Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ? (1 Kullanıcı)

AMMAR79

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ?

yeni ikindi namazından çıktım ve siteye girdiğimde ilk okuduğum yazı oldu ne yazık bazı anlık istemlerin dışında genel olarak namazı düşünerek ya da özlem duyarak geçmiyor günümüz hatta fazen farz olduğu için görevimizi yapıp kurtulalım düşüncesiyle hareket ediyoruz...Umarım yakın zamanda sizin gibi namazı vakitler dışında da düşünerek ve hatta aklımızdan hiç çıkarmayarak yaşamayı Allah nasip eder.selam ve dua ile...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim kabul etsin kardeşim inanın benimde sizden farkım yok burda yazılanlar öncelikle aciz zalim nefsime sonra sizlere ne mutllu eğer faydalı olabiliyorsa selam ve dua ile

seydam sultan

Kayıtlı Kullanıcı

es selamün aleyküm ALLAH sizden hepinizden razı olsun çok güzel konular açıyorsunuz. bana da çok yardımcı oluyosunuz Ben daha yeni yeni namaz kılıyorum allahım daim kılsın devamını getiririm inşallah ben ezan sesini duyunca namaz kılarken öyle duygulara kapılıyorum ki onları buraya nakletmek mümkün değil.ama bide yazdıklarınızı okurken kendimi sorguladım hiç de iç açıcı bi durumum yok.. İnşallah bigün samimi bi dille EVET diyebiliriz kardeşlerim
siyahgulsevdalısı abicim yazdığınız şiirde çok güzel bunun içnde allah sizden razı olsun
rabbim yardımcımız olsun. AMİNNNN Allah a emanet olun. selametle....

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam değerli kardeşim rabbim cümlemizden razı olsun ne güzel kardeşim namaza başlaman çok sevindim inanki rabbim daim etsin inş

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı

cok guzel bi konuya el attiginiz icin zerda kardesim ALLAH razi olsun sizden.inanin bende namazlarimi eda ederken kendimi ne kadarda namazima versemde olmuyor:(bunun suclusuda tabiyki benim ama cok istiyorum dunya halinden uzaklasmak istiyorum ALLAHIMA dua ediyorum hakkiyla namazlarini husu ilen kullarin arasinda benide al diye.ama ne olursa olsun seytanin vesveselerine uymayacagim namaz dinimizin diregidir bunun bilincindeyim.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim ne yaparsak yapalım namaz içinde dünyevi meselelerin aklımıza gelmemesi ve takılmaması mümkün değil ama şunu yapmalıyız bunları yoğunlaştırmamak için namaz sürelerinin meallerini öğrenip namaz içinde onları düşünürsek daha yardımcı olacağı kanaatindeyim selam ve dua ile

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

ZERDA ABLA RABBİMŞN LÜTFÜ BU OLSA GEREK DAHA BİRAZ ÖNCE NAMAZIMI EDA EDERKEN ZİHNİMİ VE VİCDANIMI YOKLAMIŞTIM ACABA NAMAZIMI KALBEN KILIYORMUYUM DİYE NEFSİMİN CEVABI HAYIR OLDU SEN DEDİ BANA ZÜLMEDİYORSUN BANA ÇOK AĞIR GELİYOR KALBİM SESLENDİ HAYIR ONA BAKMA BEN BU VAKİTLERDE HUZURA ERİYORUM RABBİM BENİ SANA EMANET ETTİĞİNDEN BERİ BENİ EN FAZLA HUSURA ERDİRDİĞİN VAKİTLER BUNLAR OLDU AKLIM DEDİKİ SEN RABBİNİN EMRİNİ YERİNE GETİRİYORSUN HADİ BAKALIM DAHA DÜZGÜN DUR RABBİNİN KARŞISINDASIN ELLERİN ŞÖYLE DURMALI AYAKLARIN BÖYLE ... BEDENİM DEDİKİ SEN BENİ GÜN BOYU ÖYLE BÜYÜK YÜKLEDE KULLANIYORSUN Kİ AMA NAMAZ BANA YÜK DEĞİL DİNLENME VAKTİDİR İŞTE BÖYLE ABLACIĞIM VE KARDEŞLERİM BANA SESLENİŞLER BUNLAR OLDU ALLAH IM BENİ VE TÜM MÜMÜN KARDEŞLERİMİ HİDAYETE ERDİRSİN BENİ VE TÜM MÜMÜN KARDEŞLERİMİ ŞEYTANIN VESVESELERİNDEN KORUSUN AMİNNNNNNNN:(:(:(:(

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

BEN NAMAZ VAKTİ GİRİNCE NAMAZI KILANA KADAR RAHAT EDEMİYORUM İÇİMDE HUZURSUZLUK OLUYO KILDIKTAN SONRA GEÇİYO BU HUZURSUZLUĞUM.namaz kılmayı seviyorum ALLAH kabul etsin

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ablacım ablacım allah razı olsun biliyormusun bende namaza başladığım zaman kalbim çok hızlı çarpıyor bazen ellerimin titrediğini ve benbeyaz olduğnu görüyorum sanki kalbim duracak gibi çarpıyor bazen hele badest aldıktan sonraki o temizlik duygusu herşeye farklı bakmamı sağlıyor herşeyde allahın varlığını birliği görüyorum iş yerinde kıldığım namazlarda pek uzatamıyorum ama ablacım evde kıldığım namazlarımı mümkün oldukça uzun tutmaya çalışıyorum ve senin de söylediğin gibi okuduğum surelerin duaların anlamlarını düşünüyorum rabbime ne diyorum diye anlamaya çalışıyorum ve ablacım biliyormusun bana berat gecesinde kıldığım namazdan sonra o seccadenin üstünden ayrılmak çok zor geldi hadi bi gayret 2 rekat daha 2 rekat daha derken bi baktım 12 rekat olmuş rabbim lakıyla kılmayı nasip etsin inşallah hepimize çok farklı bi duygu onu namaz kılmadığım zamanlarda alllaha dua ederken içimden bi ses sen onun istediklerini yapmıyorsun ne yüzle ondan hep istiyorsun istiyorsun diyor buda bana suçluluk duygusunu yaşatıyor ve o duyguyu yaşamamak için namaznlarımı olabildiğince düzenli kılmaya özen göstariyorum a.e.o.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

malesef hayır

camilerde karsılasıyoruz ya arkanda kosturan mı var bu kadar hızlı kılıyorsun be arkadaş ben iki rekat kılana kadar o on rekatı bıtırıp selam verıp kalkıp gıdıyor neden bu kadar hızlı kılıyor bilmiyormu elimzde ondan kalan baş ka bi şey yok.yanlısmıyım?
Açıkca soylemek gerekıyorsa namazı sevmıyoruz neden mi bize nasıl fayda sağlayacagından haberımız yok... güzel konu Allah razı olsun...B)

FUNDA_

Kayıtlı Kullanıcı

AHH ABLACIM AHHHHH BİZİM BU ACİZ ZAVALLI NEFSİMİZ BUNA ENGEL OLUYO YÜREĞİM ÖLE İSTİOKİ SENİN SU YAZDIKLARINI GERÇEKLEŞTİEBİLMEYİ EZANI DUYDUĞUMDA HUZURA VARDIĞIMDA RABBİME ÖLE İÇTEN SECDE ETMEYİ AMA ZAVALLI ACİZ NEFSİN BANA ENGEL OLUYO İNSALLAH BEN BU NEFSİMİ YENERDE DEDİĞİN GİBİ YAPABİLMEYİ BASARA BİLİRİSEM NE MUTLU BANA. İNSALLAH BİGÜN BU ZAVALLI NEFSİMİ YENEBİLİRİM:(:(:(

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

pişmanlık duyman bile güzele işarettir biraz nefsimizi ezersek ve zorlarsak ona dediğimizi yaptırabilir namaz çok önemli bir ibadet olduğu için yapılırken huşu ile yapılıyor olmasıda çok güzel ve faydalıdır rabbim hakkıyla eda edebilmeyi nasip eylesin

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Olabildiğince namazımı kılmaya çalışıyorum. Ayrıca Namaz, Allah-u Teala'nın kıyamet gününde ilk önce soroacağı hesabıdır.
selametle.. B)

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK GÜZEL BİR KONUYU AÇMIŞSINIZ.BENDE ÜZGÜNÜM HAYIR DİYENLER ARASINDAYIM.EVET EZAN OKUNUR OKUNMAZ NAMAZA KOŞUYORUZ GECİKMESİ RAHATSIZ EDİYOR.AMA NAMAZA BAŞLADIĞIMDA HİÇ AKLIMA GELMEYEN ŞEYLERİ NAMAZDA HATIRLIYORUM.BİLİYORUM BUDA ŞEYTANIN OYUNU.İNŞ BENDE EZAN OKUNDUĞUNDA AYNEN SÖYLEDİĞİNİZ ŞEKİLDE DÜNYALIKLARI BIRAKARAK NAMAZA ÖYLE BAŞLARIM.RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN.AHİRETTE NAMAZLARI YÜZLERİNE SAVRULANLARDAN EYLEMESİN.TADİL-İ ERKANLA KILANLARDAN EYLESİN.BİRDE İNSAN ÇOK SIKILDIĞINDA YADA BUNALDIĞINDA BUNU YA NAMAZLA YADA KUR'AN OKUYARAK GEÇİREBİLİYOR..ÇÜNKÜ BİZ NAMAZLA NEFES ALIRIZ.RABBİM HAKKIYLA KILANLARDAN EYLESİN NE DİYEYİM.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

bunları aşabilmek için namazda okuduğumuz sürelerin manalarını bilirsek zamanla azalacaktır dua ile

tovbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Razı olsun... Namaz ibadetlerin en önemlisi ahir zamanda hesapta sorulacak ilk soru... Namazların tamam mı???
Peygamber Efendimiz (sav) eğer kulun namazları tam ise hesabı kolay olacağını değilse zor ve uzun olacağını söylüyor. Bu yüzdendir belkide, son nefesinde dahi namazdan ayrılmayın diye vasiyet etmesi. Ayıracağımız günün belki bir bilemedin iki saati.. Neye ayırmuyoruz ki... Birde namaz kılarken kendisini verememesi konusu.
Namaz bir yaşamdır bence. Tam anlamıyla yaşayabilmek için öncelikle namazda yaptığımız şeylerin derin anlamlarını öğrenmemiz gerekir.

Örneğin SECDE. Ben Peygamber Efendimizin kulun Allah'a en yakın anı secde anıdır. O yüzden çok secde edin ve secdede çok dua edin hadisini okuyup idrak ettikten sonra her secdemde bunu düşündüm ister istemez ve büyük haz almaya başladım

ve bir arkadaşımızın dediği gibi Namaz surelerinin anlamlarını bilir isek bu anlamlara yoğunlaşıp aklımızın farklı şeylere kaymasını bir nebze önlemiş oluruz.

tovbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Nefsine söz geçiremiyen yada zaman zaman geçirebilen kardeşlerime bir kitap tavsiye edicem..

Cemil Tokpınar Allah kendisinden razı olsun. Çok güzel el kitabı şeklinde yazdıgı SABAH NAMAZINA NASIL KALKILIR kitabı.

Kitapçılarda bir iki ytl ye satılan çok etkileyici bir kitap. Herkese hatta 5 vakit namazını kılanlara dahi tavsiye ediyorum..

tovbekar

Kayıtlı Kullanıcı

* NAMAZ EN BÜYÜK İBADETTİR

* KURAN'DA EN ÇOK EMREDİLEN İBADETTİR

*NAMAZ MÜMİNİN MİRACIDIR

*NAMAZ EN BÜYÜK ŞÜKÜRDÜR

*NAMAZ EN GÜZEL CEMAAT İBADETİDİR.

*NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR.

*NAMAZ AHİRETE İMANLA GİTMEYE VESİLEDİR.

*NAMAZ MÜNİMİN İLK HESABA ÇEKİLECEĞİ AMELDİR.

*NAMAZI TERKETMENİN AZABI ŞİDDETLİDİR.

*NAMAZ KÖTÜLÜKLERDEN ALIKOYAR.

*NAMAZ KILANIN BÜTÜN YAPTIKLARI İBADETTİR.

*NAMAZSIZLIK ŞİRK VE KÜFRE GÖTÜREBİLİR.

*NAMAZ EN BÜYÜK KORUYUCUDUR.

*NAMAZ MÜSLÜMANIN ALAMETİDİR.

*NAMAZ KAİNATIN MEYVESİ İNSANIN ASLİ GÖREVİDİR.

* NAMAZ PEYGAMBERİMİZİN VASİYETİDİR.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim bilgilerin için

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s konu dışı olan nedir kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt