Mürvet Sarıyıldız - İki Cami Arasında Aşk
İskender Pala - Katre -i Matem oldukça güzel sürükleyici kitaplar okumaya değer.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt