Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. na duyulan aşk... (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Arayış aciz olan biz kullar için gerekli ...
Biz asıla ...
Sırat-ul Mustakim yolu gerçeğine bağlıyız 'a geçmenizi dileriz...
Mürşid-i Kamil ' lerin Gerçek Mürşid 'i ...
Allah C.C. 'na ...
Selamlar...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel anlatıyorsunuz ama sabır ile ilgili daha uzun yazılar okumam gerek.

Benim gibi aşırı sabırsız biri için yetmiyor da...

Özellikle Yakais abimin anlatısına ihtiyacım var. :)

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Anladim abi fatihte cemaatleri var cubbeli hocanin cemaati degil mi?eger oyleyse gercekten cok ilginc inanin cok sasirdim!

Kardeş ikametgah fatihtir ama gönlün ikametgahı olmaz. :a35: Cübbeli hocamızın ayrı bir cemaati yoktur oda Efendi Hz.lerine kuddise sirruh bağlıdır. Fakat cemaatin konuşan yüzü Cübbeli hocamızdır. Ama şunu söyleyim cemaatde ilmi bütün çok mübarek vardır isimlerini kimse bilmez. Siz niçin şaşırdınız?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nu sevmek çok güzel bir duygu tabi ki...
Hele Allah C.C. da bizi severse demeyin keyfimize...
Arayış Allah C.C. nun sevgi ve rızasını kazanmak için olmalı...

Allah C.C. na duyulan aşktan daha güzel aşk var mı ?

Muhammed Mustafa A.S. aşkı ...O aşka biz zaten hayran olmuşuz...Ondan gayri lik varmı ...?

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
insanlardan kimi de Allah'dan başkasını O'na emsal edinir, Allah'ı sever gibi onları severler. îmân edenlerin, Allah sevgisi ise, daha fazladır. Zulmedenler azabı görecekleri zaman; bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın pek çetin azabı bulunduğunu keski bilselerdi.

Bakara Suresi 165.Ayet

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Ya ben sanırım anne-babaya itaati beceremiyorum. Çok zor geliyor. Her şeye hemen bağırıyorlar, bu kadar gelişmiş bir sabrım yok.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ya ben sanırım anne-babaya itaati beceremiyorum. Çok zor geliyor. Her şeye hemen bağırıyorlar, bu kadar gelişmiş bir sabrım yok.

Allah C.C. sizi sevsin istiyorsanız sabırla Helal çizgisinde daim kalmak şartı ile ...''Aksi yoksa'' Sabırla sevmeye gayret etmekte sevmek manasına gelir...
Maalesef biz Ebeveynlerde gençlerden sanırım tam anlamıyoruz...
Allah C.C. öyle Edepli ve Adaplı ki...yazsam hayran kalırsınız...
Yaşlı bir İnsana sen Cehennem ehlisin buyurmaya kıyamayıp o şahsı Cennete yollamıştır...
Selamlar..

Lütfen Titrek kalp 'i arayınız..Merhametle dolunuz...

yakais

Yasaklı Kullanıcı

Adap ve Edep çizgisinde kalındığı sürece evlatlarımız bizim sevincimiz...Övüncümüz...hamd ve şükür pınarımız...
Nazar değmesin..İnşallah...

Helal ortamda Ebeveynler çocuklarının geleceğini samimi olarak takip ve kontrol etmeli...
Çok sevmeli ve evladın dayanacağı dayanak olmalılar...

Hatalarda hoş görü zor ama elden gelen yapılmalı...

Evlatlarımız lütfen geleceğinize zarar verecek davranıştan mutlaka kaçının...
Allah C.C. hiç kimseyi unutmaz her insana layığını karşısına çıkarır...

Edep korunursa mutluluğa kucak açarsınız...
Lütfen gizli hatalardan da kaçının...
Ebeveyn güvenini sarsmayı...
Allah C.C. nu ve Muhammed Mustafa A.S. 'ı üzmeyin...
Selamlar..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Edebi adabı elimizdekilerden öğreneceğiz demek ki...Ne zor geliyor bazen
Yani Hakka olan edebi... burda kimisi ana babasından , kimisi eşinden, kimisi evlatlarından sınanarak edepli olmayı öğrenecek ..hımm böyle anladım şimdi
Gizli hatalar ? Ha ailenden gizli , Ha haktan ikisi bir değil mi?(haktan gizli kalmaz ama insan anlamaz demeyin , her işin kokusu çıkar kural budur)
Haktan gelen Hakka gider, derde derman ey sultanım (ilahi)
Garipler acı çeker, himmet desem Rabbimin gücüne gider
Bir defa istedim, bir daha yüzüm yok isteyeyim

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Çok güzel izah ettiniz aynen öyle...
Her insan en yakın sevdiği ile sınanır...
Her kes Edebe önem verecek..
Fark etme hatayı bırakma ,Af edilme olarak ...
Fark etmeyip ısrar etme zarara uğrama olarak ...
Dönüş yapar...

Allah C.C. 'nun sevdiği çözüme giderseniz ...
Allah C.C. sizi sever..
Aşık olur....
O sevdi mi...
Tabi ki Cennet kapıları açılır ve ...
Muhammed Mustafa A.S. da sizi sever....
Muhammed Mustafa A.S. 'a ÜMMED olur görevinizi alırsınız...
'' Devam etmeniz gereken yöntemleri öğrenirsiniz...''

Bakın yukarıda yazılanı hiç yabana atmayın...
Namaz , Oruç ,Sadaka ön terbiye ...Zaten olması gereken Adap...
Esas onların üstüne EDEP gerek EDEP....

Buyurun size hediye...
Selamlar...

Bakın arkadaşımızın '' Sedaa ''gayreti nereye uzandı...
Şimdi..
Gayreti Allah C.C. sevip mükafatlandırdımı...Siz düşünün..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Seda ile aynı durumdayız ???sözünü tutmak ama hakkı dinlemeyeni nasıl dinlemeli ? zor işte hele fetva verince çıldırma noktasına geliyorum
Rabbimden başkasını dinlemem diyorum (neyse eskiye göre iyi de ... dayanamıyorum arada)
Rabbim öyle büyük ki aklın yok diyene bildiklerimi desem aklı almaz ...
Allah razı olsun

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Heyecan sönmeden ....hep orta kararda olarak ....hep sabrederek...
Bir büyüğümüz buyurmuştu...Beni sevmiyorlarmış...
Allah C.C. ve Habibi Muhammed Mustafa A.S sevsin yeter...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş ikametgah fatihtir ama gönlün ikametgahı olmaz. :a35: Cübbeli hocamızın ayrı bir cemaati yoktur oda Efendi Hz.lerine kuddise sirruh bağlıdır. Fakat cemaatin konuşan yüzü Cübbeli hocamızdır. Ama şunu söyleyim cemaatde ilmi bütün çok mübarek vardır isimlerini kimse bilmez. Siz niçin şaşırdınız?

Cemaati bilirim az cok..ben sizin o cemaaten olmaniza sasirdim :)ve haklisiniz dogrudur ama genelde orda bilirim cemaattiki insanlari cunki oranin semti sanki insani farkli bir dunyaya goturuyo hissi veriyor arada oraya gittigim oluyor ,bu yuzden az cok ordaki yasantiyi gordum:)

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Cemaati bilirim az cok..ben sizin o cemaaten olmaniza sasirdim :)ve haklisiniz dogrudur ama genelde orda bilirim cemaattiki insanlari cunki oranin semti sanki insani farkli bir dunyaya goturuyo hissi veriyor arada oraya gittigim oluyor ,bu yuzden az cok ordaki yasantiyi gordum:)

Kardeş çarşambada insanlar elden geldiğince sünneti yaşamaya çalışırlar. Fakat başka yaşamlarada göstermeselerde saygı duyarlar (vehabbiler gibi tekfirci değillerdir.) benim için niçin şaşırdınız o cemaatden olmama hayra mı yorayım şerre mi :a32:

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş çarşambada insanlar elden geldiğince sünneti yaşamaya çalışırlar. Fakat başka yaşamlarada göstermeselerde saygı duyarlar (vehabbiler gibi tekfirci değillerdir.) benim için niçin şaşırdınız o cemaatden olmama hayra mı yorayım şerre mi :a32:
hmm bence orasi tartisilir neyse o konuda konusmak istemem..yok hayir kesinlikle serre yorumlamayin lutfen..

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Galiba aramız cidden düzeliyor ya... Çayımın şekerini bile o karıştırıyor, garip açıkçası... :)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Vesile olduğun yazılar bunun göstergesi ...inşallah...

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
hmm bence orasi tartisilir neyse o konuda konusmak istemem..yok hayir kesinlikle serre yorumlamayin lutfen..

Eyvallah şerre yormadım zaten sadece latifeydi :a32:, fakat hep söyleriz ya her cemaat de iyide vardır bazen iyiyi tevazuyu hoşgörüyü anlayamanda. Ne diyebiliriz ki hoşgörüyü kaybedersek tebliğ ruhunuda kaybederiz. Allah c.c. Rasulü s.a.v hoşgörü ile bu dine insanlığa sevdirmedi mi?

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah şerre yormadım zaten sadece latifeydi :a32:, fakat hep söyleriz ya her cemaat de iyide vardır bazen iyiyi tevazuyu hoşgörüyü anlayamanda. Ne diyebiliriz ki hoşgörüyü kaybedersek tebliğ ruhunuda kaybederiz. Allah c.c. Rasulü s.a.v hoşgörü ile bu dine insanlığa sevdirmedi mi?

Iyi o zaman :)
tabiki dogru halklisiniz bazi insanlarin hatalari yuzunden butun cemaati elbet ayni kefeye konmaz.ben bunu kast etmememistim..
ama genelde uslublerinde sertlerdir..neyse daha fazla yazmak istemem..bu yuzden sizin o cemaaten oldugunu ogrendimde sasirmistim:)
gercekten bu konuda ornek alinacak insanlardansiniz..cunki insan boyle seyler gordugunde o cemaate hem merak hem iste ne guzel bir cemaat boyle talebeler yetisiyor..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt