Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. na duyulan aşk... (1 Kullanıcı)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam. :)

Biliyor musun, beni mutlu ediyorsun. Çok da yardım ediyorsun. Allah senden razı olsun :)

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Yakais abi, sen hiç sorun yaşadın mı? Yaşadıysan şimdiki gibi olgun ve sabırlı davranarak mı aştın engelleri?

Kardeş herkesin bir imtihanı vardır. Allah c.c. herkesi birşeyle mutlaka imtihan edicektir. Kimisini babsıyla imtihan eder, kimisini çocuğuyla, kimisini maddiyatla, kimisini eşiyle dostuyla hastalıkla bazen sağlıkla bazen para ile...bu giderde gider. herkese sorsan ki kendi derdi herkesden fazladır. Ama emin ol herkes bir dert sahibidir. ve birşeyle imtihan edilir. Zira bu dünya hayatının bir sonucudur. Herşey güllik gülistanlık olsa cennetten niçin indirilip imtihana tabi olunduk? değil mi ama.

Peki bu sorunlardan nasıl kurtulucaz. En garanti çözümü tevhid makamına yükselmektir. Yani herşeyde BİR i görmek. bunu yapabilen sıkıntı ve müsubetin şiddetinden geçerek aslında o musibetin arkasındaki perdeyi görebilmektedir. Birde ledün ilmi vardır herşeydeki hayır ve hikmet. Belik sahip olduğun belam ve musibet seni ve nefsini terbiye etmekde. Bazen ateş çok iyi terbiyeci olabilir.

Eğer ki bu makam sende yoksa 2 sırrı vardır. Sabr ve Dua. Ama emin ol sabretsende dua da etsen ölünceye kadar birşeyle imtihan olunmaya devam ediceksin kardeş. Bu sebeple sen üzülme zira herkes inan kendince büyük birşeyle imtihan olunuyor.

Hadi Eyvallah

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. na dünya hayatında kavuşmanın bir müracaat noktası da tabi ki KUL olmaktır...
Ancak önce Sabır boyası ile boyanmalı sınız...
Sabır Pehlivanı olacaksınız...

Ümmed olmaya adım atacak müjdelere kucak açacaksınız...
Ümmed olmanın görevini alıp Cennete adım atacaksınız...
Aşkı itiraf edip ...
Aşık olacaksınız...
Selamlara tutulup Cennette ikinci adım atacaksınız..

Kul olup Su ile halleşecek Abdest ehli olacaksınız...
Makamı Mahmud 'u ziyaret edip Cemale kavuşacaksınız...
Sonra...
Mutluluğa gark olacaksınız...;İnşallah...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Okudum kitap ehli oldum...buldum vs... ile olmaz ...
Bizden söylemesi...
Mutlaka bir bilen Kul bulacaksın...
Hızır A.S. dan soracaksın...
Onunla sabır ile yola koyulacaksın...
Çok soru yok sabırlı olacaksın...
Verileni alıp Hamd ve Şükredeceksin...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ona itaatsizlik etmeyip sabırla seyredeceksin...
Buyurduğunu iyi anlayıp öğreneceksin...
Kendi desiseni kenara bırakacaksın...
Ona tabi olacaksın...

Yoksa Taksiden inersin haberin olsun..
İndirirler...
Ben deme sakın sensen haydi güle güle yoluna git der yalnız bırakırlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sor derse soracaksın...
Önce aşka doyacaksın...
sakın ha La İlahe illallah zikrinden sapmayacaksın...
Edep öğrenip Adaplanacaksın...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Araya benlik,Kibir,haset sokup ta ...
Ben dersen bil ki kovulacaksın...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Haydi anladın sa Bul yolun açık olsun...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Akıl ve Mantıkla hareket ederim dersen olmaz ha ...
Bu yolda akıl mantık süzgeci işe yaramaz ...
Allah C.C. İlmi yolunda işlemez ...
Mülkün Sahibi var ise her söz teferruat olur susulur...
Önce İtaatli kul olacaksın...
Sabır ile donanacaksın...
İkramı sormadan alacaksın...
Sıratu Mustakim yolundan hiç ayrılmayacaksın..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sormak isterseniz sorun sorunuzu...Hazır DEM de ilen kaçırmayın... Aciz kul bekler ..Arz dan kaçmak olmaz ... Lütfen buyurun bekleyen beklerken...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

muhterem üstadım sizin yazdıklarınızı okumak bir zevktir bu aciz ihtiyara MaaşaAllah yine o yanık yüreğiniz çoştu yine kaleminizden bal damlıyor. Allah c.c ilminizi arttırsın size dünya ve ahiret hayatınızda güzellikler nasip etsin ,Yüce zâtının razı olacağı hayırlı ve uzun ömürler nasip etsin.İyiki varsınız hep var olunuz.Ve etrafınıza nurlu ışıklar saçmaya devam ediniz.Allah c.c yâr ve yardımcınız olsun.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamun Aleykum

muhterem üstadım sizin yazdıklarınızı okumak bir zevktir bu aciz ihtiyara MaaşaAllah yine o yanık yüreğiniz çoştu yine kaleminizden bal damlıyor. Allah c.c ilminizi arttırsın size dünya ve ahiret hayatınızda güzellikler nasip etsin ,Yüce zâtının razı olacağı hayırlı ve uzun ömürler nasip etsin.İyiki varsınız hep var olunuz.Ve etrafınıza nurlu ışıklar saçmaya devam ediniz.Allah c.c yâr ve yardımcınız olsun.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla

Saygı bizden efendim...Galiba DEM lendik çok şükür biraz coşku aşktan olsa gerek kusurlu haddi aşan söz af ola...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Müsaade istiyecektim...Hayırlı geceler...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Eveeet, bugün güzel geçti. Ama tabii anında her şey olmuyor, biraz daha gayret etmem lazım.

Babam bana yardım etti, ben de ona yardım ettim. Günümüzü güzelce geçirdik. :)

Okulda arkadaşlarımla da iyi geçindik fakat çok sabırsızım. Olmuyor böyle. Hemen sinirlenebiliyorum, birine ''hadiiiiiiii'' diye bağırıyorum, bekleyemiyorum.

Nasıl sabredeceğim? Sabır nasıl geliştirilir?

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl sabredeceğim? Sabır nasıl geliştirilir?

Dini ve samimi bir hayat şeklini alıp sünnetlere riayet edip helal lokma yersen sabretmeyi öğrenirsin. Bunları yapmaya başladığında dünyaya karşı soğukluğun artar dünyaya olan soğukluğunda sabrını geliştirir. Zİra dünya hayatı ile alakalı konular için sabır lazım değil mi? Yada dünya hayatı ile ilgili konular için sabırsızdır. Aradan bunu kaldırdığında ortaya sabr makamı çıkıyor. :a35:

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim ne güzel, bunları seyretmek ne güzel
El-Endülüsi kardeşim bu size, bu ne güzellik maşallah, Rabbim sizi korusun, benim nazarımdan da
Sabır? evet bana da hep lazım oluyor, nerde satılır? (şaka yahu)
Ölü gibi olmalı , olmalı da nasıl? şu nefsi bir çukura itebilsem,

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Estağfirullah Allah c.c. razı olsun kardeş. İnsanın ölü gibi olmasının birinci sebebi helal lokma yemektir. Biz midemize ne kadar helal lokma sokmaya çalışsakda bunu (hele ki bu zamanda) başarabilmek hakikaten zordur. (özellikle şehir hayatı sürenlerde) Herşeyin başı helal lokmadan geçiyor (buna ilimde dahil.) Zira ilim öğrenirken dahi bir konu 3-4 bazen 10 defa tekrar ediyoruz zira idark sorunu yaşıyoruz buda midemize şüpheli lokmalar geçtiği için. Tabi aynı zamanda bu namazda ve zikirde huşu'yuda etkiliyor.

peki helal lokma nasıl geçiricez, köye yerleşip dağda çobanlık yapıcaksınız ve kendiniz yetiştirip kendiniz yiyeceksiniz. Bizim cemaatimiz afrikayada hizmet götürür ve orda gencecik çocuklar 1 hafta da hafız olup çıkıyorlar neden bu helal lokma sebebinden. Cenab-ı Mevla bize nasip eder İnşallah..

Eyvallah

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Estağfirullah Allah c.c. razı olsun kardeş. İnsanın ölü gibi olmasının birinci sebebi helal lokma yemektir. Biz midemize ne kadar helal lokma sokmaya çalışsakda bunu (hele ki bu zamanda) başarabilmek hakikaten zordur. (özellikle şehir hayatı sürenlerde) Herşeyin başı helal lokmadan geçiyor (buna ilimde dahil.) Zira ilim öğrenirken dahi bir konu 3-4 bazen 10 defa tekrar ediyoruz zira idark sorunu yaşıyoruz buda midemize şüpheli lokmalar geçtiği için. Tabi aynı zamanda bu namazda ve zikirde huşu'yuda etkiliyor.

peki helal lokma nasıl geçiricez, köye yerleşip dağda çobanlık yapıcaksınız ve kendiniz yetiştirip kendiniz yiyeceksiniz. Bizim cemaatimiz afrikayada hizmet götürür ve orda gencecik çocuklar 1 hafta da hafız olup çıkıyorlar neden bu helal lokma sebebinden. Cenab-ı Mevla bize nasip eder İnşallah..

Eyvallah

MasaAllah abi ne guzel konusuyorsunuz,abi bir mahsuru yoksa siz hangi cemaaate bglisiniz acaba ?

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş biz pekde layık olmasakda Mahmud Efendi Hz.leri kuddise sirruhu bağlıyız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt