Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ? (1 Kullanıcı)

)))ŞEYDA(((

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hepimize ibadet sevgisi namaz sevgisi nasip etsin inşallah.

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
namaz kılmak, namaz kılmayı düşünmek bence kötülüklerden uzak durmaktır. Bugün eğer insanlar yani bizler kötülüklerden uzak durabiliyorsak o zaman ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu durum nedir peki?
Demek ki biz özüyle, sözüyle yaşayan insanlar değiliz.
Rabbim hepimiz için ıslah kapılarını açsın ve bize acısın çünkü bizim bize acıyacağımız yok
selam ve dua ile...

ne güzel söledin bizim bize acıycağımız yok laf çok icraat yok. Bilmeye biliyoruz ama uygulama yok:(

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
ben oglumu kaybettıgım gün sadece zerda ablamın yazdıklarını yaptım benı namazdan ba$ka bırsey tesellı etmemı$tı.oglum kabre gırerken bende secdeye dü$tüm hıc okadar acı cekerek namaz kılmamı$tım ama buna kar$ılık hıcbır namazımda o güne kadar öylesıne zevk almamı$tım.ben rabbımle alı$ verı$ yapıyordum aldıgımda cok sevınmı$tım verırken hıcbır$ey söylemeye hakkım yoktu seytan bütün cahıllerı üstüme saldı o gün sabrımı takdır etmeyenler benı kıbırle sucladı.kıbır seytandandır. O günden berı her namaza duru$umda kalbımı bır heyecan sarıyor.

maşallah heycanınız daimi olur inşallah bizlere dua edin

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
Namazı Sevmenin TEK yolu Nefs kontrol altına almaktır.Nefs'i kontrol edebilen kişi öbür dünyayı apacık görür.-keşke edebilsem-:(

_Tuva

Kayıtlı Kullanıcı
Namaz kılan bir mü'minin günlük zikrine bir bakalım.
5 vakit namaz kılan bir mü'min günde;
+40 besmele çekiyor.
+40 Fatiha okuyor.
+80 kez Er-Rahman diyor.
+80 kez Er-Rahim,
+213 kez Allahu ekber,
+120 kez sübhane rabbiye'l azim,
+240 kez sûbhane rabbiye'l âlâ diyor.
+15 kez Sûbhaneke okuyor.
+40 kez semi Allahu limen hamideh,
+40 kez Rabbena lekel hamd diyor.
+40 kez Amin (ya rabbi duamı kabul et) diyor.
+33 kez zamm-ı sure okuyor.
+21 kez Ettehiyyatu ile peygamberimize selam gönderiyor.
+21 kez kelime-i şahadet getiriyor.
+26 kez meleklere ve müminlere selam veriyor.
+13 kez Allahumme entes-selâmu ve minke's selamu tebarekte ya zel-celali ve'l ikram diyor.
+13 kez Rabbena âtîna
+13 kez Rabbenağfirli okuyor.
+15 kez Allahumme salli salavatını,
+15 kez Allahumme barik salavatını okuyor.
+15 kez Euzubesmele çekiyor.

Bu zikirler namazın içindekilerdir.Namaz öncesi ve sonrası zikirleri,tesbih salavatları ortalama insan ömrüyle hesaplasak,nasıl bir sonuç çıkar bir düşünün? (Alıntıdır)
____Sonrada gelin namazı sevmeyin,olacak iş değil :)
Rabbim namazı hakkıyla kılanlardan eylesin.(Amin)

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
+40 besmele çekiyor.
+40 Fatiha okuyor.
+80 kez Er-Rahman diyor.
+80 kez Er-Rahim,
+213 kez Allahu ekber,
+13 kez Allahumme entes-selâmu ve minke's selamu tebarekte ya zel-celali ve'l ikram diyor.
+13 kez Rabbena âtîna

Muhteşem Allah razı olsun kardeşim
Namaza 4 elle sarılalım hiç bırakmayalım İnşAllah :)

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Cebrail (a.s.) Peygamber Efendimize (a.s.v.) geldi ve dedi: "Ey muhammed! Allah, namazı terk edenin orucunu, sadakasını, haccını, amelini ve zekatını kabul etmiyor. Namazı kasten terk eden Tevrat'ta, İncil'de, Zebur'da ve Kuran'da lanetlenmiştir. Namazı terk edenin üzerine her gün ve gece bin lanet ve gazap iner. Melekler onu yedi kat semadan lanetler. Ya Muhammed namazı terk edenin senden yana nasibi yoktur, şefaatine nail olamaz. O senin ümmetinden de değildir. Ya Muhammed! Namazı terk eden kimse hastalandığında ziyaret olunmaz, cenazesine gidilmez, selam verilmez, onunla yenilmez-içilmez, arkadaşlık edilmez oturulmaz, onun dini de yoktur. Ona emanet olunmaz, onun Allah'ın rahmetinden nasibi de yoktur. O cehennemin dibinde münafıklarla beraberdir. Namazı terk edenin azabı iki misli arttırılır. Kıyamet güne elleri boynunda kelepçeli olarak gelir. Melekler ona vururlar, cehennemin kapıları açılır, ok gibi oradan içeri girer de cehennemin dibinde Karun ve Haman'ın yanına tepesi üstü düşer. Namazı terk eden kimseye, ağzına kaldırdığı lokma der ki: Allah sana lanet etsin, ey Allah'ın düşmanı! Onun rızkını yiyorsun da farzlarını eda etmiyorsun. Namazı terk eden kimseden vücudundaki elbise kurtulmak ister ve der ki: Şayet rabbim beni senin emrinin altına vermeseydi senden kaçardım. Namazı terk eden, evinden çıkınca ev der ki: Allah sana seferinde dost olmasın, senin izinden kimse gelmesin ve ehline de sağ salim dönmeyesin. Namazı terk eden, hayatında da öldükten sonra lanetlenmiştir. Namazı (inkaren) terk eden Yahudi olarak ölür, Hıristiyan olarak haşrolur (yargılanır)."

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
+40 besmele çekiyor.
+40 Fatiha okuyor.
+80 kez Er-Rahman diyor.
+80 kez Er-Rahim,
+213 kez Allahu ekber,
+13 kez Rabbena âtîna

Bu zikirler namazın içindekilerdir.Namaz öncesi ve sonrası zikirleri,tesbih salavatları ortalama insan ömrüyle hesaplasak,nasıl bir sonuç çıkar bir düşünün? (Alıntıdır)
____Sonrada gelin namazı sevmeyin,olacak iş değil :)
Rabbim namazı hakkıyla kılanlardan eylesin.(Amin)

Namaza hayraaaaaaaaaaanım ben o zaman :)

?

!!!!

Her gün biraz daha seviyorum namaz kılmayı, Rabbimin emrini yerine getirmek bir yana en çok ben rahatlıyorum. Rabbim bizler için en iyisini en doğrusunu düşünüyor ama biz farkedemiyoruz.Bir kaç gündür namaz kılmaya başladım. Genelde biraz keyifsiz bir insanımdır her şeyi kendime sorun ederim kafam her zaman çeşitli düşüncelerle doludur. Ama bugün yatsı namazını kılarken ilk defa kendimi o kadar rahat hissettim.Ettehiyyatü'yü okurken biraz sesli okuyordum o sıralarda sanki beynim boşalmış gibi hissettim sanki üzerimden bir yük kalkmış gibiydi sadece okuduğum duaya odaklanabilmiştim aklımdan geçen hiç bir yorucu düşünce kalmamıştı. O rahatlıkla gözlerim doldu vücudum gevşedi kendi varlığımı hissettim sanki o zamana kadar yaşamıyormuşum gibi yepyeni hisler o beynimdeki müthiş sessizliği çok özlemiştim. Bu hayatın anlamı namaz bunu çok iyi anladım. Gerçekten namaza Rabbimin değil bizlerin ihtiyacı var..

kavlak74

Kayıtlı Kullanıcı
namazı sevabiliyormuyuz kardeşlerim eğer naza tamsadakatle bağlanırsak bir vakti bırakamayız namaz huzur namaz rahatlık namaz rabbimize yaklaşmak demektir rabbim kimseyi namazını terkedenlerden değildekılanlardan eylesin

mehmet985

Kayıtlı Kullanıcı
nasıl sevilmez ki namaz kılamadığım günlere,o mutsuz cok hızlı fakat anlamsız geçen zamanlara acırım Rabbim ısla eyle,Rab dan uzaklaşandan insan kılığındaki şeytanlardan amin.

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Evinizi kabre çevirmeyin, namaz
kılın. Şeytan Bakara suresi okunan
evden kaçar..

Hz. Muhammed (s.a.v) -

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt