Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dur Yolcu Başörtülüsün... (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
zulmcg4.jpg

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Başörtülü annelere müze de yasak!

basortusu08.jpg

26 Mart 2010
Ankara Üniversitesi'nde yer alan 'Oyuncak Müzesi'ne çocuklarıyla birlikte gelen anneler, başörtülü oldukları için içeri alınmadı.
Ankara Üniversitesi, insan hakları konusunda tarihî adımlar atan Türkiye'nin demokratikleşme karnesine gölge düşürecek bir skandala sahne oldu.

Çocuklarının eğitimi için her zorluğa katlanan annelerin, eğitim fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Oyuncak Müzesi'ne başörtülü oldukları gerekçesiyle alınmadığı ortaya çıktı. Müze yetkilileri, telefonla randevu alan annelere 'müzenin kampüs içinde yer aldığını ve resmi bir kurum olan üniversitenin kurallarını uygulamak zorunda olduklarını' söyledi.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre annelerinden ayrı olarak müzeye gitmek zorunda kalan küçüklerin tedirginliği yüzlerinden okunurken başörtülü veliler duruma tepki gösterdi. Anaokulu öğretmenleri de durumun çocuklar üzerinde olumsuz etki oluşturduğuna dikkat çekerek hiçbir müzede böyle bir uygulamayla karşılaşmadıklarını ifade etti.

Üniversitenin Cebeci kampüsünde geçen hafta yaşanan olayda Yenimahalle Yunus Emre İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencileri, eğitim fakültesi binası içinde yer alan Oyuncak Müzesi'ni gezmek istedi.

Gitmeden önce randevu alındı. Müzeyi ailelerin de gezmek istediği yöneticilere iletildi. Ancak müzenin müdür yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Müge Artar, yerleşke dahilinde oldukları için üniversitenin koyduğu kuralları yerine getirdiklerini, başörtülü velileri alamayacaklarını söyledi. Bir öğretmen, yaşananları şöyle anlattı: "Bazı çocukların orada rahat durmayacağı ihtimalini göz önüne alarak annelerini de götürmek istedik. Ancak yetkililer, müzenin kampüs içinde olmasını gerekçe göstererek başörtülü ziyaretçileri alamayacaklarını söyledi."

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Başörtülüler yine sınava alınmadı

thumbnail.php

04 Nisan 2010
Açık Öğretim Fakültesi sınavında başörtülü öğrenciler içeri alınması engellenirken, kılık kıyafet yasağı yine uygulandı.
Açık Öğretim Fakültesi sınavında başörtülüler yine sınava alınmazken, içeri alınan başörtülü öğrencilerin bazılarının ise sınav başladığı esnada başörtülerini çıkarılmak zorunda kaldığı belirtildi.

İLKHA'nın haberine göre dün yapılan açık öğretim fakültesi sınavlarında yine başörtülüler sınava alınmadı. Sınav salonuna alınan başörtülü öğrencilerin içerde kalmaları içinse bazı öğrencilerin başörtülerini çıkarmak zorunda bırakıldı. Açık Öğretim Fakültesi sınavının yapıldığı okullardan biri olan Batman 50. Yıl ilköğretim okulunda aynı durumun yaşandığı ortaya çıktı. 50. Yıl ilköğretim Okulu 3 nolu salonda sınava giren Safiye Tunç, sınav esnasında salon yetkilisinin uyarısı üzerine başörtüsünü çıkarmak zorunda kaldığını belirtti.
Sınava girip de başörtüsünü çıkarmak zorunda kalan ilahiyat fakültesi öğrencileri ise bunun traji komik bir durum olduğunu belirterek yaşananlara tepki gösterdiler. İlahiyat fakültesini okuyan öğrenciler “İlahiyat bölümünü okuduğumuz halde böylesi bir zulme tabi tutulmayı kınıyoruz diyerek tepkilerini dile getirdiler.

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşim,
Allah razı olsun,Rabbim cümlemizi ıslah eylesin inş.hatalı yaşıyoruz herhalde ki,böyle idare ediliyoruz.Allahım,dünyamızı,yurdumuzu,yuvalarımızı huzura kavuştursun,bizleri idare eden,askeri sivil erkanı ve muhalefeti,ve cümle insanlığı ıslah eylesin inş.
Selam ve Dua ile

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Selamun Aleykum Kardeşim,
Allah razı olsun,Rabbim cümlemizi ıslah eylesin inş.hatalı yaşıyoruz herhalde ki,böyle idare ediliyoruz.Allahım,dünyamızı,yurdumuzu,yuvalarımızı huzura kavuştursun,bizleri idare eden,askeri sivil erkanı ve muhalefeti,ve cümle insanlığı ıslah eylesin inş.
Selam ve Dua ile
Ve Aleyküm Selam cani gönülden gönüldaşımız,kardeşimiz...
Allahcc sizden razı olsun inşaALLAH...
Kalbi duanıza kalbi aminler olsun...
Mevlamız, bizleri emrolunduğumuz gibi dosdoğru yaşayanlardan eylesin ...
Rabbimize emanetsin kardeşimiz...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Dualarınızı beklerim...
Besmele...Selam...Dua...

E

elif.m

Müslüman ülkede insan dinini yaşayamaz mı? Müslüman ülkede islamın gereğine uygun yaşanılmaz mı? Laik bi ülkede mini etegiyle okula gelip rahatca içeri giren kızın yanında başı kapalı gelen bacımız okula başını açmadan alınmazmı?alınmazmış işte insana özgürce din yaşatılmazmış...
.........YA RABBİİ SEN GÖRENSİN SEN BİLENSİN.............

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Başörtüsü zulmünde son perde!

454.jpg

03 Mayıs 2010
Geçtiğimiz ay üniversiteye giriş imtihanında uygulanan yasak, dün yapılan 2010 yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavında da hortladı.
28 Şubat döneminden kalma başörtüsü yasağı bütün hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay üniversiteye giriş imtihanında uygulanan yasak, dün yapılan 2010 yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’nda da hortladı. İstanbul’da Bakırköy Ticaret Meslek Lisesi’nde Şeyma Tırımoğlu, Merve Çakıroğlu ve Saliha Merve adlı öğrenciler sırf inançları gereği taktıkları başörtüsünden dolayı imtihana alınmadılar. Bu arada; Batman’da da yaklaşık 30 öğrenci başörtülü oldukları için yetkililer tarafından okul kapısından geri çevrildi.

İnançları gereği başlarını örtenlere yönelik zenci muamelesi devam ediyor. 28 Şubat baskı sürecinde gemi azıya alan laikçilerin başlattığı başörtüsü yasağı uygulaması, kanuni bir dayanağı olmadığı halde “kamusal alan” safsatasıyla devam ettiriliyor. Geçtiğimiz ay Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) uygulanan yasak, dün de 2010 yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na (PYBS) giren başörtülü öğrencilerin karşısına dikildi.

“POLİS MEMURLARI BAŞÖRTÜMÜ ÇIKARMAMI SÖYLEDİ”

İlköğretim 5. sınıf öğrencileri ve orta öğretim 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri dün Türkiye genelinde yapılan 2010 yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na girdi. Ancak İstanbul’da birçok öğrenci, işgüzar sorumlular yüzünden sınava giremedi. Bakırköy Ticaret Meslek Lisesi’nde imtihana girmesi gereken Şeyma Tırımoğlu, Merve Çakıroğlu ve Saliha Merve sırf inançları gereği taktıkları başörtüsünden dolayı sınava alınmadılar.

YASAĞI POLİSE UYGULATTILAR

Şeyma Tırımoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde babası Fatih Tırımoğlu ile beraber sınava gireceği Bakırköy Ticaret Lisesi’ne geldiklerini söyledi.
İmtihan saatinde okuluna girerken okulun kapısında bekleyen polis memurunun uyarısı ile karşılaştığını ifade eden Tırımoğlu, “Okul kapısında bekleyen polis memurları başörtüsüyle binaya giremeyeceğimi söylediler. Polisler bu yönde kendilerine talimat geldiğini ifade ettiler. Talimatı kimin verdiğini sorduğumuzda ise sessiz kaldılar, cevap vermediler” dedi.

Okulda başörtülü öğrencilerin başörtülerini çıkarmaları için özel bir oda hazırlandığını ve polis memurlarının kendisini o odaya yönlendirdiğini kaydeden Tırımoğlu, inancı gereği taktığı başörtüyü çıkartmayacağını memurlara söyleyerek, imtihana girmekten vazgeçtiğini kaydetti. Şeyma Tırımoğlu; “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir lisede okuyan öğrenci olarak imtihana girme hakkım var. Başörtülü olduğum için sınava alınmamam ayrımcılıktır” dedi.

OKUL MÜDÜRÜ AYRIMCILIĞA SESSİZ KALDI

Okulda imtihana alınmayan başörtülü öğrencilerin aileleri ile polis memurları arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Konuyla ilgili görüşme isteğimizi kabul etmeyen Bakırköy Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Kulak ise, yaşanan ayrımcı uygulamaya seyirci kaldı. Başörtülüler, ayrımcı uygulamaya tabi tutulduklarından dolayı Mazlum-Der’e başvurdu.

BATMAN’DA DA ÖĞRENCİLER İMTİHANA ALINMADI

Öte yandan Batman’da gerçekleştirilen sınavda da başörtülü öğrenciler imtihana alınmadı. Batman İMKB Lisesi’ne imtihana girmek için gelen başörtülü öğrenciler girişte engellendi. Başörtülerini çıkarmak istemeyen öğrenciler sınav yetkilileri tarafından okul kapısından geri çevrildi. Yaklaşık 30 öğrenci başörtülerinden dolayı sınava giremedi. Öğrenciler sınav sonuna kadar okul bahçesinde beklemek zorunda kaldı. Ailelerine destek olmak için sınava girdiklerini belirten öğrenciler, yapılan uygulamanın doğru olmadığından yakındı.

Fatma Ekmen isimli öğrenci, sınav yetkililerinin başörtüsünü çıkarmasını istediğini ama bunu kabul etmediğini söyledi. Ekmen, “Okul görevlileri bize sınava giremeyeceğimizi söyledi. Başörtümüz ile sınava girmemiz durumunda ise tutanak tutacaklarını belirtti. Bizim için bir fırsattı, okul masraflarımızı bu şekilde karşılayabilirdik. Başörtümüz yüzünden almadılar. Hıristiyan ülkelerde bile izin veriyorlar; ama biz Müslüman bir ülke olmamıza rağmen almıyorlar” dedi. Öğrenci velileri ise uygulamanın yanlış olduğunu ve bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi.

İMTİHAN NETİCELERİ 6 AĞUSTOS’TA AÇIKLANACAK

5, 9, 10 ve 11. sınıflar için yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na toplam 475 bin 435 kişi katıldı.İmtihan sonuçları, 6 Ağustos 2010 tarihinde açıklanacak.

Kaynak: Vakit

necna

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşılan fotoğraflar çok gzl devamını beklerim :)

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ; ya o kadar kızıyorum o kadar kızıyorum ki . Bu nasıl bir zihniyetttir ki . Bu nasıl bir insanlıktır ki başında başörtüsü olduğu icin bir insan böyle muamele görür bir de çağdaşlar mış öyle diyorlar . Kendimizide de kızıyorum ama bizim maaşlarmıza bilmem kaç puanlık artışı bir beğenmesek binler onbinler milyonlar bas bas bağırır hakkımızı alana kadar kendimizi parçalarız .tek yumruk tek millet tek yürek . Bu ne peki AllahıN emri hani nerdeyiz birkaç platformda o mazlum bacılarımız seslerini duyurmaya çabalıyorlar başka birkaç ses daha başka bir şey yok o kadar . Hayırrrrrrrrr o kadar değil işte ben kabul etmiyorum kardeşim varsa karşı çıkan bir kefere de göreyim kim alabir benim anamın bacımın başörtüsünü . Eyyyyyyy kardeşim uyan susma . Mücadele et ben ediyorum her durumda ve her satıhda ne demek girememek ne demek devletin başının eşi başörtülüyken o her yere girerken . Korkuyorlar ve korktukları başlarına gelecek inşallah. Artık yeter bu insanlar koyun değil müslüman mazlumdur ama iş dinimize el uzatmaya geldimi kimse bizden mazlumluk beklemesin hepimiz birer aslan olmadıkça bu işler düzelmez . Hakkınızı helal edin allah a emanet olun .

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Selamun aleyküm ; ya o kadar kızıyorum o kadar kızıyorum ki . Bu nasıl bir zihniyetttir ki . Bu nasıl bir insanlıktır ki başında başörtüsü olduğu icin bir insan böyle muamele görür bir de çağdaşlar mış öyle diyorlar . Kendimizide de kızıyorum ama bizim maaşlarmıza bilmem kaç puanlık artışı bir beğenmesek binler onbinler milyonlar bas bas bağırır hakkımızı alana kadar kendimizi parçalarız .tek yumruk tek millet tek yürek . Bu ne peki AllahıN emri hani nerdeyiz birkaç platformda o mazlum bacılarımız seslerini duyurmaya çabalıyorlar başka birkaç ses daha başka bir şey yok o kadar . Hayırrrrrrrrr o kadar değil işte ben kabul etmiyorum kardeşim varsa karşı çıkan bir kefere de göreyim kim alabir benim anamın bacımın başörtüsünü . Eyyyyyyy kardeşim uyan susma . Mücadele et ben ediyorum her durumda ve her satıhda ne demek girememek ne demek devletin başının eşi başörtülüyken o her yere girerken . Korkuyorlar ve korktukları başlarına gelecek inşallah. Artık yeter bu insanlar koyun değil müslüman mazlumdur ama iş dinimize el uzatmaya geldimi kimse bizden mazlumluk beklemesin hepimiz birer aslan olmadıkça bu işler düzelmez . Hakkınızı helal edin allah a emanet olun .
Allahcc,seni İslamın Aslanı eylesin inşaALLAH...
Yüreğine bereket gönüldaşımız...
Rabbimize emanetsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam....Dua...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.sağol abimiz paylaşımın için.ne yazıkki biz de geçen yıl, her türlü ahlaksızlığın olduğu,içkinin su gibi tüketildiği,Allah demenin ayıp olduğu,kapalıların gereğinden fazlaca dışlandığı bu muğla ya taşındık.burada her türlü ahlaksızlık öyle normal ki .......neyse Allah razı olsun abimiz bu acı gerçekleri bir kez daha gün yüzüne çıkardığınız için
Rabbimiz yar ve yardımcın olsun gönüldaşımız...
Allah Celle Celaluha emanetsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam...Dua....

udayim

Kayıtlı Kullanıcı
Rabb im Sonumuzu Hayretsin..

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH CELLE CELALHÜ Razı Olsun abi
Konu için :T
hasgül ablacığım resimler için sağol

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
PERUKLA BİLE SINAVA ALMADILAR...
7761.jpg

Elini peruğuma attı, 'AÇ BAŞINI' dedi

30 Haziran 2010
Başörtüsü yasağı, zulüm boyutunu da aşan bir noktaya ulaştı
Yıllardır hiçbir yasal dayanağı olmadan uygulanan başörtüsü yasağı, zulüm boyutunu da aşan saçma sapan bir noktaya ulaştı. Osmaniye'de LYS sınavına perukla girmek isteyen Zehra Aldemir, sınavdan çıkarıldı, inancı aşağılandı ve tartaklanarak okuldan atıldı.
Olayı anlattı

LYS mağduru Zehra Aldemir, sınav yerinde başından geçenleri şöyle anlattı: "Peruğumu taktım sırama oturdum. Sınavıma konsantre olmaya başladım, sınava 10 dakika kalınca görevli hanım yanıma gelerek; sınava böyle giremeyeceğimi peruğumu çıkarmamı söyledi. Ben de perukla sorun olmayacağını söyleyince, yüz ifadesini sertleştirerek ve ses tonunu yükselterek bana 'başını aç' diye bağırdı. Necla isimli görevli; beni salondan zorla çıkarttı. Ve bir kat aşağıdaki lavaboya çekti. Beni 20 dakikadan fazla lavaboda tuttu. İnancımı aşağıladı, beni tartakladı, hakaret etti ve sınava girmeme engel oldu.
Adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu

Osmaniye Fen Lisesi'nde LYS matematik sınavına perukla girmek isteyen Zehra Aldemir, tartaklanarak okul dışına çıkarıldı. Sınav başlamadan 40 dakika önce sınava gireceği salona giderek psikolojik olarak rahatlamak isteyen Aldemir, peruk takmasına rağmen dini inançlarına ve kendine hakaret edildiğini kaydetti. Başından geçenleri Mazlumder Gaziantep Şube Başkanı Abdurrahim Çelik'e anlatan Aldemir düzenlenen basın toplantısının ardından adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu.

Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) perukla girmesine izin verilmeyen öğrenci, sınav görevlisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Osmaniye Fen Lisesi'nde LYS matematik sınavına perukla girmek isteyen Zehra Aldemir, tartaklanarak okul dışına çıkarıldı. Sınav başlamadan 40 dakika önce sınava gireceği salona giderek psikolojik olarak rahatlamak isteyen Aldemir, peruk takmasına rağmen dini inançlarına ve kendine hakaret edildiğini kaydetti. Başından geçenleri Mazlumder Gaziantep Şube Başkanı Abdurrahim Çelik'e anlatan Aldemir düzenlenen basın toplantısının ardından adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu.

LYS mağduru Zehra Aldemir, sınav yerinde başından geçenleri şöyle anlattı: "LYS matematik sınavına girmek için Osmaniye Fen Lisesi 3. kat 13 nolu salon 10. sıraya oturdum. Henüz sınav başlamamıştı ve sınavın başlamasına 40 dakika vardı. Ben sadece yerimi görmek ve psikolojik açıdan rahatlamak için oturdum.

Görevlilerden bir tanesi yanıma gelerek başörtülü sınava giremeyeceğimi ve başörtülü olarak sınava girmenin yasak olduğunu söyledi. Ben de başörtülü olarak girmeyeceğimi yalnız yerimi görmek için oturduğumu ve perukla sınava gireceğimi söyledim. Peruğumu taktım sırama oturdum. Sınavıma konsantre olmaya başladım, sınava 10 dakika kalınca görevli hanım yanıma gelerek; sınava böyle giremeyeceğimi peruğumu çıkarmamı söyledi. Ben de perukla sorun olmayacağını söyleyince, yüz ifadesini sertleştirerek ve ses tonunu yükselterek bana 'başını aç' diye bağırdı. Necla isimli görevli; beni salondan zorla çıkarttı. Ve bir kat aşağıdaki lavaboya çekti. Bunu duyan iki gözetmen ve bir polis memuru daha geldiler.
Lavaboda bayan gözetmen 'başını aç, yoksa giremezsin sınava, sınavın yanar. Seni böyle beni tartakladı, hakaret etti ve sınava almam' ifadesini kullandı. Ben de başımı açamayacağımı, perukla gireceğimi söyleyince bayan görevli Necla, elini peruğuma atarak 'aç başını' dedi. Beni 20 dakikadan fazla lavaboda tuttu. İnancımı aşağıladı, sınava girmeme engel oldu. Sınav başlamıştı ve görevli hanım ve diğerleri hala beni iknaya çalışıyorlardı. Ben yine sınava girmeyeceğimi ve üstüme gelmemelerini söyledim. Bunun üzerine bayan bağırarak 'ne halin varsa gör. Çık dışarıya' diyerek kolumdan tutarak lavabodan çıkış kapısına kadar beni çekiştire, çekiştire getirdi. Tartaklanarak, hakaretlere maruz kalarak sınava girişim engellendi."

Milli Gazete

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
Bu ülkede okuyup adam olamıycaz. Özgür bir devlet diyorlar ama özgürlüğün simgesi bile yok. Ben üniversitede okuycam inşallah ama yine açcam başımı. Okusak bir dert okumasak bir dert bu ülkede. Çalışmak istesek onada bir bahane türbanlıysan gelme.... Ben bu ülkede yaşamyı İstemez hale geldim. Ekmek aslanın midesinde iş arıosun iş vermiyorlar. ben bir üniversite okudum o başım açık halimi istemiyorum biliyorum yine abdestsiz namazsız değişik ortamlar olcak. Allah yardımcımız olsun. Başörtüsü serbest olan bir üniversite olsa keşke.

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM onları kahretsin! şu ülkede başörtüsünden daha önemli konular varken takmışlar örtümüze inancımıza açık çıplak? gezmek serbest karışan görüşen yok örtü suç? okumak dert çalışmak dert "can kırıkları" arkadaşıma katılıyorum çok haklısınız üniversite mezunuyum ama gittiğim bütün iş görüşmelerinden geri döndüm neden çünkü ÖRTÜLÜYÜM. RABBİM hakkımızda hayırlılarını nasip etsin onlarıda perişan etsin inşaALLAH....

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Başı örtülüyü,örtüsüzü ayırt etmeden,bizler rahat günler yaşayalım diye,O topraklara canını veren insanlar iman gücü ile savaşmışlar. Ama o bizlerin çoğunluğu görün nelerle uğraşıyoruz.

elifeslem

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın Aleyküm ve Rahmetullah,

Bunları duydukçave gördükçe ben kahr oluyorum.Rabbim bütün bu katı kalpleri yumuşatsın,onlara hidayet etsin.Uslanmazlar ise onları Kahhar ismi ile kahr eylesin.O gözünden yaş dökülen kızlarımızın,döktüğü her göz yaşı adedince onlara Kendi bildiğince azap eylesin.Burası demokratik bir ülke,isteyen açık,isteyen kapalı olarak HÜR yaşamalı.Her türlü zulme ve baskıya HAYIR HAYIR HAYIR

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt