Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başucu Kitabınız Var mı? (1 Kullanıcı)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Sevdalar Sözde Kaldı

Ahmed Günbay Yıldız

Bir nesil Ahmed Günbay Yıldız'ın yüreğe tercüman olan ince ve hassas kaleminden dökülen romanlarla aşkı, çileyi, pişmanlığı, acıyı, kısacası tüm insani duyguları buram buram yaşadı. Bir sözde denildiği gibi 'Aşk ve ölüm büyük kalpleri avlarmış.' Onun diğer romanları gibi bu romanı da kalbimize aşkı ve sevdayı davet ediyor. Sevdaların sözde kalmaması için bu romanın sesini dinleyin ve onu da diğerleri gibi hemen yüreğinize işleyin.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ask-a-yolculuk-veysel-karani20120218010347.jpg

"Bana, 'Sen kimsin?' diye sormayın.
Ömrü azıcık kalmış bir Hiç'im.
Ben, hiçbir şeyim, hiçbir şeyim.
Yürek vermediğiniz, ta içinize erişemez.
İnsanlara baktım ki her biri kendisine bir sevgili edinmiş.
Kimi kadın, kimi erkek.
Bazısı nefis, bazısı da heva.
Kimi mal, kimisi de şöhret.
Herkes o sevgiliyle ölüm anına kadar beraber olabilmiş, bazısı da kabrin başına kadar beraber bulunabilmiş, toprağa verilince ona veda etmiş.
Herkes sevgilisini karanlık bir kuytuya bırakıp geri dönüyor.
Düşündüm.
Kendime öyle bir sevgili bulayım ki, hayatımda ve vefatımda benimle beraber olsun.
Ömrüm, özüm ve sözüm üç aşk üzerine örüldü:
Allah aşkı, Peygamber aşkı ve Annem.
Bana kendini üç kelimeyle anlat deseler; yetimlik, yalnızlık ve yolculuk derim...
Babasız kalmanın acısını imanla doldurdum, yalnızlığımda Allah'a sığındım.
Yolculuğumu Habibullah'ın aşkına adadım."
Veysel Karâni, ellerini kuma, alnını hırkaya dayayarak secde vaziyetine devam ederken sırtına bir ok daha geldi.
Derken bir ok daha...
Bir ok daha...
Saplanan oklardan neredeyse sırtı görünmez olmuştu...
Kana boyanmış dudaklarından son cümlesi düştü hırkanın üzerine:
"Esselamü aleyke ya resulullah..."
Bir şehit! Ne de güzel bir şehit!
Görüyor musunuz, ne kadar tatlı, ne kadar huzur içinde ölüyor?
Doksan yedi yıllık ömür, Allah yolunda savaşırken, şahadetle son buldu...
Âşık, maşuğuna kavuşmuştu artık!
Ey bütün zamanların çıldırtan gözyaşları!
Şimdi sağanak sağanak dua.
Hilâlin sureti düşüyor suya.
Ey aşka hep yalınayak koşanlar.
Bakın gökte yıldız yıldız akıyor Esma-ül Hüsna.
Bir tek damla şahadet kanıyla tufandır yüreğimiz.
Şimdi aşk. Şimdi şahadet vaktidir.
Derdin nedir?
Derdim 'Aşk'a Yolculuk'tur.
Ya sizin derdiniz ne ki dudağınızda derman kelimesi hiç eksik olmuyor.
Öyle bir derdiniz olsun ki bin dermana değişmeyesiniz.

bi türlü nasip olmadı ama en çok okumak istediğim kitap en kısa zamanda alıcam inşallah:)

demirads

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
kulturelf.blogspot.com
Kendime bir uyuma saati belirliyorum. O saatten 1 saat önce kitap okumaya başlıyorum. Bitince de direk uyuyorum.. :) Bu aralar Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü okuyorum.. :)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Tavsiyelerin en guzelinden..

ASK YOLUNDA ADIM ADIM - Ceyda & Emrah Altunecim

Istanbul'dan Konya'ya yuruyerek giden iki asik gonulun hikayesi.
Ben okudum, cok sevdim.
Sizde okuyun, seveceginizden eminim :)

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Tavsiyelerin en guzelinden..

ASK YOLUNDA ADIM ADIM - Ceyda & Emrah Altunecim

Istanbul'dan Konya'ya yuruyerek giden iki asik gonulun hikayesi.
Ben okudum, cok sevdim.
Sizde okuyun, seveceginizden eminim :)

Hayırlı sabahlar kardeşim..
Tavsiyen üzerine dün "Aşka adanmış bir ömür: Hz. Hatice" kitabını aldım, ve otobüsle eve dönerken şöyle bir göz atıyım dedim baş sayfalarına.. Aman Ya Rabbi.. Ya nasıl bir esermiş bu kitap.. Ya resmen insanı hapsediyor kendine, ya okurken her cümlede Hatice annemiz oluyor insan, O'nun gözünden Kutlu Nebi'ye bakıyor.. Hani Efendimiz, Annemizin yanına ilk gelişi var ya ilk sayfalarda, O'nun yanındayken yüreğindeki o tarifsiz heyecanı kendi yüreğimde hissettim resmen... Allah razı olsun kardeşim senden böyle eşsiz bir eseri tavsiye edip okumama vesile olduğun için.. Çok teşekkür ederim sana..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
burada tavsiye de bulunan, kitaplar sayesinde bizlerin de hidayetine,
hayırlı davranışlarımıza vesile olan kardeşlerimizden Allah bin kez razı olsun
hepiniz ayrı ayrı öyle güzel öyle okunası eserler paylaşmışsınız ki.
isimlerini duyunca hangisini alacağıma karar veremedim hepsi çok faydalı duruyor.
şu yoğunluk bir geçsin hele inşaAllah ağırlık vereceğim şu aralar hiç okuyamıyorum:(

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
İnsanlar Arası İlişkilerde Hz. Peygamber Modeli

Peygamberimiz (sas) çok yönlü bir şahsiyet olup, hayatın her alanında örnektir. O bir devlet başkanı, ordu komutanı, Hâkim, müftü, öğretmen, Mürşid, kul, baba, dede, eş, komşu, arkadaş, yetim, öksüz ve iş ortağıdır. Yani hayatın her alanında yer almıştır. Bu yönüyle herkes için örnektir. Fakat O aynı zamanda tarihte emsali görülmemiş büyük bir liderdir. Bir liderde aranan ve bulunması gereken bütün vasıflar en mükemmel şekliyle O’nda mevcuttur.

Lider ve rehber ihtiyacı günümüzün en temel ihtiyaçlarından biridir. Yanıltmayan, kitleleri maceraya sürüklemeyen ve onların enerjisini ve imkanlarını israf etmeyen bir lider ve rehber nasıl olmalıdır? Bir rehberden neler beklenir? Rehberin ve Müslümanın davranışlarının ahlaki temelleri ne olmalıdır? İnsanlar arası ilişkilerde nasıl davranılmalıdır? Efendimiz' in bu noktada bütün Müslümanlara örnekliği nasıl olmuştur?

Peygamberlik yönünü bir lahza hatırımızdan çıkarmamak kaydıyla, En Büyük Rehber’in (sallallahu aleyhi ve sellem) her yönden örnek ve model olarak hayatımızda gerçek değerini bulması ve Sonsuz Nur’un şefaatine nail olmamız duasıyla..

insanlar-arasi-iliskilerde-hz-peygamber-modeli.jpg

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı

Bunlar da benden :) NOT: Cekimi ben yaptigim icin amator oldu, kusura bakmayin :D

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar kardeşim..
Tavsiyen üzerine dün "Aşka adanmış bir ömür: Hz. Hatice" kitabını aldım, ve otobüsle eve dönerken şöyle bir göz atıyım dedim baş sayfalarına.. Aman Ya Rabbi.. Ya nasıl bir esermiş bu kitap.. Ya resmen insanı hapsediyor kendine, ya okurken her cümlede Hatice annemiz oluyor insan, O'nun gözünden Kutlu Nebi'ye bakıyor.. Hani Efendimiz, Annemizin yanına ilk gelişi var ya ilk sayfalarda, O'nun yanındayken yüreğindeki o tarifsiz heyecanı kendi yüreğimde hissettim resmen... Allah razı olsun kardeşim senden böyle eşsiz bir eseri tavsiye edip okumama vesile olduğun için.. Çok teşekkür ederim sana..

Desene sen simdi Mekke'desin.
Sen onu birde bana sor vallahi :)
Allah senden de razi olsun ki beni ciddiye almis, tavsiyeme uymus ve sevap kazandirmissin :)
Iste ben sevap paylasimi diye buna derim .
Ne guzel.. :)
Rica ederim, bende senden tavsiye bekliyorum .

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Desene sen simdi Mekke'desin.
Sen onu birde bana sor vallahi :)
Allah senden de razi olsun ki beni ciddiye almis, tavsiyeme uymus ve sevap kazandirmissin :)
Iste ben sevap paylasimi diye buna derim .
Ne guzel.. :)
Rica ederim, bende senden tavsiye bekliyorum .

Anlıyorum kardeşim seni.. Gerçekten bedenin burada kalıyor ama gönlün bambamşka alemlere kayıyor resmen sayfalarında dolandıkça..
Allah senden de razı olsun kardeşim, asıl ben sana ne kadar teşekkür etsem azdır.. Yani ne zamandır böylesine etkileyen bir kitap okumamıştım inan ki.. :)
Evet ne güzel.. :)
inşAllah kardeşim, seni etkileyebileceğini düşündüğüm bir kitap aklıma gelirse, ilk fırsatta tavsiye edeceğim inşAllah.. :)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Anlıyorum kardeşim seni.. Gerçekten bedenin burada kalıyor ama gönlün bambamşka alemlere kayıyor resmen sayfalarında dolandıkça..
Allah senden de razı olsun kardeşim, asıl ben sana ne kadar teşekkür etsem azdır.. Yani ne zamandır böylesine etkileyen bir kitap okumamıştım inan ki.. :)
Evet ne güzel.. :)
inşAllah kardeşim, seni etkileyebileceğini düşündüğüm bir kitap aklıma gelirse, ilk fırsatta tavsiye edeceğim inşAllah.. :)

InsaAllah bekliyorum.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
"Okuyorsan, ne karşındakileri susturmak ve bilgiçlik satmak için, ne her okuduğuna körü körüne inanmak, ne de konuşmalarına mevzu bulmak için oku... İncelemek ve düşünmek için oku. Kitap vardır, ancak tadına bakmak içindir;kitap vardır yutulmak, kitap vardır çiğnenmek ve özümlemek içindir... Başka ifadeyle; kimi kitapların ancak birkaç bölümüne göz atmalı, kimisini baştan sona şöyle bir okuyup geçmeli, pek azını da her ayrıntı üzerinde titizlikle durarak adamakıllı okumalı."

Salih Mirzabeyoğlu

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Evet arkadaslar evet muradima erdiim :)

Simdi Hayatus'Sahabe'nin ilk cildini okuyoruum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt