Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ? (2 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ?

rabbim razı olsun değerli kardeşim paylaşımın ve katkın için rabbim miracını hakkıyla yerine getirenlerden eylelsin dua ile

kabe_yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı

namazı sevmek evet çok güzel bişey namaz vaktini iple çekmek oooonu anlatmak o duyguyu yaşamak bambaşka Allaha şükür namaz kılıyorum namazımı dostdoğru kılanlardan eylesin beni bütün mimin kardeşlerimizi içim sıkılsa darlansa namaz yardımcım olur kılmak büyük mutluluk valla öyle sabah namazını kıldım elhemdurullah Allaha olan görevlerimizi eksiksik yerine getirmeliyiz tabi inş Allah kabeye hacca gitmeyi nasip eylesin o kutsal topraklarda olmak çok büyük mutluluk Allahım inş gideriz bütün müslüman kardeşlerim gider inş ...
Din kardeşlerim şu sıralar sıkıntıdayım askere gidicem kasımda ve namazlarım aksicak çok zülüyorum düşünüyorum acaba namaz kılabilecekmiyim orda inş. kılarım ama giden arkadaşlarım bazıları ceza veriyo dedi bazıları mescid var bazı askeriyelerde burda siyasi bi mevzu konuşmuyorum sakın yanlış anlaşılmasın sadece temenimi belirtiyorum inş askere giden kardeşlerimiz varsa burda namazlarını kılarlar Allah onları beni sağ sağlım evlerimize dönmeyi nasip etsin... ( şehitlik mertebesi çok güzel tabiii Allah onu dilediğine verir eğer kaderimizde varsa şükürler olsun)...

Allaha emanet olun çok uzun yazdım hakınızı helal edin ...

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

kabe_yolcusu yazdı:
namazı sevmek evet çok güzel bişey namaz vaktini iple çekmek oooonu anlatmak o duyguyu yaşamak bambaşka Allaha şükür namaz kılıyorum namazımı dostdoğru kılanlardan eylesin beni bütün mimin kardeşlerimizi içim sıkılsa darlansa namaz yardımcım olur kılmak büyük mutluluk valla öyle sabah namazını kıldım elhemdurullah Allaha olan görevlerimizi eksiksik yerine getirmeliyiz tabi inş Allah kabeye hacca gitmeyi nasip eylesin o kutsal topraklarda olmak çok büyük mutluluk Allahım inş gideriz bütün müslüman kardeşlerim gider inş ...
Din kardeşlerim şu sıralar sıkıntıdayım askere gidicem kasımda ve namazlarım aksicak çok zülüyorum düşünüyorum acaba namaz kılabilecekmiyim orda inş. kılarım ama giden arkadaşlarım bazıları ceza veriyo dedi bazıları mescid var bazı askeriyelerde burda siyasi bi mevzu konuşmuyorum sakın yanlış anlaşılmasın sadece temenimi belirtiyorum inş askere giden kardeşlerimiz varsa burda namazlarını kılarlar Allah onları beni sağ sağlım evlerimize dönmeyi nasip etsin... ( şehitlik mertebesi çok güzel tabiii Allah onu dilediğine verir eğer kaderimizde varsa şükürler olsun)...

Allaha emanet olun çok uzun yazdım hakınızı helal edin ...

değerli kardeşim, güzel kardeşim Allah senden razı olsun. Nasıl namazı kılamamaktan korkuyorsan, rabbim bu korkundan dolayı seni cehenneminden emin kılsın. Cennetine namaz kılanların kapısından giresin inşallah.
Öncelikle adndan da belli kabe aşığısın Rabim size ve bize o mübarek toprakları görmsi nasip eylesin.
Askerlik konusuna gelince namazınızı kılarsınız inşallah rabbim anlayışlı insanları denk getirsin. Bizim bölük komutanı herkes namazını kılabilir diyordu ama işlerini aksatmamak kaydıyla. Komutanlarınla aran iyi olsun anlayış gösterirler merak etme Rabbul alemin yardımcın olur.
Allaha emanet ol.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam kardeşim rabbim cümlemizden razı olsun inş dua ile

kabe_yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı

xtar kardeşim sağolasın içimi ferahlattın B)B)B)B) Allah senden razı olsun inş komutanlarım iyi olur ibadetimi yerine getiririm Allah yar ve yardımcınız olsun Allaha emanet olun ...

Duaa

Kayıtlı Kullanıcı

sa.paylaşımın icin cok sağol allah razı olsun kardeşim inş tam anlamıyla kılan kullardan olurz.

Ey mürid, beş vakit namazını; her birinin kıyamını, kıraatini, huşûunu, rükûunu, secdelerini, diğer rükünlerini ve sünnetlerini son derece itina göstererek eda etmeye çalış.
Kimin huzurunda duracaksan O'nun azamet ve celâlini kalbine namazdan önce duyur, namaza öyle başla.
Bütün mevcudatın yaratıcısının, bütün sultanların mâlikinin huzurunda gaflet ve vesvese meydanlarında dolaşan bir kalble durmaktan kork.
Namazda iken dünyalık düşünceler ve bir sürü gereksiz duygular seninle Allah arasına girmesin. Bu durumda üzerine Allah'ın gazabını çekmiş, Allah'ın kapısından kendini kovdurmuş olursun.
Nitekim Nebiyy-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz şöyle haber vermişlerdir: "Kul namaza durduğu zaman Allah Tebâreke ve Teâla hazretleri vech-i akdes-i sûbhânisiyle ona döner. Kul namazda arkasına döndüğü zaman der ki "Ademoğlu benden daha hayırlısına döndü! Kul aynı hatayı ikinci defa yaparsa Cenab-ı Hak yine aynı şeyi söyler. Kul aynı hatayı üçüncü defa yapacak olursa Allah da artık yüz çevirir." (İbn Mâce, Sünen, İkâme (5), 61, hd. no: 1023. Hadis'in Ebû Zer'den rivayet edileen; Ebû Dâvûd, Sûnen, Salat (2), 165, hd. no: 909, Neseî, Sünen, Sehv (13), 10, Dârimî. Sünen, Salat (2), 134 ve Ahmed b. Hanbel, Mûsned. 5/172'de ki bir başka şekli de şöyledir: "Kul namazda sağa sola dönmedikçe Allah (c.c.) kula yönelir. Kul yüzünü (kıbleden) çevirdiği anda, Allah (c.c.) da ondan yüz çevirir.")
Düşünmek lâzımdır ki, namazda zahiri yüzüyle Allah'dan yüz çeviren bir kimseye Allah'ın muamelesi bu olursa, kalbiyle Allah'dan yüz çeviren ve dünya lezzetlerine, geçici arzu ve heveslere dalanların hali ne olur? Halbuki Allah Teâlâ Hazretleri bedenlere ve dış görünüşlere değil, kalblere ve gönüllere bakmaktadır.
Bilesin ki, bütün ibadetlerin ruhu ve manası, Allah ile huzur halinde olmaktır. Kimin ibadetinde huzur hali yoksa, onun ibadeti zâyî olup gitmiştir.
İbadetinde Allah ile huzur halinde olamayan bir kimse, büyük bir melike ölü bir şeyi veya içi boş bir sandığı hediye etmiş gibidir. Böyle bir kimsenin iyi bir karşılık göremeyeceği her akıl sahibince bilinir.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Duaa yazdı:
sa.paylaşımın icin cok sağol allah razı olsun kardeşim inş tam anlamıyla kılan kullardan olurz.

Ey mürid, beş vakit namazını; her birinin kıyamını, kıraatini, huşûunu, rükûunu, secdelerini, diğer rükünlerini ve sünnetlerini son derece itina göstererek eda etmeye çalış.
Kimin huzurunda duracaksan O'nun azamet ve celâlini kalbine namazdan önce duyur, namaza öyle başla.
Bütün mevcudatın yaratıcısının, bütün sultanların mâlikinin huzurunda gaflet ve vesvese meydanlarında dolaşan bir kalble durmaktan kork.
Namazda iken dünyalık düşünceler ve bir sürü gereksiz duygular seninle Allah arasına girmesin. Bu durumda üzerine Allah'ın gazabını çekmiş, Allah'ın kapısından kendini kovdurmuş olursun.
Nitekim Nebiyy-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz şöyle haber vermişlerdir: "Kul namaza durduğu zaman Allah Tebâreke ve Teâla hazretleri vech-i akdes-i sûbhânisiyle ona döner. Kul namazda arkasına döndüğü zaman der ki "Ademoğlu benden daha hayırlısına döndü! Kul aynı hatayı ikinci defa yaparsa Cenab-ı Hak yine aynı şeyi söyler. Kul aynı hatayı üçüncü defa yapacak olursa Allah da artık yüz çevirir." (İbn Mâce, Sünen, İkâme (5), 61, hd. no: 1023. Hadis'in Ebû Zer'den rivayet edileen; Ebû Dâvûd, Sûnen, Salat (2), 165, hd. no: 909, Neseî, Sünen, Sehv (13), 10, Dârimî. Sünen, Salat (2), 134 ve Ahmed b. Hanbel, Mûsned. 5/172'de ki bir başka şekli de şöyledir: "Kul namazda sağa sola dönmedikçe Allah (c.c.) kula yönelir. Kul yüzünü (kıbleden) çevirdiği anda, Allah (c.c.) da ondan yüz çevirir.")
Düşünmek lâzımdır ki, namazda zahiri yüzüyle Allah'dan yüz çeviren bir kimseye Allah'ın muamelesi bu olursa, kalbiyle Allah'dan yüz çeviren ve dünya lezzetlerine, geçici arzu ve heveslere dalanların hali ne olur? Halbuki Allah Teâlâ Hazretleri bedenlere ve dış görünüşlere değil, kalblere ve gönüllere bakmaktadır.
Bilesin ki, bütün ibadetlerin ruhu ve manası, Allah ile huzur halinde olmaktır. Kimin ibadetinde huzur hali yoksa, onun ibadeti zâyî olup gitmiştir.
İbadetinde Allah ile huzur halinde olamayan bir kimse, büyük bir melike ölü bir şeyi veya içi boş bir sandığı hediye etmiş gibidir. Böyle bir kimsenin iyi bir karşılık göremeyeceği her akıl sahibince bilinir.
değerli kardeşim allah razı olsun katkın için tşk rabbim sevabını yazsın inş dua ile

SuARAa

Kayıtlı Kullanıcı

Namaz gönüllerin ışığı..Rabbim tüm müslüman kardeşlerimize namazını asla terketmemeyi nasip etsin..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

amin kardeşim rabbim hakkıyla eda edenlerden eylesin dua ile

YASINDUMAN

Kayıtlı Kullanıcı

BİZLER PEYGAMMER EFENDİMİZ MUHAMMED'in(S.A.V.) ÜMMETİYİZ.BİZ ZORU SEVERİZ.(Allah'ın İzniyle),ASKERDE İKEN İŞTİMAYA(meee liyen bir şeyler gibi sayılıyoruz ya hani) 5veya6dakika var,YA ÖĞLEN NAMAZI KAZAYA KALACAK yada İŞTİMAYA GEÇ KALACAKTIMveMALUMUNUZ DARP GÖRECEKTIM,VE BEN NAMAZA GITTIĞIMI SÖYLEMEK YERINE BOTUMU BAHANE ETMIŞTIM,NEDEN SÖYLEMEMİŞTİM SİZCE DARP GÖRECEK KADAR ENAYIMIYDIM YOKSA MESCIDI KAPATILMIŞ VIRANEMIYDIM,NOT:sayın zerda hanım mescıd konusunda bazı şeylerı fazla açamadım sizler anlamışsınızdır( kusurumu bakmayın.)selam ve dua ile RABBIME emanet olun

emine57280

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. Ben bugün üye oldum ve kac saattir siteyi inceliyorum.çooook beyendim Allah razi olsun olsun hepinizden.Fakat benimde derdim namaz:(:(husu icinde kilamiyorum Rabbim e cani gönülden yönelemiyorum:(:(Buda beni tabiki cok ûzüyor vede zaman zaman amannn bosver zaten hakkiyla nida edemiyorsun kilma deyip nefsime yenilebiliyorumda.Zerda arkadasimizin bu forumu acmasi cok güzel olmus bende derdimi sizlerle paylasmak istedim.Bana önerilerinizi bekliyorum.
Bugünden itibaren bende artik aranizdayim Allahin izniyle.
Rabbim yar vede yardimcimiz olsun insallah.B)

bayram40

Kayıtlı Kullanıcı
RE: namazı sevebiliyormuyuz

RE: namazı sevebiliyormuyuz

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
BU DÜNYADA BU SORULARA CEVAP VEREMİYORUZ..
AHİRETTE HESABA ÇEKİLİRKEN NE YAPARIZ?
YA RABBİ YA RABBİ YA RABBİ BİZİ BİZE NEFSİMİZE BIRAKMA
BİZE YARDIMCI OL
BİZLERİ SENİN RIZANI KAZANAN KULLARINDAN EYLE
MAHŞER GÜNÜNDE BİZİ UTANDIRMA YA RABBİ
BİZLERE ANA BABAMIZA VE BÜTÜN MÜMİNLERİ BAĞIŞLA
BİZE DÜNYADA VE AHİRETTE İYİLİK VE GÜZELLİK VER
BİZLERİ NAMAZI DOS DOĞRU KILAN KULLARINDAN EYLE ELHAMDULILLAHIR RABBIL ALEMİN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

bayram40 yazdı:
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
BU DÜNYADA BU SORULARA CEVAP VEREMİYORUZ..
AHİRETTE HESABA ÇEKİLİRKEN NE YAPARIZ?
YA RABBİ YA RABBİ YA RABBİ BİZİ BİZE NEFSİMİZE BIRAKMA
BİZE YARDIMCI OL
BİZLERİ SENİN RIZANI KAZANAN KULLARINDAN EYLE
MAHŞER GÜNÜNDE BİZİ UTANDIRMA YA RABBİ
BİZLERE ANA BABAMIZA VE BÜTÜN MÜMİNLERİ BAĞIŞLA
BİZE DÜNYADA VE AHİRETTE İYİLİK VE GÜZELLİK VER
BİZLERİ NAMAZI DOS DOĞRU KILAN KULLARINDAN EYLE ELHAMDULILLAHIR RABBIL ALEMİN
değerli kardeşim rabbim razı olsun rabbim o zor günde bize yardımcı olsun dua ile

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

s.a öncelikle!!benim namaza başlamam, çok ilginç bir şekilde birden verdiğim bir kararla oldu.tabi her zaman aynı zevk ve istek ile kılabilmem pek mümkün olmuyor, şeytana yeniliyoruz bazen galiba.namazlarımı zamanında kılmak konusunda bazen hatalara düştüğüm oluyor ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, ben birçok sıkıntımı namazla aştım, onun verdiği güçle ayakta kalabildiğim anlarım çok oldu.bazen o güç olmasaydı bocalardım diye düşünüyorum.namazda çok farklı bir alemdeymişim hissi oluyor bende..Allah ile buluşmamız ve ona secde etmemiz, sonra arkasından dualar ediyoruz, ondan istiyoruz herşeyi...onun mutluluğu hiçbir şeye benzemez..namaz kadar bu fırsatı elde edebildiğimiz bir imkan da yok..Allah, bizden yapamayacağımız bir şeyi istemiyor..verdiği bunca şeyin karşılığında bizden bekledikleri, bizi aşan şeyler değil kesinlikle.içimde, namaza olan sevgiyi sürekli diri tutmaya çalışıyorum.Rabbim tüm müslümanların namazlarını kabul buyursun!!! B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

hz.muhammed s.a.v mın son sözünde oldugu gibi salah salah yani namaz birakmayın.inşaalah.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
hz.muhammed s.a.v mın son sözünde oldugu gibi salah salah yani namaz birakmayın.inşaalah.
rabbim razı olsun kardeşim inş hakkıyla eda edenlerden oluruz dua ile

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com

Hadis-i Şerifte:Mümin ile kafiri ayıran şey nemazdır buyruldu.

Yine Hadis-i Şerifte:Vücutta baş ne ise dinde nemaz odur buyruluyor.

Ehemmiyetli konulardan Allahü teala razı olsun.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

A L L A H' I M......

BANA SENİ SEVMEYİ,SENİ SEVENLERİ SEVMEYİ VE BENİ SANA YAKINLAŞTIRACAK ŞEYLERİN SEVGİSİNİ NASİB EYLE. (amin)

HZ. MUHAMMED ( O'na binlerce selam...)

c1-ay

Kayıtlı Kullanıcı

S.A Zerda hanım, ben ramazan ayına girmeden yaklaşık iki hafta önce forum bölümünde bir yazı yazmıştım--Namaz Kılmak İstiyorum -- başlığı altında belki hatırlarsınız. Allah'a çok şükür ramazanın ilk günü orucumu tutarken namzımada başladım ve çk şükür beş vakit namazımı kılıyorum. Lakin üzüldüğüm bir konu var üç vakit namazımı malesef kazaya bırakıyorum çünkü çalışıyorum ve bulunduğum ortam hiç müsait değil. Bu beni çok üzüyor Allah biliyorya inş. Rabbim benim affeder.

Namaz kılarken çok mutlu oluyorum ve şunuda belirtmeliyim ki iblis beni şaşırtmaya çalışıyor o'nunla çok mücadele ediyorum namaz anında, içimden sürekli dua ediyorum Allah'a, şeytanın vesveselerinden beni korusun ve doğru namaz kılmamı nasip etsin diye ve sonunda başarıyorum.

Namaz kılmak Allah'ın huzunda olmak çok güzel bir duygu, saatlerce öyle kalıp Allah'a ellerimi açıp dualar etmek O'na sığınmak. Rabbim inşallah kılmayanlarada nasip eder namaz kılmayı.İnşallah dualarımızı kabul eder ve herşeyin hayırlısını nasip eder.

Allah'a emanet olun...B)

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

HAYIR NE YAZIK Kİ BANA HAYIR...İHLASLI İBADET YAPAMIYORUM.NEDENİ NE OLABİLİR İSTEMEK GALİBA BUGÜNDEN İTİBAREN KARAR VERİYORUM İNŞALLAH DİKKAT EDECEĞİM BU SÖYLEDİKLERİNE ALLAH SENDEN RAZI OLSUN GÜZEL KARDEŞİM.BAŞTA GÖNÜLDEN OLMASADA DİLLE ISRARLI Bİ ŞEKİLDE İSTEYECEĞİM SONRA ZAMANLA KALBİME İNER İNŞALLAH SİZLERİNDE DUASIYLA...ALLAHA EMANET OLUN .SAMİMİYET VE HUZUR DOLU İBADETLER NASİP ETSİN RABBİM HEPİMİZE....TEKRAR TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN GÜZEL KARDEŞİM CENNETTE KEVSER HAVUZU BAŞINDA PEYGAMBER EFENDİMİZ(S.A.V) İLE BİRLİKTE SOHBET EDEN SALİH AMELLİ KULLARINDAN EYLESİN RABBİM HEPİMİZİ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt