Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başucu Kitabınız Var mı? (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

benim yıllardır alışkanlığım her gün ya da kitap okumak .okuyupta bitirdiğim ama sık sık gözdengeçirdiğim birçok kitap var.örneğin GİT,SECDE ET VE AĞLA(A.MAHİR PEKŞEN)şu sıralar arkadaşlarımdan bana sıra gelmedi ama Hz.Aişe kitabını dört gözle bekliyorum.burada zor bulunuyor bu tarz kitaplar.....selamlar

Teşekkürler Kardeşim...
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Yeni Başucu Kitabım...

duybenisevgiliesim20095.jpg

Kitap Hakkında Yorumlar:

Sayın Gülay Atasoy`un evlilik üzerine yazdığı bu kitap, önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Modernizmin getirdiği sorunlar aileyi kurban etti. Diğer taraftan geleneklerimizin sunduğu çözümler, yeni sorunlara cevap vermiyor. Yazarımız kültürümüzden aldığı motiflerle pratik çözümler sunuyor. Gelin, kayınvalide ilişkileri, elti ve görümce davranışları, ikinci evlilikler gibi konularda ustaca kalem oynatan yazarımızı kutlarım."
-Prof. Dr. Nevzat Tahran-

"Gülay Atasoy Hanımefendi ailelerin problemlerini biliyor ve bu harika eseriyle, evlilere de yeni evleneceklere de pratik öneri ve çözümler sunuyor. Dili akıcı, okunması roman tadında olan bu etkileyici kitabı hararetle tavsiye ediyorum. İnanın çok yararlanacaksınız."
-Doç. Dr. Sefa Saygılı-

"Evlilik hem çok güzel hem de çok zor bir yaşam seçimidir. Evlenince iki insan arasındaki hikâye yeniden başlar. Çiftler genelde bunun farkında değildir. İşte bu kitap, yeniden başlayan bu hikâyeyi anlamlı hale getirecek ipuçları sunuyor. Hem gerçekçi davranıp evliliğin zorluklarına dikkat çekiyor hem de çift olmanın güzel yanlarını sunuyor."
-Dr. Mustafa Ulusoy-

makbergulu

Kayıtlı Kullanıcı
böyle bir konu açtığınız için rabbim razı olsun sizlerden inş..ben ilk okumayı öğrendiğimden beri elimden kitap eksik olmadı çok şükür..öyle ki canım annem senin çeyizini kitaplarla doldurcam derdi öylede oldu çok şükür...şimdilerde kızımada bu sevgiyi aşılıyorum...kitap en iyi dost bana göre..gece gündüz heran yanıbaşında ne zaman istersen seninle olabilen en iyi arkadaş..insan yeterki seçmesini bilsin..sizin okuduğunuz kitabı inş.bende en kısa zamanda temin edip okumak istiyorum..
selam ve dua ile inş..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

böyle bir konu açtığınız için rabbim razı olsun sizlerden inş..ben ilk okumayı öğrendiğimden beri elimden kitap eksik olmadı çok şükür..öyle ki canım annem senin çeyizini kitaplarla doldurcam derdi öylede oldu çok şükür...şimdilerde kızımada bu sevgiyi aşılıyorum...kitap en iyi dost bana göre..gece gündüz heran yanıbaşında ne zaman istersen seninle olabilen en iyi arkadaş..insan yeterki seçmesini bilsin..sizin okuduğunuz kitabı inş.bende en kısa zamanda temin edip okumak istiyorum..
selam ve dua ile inş..

hayırlı cumalar...

23809_382321982514_373339562514_3758559_217223_n.jpg

Rabbim cümlemizden razı ve hoşnut olsun kardeşim...
Kitap okumak çok güzel...
Beraberce okumak çok daha güzel...
Tavsiyelerle okumak çok çok daha güzel inşallah...
Okuduklarınızı bizimle paylaşırsanız burada inşallah herkes yararlanır...
Rabbimize emanetsiniz...

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Bende bugün bu kitaba başladım..:)

pirlanta.jpg

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
o zaman mustafa abime ilk tavsiye benden olsun:)
ben yeni bir kitaba başladım necip fazıl'ın adı da çöle inen nur bilmem okudun mu ama okumadıysan da bi göz at derim gerçekten güzel :a16:

Çöle inen O Nur'a kurban olsun bu ümmet...

Şiir gibi, aşk gibi, sevda gibi anlatmış Üstad.
Gözyaşlarımı tutamadığım bir eser...

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
m.yusuf güven (gözümü haramdan nasıl korurum)isimli kitapla hz.aişe isimli kitabı okuyorum.hz.aişeyi çok beğendim.selamlar

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Bende bugün bu kitaba başladım..:)

pirlanta.jpg

Dilini Tutan Kurtuldu / Faruk Çetin

Her Müslümanın okuması gereken bir kitap... Konusu isimden de anlaşıldığı üzere: Gıybet ...

Çöle inen O Nur'a kurban olsun bu ümmet...

Şiir gibi, aşk gibi, sevda gibi anlatmış Üstad.
Gözyaşlarımı tutamadığım bir eser...

m.yusuf güven (gözümü haramdan nasıl korurum)isimli kitapla hz.aişe isimli kitabı okuyorum.hz.aişeyi çok beğendim.selamlar

Okumaya ve tavsiye etmeye devam inşallah...
Hayırlı Kandiller...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah

show_image.php
113.jpg

"ÇOCUKLARIMIZA NAMAZI NASIL SEVDİRELİM"

· Niçin namaz kılmalıyız?

· Namaz eğitimine ne zaman başlanmalı?

· Namaz bilinci çocuğ nasıl aşılanır?

· Çocuğa namazı sevdirmek için neler yapılmalı?

· Çocuk namaz kılmıyorsa anne-baba nasıl hareket etmeli?

Ahmet Bulut’tan Bir Namaz Rehberi, Çocuklar Secdeye Sevgiyle Varsınlar Diye…

Çocuklar, anne-babaların kapanmayan amel defterleridir. Çocuğun midesini doyurmak kadar ruhunu da doyurmanın endişesini duyan, onu imanı kuvvetli, ameli salih bir inanan olarak yetiştirmek isteyen anne-babaların yüzleştiği en zor mesele, çocuğa namazı öğretmek ve sevdirmektir. Bu noktada nasıl hareket edilmesi gerektiğini bilmek isteyen anne-babaların imdadına “Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim/Çocuğumla Sevgi Secdesi” kitabı yetişiyor.

Bu kitapta, hayatını insanlara namazı sevdirmeye adamış olan Ahmet Bulut, Türkiye genelinde düzenlediği seminerler ve yaptığı televizyon programları neticesinde elde ettiği birikim ve gözlemlere dayanarak çocuklarımıza namazı sevdirmenin pratik yollarını sunuyor. “Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim” bölümünde ebeveynlere kıymetli tavsiyelerde bulunurken, “Çocuğumla Sevgi Secdesi” bölümünde yaşanmış örneklerden, hikmetli kıssalardan, asrı saadetten güzel örneklerden yola çıkarak çocukları namaza hazırlıyor.

Profesyonel çizimlerle sayfa sayfa süslenen, ayrıca haftalık namaz tablosu ve aylık namaz ağacıyla okunması çok daha zevkli hale getirilen kitap, tüm ebeveynlere, öğretmenlere, çocuklara, kısacası dini eğitimi için endişe duyan herkese hitap ediyor.

Ahmet Bulut-Timaş Yayınları

yukarıda belirtilen iki kitap hem büyüklerin hemde çocukların okuyacağı çok güzel bir kitap..
şimdi yeğenimle birlikte okuyoruz..
çocuklarımıza namazı nasıl sevdirebiliriz bölümünü okudum..yeğenimde çocuğumla sevgi secdesi bölümünü okuyor şimdi kitabı paylaştık:a12:
şimdi kitabı onun bitirmesini bekliyorum

bu nedenle 2. başucu kitabım

109759.jpg

Kur'an;

Hayatımız…

Hayat kaynağımız…

Yaşam kılavuzumuz…

Said Nursi'nin tarifiyle Rabbimizi bize anlatan en büyük delillerden biridir Kur'an… Onu okuyarak insanlığın en büyük problemi olan, “Nereden geliyorsun?”, “Nereye gidiyorsun?”, “Ne için yaşıyorsun?” sorularına cevap buluruz. Ondan uzaklaştığımızda ise insaniyetimizin ne büyük felaketler içinde kıvrandığını görürüz.

Kâinatın Yaratıcısı hayatımızı nasıl yaşayacağımızı tarif eder Kur'an'da.

Onu okumamızı, anlamamızı ister…

Kur'an'la Yaşamak, Kur'an'ı niçin, nasıl ve ne zaman okumalıyız sorularına cevap ararken Kur'an'ın cazibesine kapılan insanlardan örnekler vererek okura yol gösteriyor.

Öyleyse gelin kendi ebedi hayatımız için ‘Kur'an Okuyalım'; Rabbimizi tanımak, O'nun bizi ne kadar çok sevdiğini idrak etmek için…

*çok güzel her zaman tekrar tekrar okunacak bir kitap..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Rabbim cümlemizden razı ve hoşnut olsun Su Eda kardeşim...
Kitap okumak çok güzel...
Beraberce okumak çok daha güzel...
Tavsiyelerle okumak çok çok daha güzel inşallah...
Tavsiye ettiğiniz üç kitap da maşallah çok güzel...
Okumak, okutmak ve nasihat almak duasıyla inşallah...
Rabbimize emanetsiniz...

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
71419.jpg

yeni okumaya başladım ,tavsiye ediyorum dostlar..

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
sema maraşlı-eşimle tanışmayı unutmuşuz
gülay atasoy-duy beni sevgili eşim
nuriye çeleğen-peygamberimiz çocuklara nasıl davranırdı? ilk 2 kitabı okudum.güzeldi.şimdi sıra 3. kitapta.okuldaki görevim başladığı için sadece evde okuyabiliyorum.okulda başka kitap okuyorum.keyifli okumalar selamlar:)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

67689.jpg

Dayanabilen yüreklere….

Her gün okuyucularımdan onlarca mektup ve mesaj alıyorum. Bu da onlardan birisiydi. Ama öylesine ibretli, öylesine yakıcıydı ki, ilk okuyuşta, kelimenin tam anlamıyla şaşırıp, kalmıştım. Hiç düşünmeden “bu mutlaka kitap olmalı” diye geçirdim içinden… Yazıyı gönderen okuyucumla görüşüp, hayat hikâyesini dinleyince de; şaşkınlığım büsbütün artmıştı. “Allah'ım ! Olamaz böyle bir şey” diye inledim, hayretler içinde kalarak….

İşte insanın kanını donduran, aklını uçuran ve herkese müthiş bir hayat dersi sunan bu yaşananlar, kitap haline geldi.

Gençlerden yaşlılara, evlilerden bekârlara, patronlardan işçilere her kesim, bu kitabı mutlaka okumalıdır. Çünkü hepsine de yetecek hayatın gerçekleri ve ibretli örnekleri vardır. Dayanabilen yürekler, buyurun…

*Halit Ertuğrul değerli abimizin kitapları beni çok etkilemiştir..gerçek hayat hikayeleri olması okunan kitapı daha özel ve manidar kılıyor..
her kitapı bir solukta okunacak kitaplar...insanı bambaşka manevi iklimlere götürüyor SECDE DE SON NEFES kitabıda her zamanki gibi aynı kitabı bir günde bitiyorsunuz kitabın sayfaları az ama size verdiği nasihatlar okadar çok ki değerli abimizinde belirtiği gibi dayanabilen yürekler buyrun..yürekten tavsiye ediyorum..

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
sema maraşlı-eşimle tanışmayı unutmuşuz
gülay atasoy-duy beni sevgili eşim
nuriye çeleğen-peygamberimiz çocuklara nasıl davranırdı? ilk 2 kitabı okudum.güzeldi.şimdi sıra 3. kitapta.okuldaki görevim başladığı için sadece evde okuyabiliyorum.okulda başka kitap okuyorum.keyifli okumalar selamlar:)

tavsiyeler için teşekkürler ablacığım..okumak birde birlikte okuyup paylaşmak çok güzel:)
selam ve baki dualarımlaB)

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı

Yeni başucu kitabım

Rabbim , Efendimizin (sav) arkadaşının edebi ile edeplenmeyi nasip etsin

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
tavsyeleriniz icin teşekkür ediyorum dostlar..
Rabbim keyifle okumalar nasip etsin inşaAllah.

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

*önceden de belirtiğim gibi Halit Ertuğrul değerli abimizin kitapları gerçek hayat hikayeler olması iman güzellikleri çok etkilemektedir.secde son nefesten sonra yaşanılan maneviyat karşısında değerli abimizin okumadığım kitaplarını okumaya devam etmekteyim..Sizleri nefsinizi farklı manevi iklimlere götürüyor..
yine dayanabilen yüreklere..kitabı yeni bitirdim ve hemen siz değerli kardeşlerimle paylaşmak istedim
okumanızı canıgönülden istiyor/tavsiye ediyorum..
Dayanabilen yürekler buyrun...

caanan.jpg

Canan

Halit Ertuğrul'dan bir duygu seli daha...
Elinizdeki bu kitap sizi sizden geçirecek ve çok ibretli sahneler sunacakatır.
Canan baştan sona, gözyaşları içinde anlatılan bir hayat öyküsüdür. Bu yüzden de gözyaşları içinde kaleme alınmıştır.
Bu kitabı okurken yanlızca hayatın esrarengiz dünyasına seyahat etmeyecek, aynı zamanda hayretler içinde kendinizden geçeceksiniz.
Her okuyucunun bu kitapta bir sahnesi, bir kesiti vardır.Bir anlamda herkesin hayatı bu kitapta ortak olarak ele alınmıştır. Bunun içinde bu kitapta Canan Hanımla birlikte, siz de yer alacaksınız.
Kitabı okuduğunuzda "Böylesi görülmemiştir, ben böyle bir olay duymamıştım!" diyeceksiniz. Kitabı bitirir bitirmez, kendinizi hesaba çekme, yanlış ve doğruları gözden geçirme ihtiyacı hissedeceksiniz. Unutmayın ki, bu kitap bittiğinde hayatınızda çok şeyler değişecek...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt