Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. na duyulan aşk... (1 Kullanıcı)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Me mutlu imanının farkına varanlara, ne mutlu kıymetini anlayanlara, ne mutlu bu yola baş koyanlara...
Huzur , mutluluk, güven sizinle olsun, tüm inananlara olsun (ah bir bilseydiniz tüm manaları, kalp yerinden çıkar vallahi)
Bilmiyoruz Ya Rabbi, bilmiyoruz, ondan böyle kafamıza göre ahkam kesiyoruz, hele Allah adına söz söyleyenler ???insanları hor görenler
eyvah ki, eyvah...
Sana da eyvallah..

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm çok haklısınız annesi ve babası sağ olanlar çok şanslılar ALLAHIM KIYMETLERİNİ BİLMEYİ HAYIRLI EVLAT OLMAYI NASİP ETSİN İNŞAALLAH PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN ÇOK FAYDALI PAYLAŞIMLAR SELAM VE DUA İLE

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
iyide ben dinledigim sitelerde ne sakinca var ogrenebilirmiyim acaba..neden surekli endi tarikatinizin sohbetlerini birtek onlari oneriyorsunuz ki..

Sanki cemaat reklamı yapıyormuşum gibi bir cümle olmuş bu söylediğiniz bu sebeple cevapladım.

Iyi ben zaten sizin dinlediginiz sohbetlerin inirebilecegim adresi sordum

Zaten söylediğim isimlerin videolarını biz youtube dan dinliyoruz ama nerden indirilir bilmem. Biz sadece cübbeli hocamızın sohbetlerini nasıl indirileceğini bildiğimiz için onu söyledim sadece.

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kovulmuş şeytandan Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
2/165. İnsanlar arasında Allah’ı bırakıp da O’na ortak koşanlar vardır. Onları, Allah’ı severcesine severler.
Mü’minlerin Allah’a olan sevgisi daha güçlü bir sevgidir. Zulmedenler azaba uğrayacakları zaman
bütün kuvvetin Allah’ın olduğunu ve Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu bir bilselerdi!
2/166. Kendilerine uyulanlar o gün azabı görünce, kendilerine uyanlardan uzaklaşacaklar, aralarındaki bütün
bağlar kopacaktır.
2/167. Uyanlar şöyle derler: “Keşke dünyaya bir dönüşümüz olsaydı da onların şimdi bizden uzaklaştıkları
gibi, biz de onlardan uzaklaşsaydık.” Böylece Allah, onlara işledikleri fiilleri pişmanlık kaynağı olarak
gösterir. Onlar ateşten çıkacak da değillerdir.
2/168. Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helâl ve temiz olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin.
Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır.
2/169. O, size ancak kötülüğü, hayâsızlığı ve Allah’a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder.
5/54. Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir
ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı
güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da
korkmazlar. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla
bilendir.
39/54. Azap size gelmeden önce Rabbinize dönün ve O’na teslim olun. Sonra size yardım edilmez.

Birde el-endulusi üyenin imzası dikkatimi çekti. Zannedersem istemeden bir yanlışlık yapmış. Allah'ın izniyle düzeltmeyi isterim.Çünkü Bana Allah hakkında gerçeği söylemek düşer . İmzasında yer alan ayetler şems suresine değil leyl suresine aittir. Umarım farkına varır. Önemli olan insanın hatasından dönüp Rabbine teslim olmasıdır. Allah kendisine döneni bağışlar. O çok bağışlayan , çok seven , arşın Yüce sahibidir. Allah hepimizden razı olur umarım.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
izlemek gerek sanırım sadece izlemek
ve dinlemek
sessizce
hakkın olursa konuşursun birgün

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bu kadar dikkatli olmasina sastim, dogru sems suresi degil, LEYL suresi su an hep onu inceliyorum,

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Doğrusu Rabbim karşıma çıkarttı. Eğer O dilemeseydi muhakkak ki ben de bilemezdim. Zaten Allah'ın ilminden ancak Allah'ın dilediğini kavrayabiliriz. Hepimiz insanız hepimizin kusuru olabilir, zaten kusursuz olan bir tek Allah'tır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt