Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başucu Kitabınız Var mı? (2 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Reşit Haylamaz - Muhtasar ...çokk akıcı bu ikinci okuyuşum oluyor Efendimizin
(s.a.v) hayatını anlatıyor...
Hedefimde Risale-i Nur külliyatını da bitirmek var inşallh...(Biraz uzun sürecek ama :) )

omurboyuaskbirarada.jpg

Hz Aişe kitabımı bitirdim Bugün bu kitaba başladım çok şükür.. aile temellerimde etkisi olacagına inanıyorum.. kardeşim hediye etmişti..güzel şeyler anlatıyor.. evlenmeye hazırlanan ve evli kardeşlerimize tavsiye edebilirim..:)
Hz Aişe yide tavsiye ediyorum bu arada..:)
tek_dileğim emegine sağlık, ugrasmıs liste yapmışsın ,Allah razı olsun inşaAllah.

Muhammed hadimi...islam ahlakı ...

IDEOLOCYA-ORGUSU-NECIP-FAZIL-ILK-BASIM-1968__10410183_0.jpg

İslam Devlet Projesi...
104150.jpg

Koskocaman, top şeklinde bir yumak gibi iplik iplik sarılı, kangal kangal bükülü, ilk ucundan son ucuna kadar üstüste devşirili; dışarıya doğru lif lif dağınık ve içeriye doğru kol kol toplu, muhitte namütenahi çok ve merkezde namütenahi tek; ve nihayet gelmiş ve gelecek zaman boyunca bütün eşya ve hadiseler zeminini avlamaya memur bir fikir ...

Çok güzel bir teklif ve taktik.
Rabbım sizden razı olsun. İnşaallah bizimde olur.

bismillah deyip daha çiçeği burnunda başucu kitabım;

En Büyük Saadet| Allah'a Kul Olmak -

İhsan Kasım Salihi

Allah Celle Cellaühu cümlemizden razı olsun inşallah...
Okumak, okumaya vesile olmak çok çok güzel...
İnşallah okuduklarımızdan ders ve nasihat alanlardan oluruz...
Tavsiyelerimize de devam inşallah...
Selam ve DUA ile...

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm ve rahmetullahive berakatuhu

Esselamu aleyküm ve rahmetullahive berakatuhu

Tavsiye Edilen Kitaplarımızın Listesi-------------------------------Tavsiye Eden Kardeşimiz

*Kalbimizi Yeniden Yazmak/ Senai Demirci------------------------ Hasgül
*Resulullahın Dilinden Sure ve Duaların Esrarı/ Arif Pamuk------Hasgül
*Tevhid Risalesi/ İmam Gazali--------------------------------------Hasgül
*Kadının Onuru/ Mehmed Alagaş-----------------------------------Gevher
*Ateşte Yeşerdim/ Halit Ertuğrul------------------------------------Nazar
*Kul Hakkı/ Ahmet Kerem Sever------------------------------------Nazar
*Mantıku't Tayr/Feridüddin Attar-----------------------------------Ukde79
*Aşk/ Elif Şafak------------------------------------------------------Ukde79/Gökçeayan
Şah-ı Nakşibendi/ Sohbetlerinden Bir Güldeste------------------Ukde79
Bediüzzaman Said Nursi/ Asa'yı Musa----------------------------Ayşe.a
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır/ Ahmet Şefir İzgören-------Kalbimi Nurlandır
Kırmızı Kazak/ Glenn Beck------------------------------------------------------Kalbimi Nurlandır
Bir Bayan Niçin Örtünmek İstemez/ Feyzullah Birışık ------------------------Gökçe Ayan
Sibel Eraslan/ Çöl ve Deniz----------------------------------------------------Gökçe Ayan
Ahmet Ümit/ Bab_ı Esrar------------------------------------------------------Gökçe Ayan
Katre-i Matem/ İskender Pala-------------------------------------------------Arzu74
İhya-u Ulumidddin/ İmam Gazali----------------------------------------------Vaktleyl
Hanım Sahabeler/Havva Ergene Işık------------------------------------------Burcu/tek_dileğim
İffeti Yaşayanlar/ Said Demirtaş-----------------------------------------Nazar
Namaz Aşıkları/Ali BALKAN----------------------------------------------------Nazar
Abdulhamidin Kurtlarla Dansı 2-----------------------------------------------Nazar
Sibel Eraslan/ Can Parçası----------------------------------------------------tek_dileğim
Nur'dan Hutbeler---------------------------------------------------------------Mavci
Kur'an'ı Mecid ve Tefsirli Meali Alisi/ Mahmut Ustaosmanoğlunoğlu----------Ravzadakinurunkölesi
Sohbetler/ Mahmut Ustaosmanoğlu----------------------------------------------Ravzadakinurunkölesi
Mesneviden Kıssalar ve Hisseler/ Mahmut Şevki Ustaosmanoğlunoğlu--------Ravzadakinurunkölesi
Öykülerle Peygamberimizin Hayatı
Çöle İnen Nur/ Necip Fazıl Kısakürek---------------------------------------------Ayşe.a
Yıldızlarla Hasbihal/ Mahmut Açıl--------------------------------------------tek_dileğim
Malazgirtte Bir Cuma Sabahı/ Yavuz Bahadıroğlu--------------------------------Ebuzer25
Dikkat Şeytan Var/ Mehmet Yavuz---------------------------------------------Nazar
Gözümü Haramdan Nasıl Korurum/ M.Yusuf Güven------------------------------Mavci
Kitab_ı Aşk/ İskender Pala---------------------------------------------------------Mavci
Secdede Bir Ömür/ Mehmet Akar-------------------------------------------------Su-Eda
Hz.Aişe/ Dr. Reşit Haylamaz-------------------------------------------------------Smyyes/ Nazar
Söz Yangını/ Senai Demirci--------------------------------------------------------Mavci
Hz.Hatice-i Kübra/ M.Necati Bursalı-----------------------------------------------Burcu
Dikkat Misyoner Geliyor/ Adnan Odabaşı-----------------------------------------Kördüğüm
Ayrıldıkça Kavuşanlar/ Adem Saraç-----------------------------------------------Kördüğüm
Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?/ CEMİL TOKPINAR-------------------------------Mavci
Ben Bilal...........---------------------------------------------------------------------Hasgül
Fıkhus Siyer/Ahmed Ferid----------------------------------------------------------Azerbaycan_li
Giderken Bana Birşeyler Söyle/ Mustafa Ulutaş-----------------------------------*Ayşe*
Ömer Nasuhi Bilmen/ Büyük İslam İlmihali----------------------------------------Mavci
Hidayet/ Şule Yüksel Şenler--------------------------------------------------------Acizanegünahkar
Bostan/ Sadi Şirazi------------------------------------------------------------------Ferahhfeza
Nefis Terbiyesi/ Şadi Eren----------------------------------------------------------Serannur27
Maneviyet Reçeteleri/ Hekimoğlu İsmail-------------------------------------------Su-Eda
365 Günde Peygamberimin Arkadaşları
Sahabenin Ateşle İmtihanı/ Dr.Hilal Kara- Abdullah Kara--------------------------tek_dileğim
Mevlanadan Gönül Kelamı/ Ramazan Altındaş--------------------------------------ferahhfeza
Gençliğin El Kitabı/ Hasan El-Benna--------------------------------------------------ferahhfeza
Kendini Arayan Adam/ Halit Ertuğrul------------------------------------------------ferahhfeza
Aynalar Koridorunda AŞK/ Mustafa Ulusoy------------------------------------------ferahhfeza
ResulallahMuhammed/ Prof.Dr.Muhammed Hamidullah---------------------------ferahhfeza
Muhtasar/ Reşit Haylamaz-----------------------------------------------------------meltem
Ömür Boyu AŞK/ CEMİL TOKPINAR--------------------------------------------------Nazar
İslam Ahlakı/ Muhammed Hadimi----------------------------------------------------Nur_u Secde

Mavci ABİMİZ

size bir önerim olacak izninizle...

Burda önerilen kitapları EKİTAP bölümümüze alalım...ya bu konuyu oraya alalım...yada...orada konu açalım...İZNİNİZ olursa...çok yararlı olacaktır

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Mavci ABİMİZ

size bir önerim olacak izninizle...

Burda önerilen kitapları EKİTAP bölümümüze alalım...ya bu konuyu oraya alalım...yada...orada konu açalım...İZNİNİZ olursa...çok yararlı olacaktır

e- Kitap bölümü;
online kitapların olduğu bölüm...
Sanırım uygun olmaz...
Ama diğer bölümlere de bakalım...
Uygun olanı varsa taşıyalım kardeşim inşallah...
Selam ve DUA ile...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
tekdileğim canım kardeşim emeğine sağlık liste halinde çok güzel olmuş..
Rabbim razı olsun..
şuan 3 tane başucu kitabım var..
Aslında 2 si çanta kitabım.çantamda müsait oldukça okuyorum..
1 tanesi başucu kitabım..
1. değerli abimizin tavsiyesi gözümü haramdan nasıl korurum..çok güzel bir kitap sürükleyici ..
2.değerli ablacığım hasgül tavsiye etmiş Selam sana ey nebi..kutlu doğum haftalarında ve herzaman tekrar tekrar okunacak.. ve hediye edilecek bir kitap
3.kitabım
Müminlerin Annesi Hz. Fatıma(r.a.)-Salih Suruç
8eab1d533a22c3fcdc7f7a6e3b34c20b.jpg

Müminlerin annesi Hz. Fâtıma’nın hayatı Salih Suruç’un kaleminden okuyucusuyla buluşuyor.

Efendimizin yüreğinden ve nurundan bir parçadır Hz. Fâtıma. Sevgi, şefkat, sadakati ve tavrındaki benzerliğiyle; “Babasının annesi”dir. Hayaline ve gözüne hiçbir günahın değmediği kadındır.
Hazreti Meryem’in saadet asrına izdüşümüdür.
Sevenini cehennemden uzak tutandır.
Muhteşem Ehl-i Beyt ağacının nuranî çekirdeği, Hz. Hasan ve Hüseyin’in annesidir.
Çağları iman, irfan, hikmetle aydınlatan ve muhabbetle yaşanır kılan mübarek neslin annesidir.
Bizim annemizdir…

Eser, yazarın akıl ve mantık süzgecinden akan bilgiler ile gönlünden taşan duygularının satırlara dökülmüş anlatımıdır. Adı Cennet’le özdeşleşen Hazreti Zehrâ’yı anlamak ve anlatmak kastı taşıyan benzersiz bir çalışmadır
.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
tekdileğim canım kardeşim emeğine sağlık liste halinde çok güzel olmuş..
Rabbim razı olsun..
şuan 3 tane başucu kitabım var..
Aslında 2 si çanta kitabım.çantamda müsait oldukça okuyorum..
1 tanesi başucu kitabım..
1. değerli abimizin tavsiyesi gözümü haramdan nasıl korurum..çok güzel bir kitap sürükleyici ..
2.değerli ablacığım hasgül tavsiye etmiş Selam sana ey nebi..kutlu doğum haftalarında ve herzaman tekrar tekrar okunacak.. ve hediye edilecek bir kitap
3.kitabım
Müminlerin Annesi Hz. Fatıma(r.a.)-Salih Suruç
8eab1d533a22c3fcdc7f7a6e3b34c20b.jpg

Müminlerin annesi Hz. Fâtıma’nın hayatı Salih Suruç’un kaleminden okuyucusuyla buluşuyor.

Efendimizin yüreğinden ve nurundan bir parçadır Hz. Fâtıma. Sevgi, şefkat, sadakati ve tavrındaki benzerliğiyle; “Babasının annesi”dir. Hayaline ve gözüne hiçbir günahın değmediği kadındır.
Hazreti Meryem’in saadet asrına izdüşümüdür.
Sevenini cehennemden uzak tutandır.
Muhteşem Ehl-i Beyt ağacının nuranî çekirdeği, Hz. Hasan ve Hüseyin’in annesidir.
Çağları iman, irfan, hikmetle aydınlatan ve muhabbetle yaşanır kılan mübarek neslin annesidir.
Bizim annemizdir…

Eser, yazarın akıl ve mantık süzgecinden akan bilgiler ile gönlünden taşan duygularının satırlara dökülmüş anlatımıdır. Adı Cennet’le özdeşleşen Hazreti Zehrâ’yı anlamak ve anlatmak kastı taşıyan benzersiz bir çalışmadır
.

Hz.Aişe annemizi anlatan kitaptan sonra bu yeni başucu kitabınızı tavsiye edelim tüm kardeşlerimize...:a12:
Teşekkürler Kardeşim...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
bismillah deyip daha çiçeği burnunda başucu kitabım;

En Büyük Saadet| Allah'a Kul Olmak -

İhsan Kasım Salihi

Selamun aleyküm kardeşim.
Hayırlı olsun yeni başucu kitabınız..
Ben de okumuştum kitabın adından etkilenerek almıştım..
Rabbim faydalananlardan eylesin..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum Kardeşim,
Allah razı olsun,gerçekten herkesin bir baş ucu kitabı olmalı.Çocukluğumdan buyana en çok sevdiğim şeylerden biri,okumak.
Kutlu doğum etkinlikleri çerçevesinde, Konferansına gittiğim,Sayın Ahmed Lütfi Kazancının gerçekten Ayet ve hadislerle çok akıcı ve anlaşılır,insanın ta yüreğine hitap eden konuşmasını dinledikten sonra,eserlerini incelerken,bir kitap dikkatimi çekti;Kaynana Münevver Hanım. Eee yirmi beş yaşında erkek,yirmibir yaşında kız evladı olan bir anne olarak,böyle bir insanın eseri,mutlaka kişiyi ikinci anneliğe en iyi şekilde hazırlamak amacını taşıyordur düşüncesiyle aldım.Yanılmamışım,sadece annenin değil,evlenecek gençlerinde,aslında herkesin okumasını tavsiye edebilirim.Özellikle,evlenecek gençlerin ve Kayınvalide adaylarının.Tabi ben bir değil üç kitap aldım,henüz bunu okudum.
Selam ve Dua ile

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...Hayırlı Cumalar...

Selamun aleyküm abi...
Size maşaallah diyorum.. Başka bişey demiyorum:)

Allah Celle Celalühu razı olsun değerli kardeşim...
Hayırda Yarışmak ne güzel...

Devam inşallah...

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Şuan bu kitabı çikti yaptim ve okuyorum çok güzel....tüm kardeşlere tavsiye ederim....e-kitap olarakta bulmanız mumkun netten..

İslam Erlerine nasihatler- Suleyman Davud

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

Selamun aleykum Kardeşim,
Allah razı olsun,gerçekten herkesin bir baş ucu kitabı olmalı.Çocukluğumdan buyana en çok sevdiğim şeylerden biri,okumak.
Kutlu doğum etkinlikleri çerçevesinde, Konferansına gittiğim,Sayın Ahmed Lütfi Kazancının gerçekten Ayet ve hadislerle çok akıcı ve anlaşılır,insanın ta yüreğine hitap eden konuşmasını dinledikten sonra,eserlerini incelerken,bir kitap dikkatimi çekti;

Kaynana Münevver Hanım.
Eee yirmi beş yaşında erkek,yirmibir yaşında kız evladı olan bir anne olarak,böyle bir insanın eseri,mutlaka kişiyi ikinci anneliğe en iyi şekilde hazırlamak amacını taşıyordur düşüncesiyle aldım.Yanılmamışım,sadece annenin değil,evlenecek gençlerinde,aslında herkesin okumasını tavsiye edebilirim.Özellikle,evlenecek gençlerin ve Kayınvalide adaylarının.Tabi ben bir değil üç kitap aldım,henüz bunu okudum.
Selam ve Dua ile

Allah Celle Cellaühu razı olsun Hanife ablamız...
Tavsiyeniz için teşekkürler...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Konumuzu Kitap bölümüne taşıdım...
Hayırlı olsun...

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
ŞUAN okuduğum kitap canım PEYGAMBERİM adlı kitap yavuz bahadırğolunun okumanızı tavsiye ederim... OKUYALIM arkadaşlar çok okuyalım.okuyalımki öğrenelim...öğrenipte öğretelim

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Evli ve evlenecek olan kardeşlerimize şiddetle önerdiğim bir kitap var..Rehber olabilecek eşlere düşen vazifelerin, ailede ki kucuk pürüzlerin bile ne şekilde halledilebilecegine dair çok güzel nasihatler içeriyor.. ismi daha öncede paylaşmıştım Ömür boyu aşk-cemil tokpınar..
Çok şükür bitirdim bugün..
Yeni başladığım kitabım..
1486_b.jpg

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

ŞUAN okuduğum kitap canım PEYGAMBERİM adlı kitap yavuz bahadırğolunun okumanızı tavsiye ederim... OKUYALIM arkadaşlar çok okuyalım.okuyalımki öğrenelim...öğrenipte öğretelim

Evli ve evlenecek olan kardeşlerimize şiddetle önerdiğim bir kitap var..Rehber olabilecek eşlere düşen vazifelerin, ailede ki kucuk pürüzlerin bile ne şekilde halledilebilecegine dair çok güzel nasihatler içeriyor.. ismi daha öncede paylaşmıştım
Ömür boyu aşk-cemil tokpınar..
Çok şükür bitirdim bugün..
Yeni başladığım kitabım..
1486_b.jpg

Allah Celle Cellaühu razı olsun değerli kardeşlerim...
Tavsiyeniz için teşekkürler...

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Üstad Necip Fazıl Kısakürek
Çöle İnen Nur adlı kitabı çok ama çok güzel
ısrarla tavsiye ediyorum.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
Çöle İnen Nur adlı kitabı çok ama çok güzel
ısrarla tavsiye ediyorum.

Evet ...
Tavsiye edilen kitaplar listemizde var...

Çöle İnen Nur/ Necip Fazıl Kısakürek---------------------------------------------Ayşe.a

Ayşe kardeşimiz de tavsiye etmiş..
Gerçekten çok güzel...

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Yüksel Şule Şenlerin Hidayet, ve diğer kitaplarınıda tavsiye ederim.özellikle Hidayeti hanım kardeşlerimiz mutlaka okumalılar.
RABBİMİN rahmeti, bereketi, selameti,hidayeti, inayeti,
ihlası, ihsanı, nuru siz Kardeşlerimizin üzerine olsun,
Gününüz mübarek olsun,
Dualarınızı bekleriz.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Yüksel Şule Şenlerin Hidayet,
ve diğer kitaplarınıda tavsiye ederim.özellikle Hidayeti hanım kardeşlerimiz mutlaka okumalılar.

RABBİMİN rahmeti, bereketi, selameti,hidayeti, inayeti,
ihlası, ihsanı, nuru siz Kardeşlerimizin üzerine olsun,
Gününüz mübarek olsun,
Dualarınızı bekleriz.

Tavsiyeniz için Allah Celle Celalühu razı olsun inşallah...:a15:
Nice kitap okumalara...:a12:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt