Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başucu Kitabınız Var mı? (2 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Nikah Şekeri
Recovered_JPEG_6.jpg

Yakacık'taydık.

İstanbul'un balkonu denilen Ayazma'da, Çamlı Çay Bahçesi'nde sohbet ediyorduk.
Söz düğünlerimize geldi. Düğünleri nasıl yapmalı, nasıl daha verimli ve faydalı hale getirmeli sorusu ortaya atıldı.
İşte bu sohbet esnasında, ev sahibemiz olan Sermin Hanım, nikahlarda dağıtılan şekerin anlamsız bir israf olduğunu dile getirdi ve bir teklifte bulundu:
"Hocam, evlilikle ilgili küçük bir eser yazsanız da, oğlumuzun düğününde nikah şekeri yerine biz onu dağıtsak, olmaz mı?"
Ben de bu ilginç teklifi memnuniyetle kabul ettim. Hakikaten, insanlara kalıcı ve daha faydalı bir "Nikah Şekeri" sunmak güzel fikirdi.
Üstelik, kısa bir süre sonra, benim oğlum da evlenecek, dolayısıyla ona da nikah şekeri lazım olacaktı.
Bu görüşmeler üzerine , Sermin Hanım şu teklife bulundu:
"Öyleyse, bu kitabın adı, Nikah Şekeri olsun ki, davetliler garip karşılamasınlar."
İşte bu sohbetin bereketi, elinizdeki kitapçıktır.
Bu eserde evliliği, aile mutluluğunu, anlaşmayı, kaynaşmayı ve bir ömür sevgiyle birlikte yaşamayı özetlemeye çalıştık.
Dilerim ki, bu kitapçık evleneceklere bir yol gösterici, evlenmekte olanlara bir rehber, ve de eski evlilere, bir yenilenme heyecanı olur.
Allah, evlenecek olanları iyilerle karşılaştırsın.
Şerden ve şerlilerden hepimizi uzaklaştırsın.
Gerçek bir sevgiyle birbirine bağlanacak olanlara, nikah nasip etsin.
Evlilere de, nikahın hakkını verdirsin.
Eşleri birbirine sevdirsin.
Sevgi dolu yualardan, sevgi dolu yürekler yetiştirsin.
Son kalemiz olan ailemizi korusun ve kurtarsın.
Bütün okuyucularıma, selam, saygı ve sevgiler sunarım

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Elbani _ Hadislerle evlilik adabı

Ebu Basir et Tartusi -İslam dininden çıkaran ameller

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Okuyalım, tavsiye edelim, okutalım inşallah...
Teşekkürler...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Yeni BAŞUCU KİTABIM...

ikm.png

armour

Kayıtlı Kullanıcı
şu anda sibel eraslanın çöl/deniz'ini okuyorum tavsiye ederim bitirip eşime okutucam allahın izniyle okumak güzeldir hep okuyalım inşallah...dua ile

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
şu anda sibel eraslanın çöl/deniz'ini okuyorum tavsiye ederim bitirip eşime okutucam allahın izniyle okumak güzeldir hep okuyalım inşallah...dua ile

Ne güzel düşünceler...
Eşle beraber okumak da daha güzel inşallah...
Hayırlı Cumalar...
Selam ve DUA ile...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,

ben de çöl ve denizi okuyorum.

zaman zaman da amak-ı hayali okuyorum.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Yeni BAŞUCU KİTABIM...

resim_kirp.php

bursaa

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleykum arkadaşlar.benimde yeni bitirdiğim kitap aşkın göz yaşları.şems ile mevlanayı anlatan bir kitap.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

ekbra

Kayıtlı Kullanıcı
benim de bir başucu kitabım var prof.dr.M.Yaşar Kandemir'in "Peygamberimin Sevdiği Müslüman" adlı eseri ama bu kitap bence öyle okuyup bırakılacak bir kitap değil tekrar tekrar okuyabileceğiniz hiç usanmadığım bir kitap zaten hep bölüm bölüm merak ettiğinizi açıp okuyabiliyorsunuz ve her seferinde ben farklı bir tat alıyorum..bu kitap babamın bana bir hediyesiydi sanırım birazda ondan bende ki yeri özel 1000 kere okusamda hep başucu kitabım olacak..:G
ama sanmayın sadece bu kitabı okuyorum hep bakıp bir parça okumama rağmen normal kitap okuma düzenime devam ediyorum... Şuanda Mustafa Armağan'ın Avrupanın 50 Büyük Yalanı var elimde muhteşem bir kitap forumdaki herkese tavsiyemdir her sayfayı ağzım açık okuyorum..:a02::a02::a02:
bu konuda muhteşem olmuş kitap okuyalım öğrenelim arkadaşlar ve teşvik edelim..konuyu açan hocamda da Allah razı olsun:B

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
benim de bir başucu kitabım var prof.dr.M.Yaşar Kandemir'in "Peygamberimin Sevdiği Müslüman" adlı eseri ama bu kitap bence öyle okuyup bırakılacak bir kitap değil tekrar tekrar okuyabileceğiniz hiç usanmadığım bir kitap zaten hep bölüm bölüm merak ettiğinizi açıp okuyabiliyorsunuz ve her seferinde ben farklı bir tat alıyorum..bu kitap babamın bana bir hediyesiydi sanırım birazdanda ondan bende ki yeri özel 1000 kere okusamda hep başucu kitabım olacak..:G
ama sanmayın sadece bu kitabı okuyorum hep bakıp bir parça okumama rağmen normal kitap okuma düzenime devam ediyorum... Şuanda Mustafa Armağan'ın Avrupanın 50 Büyük Yalanı var elimde muhteşem bir kitap forumdaki herkese tavsiyemdir her sayfayı ağzım açık okuyorum..:a02::a02::a02:
bu konuda muhteşem olmuş kitap okuyalım öğrenelim arkadaşlar ve teşvik edelim..konuyu açan hocamda da Allah razı olsun:B

Allah Celle Celaluhu cümlemizden razı ve hoşnut olsun kardeşim...
Hayırlı ve güzel olanı, Okumaya devam inşallah...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Yeni BAŞUCU KİTABIM....

01147.jpg

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Hüseyin Nihal Atsız'ın Kürşad İhtilalini konu alan Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor romanlarını okumak Türk tarihini öğrenmek açısından çok faydalı olur. Kitap çok eski basım olduğu için bulunması çok zor ama özellikle tarih meraklıları için kesin okunması gerekn bir kitap.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Hüseyin Nihal Atsız'ın Kürşad İhtilalini konu alan Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor romanlarını okumak Türk tarihini öğrenmek açısından çok faydalı olur. Kitap çok eski basım olduğu için bulunması çok zor ama özellikle tarih meraklıları için kesin okunması gerekn bir kitap.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler Kardeşim...
Selam ve DUA ile...

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
bunlar da benim yeni okuduklarim klucuk oldugundan cok cabuk bitiyor ama tevsiye ederim herkese...ozellikle kalpleri Islama ve amellere isindirma adina guzel...alip baskalarina hediyye de ede bilirsiniz...

10 dakikada neler yapa bilirsin kitabi da cok guzel...amel edenlerden oluruz insallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt